Zerwałam z chłopakiem, którego kocham: co robić, gdy się nie odzywa?

zerwałam z chłopakiem a on się nie odzywa

Zerwałam z chłopakiem, którego kocham. On się nie odzywa i nie walczy o mnie. Co robić?

Powyższe zdanie jest ci znajome? W takim razie dobrze trafiłaś! Dziś bowiem zajmiemy się analizą tej konkretnie sytuacji. Mówiąc dokładniej, przypadkiem, kiedy zrywa się z chłopakiem, do którego wciąż się coś czuje, a który nie reaguje zgodnie z oczekiwaniami, tzw. nie dobija się i nie próbuje walczyć. Jest to sytuacja wyjątkowo niekomfortowa, ponieważ zupełnie traci się nad nią kontrolę.

Na początku wyjaśnimy dokładnie, co się zadziało w twojej relacji: dlaczego zerwałaś, skoro wciąż coś czujesz do tego chłopaka. Potem przyjmiemy jego punkt widzenia, by zrozumieć, dlaczego się do ciebie nie odzywa. Na koniec wyjaśnimy, co robić w specyficznych przypadkach.

Zanim przystąpisz do lektury, zrób nasz darmowy test online. Pozwoli ci on dowiedzieć się, jakie masz szanse na powrót do swojego chłopaka. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymasz wynik wyrażony w procentach, wraz z komentarzem.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Zerwałam z chłopakiem, którego kocham

Jeśli twierdzisz, że zerwałaś z chłopakiem, którego kochasz, musisz dobrze się zastanowić, co tak naprawdę doprowadziło cię do takiego wniosku. Zasadniczo są trzy sytuacje, w których mogłaś się znaleźć.

Pierwsza z nich, najbardziej oczywista: zerwałaś, a teraz żałujesz. To często dotyczy osób, które rozstają się pod wpływem silnych emocji, np. w kłótni. Mogłaś mieć cięższy okres, wtedy wydawało ci się, że rozstanie to jedyne wyjście, ale teraz tak nie uważasz. Równie dobrze mogłaś zauważyć też, że twój były się zmienił i teraz znowu pragniesz z nim być, choć wcześniej straciłaś nim zainteresowanie.

zerwałam z chłopakiem którego kocham

Druga opcja jest specyficzna, ale wbrew pozorom dość często spotykana. Mogłaś zerwać z chłopakiem, żeby skłonić go do zawalczenia o ciebie, czy podjęcia jakiejś poważniejszej decyzji co do waszej wspólnej przyszłości. Ta taktyka działa, pod warunkiem, że chłopakowi na tobie zależy.

Trzeci wariant: wydaje ci się, że zerwałaś z kimś, kogo teraz ci okropnie brakuje, ale tak naprawdę nie radzisz sobie z samotnością i aktualną sytuacją. Rozstanie mogło cię wiele kosztować i choć miało ci wyjść na dobre, jeszcze tego nie odczuwasz. Skup się na sobie, powrocie do równowagi i odszukaniu szczęścia w sobie, a nie w nim.

Przeczytaj też: Czy napisać do byłego, że tęsknię?

Zerwałam z chłopakiem, a on się nie odzywa: przyczyny

Teraz spróbujemy na moment znaleźć się na miejscu twojego byłego chłopaka. Oczekiwałaś, że się odezwie, że będzie próbował cię odzyskać, walczyć o ciebie, a tu… nic. Dałaś mu dzień, dwa, tydzień, a on milczy. I znów możemy dopatrywać się kilku scenariuszy.

Zaczniemy od najgorszego. Być może twój chłopak autentycznie pogodził się z twoją decyzją, bo również z jego punktu widzenia między wami się psuło. A zatem poddał się bez walki, bo zwyczajnie tego chciał. Byłoby jeszcze bardziej przykro, gdyby okazało się, że tak naprawdę miał już na oku relację z kimś innym albo że nigdy mu nie zależało.

Może też się nie odzywać, bo taki ma charakter. Jego duma została urażona i po prostu postanowił, że nie wyciągnie do ciebie ręki. Uważa, że w rozstaniu nie ma jego winy, więc czeka, aż ty się rozmyślisz i go przeprosisz. Nie zamierza więc o ciebie walczyć.

Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada natomiast, że twój chłopak postanowił zastosować strategię odzyskania cię. Nie odzywa się teraz, ale za kilka tygodni może znów się pojawić, przemieniony i gotowy na to, by cię pozytywnie zaskoczyć i uwieść.

Być może nawet sięgnął po nasz poradnik „Klucz Do Odzyskania” 😉 Swoją drogą, porady w nim zawarte są też odpowiednie dla osoby, która chce odzyskać partnera po tym, jak sama z nim zerwała.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Zerwałam z chłopakiem i teraz żałuję: co robić?

Jak widzisz, przypadki są bardzo różne. W zależności od tego, jaki jest twój, możesz podjąć następujące działania:

Przeanalizuj sytuację

Przede wszystkim dobrze przeanalizuj, co powoduje w tobie takie, a nie inne odczucia. Zastanów się, dlaczego zerwałaś ze swoim chłopakiem i czy jesteś pewna, że to nie była słuszna decyzja. Jeśli nie, spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to zrobiłaś i co chciałaś osiągnąć.

Następnie zastanów się, czy twój chłopak nie odzywa się, bo się obraził, czy cierpiał, ale postanowił się wycofać, czy po prostu kompletnie mu na tobie nie zależy. Na pewno atmosfera, w jakiej się rozstawaliście, wskazywała na jedną z tych opcji. To ważne, by ocenić, czy w ogóle warto jeszcze zawracać sobie nim głowę.

Wyciągnij rękę, jeśli ma to sens

Zakładając, że twój chłopak nie czuje się zupełnie winny, a twoja decyzja dogłębnie go uraziła czy nawet skrzywdziła, masz jedno wyjście. Jeśli ci na nim zależy, wyciągnij pierwsza do niego rękę. Nie rób z siebie ofiary ani wycieraczki. Przedstaw sprawę jasno, przyznaj się do błędu, przeproś.

zerwałam z chłopakie a on nie walczy

Możesz napisać mu list i wytłumaczyć, co sprawiło, że zerwałaś. Wyjaśnić, dlaczego nadal ci na nim zależy, i zaproponować, co moglibyście zrobić, by poprawić waszą relację. Masz prawo oczekiwać, że nie będzie się na tobie wyżywał, tylko przyjmie przeprosiny.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłego chłopaka?

Wprowadź brak kontaktu

Nie bardzo rozumiesz intencje twojego byłego? Nie wiesz, czy po prostu cię skreślił, czy może coś kombinuje? Najrozsądniej będzie wstrzymać się z jakimkolwiek kontaktem. Nie próbuj np. na siłę proponować mu przyjaźni i stałego kontaktu. Pomyśli, że próbujesz utrzymać nad nim kontrolę, litujesz się nad nim albo żałujesz i nie wiesz, jak się przyznać.

Skoro on się nie odzywa, ty na razie też tego nie rób. Po kilku tygodniach zrozumiesz, czy z lekką ręką zrezygnował z waszego związku, czy też nadal nie jest pewny, co robić.

Przeczytaj też: Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?

Pokaż, że warto o ciebie zawalczyć

Tak czy inaczej warto pokazać mu, że jest o co walczyć (i o kogo). Jeśli droczy się z tobą albo próbuje zgrywać takiego, co mu na niczym nie zależy, możesz zrobić coś, co zweryfikuje sytuację.

Zadbaj o swój styl, znajdź sobie hobby, często wychodź z domu i pokaż, że masz barwne i interesujące życie. Możesz też delikatnie zasugerować mu (nie wprost), że być może w pobliżu czai się jego potencjalny rywal. Jeśli coś jest na rzeczy, możesz spodziewać się reakcji.

Na tym kończymy. Dziękuję ci za przeczytanie tego wpisu i mam nadzieję, że znalazłaś tu odpowiedzi na swoje pytania. Zachęcam cię do zapisania się do codziennego wsparcia mailowego dla osób, które chcą odzyskać swoich partnerów. W pierwszym mailu otrzymasz darmowy rozdział e-booka „Klucz Do Odzyskania„.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.