Szukaj
Close this search box.

Życzenia urodzinowe po rozstaniu: jak je złożyć i co napisać?

życzenia urodzinowe po rozstaniu

Kiedy ex obchodzi urodziny, na pewno wahasz się, czy zignorować ten fakt, czy może złożyć życzenia. A jeśli to drugie, to jak dobrać odpowiednie słowa? Z tego wpisu dowiesz się, jak złożyć życzenia urodzinowe po rozstaniu.

Powiemy sobie, czy należy je składać i czy czasami jest to odradzane. Wyjaśnię, jak je złożyć, w jakiej formie i co powinno się w nich znaleźć. Dzięki temu wykorzystasz tę okazję do nawiązania kontaktu z ex, jeśli chcesz go/ją odzyskać.

Znajdziesz tu konkretne przykłady wiadomości z życzeniami, a także wskazówki, czego należy unikać. Zanim zaczniemy, zrób darmowy test online, by przekonać się, jakie na ten moment są twoje szanse na odzyskanie byłego lub byłej:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Życzenia urodzinowe dla ex: czy należy je składać?

Odpowiedzmy najpierw na pytanie, czy w ogóle powinno się składać ex życzenia urodzinowe. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, poza paroma przypadkami.

Pierwszym z nich jest sytuacja, kiedy dopiero co się rozstaliście. Szczególnie, gdy okoliczności były bardzo nieprzyjemne albo np. ex zostawił/a cię dla kogoś innego. W takiej sytuacji zalecany jest brak kontaktu, o którym przeczytasz tutaj.

Nie ma sensu przerywać braku kontaktu życzeniami urodzinowymi. Jeśli więc ex obchodzi swoje święto bardzo niedługo po rozstaniu, lepiej będzie to zignorować. Zachowasz godność, a efekt na pewno będzie lepszy, bo ex prędzej odczuje tak twój brak.

Druga sytuacja dotyczy osób, które nie planują powrotu po rozstaniu lub nie widzą na to zbytnich szans. Jeśli chcesz się wyleczyć po rozpadzie związku, lepiej nie wracaj do tematu, nawet w tak niewinny sposób, jak wysłanie urodzinowych życzeń.

Jeśli natomiast żadna z tych sytuacji ciebie nie dotyczy, już teraz polecam ci zajrzeć do poradnika „Najlepsze Wiadomości Do Ex„, w którym znajdziesz mnóstwo przykładów wiadomości do byłego lub byłej, na różne okazje i okoliczności.

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

Życzenia urodzinowe po rozstaniu: jak je złożyć?

Życzenia urodzinowe dla ex powinny mieć odpowiednią formę. Najlepiej będzie nie wybierać zbyt zobowiązujących prezentów i kartek, a ograniczyć się do wiadomości lub najwyżej krótkiej rozmowy telefonicznej, jeśli jesteście w normalnym kontakcie i nie będzie to zbytnim zaskoczeniem.

Jeśli wysyłasz wiadomość, możesz opatrzeć ją jakąś emotikonką lub obrazkiem – dokładnie tak, jakby była adresowana do przyjaciela lub znajomego. Na prezent natomiast możesz sobie pozwolić tylko jeśli w tym dniu się widzicie, ale powinno to być coś symbolicznego, typu czekoladki lub kwiatek.

życzenia urodzinowe dla ex

Gdyby się jednak okazało, że uczestniczysz w przyjęciu urodzinowym ex, możesz pokusić się o kartkę i ładny, choć nie nazbyt ostentacyjny upominek. Coś, co będzie miało bardziej wymiar sentymentalny.

Nie wysyłaj życzeń od razu, gdy wybije północ. Lepiej trochę zaczekaj, a niekiedy warto nawet wysłać je w ostatniej chwili i potrzymać tę osobę w niepewności przez cały dzień.

Przykłady życzeń urodzinowych dla ex

Przejdźmy do najważniejszej części tego wpisu, czyli do konkretnych propozycji życzeń urodzinowych. Zacznijmy od tych najbardziej uniwersalnych:

 • Wszystkiego najlepszego! Życzę Ci dużo szczęścia i spełnienia marzeń! 🥳
 • Sto lat! Udanej imprezy, spełnienia marzeń i samych sukcesów! 🎂
 • Dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Jeśli natomiast chcesz przy okazji wzbudzić ciekawość, przykuć uwagę i wyróżnić się na tle innych, napisz coś w tym stylu:

 • Niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia i pragnienia. Niezmiennie życzę Ci wszystkiego, co najlepsze 🤗
 • Mam nadzieję, że cudownie spędzisz ten dzień. Niech każdy kolejny też taki będzie! 😊
 • Udanej imprezy urodzinowej i poranku bez kaca, staruszku 😏

A jeśli wolisz zachować bardziej powściągliwy ton, możesz napisać ograniczyć się do szablonowych życzeń, nie dodając zbytnio emotikonek.

Więcej przykładów urodzinowych życzeń po rozstaniu znajdziesz w „Najlepszych Wiadomościach Do Ex„. Ten praktyczny poradnik dostarczy ci ponadto wielu innych pomysłów na wiadomości w każdej sytuacji, np.

 • na wznowienie kontaktu;
 • kiedy chcesz wzbudzić zazdrość;
 • gdy chcesz zaproponować spotkanie;
 • kiedy chcesz powiedzieć komplement;
 • dla wzbudzenia ciekawości;
 • w korespondencji z mężem lub żoną;
 • i wiele innych…

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

Życzenia urodzinowe po rozstaniu: czego nie robić?

Wiesz już, jakie życzenia urodzinowe po rozstaniu możesz złożyć i jak w ogóle się za to zabrać. Jednak bez względu na wszystko chciałbym wspomnieć ci również o kilku błędach, których należy się wystrzegać.

Niestety, każdy kontakt z ex najczęściej obciążony jest różnymi silnymi emocjami, a te zazwyczaj nie podpowiadają najlepszych rozwiązań. Nie należy im ulegać ani popadać w przesadę, bo konsekwencji będziemy tylko żałować.

Dlatego przede wszystkim wystrzegaj się prowokacyjnych wiadomości, które mają na celu zemstę na ex. Masz prawo do złości i rozżalenia, ale to nie jest najlepszy sposób na ich ekspresję. Nie pisz więc nic w stylu: „Wszystkiego najlepszego, gnojku. Dzięki za zrujnowanie mi życia”.

jak złożyć życzenia urodzinowe po rozstaniu

To też nie jest najlepszy moment na „pójście na całość” i wiadomości określane ogólnie mianem sextingu. Nie wysyłaj roznegliżowanych zdjęć ani bezwstydnych życzeń, zwłaszcza jeśli nie jesteście w kontakcie lub rozmawiacie tylko sporadycznie w koleżeńskim tonie.

Niewskazane są również wszelkie wylewności, wyznania miłosne, drogie prezenty i ostentacyjne niespodzianki w stylu gigantycznego bukietu róż wysłanego pocztą kwiatową. Unikaj nachalności i wpraszania się na imprezę urodzinową.

Mam nadzieję, że moje wskazówki rozwiały twoje wątpliwości i nie popełnisz gafy, a wykorzystasz okazję urodzin ex najlepiej jak to możliwe!

4.5/5 - (6 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: