Zostawił mnie dla innej, co robić? 12 kroków do odzyskania faceta

Zostawił mnie dla innej

Zostawił mnie dla innej, czy wróci? Co mam robić?

Jak odzyskać chłopaka, który zostawił mnie dla innej?

Jeśli on jest teraz z dziewczyną, którą poznał krótko po zakończeniu waszego związku albo gorzej – jeśli zostawił cię dla innej, mogę sobie wyobrazić, że jest to jeden z najcięższych okresów w życiu, z jakim musisz się zmierzyć.

Niektórzy mówią, że bycie porzuconym przez ukochaną osobę może być nawet gorsze od bólu fizycznego i trudniejsze do wyleczenia. Kiedy były zostawia cię dla innej, sytuacja jest jeszcze bardziej przytłaczająca.

Wiem, jak się czujesz…

Pomimo tego bólu jest jednak możliwy (przy użyciu odpowiednich strategii i technik) powrót do dobrego samopoczucia, odzyskanie swojego życia, a nawet odzyskanie byłego partnera, jeśli naprawdę tego chcemy.

W tym wpisie, który jest dość długi i szczegółowy, przedstawię ci 12 bardzo użytecznych porad na temat tego, jak sprawić, by do ciebie wrócił, jeśli ma inną.

Jeśli później chciałabyś zgłębić temat i dowiedzieć się więcej, polecam ci lekturę mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”. Stanowi on kompletny poradnik, który pomoże ci uporządkować swoje życie, odzyskać byłego chłopaka oraz odbudować z nim związek jeszcze bardziej satysfakcjonujący niż kiedyś.

Świetnie, jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć! Zanim jednak przejdziemy do sedna, zachęcam cię do zrobienia krótkiego testu online, który pozwoli ci poznać twoje realne szanse na odzyskanie chłopaka.

Test zajmie ci tylko dwie minuty. Będziesz musiała odpowiedzieć na 15 prostych pytań, a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Znajdziesz go tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Zostawił mnie dla innej, czy wróci?

Pomijając test, musisz tak czy siak pamiętać o tym, że zasadniczo chłopak zwykle prędzej czy później chce wrócić, zwłaszcza, jeśli związek z tobą zakorzenił się głęboko w jego życiu.

Jeśli będziesz umiała zachować spokój i podążać za wskazówkami, których zaraz ci udzielę, nawet w sytuacji skazanej na porażkę, będziesz w stanie skłonić go do powrotu na kolanach.

Tak naprawdę możliwe, że twój były po prostu dał się uwieść innej dziewczynie. Nowe zawsze pociąga. Ale kiedy początkowe podniecenie pryśnie i wkroczy codzienność, on odkryje wady tej osoby i zacznie za tobą tęsknić.

zostawił mnie dla innej czy wróci

Jeśli on ma inną, powinnam po prostu o nim zapomnieć?

Pewna dziewczyna napisała do mnie ostatnio maila:

„Mój chłopak zostawił mnie dla innej, ale wiem, że wina leżała przede wszystkim po mojej stronie. Moje opresyjne zachowania, moje ciągłe niezadowolenie i brak pewności siebie oddalały go ode mnie, aż znalazł się w ramionach innej dziewczyny. Teraz jednak chcę wszystko naprawić i sprawić, żeby wrócił. Wiem, że warto. Pomóż mi, proszę!”

Bardzo ważne pytanie, które także ty powinnaś sobie zadać: czy warto?

Odzyskanie chłopaka jest całkowicie możliwe, nawet jeśli obecnie jest z inną. Jednakże musisz być gotowa na użycie w praktyce pewnych strategii, musisz być cierpliwa i uderzyć dopiero we właściwym momencie.

Z pewnością warto, jeśli czujesz, że to on jest mężczyzną twojego życia, spędziliście wspólnie cudowne miesiące lub lata i wiesz, że możesz dać mu jeszcze wiele miłości.

Jeśli jednak nie szanował cię albo wasz związek był wręcz toksyczny, a on powodował w tobie więcej bólu niż radości, lepszym rozwiązaniem będzie zapomnienie o nim i pójście dalej z życiem.

Zapewniam cię, że nauczysz się czuć dobrze także bez niego i zdołasz znaleźć w przyszłości lepszych partnerów, także dzięki temu, czego nauczyłaś się przy okazji zakończenia tego związku. Z perspektywy czasu zobaczysz, że dokonałaś właściwego wyboru.

Podsumowując, ty i tylko ty wiesz, czy on jest mężczyzną twojego życia i czy warto choćby próbować go odzyskać.

Jak odzyskać chłopaka, który ma inną

Jesteśmy gotowi, żeby dowiedzieć się, jak odzyskać chłopaka, który ma inną. 12 porad, które za chwilę ci zaprezentuję, pomogą ci stopniowo przejąć kontrolę nad sytuacją i zwiększyć zainteresowanie byłego chłopaka twoją osobą. Zaczynajmy!

zostawił mnie dla innej jak sobie poradzić

1. Przestań go śledzić

Nie łaź za nim pod żadnym pozorem! Unikaj bombardowania go wiadomościami, nie proś go o spotkanie, nie naciskaj i nie stalkuj go ani przez media społecznościowe, ani na żywo!

W skrócie: nie śledź go! Inaczej tylko się od ciebie odsunie!

2. Nie okazuj negatywnych emocji

Nawet jeśli jesteś wściekła, rozczarowana, smutna, załamana czy rozedrgana, nie powinnaś pozwolić, by twoje negatywne emocje ujrzały światło dzienne przez twoim byłym.

Za każdym razem, kiedy on odczuwa twoje negatywne emocje takie jak urazę, złość czy rozczarowanie, zyskuje tylko więcej władzy nad tobą i zbliża się jeszcze bardziej do nowej osoby, oddalając się tym samym od ciebie.

Jeśli natomiast pozbawisz go władzy, nie dając po sobie poznać, że ta sytuacja w jakiś sposób negatywnie na ciebie oddziałuje, i pokazując, że masz się dobrze, zdezorientujesz go i sprawisz, że zacznie się do ciebie zbliżać. Kluczem jest obojętność!

facet zostawił mnie dla innej

3. Postaraj się nie być zazdrosna

Nowa dziewczyna twojego byłego jest twoim przeciwnikiem, ale musisz zdobyć się na to, żeby nie patrzeć na nią w ten sposób. Jeśli będziesz się jej przeciwstawiać, pokazując swojemu byłemu i sobie, że boisz się konfrontacji z nią, stracisz w jego oczach.

Jeśli twój były zauważy, że konkurujesz z jego nową dziewczyną, jesteś zazdrosna i nie chciałabyś absolutnie widzieć ich razem, będzie czuł nad tobą ogromną władzę.

Zabierz mu tę władzę, mówiąc mu: „no tak… faktycznie ona pasuje do ciebie”.

Popychając go w jej kierunku i nie postrzegając tej nowej dziewczyny jako kogoś, kto mógłby ci zagrozić, odzyskasz w jego oczach godność, zaciekawisz jego racjonalną stronę i pobudzisz tę emocjonalną. Chodzi tu o niezwykle skuteczną psychologię odwróconą.

4. Wprowadź zasadę zero kontaktu

Nie tylko wtedy, kiedy on ma inną, ale ogólnie w większości przypadków, kiedy ktoś z nami zrywa, doskonałą strategią jest zastosowanie tzw. zasady zero kontaktu. Reguła ta polega na przerwaniu na jakiś czas wszelkich form kontaktu z chłopakiem, który cię zostawił.

Nie chodzi tu jednak o ucięcie znajomości w sposób zdecydowany i ostentacyjny, blokując go w mediach społecznościowych czy obrażając go. Trzeba jedynie na pewien czas zniknąć, zejść ze sceny w sposób elegancki, bez zbędnego hałasu. Poniżej przedstawiam ci podstawowe korzyści płynące z wprowadzenia zasady zero kontaktu:

  • Przetrwasz najbardziej nieracjonalną fazę po rozstaniu, w której kierujesz się silnymi emocjami, osiągniesz natomiast spokojniejszy i bardziej przytomny stan ducha, co pozwoli ci być bardziej skuteczną, kiedy znowu będziesz z nim rozmawiać.
  • Dasz mu szansę odczuć nieco twój brak i tym samym on też zacznie mieć do ciebie bardziej otwarty stosunek.
  • Będziesz miała czas, żeby nad sobą popracować i zastanowić się nad przyczynami waszego rozstania.
  • Będziesz miała czas na opracowanie solidnego planu odzyskania go.

Uwaga, zasada zero kontaktu nie jest moim pomysłem! Musisz wiedzieć, że liczne badania psychologiczne potwierdzają skuteczność tej metody. Jeśli dasz drugiej osobie trochę czasu i przestrzeni, twoje szanse na odzyskanie jej diametralnie wzrosną!

Przeczytaj także: Zasada zero kontaktu po rozstaniu

5. Przeanalizuj przyczyny rozpadu waszego związku

Wykorzystaj ten czas na dokładne przeanalizowanie powodów, dla których wasz związek się rozpadł.

Nie obarczaj go całą winą, ale zrób rachunek sumienia i weź na siebie swoją część odpowiedzialności (na pewno takowa istnieje). Zrozum, co możesz poprawić i zacznij to robić natychmiast, dla samej siebie, dla swoich przyszłych związków, a także dla niego, jeśli zdecyduje się wrócić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o psychologii relacji miłosnych, zrozumieć lepiej powody, dla których związki się rozpadają, oraz poznać strategie, które pomogą ci przywrócić wszystko na swoje miejsce po rozstaniu, zachęcam cię do nabycia mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, który stanowi doskonałe i wiarygodne źródło wiedzy na ten temat.

Wypełniając formularz znajdujący się poniżej, będziesz mogła pobrać całkowicie za darmo pierwszy rozdział poradnika czyli 20 stron, na których tłumaczę, jakie nastawienie przyjąć, żeby odzyskać mężczyznę, którego wciąż bardzo kochasz. Wpisz swój adres e-mail, pobierz fragment i zacznij go czytać – może się naprawdę okazać „wybawieniem”.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

6. Zadbaj o swój wygląd

Zacznij pracować nad swoim wyglądem, poprawiając go i odświeżając. Być może jesteś już w znakomitej formie, ale zawsze może być lepiej. Nawet najmniejsza zmiana w odstępie jednego lub dwóch miesięcy może go uderzyć i coś zmienić. A zatem:

  • Zapisz się na siłownię
  • Zmień coś w swoim stylu i fryzurze
  • Zrób wszystko, żeby stać się bardziej sexy!

7. Jeśli on ma inną, nie myśl o tym, zabaw się!

Zacieśnij albo odbuduj relacje z przyjaciółkami, nawiąż nowe przyjaźnie (również z facetami), wychodź i zabaw się!

Na początku może ci się to wydać bardzo trudne, zważywszy, że najchętniej siedziałabyś w domu i szlochała, ale im wcześniej zdołasz wprowadzić do swojego życia nowe bodźce, tym szybciej odzyskasz swoją tożsamość i radość.

Jeszcze jedna ważna sprawa: nie wykorzystuj swoich przyjaciół, żeby się wyżyć albo wyżalić, powtarzając tysiąc razy zdania w stylu: „zostawił mnie dla innej, jestem wściekła!” albo „zostawił mnie dla innej, co jest ze mną nie tak?”.

Twoi przyjaciele lubią cię i są cierpliwi, ale postaraj się raczej wykorzystać czas spędzony z nimi na miłe doświadczenia.

Dziewczyna świetnie się bawi w klubie

8. Zrób postępy w swoim życiu

Poza rozrywką postaraj się wprowadzić ulepszenia i postępy w twoim życiu.

Skoncentruj się na swojej karierze albo na innym celu, który jest dla ciebie ważny i z którym twój były nie ma nic wspólnego.

Zainteresuj się jakąś nową dyscypliną, przeczytaj książkę na nowy temat albo rozpocznij drogę swojego rozwoju osobistego.

Coach randkowy Matthew Hussey w poniższym filmiku świetnie ci wyjaśni założenia postępu:

9. Ty też wprowadź jego potencjalnego rywala

Na tym etapie nie ma sensu szukania nowego chłopaka i nie ma powodu, dla którego miałabyś mamić kogoś tylko po to, żeby wzbudzić zazdrość w swoim byłym.

Ale wiesz co? Wystarczą bardzo subtelne sygnały, żeby wzbudzić w kimś cień podejrzenia i dać coś do zrozumienia w delikatny sposób. Spraw, żeby twój były domyślił się, że masz nowego znajomego, na którym szczególnie ci zależy, albo że być może z kimś się spotykasz.

Wzbudzenie lekkiej zazdrości w twoim byłym pomoże ci osiągnąć twoje cele znacznie szybciej i skuteczniej.

10. Wznów kontakt w łagodny sposób

W trakcie okresu zera kontaktu bardzo możliwe, że to on pierwszy będzie próbował się do ciebie odezwać, żeby dowiedzieć się, jak się czujesz, być może z uprzejmości, a może dlatego, że żałuje zerwania z tobą.

Jeśli tego jednak nie zrobił, to dobry moment, żeby wysłać mu przyjacielską wiadomość w celu wznowienia rozmów, wybadania gruntu i odbudowanie z nim swobodnej, niezobowiązującej relacji.

11. Zastosuj technikę przyciągania i odpychania

Jeśli odpowiada mu utrzymywanie z tobą kontaktu, mimo że ma inną, wykorzystaj tę sytuację, żeby go uwieść techniką przyciągania i odpychania. Czym ona jest?

Polega ona na przeplataniu zachowań, które na zmianę komunikują mężczyźnie zainteresowanie, a potem natychmiast jego brak tak, jakbyś najpierw poświęcała mu uwagę, a potem szybko przestawała, była blisko, a potem nagle się oddalała. Oto niektóre przykłady:

  • Pisz do niego często jako pierwsza, ale potem nie odpowiadaj na wszystkiego jego wiadomości;
  • Wysyłaj mu bodźce, uwódź go, a następnie zniknij.

12. Zadaj ostateczny cios we właściwym momencie

Prędzej czy później to się stanie… Nowy związek twojego byłego napotka mniejszy lub większy kryzys. To idealny moment, żeby uderzyć, spotkać się z nim i przyciągnąć go do siebie na nowo.

W rozdziałach 11, 12 i 13 „Klucza Do Odzyskania” tłumaczę dokładnie, jak wznowić kontakt z byłym. Znajdziesz tam wiele praktycznych informacji, które pozwolą ci osiągnąć twój cel.

Zawarte w e-booku skuteczne sztuczki psychologiczne pomogą ci odzyskać twojego partnera i odbudować z nim szczęśliwy związek. Znajdziesz go tu.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Zostawił mnie dla innej: podsumowanie

Jestem pewny, że udzieliłem ci wielu użytecznych rad dotyczących tego, co powinnaś zrobić, kiedy on zostawił cię dla innej. Mam nadzieję, że uda ci się inteligentnie je wykorzystać, by osiągnąć swój cel, jaki by nie był.

Jeśli jesteś zdecydowana, by odzyskać byłego chłopaka, zdaję sobie sprawę, że jest to proces naprawdę delikatny i złożony. To codzienna walka, którą musisz stoczyć, będąc jednocześnie szczególnie wrażliwa i potrzebująca pomocy.

Dlatego postanowiłem wspierać cię codziennymi mailami, w których krok po kroku prowadzę cię przez cały proces odzyskania partnera. Znajdziesz w nich inspiracje, motywację, porady oraz strategie, które pomogą ci w osiągnięciu twojego celu. Nie jest łatwo dotrzeć do tych informacji w Internecie, a ja oferuję ci je całkowicie za darmo.

Dodatkowo, jako bonus, w pierwszym mailu otrzymasz darmowy fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, zawierający cały pierwszy rozdział (20 stron). Wystarczy, że wypełnisz formularz poniżej.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Dziękuję ci za przeczytanie do końca tego wpisu poświęconemu odzyskaniu chłopaka, który zostawił cię dla innej.

Powodzenia we wszystkim 😊

4.3/5 - (303 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.