Szukaj
Close this search box.

Zostawił mnie dla innej, co robić? 12 kroków do odzyskania faceta

Zostawił mnie dla innej

Zostawił mnie dla innej, czy wróci? Co mam robić, gdy on odszedł do innej i jest szczęśliwy? Jak odzyskać chłopaka, który zostawił mnie dla innej?

Jeśli on jest teraz z dziewczyną, którą poznał krótko po zakończeniu waszego związku albo gorzej – jeśli zostawił cię, bo zakochał się w drugiej, mogę sobie wyobrazić, że jest to jeden z najcięższych okresów w życiu, z jakim musisz się zmierzyć.

Bycie porzuconym przez ukochaną osobę może być gorsze od bólu fizycznego i trudniejsze do wyleczenia. Sytuacja staje się jeszcze bardziej przytłaczająca, gdy on odszedł do innej i jest szczęśliwy, a przynajmniej gdy na takiego wygląda.

Wiem, jak się czujesz… Zapewne w kółko zadajesz sobie pytanie, dlaczego on odszedł do innej, i czy wróci? Pomimo tej niepewności i bólu, jest jednak możliwe (przy użyciu odpowiednich strategii i technik) odzyskanie swojego życia, a nawet byłego partnera.

Dlatego w tym wpisie przedstawię ci 12 najskuteczniejszych porad na temat tego, jak sprawić, by do ciebie wrócił, jeśli ma inną.

Zanim jednak przejdziemy do sedna, zachęcam cię do zrobienia krótkiego testu online, który pozwoli ci poznać twoje realne szanse na odzyskanie chłopaka. Test jest darmowy i zajmie ci tylko dwie minuty!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Zostawił mnie dla innej, czy wróci?

Wiele kobiet znajduje się w sytuacji, gdy ich były partner decyduje się na związek z inną osobą .Zasadniczo, chłopak zwykle prędzej czy później chce wrócić, zwłaszcza, jeśli związek z tobą zakorzenił się głęboko w jego życiu.

Ale jak odzyskać faceta, który już ma inną? Jeśli będziesz umiała zachować spokój i podążać za wskazówkami, których zaraz ci udzielę, nawet w sytuacji skazanej na porażkę, będziesz w stanie skłonić go do powrotu..

Tak naprawdę możliwe, że twój były po prostu dał się uwieść innej dziewczynie. Cóż, nowe zawsze pociąga, ale nie na długo. Kiedy początkowe podniecenie pryśnie i wkroczy codzienność, on odkryje wady tej osoby i zacznie za tobą tęsknić.

Aby skutecznie odzyskać faceta, gdy ma inną, konieczne będzie skorzystanie również ze specjalistycznych źródeł wiedzy. „Klucz Do Odzyskania” to e-book stworzony specjalnie dla kobiet pragnących ponownie zjednoczyć się ze swoim byłym partnerem.

Klucz Do Odzyskania” został napisany przez ekspertów w dziedzinie relacji. Pozwoli ci spojrzeć na sytuację z nowej perspektywy i podjąć kroki w kierunku odzyskania ukochanego – znajdziesz go tutaj.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jeśli on odszedł do innej i jest szczęśliwy, to powinnam o nim zapomnieć?

Pewna dziewczyna napisała do mnie ostatnio maila:

„Mój facet zostawił mnie dla innej, ale wiem, że wina leżała przede wszystkim po mojej stronie. Moje opresyjne zachowania, ciągłe niezadowolenie i brak pewności siebie oddalały go ode mnie, aż on wpadł w ramiona innej. Teraz jednak chcę wszystko naprawić i sprawić, żeby wrócił. Wiem, że warto. Pomóż mi, proszę!”

Bardzo ważne pytanie, które także ty powinnaś sobie zadać: czy warto?

odszedł do innej i jest szczęśliwy

Odzyskanie chłopaka jest całkowicie możliwe, nawet jeśli obecnie jest z inną. Jednakże, musisz być gotowa na użycie w praktyce pewnych strategii, musisz być cierpliwa i uderzyć dopiero we właściwym momencie.

Z pewnością warto, jeśli czujesz, że to on jest mężczyzną twojego życia, spędziliście wspólnie cudowne miesiące lub lata i wiesz, że możesz dać mu jeszcze wiele miłości.

Jeśli jednak nie szanował cię albo wasz związek był toksyczny, a on powodował w tobie więcej bólu niż radości, lepszym rozwiązaniem będzie zapomnienie o nim i pójście dalej.

Zapewniam cię, że nauczysz się czuć dobrze także bez niego i zdołasz znaleźć w przyszłości lepszych partnerów, także dzięki temu, czego nauczyłaś się przy okazji zakończenia tego związku. Z perspektywy czasu zobaczysz, że dokonałaś właściwego wyboru.

Podsumowując, ty i tylko ty wiesz, czy on jest mężczyzną twojego życia i czy warto choćby próbować go odzyskać.

Przeczytaj też: Czego nie robić po rozstaniu: 6 rzeczy, których musisz unikać

Jak odzyskać faceta, który ma inną: 12 strategii

Jednym z kluczowych kroków w odzyskaniu byłego partnera jest skoncentrowanie się na własnym rozwoju osobistym. Pracując nad sobą, poprawiasz swoją pewność siebie i atrakcyjność jako partnerka. Musisz mu pokazać, że jesteś gotowa na powrót do związku.

zostawił mnie dla innej czy wróci

Pamiętaj, że odzyskanie byłego partnera wymaga pracy i zaangażowania, ale z odpowiednimi narzędziami i wsparciem możesz osiągnąć to, o czym marzysz – szczęśliwy powrót do miłości, której nie chcesz stracić.

Za chwilę dowiesz się, jak odzyskać chłopaka, który ma inną. 12 porad, które za chwilę ci zaprezentuję, pomoże ci stopniowo przejąć kontrolę nad sytuacją i zwiększyć zainteresowanie byłego chłopaka twoją osobą.

Gotowa? Zaczynajmy!

1. Przestań go śledzić

Nie łaź za nim pod żadnym pozorem! Unikaj bombardowania go wiadomościami, nie proś go o spotkanie, nie naciskaj i nie stalkuj go ani przez media społecznościowe, ani na żywo!

W skrócie: nie śledź go! Inaczej tylko się od ciebie odsunie!

2. Nie okazuj negatywnych emocji

Nawet jeśli jesteś wściekła, rozczarowana, smutna, załamana – nie powinnaś pozwolić, by twoje negatywne emocje ujrzały światło dzienne przez twoim byłym.

jak odzyskać faceta który ma inną

Za każdym razem, kiedy on odczuwa twoją uraza, złość czy rozczarowanie, przejmuje władzę nad tobą i zbliża się jeszcze bardziej do nowej osoby, oddalając się tym samym od ciebie.

Jeśli natomiast pozbawisz go ten przewagi, nie dając po sobie poznać, że ta sytuacja w jakiś sposób negatywnie na ciebie oddziałuje, pokażesz mu, że masz się dobrze, zdezorientujesz go i sprawisz, że zacznie się do ciebie zbliżać. Kluczem jest obojętność!

3. Postaraj się nie być zazdrosna

Nowa dziewczyna twojego byłego jest twoim przeciwnikiem, ale musisz zdobyć się na to, żeby nie patrzeć na nią w ten sposób. Jeśli będziesz się jej przeciwstawiać, pokażesz swojemu byłemu, że boisz się konfrontacji z nią i stracisz w jego oczach.

Jeśli twój były zauważy, że konkurujesz z jego nową dziewczyną, jesteś zazdrosna i nie chciałabyś absolutnie widzieć ich razem, będzie czuł nad tobą ogromną władzę.

Zabierz mu to, mówiąc: „No tak… faktycznie ona pasuje do ciebie”.

Popychając go w jej kierunku i nie postrzegając tej nowej dziewczyny jako kogoś, kto mógłby ci zagrozić, odzyskasz w jego oczach godność, zaciekawisz jego racjonalną stronę i pobudzisz tę emocjonalną. To klasyczny przykład psychologii odwróconej.

4. Wprowadź zasadę zero kontaktu

Nie tylko wtedy, kiedy on ma inną, ale ogólnie w większości przypadków, kiedy ktoś z nami zrywa, doskonałą strategią jest zastosowanie tzw. zasady zero kontaktu. Reguła ta polega na przerwaniu na jakiś czas wszelkich form kontaktu z chłopakiem, który cię zostawił.

Nie chodzi tu jednak o ucięcie kontaktu w sposób drastyczny, blokując go w mediach społecznościowych czy obrażając go. Trzeba jedynie na pewien czas zniknąć, zejść ze sceny w sposób elegancki, bez zbędnego hałasu.

Co zyskasz wprowadzając zasadę zero kontaktu?

  • przetrwasz najbardziej nieracjonalną fazę po rozstaniu, w której kierujesz się silnymi emocjami;
  • osiągniesz spokojniejszy i bardziej przytomny stan ducha, co pozwoli ci być bardziej skuteczną, kiedy znowu będziesz z nim rozmawiać;
  • dasz mu szansę odczuć nieco twój brak i sprawisz, że za zatęskni;
  • będziesz miała czas, żeby nad sobą popracować i zastanowić się nad przyczynami waszego rozstania;
  • opracujesz solidny plan odzyskania go.

Uwaga, zasada zero kontaktu nie jest moim pomysłem! Musisz wiedzieć, że liczne badania psychologiczne potwierdzają skuteczność tej metody. Jeśli dasz drugiej osobie trochę czasu i przestrzeni, twoje szanse na odzyskanie jej diametralnie wzrosną!

Przeczytaj też: Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny? Sprawdź!

5. Przeanalizuj przyczyny rozpadu waszego związku

Wykorzystaj ten czas na dokładne przeanalizowanie powodów, dla których wasz związek się rozpadł.

Nie obarczaj go całą winą, ale zrób rachunek sumienia i weź na siebie swoją część odpowiedzialności. Zrozum, co możesz poprawić i zacznij to robić natychmiast, dla samej siebie, dla swoich przyszłych związków, a także dla niego, jeśli zdecyduje się wrócić.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o specyfice relacji miłosnych i jej psychologicznych aspektach oraz dowiedzieć się, jak odzyskać faceta, gdy ma inną, zachęcam cię do zagłębienia się w lekturę e-booka „Klucz Do Odzyskania”.

Mam dla ciebie coś specjalnego! Wypełniając formularz znajdujący się poniżej, dostaniesz w prezencie pierwszy rozdział poradnika. Przeczytasz w nim o tym, jakie nastawienie przyjąć, żeby odzyskać ukochanego mężczyznę. Wpisz swój adres e-mail i pobierz fragment za darmo już teraz!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

6. Zadbaj o swój wygląd

Zacznij pracować nad swoim wyglądem, poprawiając go i odświeżając. Być może jesteś już w znakomitej formie, ale zawsze może być lepiej. Nawet najmniejsza zmiana w odstępie jednego lub dwóch miesięcy może go uderzyć i coś zmienić.

Jak odzyskać faceta, gdy odszedł do innej i jest szczęśliwy? Przede wszystkim skup się na sobie! Na przykład możesz:

  • zapisać się na siłownię;
  • zmienić fryzurę;
  • wybrać się na zakupy z koleżanką.

Zrób wszystko, żeby stać się bardziej sexy – dla samej siebie, i przy okazji dla niego.

7. Jeśli on ma inną, nie myśl o tym, zabaw się!

Zacieśnij albo odbuduj relacje z przyjaciółkami, nawiąż nowe przyjaźnie (również z facetami), wychodź i zabaw się!

jak odzyskać faceta gdy ma inną

Na początku może ci się to wydać bardzo trudne, zważywszy, że najchętniej siedziałabyś w domu i szlochała, ale im wcześniej zdołasz wprowadzić do swojego życia nowe bodźce, tym szybciej odzyskasz swoją tożsamość i radość.

Jeszcze jedna ważna sprawa: nie wykorzystuj swoich przyjaciół, żeby się wyżyć albo wyżalić, powtarzając tysiąc razy zdania w stylu: „Zostawił mnie dla innej, myślisz, że jest szczęśliwy?” albo „Zostawił mnie dla innej, co jest ze mną nie tak?”.

Twoi przyjaciele lubią cię i są cierpliwi, ale postaraj się raczej wykorzystać czas spędzony z nimi na miłe doświadczenia.

8. Zrób postępy w swoim życiu

Poza rozrywką postaraj się wprowadzić ulepszenia i postępy w twoim życiu.

Skoncentruj się na swojej karierze albo na innym celu, który jest dla ciebie ważny i z którym twój były nie ma nic wspólnego.

Zainteresuj się jakąś nową dyscypliną, przeczytaj książkę na nowy temat albo rozpocznij drogę swojego rozwoju osobistego.

Coach randkowy Matthew Hussey w poniższym filmiku świetnie ci wyjaśni założenia postępu:

9. Ty też wprowadź jego potencjalnego rywala

Na tym etapie nie ma sensu szukania nowego chłopaka i nie ma powodu, dla którego miałabyś mamić kogoś tylko po to, żeby wzbudzić zazdrość w swoim byłym.

odszedł do innej czy wróci

Ale wiesz co? Wystarczą bardzo subtelne sygnały, żeby wzbudzić w kimś cień podejrzenia i dać coś do zrozumienia w delikatny sposób. Spraw, żeby twój były domyślił się, że masz nowego znajomego, na którym szczególnie ci zależy, albo że być może z kimś się spotykasz.

Wzbudzenie lekkiej zazdrości w twoim byłym pomoże ci osiągnąć twoje cele znacznie szybciej i skuteczniej. Nasz poprzedni artykuł „Jak wzbudzić zazdrość u byłego: 8 praktycznych wskazówek” poruszał podobne zagadnienie, więc warto sięgnąć po niego, aby uzyskać więcej kontekstu.

10. Wznów kontakt w łagodny sposób

W trakcie okresu bez kontaktu bardzo możliwe, że to on pierwszy będzie próbował się do ciebie odezwać, żeby dowiedzieć się, jak się czujesz. Być może zrobi to z uprzejmości, a może dlatego, że żałuje zerwania z tobą.

Jeśli tego jednak nie zrobił, to dobry moment, żeby wysłać mu przyjacielską wiadomość w celu wznowienia rozmów, wybadania gruntu i odbudowanie z nim swobodnej, niezobowiązującej relacji.

11. Zastosuj technikę przyciągania i odpychania

Jeśli odpowiada mu utrzymywanie z tobą kontaktu, mimo że odszedł do innej i jest szczęśliwy, być może wcale nie jest. Wykorzystaj tę sytuację, żeby go uwieść techniką przyciągania i odpychania. Jak to zrobić?

Polega ona na przeplataniu zachowań, które na zmianę komunikują mężczyźnie zainteresowanie, a potem natychmiast jego brak tak, jakbyś najpierw poświęcała mu uwagę, a potem szybko przestawała, była blisko, a potem nagle się oddalała.

Jak odzyskać faceta, który ma inną, za pomocą tej techniki? Oto niektóre przykłady:

  • pisz do niego często jako pierwsza, ale potem nie odpowiadaj na wszystkie jego wiadomości;
  • wysyłaj mu bodźce, uwódź go, a następnie wycofaj się.

12. Zadaj ostateczny cios we właściwym momencie

Prędzej czy później to się stanie… Nowy związek twojego byłego napotka mniejszy lub większy kryzys. To idealny moment, żeby uderzyć, spotkać się z nim i przyciągnąć go do siebie na nowo.

W rozdziałach 11, 12 i 13 „Klucza Do Odzyskania” tłumaczę dokładnie, jak wznowić kontakt z byłym. Znajdziesz tam wiele praktycznych informacji, które pozwolą ci osiągnąć twój cel.

Zawarte w e-booku skuteczne sztuczki psychologiczne pomogą ci odzyskać twojego partnera i odbudować z nim szczęśliwy związek. Znajdziesz go tu.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Zostawił mnie dla innej: podsumowanie

Jestem pewny, że udzieliłem ci wielu użytecznych rad dotyczących tego, co powinnaś zrobić, aby odzyskać faceta, który odszedł do innej. Mam nadzieję, że uda ci się sprytnie je wykorzystać.

Jeśli jesteś zdecydowana, by odzyskać byłego chłopaka, zdaję sobie sprawę, że jest to proces naprawdę delikatny i złożony. To codzienna walka, którą musisz stoczyć, będąc jednocześnie szczególnie wrażliwa i potrzebująca pomocy.

Dlatego postanowiłem wspierać cię codziennymi mailami, w których krok po kroku prowadzę cię przez cały proces odzyskania partnera. Znajdziesz w nich, motywację, porady oraz strategie, które pomogą ci w osiągnięciu celu. Nie jest łatwo dotrzeć do tych informacji w Internecie, a ja oferuję ci je całkowicie za darmo.

Dodatkowo, jako bonus, w pierwszym mailu otrzymasz darmowy fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, zawierający cały pierwszy rozdział (20 stron). Wystarczy, że wypełnisz formularz poniżej.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Dziękuję ci za przeczytanie do końca tego wpisu poświęconemu odzyskaniu chłopaka, który zostawił cię dla innej.

Powodzenia we wszystkim 😊

4.3/5 - (308 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: