Zostawił mnie bez słowa: jaki był prawdziwy powód?

zostawił mnie bez słowa

Między tobą a twoim ex (czy też mężczyzną, z którym się spotykałaś) wszystko układało się doskonale, aż tu nagle on z grobową miną oznajmia ci, że „musicie pogadać”, po czym komunikuje ci swoją decyzję, która kompletnie zbija cię z tropu i której powodu nie jesteś w stanie zrozumieć: zostawia cię

Nie wiesz, co tak naprawdę właśnie się zadziało, ale dociera do ciebie szokująca prawda: twój idealny związek, który dawał ci więcej szczęścia niż kiedykolwiek, właśnie się zakończył, a teraz zostałaś sama ze złamanym sercem i głową pełną pytań i wątpliwości.

Zostawił mnie bez słowa wyjaśnienia… Jak, do cholery, to mogło się stać? Jakim cudem wszystko nagle legło w gruzach?

Wiem, jak bardzo to wszystko może cię teraz przygnębiać… Twój facet odszedł bez słowa, a to jest zawsze traumatyczne doświadczenie. Prawda jest jednak taka, że tego typu sytuacje mają miejsce częściej, niż możesz sobie wyobrazić.

W tym wpisie, pomogę ci zrozumieć, dlaczego twój partner zostawił cię z dnia na dzień, co się w tej chwili dzieje w jego głowie i jakie są prawdziwe powody, dla których podjął ten pozornie niewytłumaczalny krok.

Nie znam szczegółów twojej sytuacji, ale mogę zapewnić cię, że mężczyźni zachowują się w relacjach damsko-męskich w sposób skrajnie przewidywalny. Dlatego też, po latach doświadczeń i setek przeanalizowanych przypadków takich jak twój, nie będzie mi trudno rozwiać największe wątpliwości, jakie mogą cię w tej chwili dręczyć.

Jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć. Wcześniej jednak chciałbym zachęcić cię do zrobienia testu online, który pomoże ci ocenić prawdopodobieństwo powrotu do ex.

Udzielenie odpowiedzi na pytania zajmie ci tylko dwie minuty, a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Kliknij poniżej:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Zostawił mnie z dnia na dzień: jak jest naprawdę?

Wróćmy do ciebie… Twój były (lub facet, z którym się spotykałaś) nagle zostawił cię bez powodu. Prawdopodobnie znajdujesz się w jednej z poniższych sytuacji:

  • Zerwał z tobą przez telefon lub wiadomość i nie był łaskaw udzielić ci jakichkolwiek wyjaśnień odnośnie swojej decyzji. Powiedział ci po prostu, że to koniec, i zniknął, nie konfrontując się z tobą na żywo.
  • Zerwał z tobą, używając szablonowych zwrotów, nie udzielając ci żadnych zadowalających wyjaśnień odnośnie swojej drastycznej decyzji. Mógł powiedzieć ci coś w stylu: „to nie twoja wina” albo „potrzebuję być sam”.

W każdym razie błądzisz w tej chwili po omacku, a setki hipotez na temat tego, co może się teraz dziać w jego głowie, spędzają ci sen z powiek. Powinnaś zatem poznać prawdę!

Za chwilę przedstawię ci 4 główne powody, dla których mężczyzna odchodzi w pośpiechu, odmawiając jakichkolwiek wyjaśnień.

Pamiętaj jednak, że te powody powinny być dla ciebie tylko pewnym punktem wyjścia. Następnie będziesz musiała samodzielnie przeprowadzić analizę, zastanawiając się, gdzie jeszcze mogły leżeć przyczyny rozpadu waszego związku czy kryzysu w waszej relacji.

Być może nie popełniłaś żadnego błędu, ale musisz zaakceptować to, że prawdopodobnie między wami przestało się układać już wcześniej, zanim postanowił cię zostawić…

Bez względu na to, jak bardzo jesteś przekonana, że wasz związek był idealny, najwyraźniej w rzeczywistości taki nie był. Gdyby był, to ty i twój ex bylibyście teraz razem!

Mężczyźni to istoty nad wyraz racjonalne i kiedy odchodzą od kobiety, zazwyczaj jest to wynikiem wielu refleksji i ocen. Fakt, że się z tobą nie skonfrontował i zostawił cię z dnia na dzień oznacza, że w waszej relacji nie wszystko szło w dobrym kierunku.

Dlatego też chciałbym udzielić ci rady, która naprawdę może odmienić twoją sytuację i „ocalić ci życie”.

Przeczytaj książkę Klucz Do Odzyskania, która jest najbardziej zaawansowanym poradnikiem w Polsce poświęconym odzyskaniu byłego partnera i odratowaniu zakończonego związku. Pomoże ci:

  • zrozumieć dogłębnie męską mentalność;
  • zrozumieć powody, dla których twój związek mógł się rozpaść;
  • wypracować strategię, która pozwoli ci odbudować relację z byłym;
  • zmienić się na lepsze dzięki rozpoczęciu ścieżki rozwoju osobistego.

Klikając na poniższy obrazek, możesz zapoznać się z treścią e-booka:

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Zostawił mnie bez słowa: 4 przypadki

Przyjrzyjmy się teraz najczęstszym powodom, dla których mężczyzna postanawia zostawić nagle swoją partnerkę, nie udzielając jej wyjaśnień.

1. Chce uniknąć konfliktów i konfrontacji

Koniec każdego związku jest źródłem konfliktów, starć, dramatów, cierpień i desperacji. Kto zostaje porzucony, potwornie cierpi, ale i ten, kto zostawia nie ma łatwego życia…

Nieważne, jak silny, zdecydowany i pewny swoich przekonań wydaje się twój ex w codziennych sytuacjach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest w stanie stanąć z tobą twarzą w twarz i swobodnie porozmawiać o waszej relacji (i powodach, dla których chce ją zakończyć).

Obawia się twojej reakcji, więc postanowił za wszelką cenę uniknąć wszelkiej formy bezpośredniej konfrontacji z tobą. Być może wychodzi na tchórza, za którym kryje się pewna niedojrzałość, ale twój ex myśli, że w ten sposób ominą go negatywne emocje i rozmowy, których nie chce przeprowadzać.

Nie wyjaśniając ci klarownie powodów, dla których cię zostawia, i ucinając nagle waszą relację, ma wrażenie, że udało mu się uniknąć klasycznego okresu „pozwiązkowych negocjacji” czyli przedziału czasu, w którym prosiłabyś go o drugą szansę i próbowałabyś coś jeszcze wyjaśniać, co prawdopodobnie zakończyłoby się przerwą na przemyślenie sprawy… A to wszystko rozciągałoby zerwanie relacji z tobą w nieskończoność.

Podsumowując, twój były mógł cię zostawić bez słowa, bo tak mu było najzwyczajniej w świecie łatwiej.

2. Ma tajemnice

Niekiedy mężczyzna może skrywać jakiś sekret albo mieć problem, którego nie chce ujawniać partnerce, i sądzi, że jedyną opcją, jaka mu pozostaje, jest zapaść się pod ziemię lub zostawić ją bez słowa po to, by uniknąć rozmowy na ten temat.

Być może wyda ci się to rzadkim przypadkiem, ale tak nie jest. Przede wszystkim jeśli ty i twój ex macie za sobą krótki, lecz intensywny związek, a ty nie miałaś szansy poznać dobrze jego charakteru i każdego aspektu jego życia, możliwe, że coś przed tobą ukrywa i że to jest powód (lub jeden z powodów), dla którego cię zostawił.

zostawił mnie bez słowa wyjaśnienia

Może jest żonaty, ma narzeczoną albo inną tajemnicę, której nie chce wyjawić, niekoniecznie związaną z obecnością innych kobiet w jego życiu.

3. Nie chce cię skrzywdzić

Trzeci przypadek jest jednym z najpowszechniejszych: twój były zostawił cię nagle, podając powierzchowne wyjaśnienia, ponieważ boi się, że będąc z tobą całkowicie szczerym, skrzywdziłby cię jeszcze bardziej…

Kiedy zrywasz z kimś, w głębi duszy wiesz, że jakichkolwiek powodów nie podasz, tak czy siak zranisz tę osobę… Z tego powodu twój ex mógł pomyśleć, że lepszym i „łagodniejszym” sposobem na zostawienie cię, będzie zrobienie tego nagle i bez słowa wyjaśnienia.

Ostatecznie dużo bardziej dyplomatyczne i uprzejme wydaje się „chcę być sam… to nie twoja wina” niż „ostatnio nie pociągasz mnie już fizycznie i nudzę się z tobą”.

4. Poznał inną kobietę

Ten czwarty powód jest w zasadzie kombinacją trzech poprzednich: twój były chce uniknąć konfliktów, ukrywa poważny sekret i nie chce cię skrzywdzić. Poznał inną dziewczynę, postanowił, że chce spróbować z nią być i dlatego pomyślał, że najlepiej będzie, jeśli zakończy wasz związek w sposób nagły i bez zbędnych wyjaśnień.

W rzeczywistości twój ex przez dłuższy czas musiał być ogarnięty poczuciem niezdecydowania i dopiero niedawno przekonał się, że chce zrobić ten krok. Tak więc wasz związek nie zakończył się nagle, ale rozpadał się stopniowo. Tyle tylko, że ty nie zdawałaś sobie z tego sprawy!

Przeczytaj też: Zostawił mnie dla innej

Facet mnie zostawił z dnia na dzień: co robić?

Bez względu na okoliczności i powody zerwania z tobą, w twojej głowie na pewno zrodziło się już pytanie, na które razem musimy sobie odpowiedzieć: co robić?

Za chwilę przedstawię ci kilka uniwersalnych sugestii, niezależnie od tego, jaki jest w tej chwili twój cel. A może on być jednym z poniższych:

  • wyjaśnienie sobie ostatecznie wszystkiego z byłym partnerem, by móc pójść dalej z czystym sumieniem;
  • próba odzyskania ex i odbudowania waszego związku;
  • zapomnienie o całej tej sytuacji tak szybko, jak to możliwe, i stanięcie na nogi.
zostawił mnie z dnia na dzień

Rada 1: niech minie trochę czasu

Po pierwsze sugeruję ci powstrzymać działania pod wpływem impulsu i negatywnych emocji. Odtrącenie, którego doświadczyłaś, jest trudne, a pokusa dręczenia twojego byłego tysiącem wiadomości, proszenia go o wyjaśnienia, spotkania na żywo i danie drugiej szansy – bardzo silna.

Mimo to musisz pamiętać, że zachowując się w ten sposób, sprawiasz, że on czuje się jeszcze bardziej nieswojo i pod presją. Nie dostaniesz lepszych wyjaśnień przyczyny, dla której cię zostawił, a tylko jeszcze bardziej go od siebie oddalisz.

Na razie jest za wcześnie na bezpośrednią konfrontację z twoim byłym. Między wami jest wciąż za dużo emocji, a on jest wyraźnie przeciwny obgadywaniu z tobą waszego związku i zerwania. Tak więc najlepsze, co można zrobić, to zachować spokój i zostawić ex partnerowi czas i przestrzeń.

Wykorzystaj ten okres, żeby stać się najlepszą możliwą wersją samej siebie, dzięki czemu będziesz mogła później znów go do siebie przyciągnąć, kiedy emocje już opadną (o ile nadal będziesz tego chciała).

Rada 2: wykonaj wewnętrzną pracę

Na tym etapie będziesz musiała spojrzeć w głąb siebie i dokonać bilansu swojego dopiero co zakończonego związku. Bardzo często jest tak, że powody, dla których dochodzi do rozstania, są tak naprawdę jasne i podświadomie już je znamy, a jedynie nie chcemy ich zaakceptować.

Dlatego właśnie tak ważne jest przyjęcie perspektywy zewnętrznego obserwatora po to, by uważnie przeanalizować, jakie błędy zostały popełnione (zarówno przez ciebie, jak i przez niego) i jakie okoliczności doprowadziły ostatecznie do rozpadu waszego związku.

Nie powinnaś siebie obwiniać ani obsesyjnie próbować zrozumieć, co się mogło stać. Wykorzystaj te informacje, które są ci dostępne, i zachowaj zrównoważone podejście. Pamiętaj, że robisz to dla siebie, żeby móc pójść dalej w jak najlepszej kondycji!

Rada 3: jeśli chcesz go odzyskać, trzymaj się planu

Na koniec chcę udzielić ci ostatniej porady. Jeśli twoim celem jest odzyskanie byłego faceta i danie drugiej szansy waszej relacji, musisz trzymać się określonego planu.

Przypadkowe działania do niczego cię nie doprowadzą. Kiedy mamy cel, potrzebna nam strategia, która wskaże nam drogę i pozwoli nam ten cel osiągnąć.

Jeśli chcesz odzyskać ex, najlepsze, co możesz zrobić, to krok po kroku realizować plan zawarty w Kluczu Do Odzyskania, który pomógł już setkom kobiet wrócić do ich byłych partnerów, a przynajmniej odzyskać pogodę ducha w najtrudniejszych chwilach.

Kiedy już go kupisz, zobaczysz, że to była dobra decyzja. Znajdziesz go tutaj.

Zostawił mnie bez słowa wyjaśnienia: podsumowanie

Dziękuję ci za przeczytanie do końca tego wpisu, dzięki któremu mogłaś dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego twój facet odszedł bez słowa. Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz powody jego nagłego oddalenia się i że wskazałem ci kierunek dalszych działań.

By nie zostawiać cię samej w tym obarczonym cierpieniem momencie twojego życia, pragnę zachęcić cię do zapisania się i skorzystania z dziennego mailowego wsparcia na drodze do odzyskania byłego.

Wystarczy, że podasz w poniższym formularzu swoje imię i adres mailowy, a codziennie będziesz otrzymywać wiadomość z cennymi poradami i wskazówkami, dzięki którym będziesz wiedziała, jak odzyskać ex, nie popełniając przy tym żadnego błędu. Seria maili jest całkowicie darmowa, a ponadto w pierwszej wiadomości gratis otrzymasz fragment e-booka Klucz Do Odzyskania.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

3.8/5 - (24 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.