Szukaj
Close this search box.

Żona mnie zdradza: co robić, gdy żona ma kochanka?

żona mnie zdradza

Żona mnie zdradza, co powinienem zrobić? Jak zareagować? Czy mogę odzyskać żonę, która ma kochanka?

Jeśli właśnie odkryłeś, że żona cię zdradza, serdecznie ci współczuję. To na pewno dla ciebie cios i ciężko ci poradzić sobie z negatywnymi emocjami.

Bez względu na to, czy chciałbyś odzyskać żonę, czy od niej odejść, przyda ci się seria porad, które pomogą ci ocalić twoją godność i wyjść jak najlepiej z tej skrajnie trudnej sytuacji.

W tym artykule dowiesz się, co zrobić, gdy żona ma kochanka, jak znaleźć dowody na zdradę i ewentualnie co zrobić, żeby ją odzyskać. Ponadto omówimy skomplikowany przypadek, gdy twoja żona jest w ciąży z kochankiem.

Jeśli chcesz się upewnić, czy twoja żona cię zdradza lub nadal utrzymuje kontakt z kochankiem, skorzystaj z aplikacji szpiegowskiej mSpy. W dalszej części artykułu wytłumaczę ci, jak jej używać.

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

Jak poznać, czy żona ma kochanka?

Jeśli doszedłeś do wniosku, że twoja żona cię zdradza, prawdopodobnie zaobserwowałeś co najmniej kilka z poniższych oznak w jej zachowaniu:

 • Dużo korzysta z telefonu/komputera i bardziej chroni swojej prywatności;
 • Wrzuca atrakcyjne zdjęcia na media społecznościowe;
 • Często wychodzi z domu, ale rzadko proponuje wspólne wyjścia;
 • Dłużej zostaje w pracy, częściej wyjeżdża służbowo;
 • Odrzuca przy tobie połączenia telefoniczne;
 • Zaczęła bardziej dbać o swój wygląd i sylwetkę;
 • Dostaje prezenty lub nagle twierdzi, że „kupuje sobie” biżuterię;
 • Jest nerwowa, podirytowana, unika kontaktu z tobą;
 • Odsunęła się od ciebie fizycznie, nie chce uprawiać seksu;
 • Zachęca cię, żebyś sam gdzieś wyjechał;
 • Denerwuje się, gdy w ostatniej chwili zmieniasz plany (i np. zostajesz w domu).

Wszystkie te symptomy związane są z jednym: twoja żona myśli o kimś innym, z kim innym jest blisko i komu innemu poświęca czas.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę w 7 krokach

Żona mnie zdradza: co robić?

Przejdziemy teraz do konkretnych porad. Dowiesz się, co robić, gdy odkrywasz, że żona ma kochanka. Jak za chwilę się przekonasz, żadna sytuacja nie jest bez wyjścia.

1. Zrozum przyczyny zdrady

Być może w obliczu cierpienia, jakie powoduje zdrada, zastanawianie się nad jej przyczynami wydaje ci się drugorzędne. Jednak bardzo ważne jest, żebyś zrozumiał, co się tak naprawdę stało w waszym związku.

Gdy żona oddala się od męża, zwykle jest to spowodowane osłabieniem więzi emocjonalnej małżonków, utratą wsparcia i zrozumienia ze strony męża, pogorszeniem relacji intymnych.

Musisz jednak ocenić, czy zdrada twojej żony to nic nieznaczący skok w bok czy poważny romans, który miał się zakończyć waszym rozwodem.

2. Oceń jakość waszego związku

Zanim podejmiesz decyzję, czy walczyć o swoje małżeństwo, czy od razu się rozstać, spróbuj ocenić jakość waszego związku. Często w pierwszej chwili podejmujemy skrajne decyzje, a nie popieramy ich zdroworozsądkowym myśleniem,

żona ma kochanka

Zastanów się więc, czy byłeś z żoną szczęśliwy, czy ona mogła być z tobą szczęśliwa, czy jesteś gotów jej wybaczyć zdradę. Czy będziesz w stanie przyznać się też do niektórych błędów i spróbować im zaradzić? Czy widzisz was jeszcze razem?

Zbyt pochopna decyzja spowoduje, że trudno ci będzie osiągnąć sukces i szczęście, gdy zaczniesz ją realizować. Okaże się bowiem sprzeczna z faktycznym stanem i potrzebami obu stron.

3. Porozmawiaj poważnie z żoną

Poważna rozmowa z żoną jest nie do uniknięcia. Musisz zrozumieć, co ona planuje i jaki ma stosunek do całego zajścia. Wówczas łatwiej ci będzie podjąć kolejne kroki.

Jeśli żona obwinia cię o wszystko, nie czuje skruchy, a ponadto ma nadzieję na związanie się na stałe z kochankiem i wyeliminowanie cię ze swojego życia, rozstanie prawdopodobnie będzie najlepszym wyjściem.

Jeśli natomiast żona okazuje skruchę, przeprasza, mówi, że romans był błędem i chce go naprawić, rozważ, czy nie powinieneś dać jej szansy. W tym przypadku bowiem nie będzie to się wiązało z twoją utratą godności czy słabością. Wystarczy, że postawisz pewne wymagania i będziesz je egzekwował.

Ważne, żebyś ty też określił w tej rozmowie swoje oczekiwania i powiedział o swoich odczuciach.

4. Zdystansuj się

Zdrada to prawdziwe trzęsienie ziemi dla związku. Obraz twoje małżeństwa i twojej żony został kompletnie zburzony. Po czymś takim potrzebujesz złapać trochę dystansu, żeby nie robić niczego tylko pod wpływem emocji, które teraz sięgają zenitu.

Dobrze by było, gdyby chociaż na kilka dni jedno z was usunęło się. Jeśli żona tego nie zrobi, ty to zrób – dla własnego dobra. Jechanie do swoich rodziców to nie jest dobry pomysł. Potrzebujesz spokoju i samotności.

Jeśli kilkudniowy brak kontaktu nie jest w żadnym wypadku możliwy, pozostaje ci ograniczanie go maksymalnie. Staraj się przebywać poza domem, nie wdawaj się w dyskusje i unikaj żony, żeby chociaż trochę się zdystansować.

5. Zadbaj o siebie

Kolejny krok jest istotny bez względu na to, jak dalej potoczą się losy twojego małżeństwa. Powinieneś o siebie zadbać, na ile to możliwe. Albo przygotujesz się w tej sposób do odzyskania jej, albo do rozpoczęcia nowego rozdziału w twoim życiu. Zaniedbywanie siebie jest szkodliwe i będzie tylko pogarszać ogólne samopoczucie.

żona ma romans

Dobrze zrobisz, jeśli odreagujesz poprzez sport, zafundujesz sobie masaż czy wizytę w saunie, ogarniesz się wizualnie, spojrzysz w lustro i przekonasz się, że nie widzisz w nim faceta, który jest zdradzony i porzucony, ale silny i gotowy stawić czoła wszystkiemu.

Na pewno potrzebny jest ci wypoczynek, być może rozmowa z psychologiem, a na pewno z dobrym, zaufanym przyjacielem. Przyszedł czas na zmiany, nawet jeśli nie ty to zainicjowałeś.

6. Spróbuj ją odzyskać

Jeśli widzisz szanse dla waszego związku, spróbuj odzyskać żonę. Szczegółowy artykuł na ten temat znajdziesz tutaj. Z grubsza, chodzi o to, żeby najpierw się odsunąć od żony, wprowadzić odpowiednie zmiany w życiu, a potem spróbować ją odzyskać, ale bez proszenia i zabiegania. Po prostu udowodnisz jej, że jesteś najlepszym rozwiązaniem i to jej będzie zależało na powrocie.

Jest to delikatny proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Warto też znać bardziej zaawansowane psychologiczne sztuczki. To wszystko znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania” – bestsellerze w swojej kategorii.

E-book porusza również temat odzyskania żony i odzyskania partnerki, która zostawiła cię dla innego. Możesz więc być pewny, że znajdziesz w nim szczegółowe i adekwatne porady.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

7. Odejdź od niej

Jeśli nie widzisz sensu dalszego kontynuowania waszego związku, zapadnie prawdopodobnie decyzja o rozwodzie. W tej kwestii mam dla ciebie dwie bardzo ważne rady.

Pierwsza rada jest taka, żebyś od razu zapewnił sobie wsparcie prawnika. W przypadku zdrady możemy mówić o orzekaniu o winie, co komplikuje procedurę rozwodową. Możesz też pójść na ugodę. Prawnik doradzi ci, jak powinieneś się zachować, by wyjść najlepiej z tej sytuacji.

Druga rada dotyczy znalezienia dowodów zdrady, zanim zdemaskujesz romans żony. Jeśli będzie się obawiała, że ją oskarżysz i źle na tym wyjdzie, usunie wszelkie dowody. W tym celu polecam ci aplikację szpiegowską, o której za moment.

Sprawdzanie, czy żona ma kochanka przez mSpy

Ponieważ właściwie każda zdrada przechodzi przez telefon, to właśnie on będzie źródłem potrzebnych dowodów.

Mało jest okazji do tego, żeby zdobyć telefon drugiej połówki na tyle długo, żeby wszystko w nim przejrzeć. Poza tym jedno podejście może nie wystarczyć.

Znacznie lepiej jest wykorzystać tę okazję na szybkie zainstalowanie aplikacji szpiegowskiej mSpy (znajdziesz ją tutaj).

Wejdź na stronę mSpy i utwórz konto. Następnie przejdź do właściwej akcji. Wystarczy chwila samotności z telefonem twojej żony, by ściągnąć niewidzialną aplikację.

Od tego momentu będziesz mieć zdalny dostęp do wszystkiego na jej telefonie: połączeń, SMS-ów, czatów, maila, mediów społecznościowych, aplikacji randkowych, galerii, historii przeglądarki i wielu innych.

Wejdź na stronę mSpy i zobacz wersję demonstracyjną, która prezentuje wszystkie możliwości tego programu.

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży

Zbliżając się powoli do końca, powiedzmy sobie jeszcze o jednym bardzo szczególnym i wyjątkowo trudnym przypadku. To jedna z największych obaw mężczyzny: że będzie wychowywał dziecko kochanka żony, być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy lub odkrywając to po długim czasie.

Jeśli twoja żona ma dziecko z kochankiem, to zrozumiałe, że jesteś załamany. Nawet jeśli partnerka jest gotowa zerwać romans i odkupić swoje winy, jak wyobraża sobie wspólne wychowywanie dziecka ze związku pozamałżeńskiego?

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. Nie wyrzucisz jednak ciężarnej kobiety na bruk. Kochanek powinien wziąć odpowiedzialność, ale jeśli nagle się ewakuował, zrób tylko to, co konieczne, by twoja żona mogła bezpiecznie znaleźć inne miejsce zamieszkania i zapewnić sobie źródło utrzymania. Prawdopodobnie będzie mogła liczyć na wsparcie krewnych.

żona mnie zdradziła i jest w ciąży

Jeśli z jakichś powodów nie chcesz się rozstać, pamiętaj, że decydujesz się na poważny i trudny emocjonalnie krok. Nie chodzi o to, żeby dziecko wychowywało się pod twoim dachem, a jednocześnie czuło się odrzucone. Weź pod uwagę konsekwencje swojej decyzji.

Nie musisz iść na żadne ustępstwa, ale nie ma sensu okazywać w tym momencie zbytniego okrucieństwa. Twoja żona poniesie konsekwencje swoich działań, a ty wyjdziesz z tego z twarzą, gdy nie będziesz próbował się mścić.

Jak odzyskać żonę, która mnie zdradza?

Na sam koniec chcę wrócić do tematu, jak odzyskać żonę, która cię zdradza. Załóżmy, że po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, stwierdziłeś, że warto spróbować ocalić małżeństwo i odzyskać żonę. Jak się do tego zabrać?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś trzymać się określonych kroków. W zależności od sytuacji, mogą się one trochę różnić, ale w większości przypadków wyglądają one następująco:

 1. Zrób darmowy test i sprawdź, jakie są twoje szanse na odzyskanie – kliknij tutaj;
 2. Napisz list do żony, w którym zaakceptujesz jej decyzję o odejściu do innego;
 3. Zasugeruj żonie, że jej kochanek będzie dla niej dobrym partnerem;
 4. Wprowadź brak kontaktu – zerwij co najmniej na kilka tygodni kontakt z żoną;
 5. Przepracuj swój ból i zacznij wprowadzać pozytywne zmiany;
 6. Wzbudź w żonie ciekawość, by odnowić z nią kontakt;
 7. Odzyskaj ją za pomocą technik psychologicznych i robiąc na niej wrażenie.

Wygląda to całkiem łatwo, ale w rzeczywistości będziesz miał wiele pytań w trakcie tego procesu. Na szczęście odpowie ci na nie „Klucz Do Odzyskania„, który tłumaczy, o jakie konkretnie zmiany chodzi, jak napisać list, jak zaciekawić żonę, jak używać zaawansowanych technik odzyskania i jak zdobyć jej serce na nowo w końcowym etapie.

Kliknij poniżej, aby zapoznać się z treścią tego e-booka, który pomógł już tysiącom mężczyzn, i pobierz pierwszy rozdział gratis!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.5/5 - (2 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: