Szukaj
Close this search box.

Żona nie chce się ze mną kochać: przyczyny i rozwiązania

żona nie chce się ze mną kochać

Prawdopodobnie jeszcze do niedawna wasze życie seksualne jako pary kwitło i nie miałeś żadnych powodów do obaw. Jeśli jednak czytasz ten artykuł, oznacza to, że próbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego moja żona nie chce się ze mną kochać?„. Co za tym idzie chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby to naprawić.

Mówimy o znacznie bardziej powszechnej sytuacji, niż myślisz. Ten problem dotyka wiele par, szczególnie tych z długim stażem, ale najbardziej rozpowszechniony jest właśnie wśród małżeństw. Na początku wszystko jest nowe, piękne i ekscytujące. Jednak z biegiem czasu w związek wkrada się rutyna i nuda.

Taki stan rzeczy niestety wpływa również na sferę seksualną. Jednak, jak wkrótce się przekonamy, monotonia nie jest jedyną przyczyną utraty pożądania przez twoją żonę. Może ich być bowiem bardzo wiele.

W każdym razie nie masz się czym martwić. Dziś wspólnie przeanalizujemy tę kwestię bliżej, abyś zyskał większą świadomość, a przede wszystkim wiedział, jak się zachowywać, aby powrócić do tego, co było kiedyś.

Jednak wcześniej zachęcam cię do wykonania kilkuminutowego testu, dzięki któremu dowiesz się, w jakiej kondycji jest twój związek. Po rozwiązaniu testu i otrzymaniu wyniku przekonasz się, czy twoje małżeństwo przechodzi kryzys i czy powinieneś razem ze swoją żoną popracować nad poprawą waszej relacji. Test znajdziesz tutaj.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Dlaczego moja żona nie chce się ze mną kochać: przyczyny

Aby wiedzieć, jakie działania podjąć, najpierw należy zrozumieć, gdzie leży problem. Kiedy twoja żona nie chce się z tobą kochać, przyczyn może być wiele.

Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że po wielu latach małżeństwa spadek pożądania seksualnego jest całkowicie normalny. Jak bowiem wiemy, rutyna jest w stanie odebrać nam entuzjazm oraz chęci do próbowania nowych rzeczy i eksperymentowania.

W rzeczywistości rutyny można doświadczyć także w łóżku. W rezultacie prowadzi to do spadku pożądania seksualnego, ponieważ sam związek nie jest już taki, jaki był kiedyś.

Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że w życiu małżeńskim mamy do czynienia z różnymi wydarzeniami, takimi jak narodziny dziecka. Mogą one bardzo zajmować umysł i energię kobiety.

żona nie chce ze mną współżyć

Jest to dość powszechna sytuacja. Po urodzeniu dziecka żona jest całkowicie pochłonięta opieką nad nim, a uwaga skierowana na męża odchodzi na drugi plan. Trudno jest znaleźć złoty środek, szczególnie w pierwszych tygodniach i miesiącach życiowych zmian.

Nie możemy jednak skupiać się jedynie na zewnętrznych przyczynach i okolicznościach. Kobieta może nie chcieć się kochać również z powodu tego, że relacje małżeńskie po prostu się pogorszyły.

To całkowicie normalne, że popęd seksualny ulega wtedy drastycznemu zmniejszeniu. Z drugiej strony, jeśli nie możecie się dogadać w wielu kwestiach, bardzo trudno będzie wam dogadać się w łóżku.

Zdarzają się również przypadki, w których żona nie chce się kochać, ponieważ nie czuje już pociągu seksualnego do męża. Może to być spowodowane na przykład tym, że ma kochanka lub próbuje uciec od monotonii w związku.

Krótko mówiąc, przyczyn może być wiele. Jednak w każdym przypadku, gdy żona nie chce się kochać, ważne jest, aby nie udawać, że problem nie istnieje. Aby go rozwiązać, musisz ponownie rozpalić namiętność. W przeciwnym razie ryzykujesz powstanie poważnego kryzysu małżeńskiego.

Aby mu zapobiec, powinieneś dokładnie wiedzieć, co robić. Możesz się tego dowiedzieć z poradnika „Pogotowie Dla Związku”. Znajdziesz w nim wiele praktycznych wskazówek oraz gotowych przykładów i rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy waszych relacji małżeńskich i do zażegnania kryzysu. Z pomocą tego e-booka poznasz najlepsze techniki na odbudowanie więzi, miłości i namiętności oraz najskuteczniejsze strategie komunikacji ze swoją żoną.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Moja żona nie chce się kochać: co robić?

Teraz, gdy poznaliśmy powody, dla których żona może nie chcieć się z tobą kochać, możemy przejść do następnego kroku. Przedstawię ci kilka skutecznych pomysłów, które możesz wdrożyć w życie. Dzięki nim dowiesz się, co robić i jak się zachowywać.

Chcę jednak wcześniej podkreślić, że nie powinieneś oczekiwać, że sytuacja zmieni się z dnia na dzień. Bez względu na powód, dla którego twoja żona nie ma ochoty kochać się z tobą, musisz dać jej czas na „odblokowanie się” i odzyskanie chęci na seks.

Te 4 wskazówki z pewnością pomogą ci poprawić sytuację, ale nie spowodują, że problem rozwiąże się od razu. Musisz dać jej czas, aby ponownie się przez tobą otworzyła i chciała się do ciebie zbliżyć.

1. Nie zachowuj się zbyt natarczywie

Pierwsza rada, jakiej chciałbym ci udzielić, jest związana z twoim zachowaniem. Powinieneś pamiętać, aby nie być dla swojej żony zbyt natarczywy. Wielu mężczyzn źle reaguje na sytuację, w której żona nie chce się kochać. Nie zdają sobie sprawy, że bycie zbyt nachalnym tylko pogarsza problem.

żona nie chce ze mną sypiać

Jeśli twoja żona nie chce się kochać, a ty będziesz na nią naciskał, osiągniesz odwrotny do zamierzonego efekt. Sprawisz bowiem, że poczuje się „winna”, zamknie się jeszcze bardziej w sobie, a jej pożądanie seksualne będzie się zmniejszać.

Tak więc, chociaż wiem, że nie jest to łatwa sytuacja, mądrzej będzie kontrolować swoje emocje i reakcje na jej uniki. Postaraj się być wyrozumiały, a na pewno bardzo to doceni.

2. Rozmawiaj ze swoją żoną

Kiedy twoja żona już nie będzie czuła się „winna” wobec ciebie i kiedy zrobisz wszystko, aby nie miała wyrzutów sumienia z powodu braku seksu, będziecie mogli wspólnie przedyskutować problem w szczery i konstruktywny sposób.

Rozmowa o tym nie oznacza wyładowania na niej swojej złości i frustracji. Oznacza zrozumienie i poznanie przyczyn, które prowadzą do kryzysu w łóżku. Nie możesz też jej osądzać, ale powinieneś wykazać się dużą dozą wyrozumiałości.

Pomóż jej otworzyć się na ciebie, posłuchaj i spróbuj sprawić, by poczuła twoją bliskość. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak rozmawiać, ponieważ bez poprawnej komunikacji nie znajdziesz punktu wyjściowego, od którego należy zacząć, aby rozwiązać problemy.

3. Zadbaj o siebie

Wiem, że teraz możesz pomyśleć, że ty przyczyniasz się do tej sytuacji, ale nie o to chodzi w tej wskazówce. Mam tu na myśli to, że spadek pożądania seksualnego może być również związany ze spadkiem atrakcyjności.

Być może ciebie osobiście to nie dotyczy, ale ponieważ próbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego moja żona nie chce się ze mną kochać?”, próba stania się bardziej atrakcyjnym w jej oczach na pewno nic nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc.

żona nie chce się kochać

Atrakcyjność oznacza dbanie o kondycję, być może ponowne zapisanie się na siłownię (lub wykonywanie innej aktywności fizycznej). Jednocześnie bardzo ważne jest również zadbanie o styl.

To jest coś, na co kobiety zwracają dużą uwagę, także w zaciszu domowym. Dlatego zawsze dbaj o siebie, chodź z ogoloną brodą i czystymi włosami, a od czasu do czasu użyj perfum, które podobają się twojej żonie.

Stawanie się bardziej atrakcyjnym wymaga również zaangażowania. Jeśli bardziej poświęcisz się swoim hobby, będziesz dbał o życie towarzyskie i zaczniesz jej czymś imponować, to na pewno jej pożądanie względem ciebie odrodzi się na nowo.

4. Doceniaj swoją żonę

Czwartą i ostatnią radą, jaką mogę ci dać, jeśli twoja żona nie chce się kochać, jest zadbanie o wasze relacje, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. Jak wspomniałam wcześniej, relacje łóżkowe są odzwierciedleniem tego, jak układają się sprawy między wami.

Spróbuj okazywać jej czułość i zainteresowanie poprzez małe gesty, np. kierowanie na nią swojej uwagi, rozpieszczanie czy miłe słowa. Przytul ją od czasu do czasu, powiedz, jaka jest piękna, ale rób to bez żadnych podtekstów seksualnych.

Ważne jest, aby czuła się przez ciebie pożądana, ale jednocześnie nie powinna odnosić wrażenia, że wszystko, co robisz, jest po to, aby zaciągnąć ją do łóżka. Dlatego od czasu do czasu możesz zaproponować jej, np. masaż w celu polepszenia waszego kontaktu fizycznego.

Ponadto, aby twoja żona czuła się doceniona i kochana, bardzo ważne jest, abyś poświęcał jej uwagę. Unikaj więc ciągłego wychodzenia z domu z kolegami lub robienia zawsze tych samych rzeczy. Staraj się wymyślać nowe rozrywki, w których będziecie czuć się razem komfortowo. Dla kobiety ważne jest, aby czuła, że jej mężczyzna chce dzielić z nią życie na wszystkich płaszczyznach.

Na koniec ponownie zachęcam cię do pobrania e-booka „Pogotowie Dla Związku„, ponieważ jest on idealnym źródłem informacji na temat rozwiązywania kryzysów w związku, także tych dotyczących braku współżycia między małżonkami. Poradnik pomógł już wielu parom wyjść z kryzysu, ocalić małżeństwo i zapobiec rozwodowi. Sięgnij po niego i poznaj 8 zaskakujących pomysłów na przełamanie rutyny w łóżku oraz 6 sekretów udanego związku!

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

5/5 - (2 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: