Szukaj
Close this search box.

Zostawiła mnie dla innego: 5 kroków do odzyskania byłej

Zostawiła mnie dla innego

Twoja dziewczyna po rozstaniu ma innego? Nie wiesz, jak sobie poradzić, gdy dziewczyna wybrała innego? Jeśli tak, to ten artykuł został napisany specjalnie dla ciebie!

Odzyskanie dziewczyny, która po rozstaniu ma już innego faceta nie jest łatwym przedsięwzięciem, ale w wielu przypadkach jest całkowicie możliwe.

Znajdujesz się w jednej z poniższych sytuacji?

  1. Moja dziewczyna zostawiła mnie dla innego;
  2. Moja była spotyka się z innym, ale poznała go po naszym rozstaniu.

Doskonale wiem, jak się czujesz… Bycie porzuconym dla innego jest podłym uczuciem, ale odkrycie, że dziewczyna wybrała innego, szczególnie niedługo po waszym rozstaniu, nie jest lepsze.

Mimo że te dwa przypadki wydają się od siebie różnić, w rzeczywistości strategia odzyskania byłej jest w zasadzie identyczna. W niniejszym wpisie podrzucę ci kilka wskazówek tak, żebyś wiedział, jakie pierwsze kroki powinieneś podjąć.

Świetnie, jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć. Zanim jednak przejdziemy do sedna, zachęcam cię do zrobienia krótkiego testu online w celu zweryfikowania twoich szans na odzyskanie dziewczyny.

Wystarczą tylko dwie minuty: będziesz musiał odpowiedzieć na 15 prostych pytań, a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Zostawiła mnie dla innego: co teraz?

Twoja była zostawiła cię dla innego. Powiedziała ci wprost, że nie chce już z tobą być, ponieważ w jej życiu pojawiła się inna osoba.

To sprawia, że potwornie cierpisz, nie tylko z powodu odrzucenia i rozpadu waszego związku, ale czujesz się w pewnym sensie zdradzony, upokorzony, zastąpiony inną osobą. Doskonale to rozumiem…

Cierpienie z powodu miłości jest jednym z najgorszych doświadczeń w życiu, ale trzeba reagować, zaakceptować sytuację taką, jaka jest, i wypracować strategię, która pozwoli przejąć kontrolę nad biegiem wydarzeń. Nawet, jeśli teraz ona jest z innym.

Tak czy inaczej musisz uświadomić sobie pewną rzecz, która być może kompletnie zmieni twoje spojrzenie na sytuację:

Jeśli twoja była zostawiła cię dla innego, to oznacza, że już wcześniej się między wami nie układało.

Jeśli zaczniesz za bardzo analizować związek twojej byłej z jej nowym chłopakiem, nie uzyskasz innych efektów jak tylko to, że oszalejesz. To nie to jest prawdziwym problem i nie na tym masz się skupić.

Ona cię zostawiła, ponieważ zwątpiła w to, że możesz uczynić ją szczęśliwą. Wewnętrzne problemy i wady waszego związku skłoniły ją do szukania satysfakcji jej potrzeb na zewnątrz i tak oto go poznała.

Bardzo często jest tak, że poznanie innego faceta jest dla dziewczyny niczym innym, jak tylko wymówką po to, żeby wyjść ze związku, który od dawna już nie działał tak, jak powinien, bez ryzyka, że zostanie sama.

Dziewczyny nienawidzą być same.

Nie patrz na nową miłość twojej byłej tak, jakby to było głównym problemem, bo tak nie jest. W większości przypadków jest on zamiennikiem, którego była sprytnie wykorzystała po to, żeby przetrwać trudny etap.

Gdyby on się nie pojawił, za kilka miesięcy pojawiłby się ktoś inny, a efekt byłby i tak ten sam: ona by cię zostawiła. To, na czym teraz powinieneś się skupić, to problemy waszego związku. Jeśli zdołasz je rozwiązać i pokazać twojej byłej, że się zmieniłeś i będziesz w stanie ją uszczęśliwić, nie będziesz musiał się bać żadnego rywala.

W tym okresie warto sięgnąć po specjalistyczne wsparcie, jakim jest e-book „Klucz Do Odzyskania”. W nim szczegółowo analizuję powody, dla których związki przeżywają kryzys.

A już teraz w specjalnej ofercie możesz pobrać fragment gratis! Kliknij poniżej ⬇️

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Moja dziewczyna po rozstaniu ma innego

Tu mamy do czynienia z drugim przypadkiem. Być może twoja była nie zostawiła cię dla innego, ale krótko po tym, jak się rozstaliście, zaczęła się spotykać z innym facetem.

Moja była spotyka się z innym

W tym momencie mógłbyś pomyśleć: „Moja dziewczyna znalazła sobie innego… Jak mogła mi to zrobić? Nasz związek nic dla niej nie znaczył?”.

Ponadto, zapewne zastanawiasz się też: „Jeśli moja była ma nowego faceta, nie ma już nadziei na odzyskanie jej? Tak szybko o mnie zapomniała?.

Przede wszystkim – zachowaj spokój. To, że teraz twoja dziewczyna wybrała innego, absolutnie nie znaczy, że o tobie zapomniała. Mogła zacząć się umawiać kimś innym z różnych powodów, ale najczęstszym z nich jest to, że nie chciała być sama.

Nowa osoba, z którą twoja była się spotyka, reprezentuje klasyczny zamiennik, ale nawet jeśli stała się dla niej ważna, nic ani nikt nie powstrzyma cię od odzyskania jej, o ile nie popełnisz żadnego błędu.

Jak odzyskać byłą, która wybrała innego?

No dobrze, ale co musisz zrobić w praktyce, jeśli twoja dziewczyna po rozstaniu ma innego?

Przejdźmy zatem do meritum. Udzielę ci kilku fundamentalnych porad, dzięki którym dowiesz się, jak odzyskać ukochaną dziewczynę, która jest z innym.

1. Daj sobie czas

Skoro twoja dziewczyna zostawiła cię dla innego, pierwsze co odczuwasz to zwykle szok i ból. To zupełnie normalne. Możesz czuć się zraniony, zdradzony i odrzucony. To uczucia, które trudno opisać słowami.

Dlatego tak ważne jest, abyś pozwolił sobie na przeżycie tych emocji, bez próby ich tłumienia. Przepracowanie emocji to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Nie ma uniwersalnej recepty na to, jak długo to potrwa, ponieważ każdy człowiek jest inny.

Może to być kilka dni, kilka tygodni lub nawet miesięcy. Ważne jest, abyś pozwolił sobie na to, aby ten proces przebiegał naturalnie, bez pośpiechu.

To, że twoja dziewczyna zostawiła cię dla innego, nie oznacza, że jesteś gorszy od tego drugiego. Dlatego nie zamykaj się w sobie i nie trać nadziei!

Zobaczysz, że z czasem ból będzie mniej dotkliwy, a ty będziesz gotowy na nowe możliwości i nowe doświadczenia życiowe. Dopiero po zaakceptowaniu tej chwilowej bezradności i przetrawieniu buzujących w tobie uczuć, będziesz gotowy, żeby ją odzyskać.

2. Ogranicz z nią kontakt

Jak postępować, gdy twoja dziewczyna znalazła sobie innego? W takim wypadku kluczowe są pierwsze momenty po rozstaniu.

Początkowo może być trudno zrozumieć, dlaczego dziewczyna wybrała innego, dlaczego to właśnie ty zostałeś porzucony. Może to prowadzić do pokusy ciągłego wysyłania jej wiadomości, dzwonienia lub starań o spotkania.

I tutaj wchodzi słynna, sprawdzona zasada zero kontaktu. Co mam na myśli? Zwyczajne ograniczenie kontaktu, przez pewien czas. Oczywiście, nie oznacza rezygnacji z szansy na naprawienie związku w przyszłości.

Gdy twoja była ma nowego faceta, stałe utrzymywanie kontaktu może jedynie utrudnić proces gojenia się ran. Zrozumiałe jest, że początkowa chęć porozmawiania z nią może być silna. Jednak to, czego naprawdę teraz potrzebujesz, to odrobina dystansu.

Nie oznacza to, że musisz całkowicie zerwać kontakt, tylko go zmniejszyć. Ona pewnie też potrzebuje czasu do przemyśleń, a jeśli będziesz natrętnie do niej wydzwaniać i wypisywać, była zobaczy w tobie desperata. A chyba nie chcesz jeszcze bardziej popychać jej w jego ramiona, prawda?

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

3. Nie okazuj negatywnych emocji

Nawet jeśli jesteś wkurzony do granic, rozczarowany, skrzywdzony, zazdrosny, smutny czy upokorzony, pod żadnym pozorem nie powinieneś pozwolić tym emocjom ujrzeć światła dziennego na oczach twojej byłej.

Odstawianie scen zazdrości i próbowanie przekonania jej na siłę do powrotu w żaden sposób ci nie pomogą: powiem więcej, działając w ten sposób, jeszcze bardziej oddalisz ją od siebie.

dziewczyna zostawiła mnie dla innego

Jeśli natomiast wyrwiesz jej z rąk władzę, nie okazując, że ta sytuacja w jakiś sposób negatywnie na ciebie wpływa, i dając jej do zrozumienia, że masz się dobrze, zdezorientujesz ją i sprawisz, że na nowo się do ciebie zbliży. Kluczem jest
obojętność
.

Jedną z metod psychologii odwróconej jest właśnie popchnięcie byłej w ramiona nowego faceta. Popychając ją w stronę innego chłopaka i nie postrzegając go jako kogoś, kto mógłby ci zagrozić, odzyskasz w jej oczach twoją godność, zaciekawisz jej racjonalną stronę i pobudzisz tę emocjonalną.

Zastanawiasz się, co napisać do byłej, żeby wróciła? Cóż, masz wiele skutecznych opcji np. „W sumie to pasujecie do siebie. To facet dla ciebie.”.

Wtedy twoja była, pomimo że znalazła sobie innego, zacznie myśleć: „Cholera… Dlaczego on mi to mówi? Już go nie interesuję? Naprawdę chce, żebym była z innym facetem? Nie jest wcale zazdrosny? Przykro mi, bo tak naprawdę tęsknię za nim… Może popełniłam błąd, zostawiając go…”.

4. Pracuj nad sobą

Musisz wykorzystać ten pierwszy etap na skrupulatną pracę nad samym sobą. Musisz stać się dużo bardziej atrakcyjną osobą, taką, która osiąga sukcesy.

Jak odzyskać byłą która ma innego

Pamiętasz, spotkaliście się po raz pierwszy? Bardzo jej się podobałeś, prawdopodobnie dlatego, że udało ci się pokazać jej lepszą stronę twojej osobowości. Uwiodłeś ją i zdobyłeś, ale później zacząłeś nieco zwalniać i popełniłeś wiele błędów, które oddaliły ją od ciebie.

Chcesz poznać sekret do odzyskania byłej? Postaraj się na wszelkie możliwe sposoby znowu stać tą osobą, którą poznała na początku i przestać być tą, którą postanowiła zostawić.

Ponadto, musisz dobrze przeanalizować przyczyny tego, że między wami przestało się układać. W moim e-booku „Klucz Do Odzyskania” tłumaczę dokładnie, jaką pracę musisz nad sobą wykonać, nie tylko po to, żeby stanąć na nogi po rozstaniu, ale także po to, żeby odnaleźć swoją męską energię.

Zdradzę ci tajniki na to, jak stać się bardziej atrakcyjnym dla płci przeciwnej i zacząć prowadzić styl życia, który przyciągnie jak magnes twoją byłą i każdą inną dziewczynę. Znajdziesz go tutaj w promocyjnej cenie.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

5. Zachowaj cierpliwość i uderz we właściwym momencie

Prędzej czy później to się stanie… Nowy związek twojej byłej dziewczyny będzie przeżywał mniejszy lub większy kryzys. W tym momencie jest bardzo prawdopodobne, że (o ile zrobiłeś wszystko tak, jak trzeba) to ona wznowi z tobą kontakt, by zobaczyć, czy nadal chcesz z nią być, dając ci tym samym przewagę.

Jeśli tak się nie stanie, musisz wiedzieć, jak krok po kroku wybadać grunt, wznowić z nią kontakt, rozpoznać odpowiedni moment, by zacząć działać, zaproponować jej spotkanie i odzyskać ją.

Przeczytaj też: Sygnały, że ona chce wrócić: 10 najczęstszych oznak

Moja dziewczyna znalazła sobie innego: podsumowanie

Na koniec chcę powiedzieć, że ty i twoja była dziewczyna macie wiele wspólnie przeżytych chwil, wiele wspomnień, zwłaszcza tych szczęśliwych, które nigdy, ale to nigdy nie będę mogły zostać wymazane.

Nawet jeśli wasz związek trwał tylko 3 miesiące, dysponujesz bardzo skutecznymi narzędziami, które pozwolą ci mieć znaczną przewagę nad nowym facetem byłej. Musisz tylko odkryć, jak używać ich we właściwy sposób.

P.S. Doskonale wiem, jak się teraz czujesz, ponieważ ja też przez to przechodziłem. Żeby nie zostawiać cię samego w tym trudnym momencie twojego życia, postanowiłem wspierać cię serią codziennych maili.

Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia będę wysyłał ci cenne rady i wartościowe sugestie dotyczące odzyskania byłej i unikania przy tym błędów.

Jako prezent w pierwszym mailu otrzymasz również fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania” zawierający cały pierwszy rozdział poradnika (20 stron). Zapisz się, korzystając z formularza poniżej.

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jeśli dotychczas zadawałeś sobie pytanie: „Moja dziewczyna zostawiła mnie dla innego,
czy mogę ją jeszcze odzyskać?”
, mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu, możesz odpowiedzieć na nie twierdząco.

Powodzenia! 😊

4.5/5 - (90 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: