Zdradziłem żonę i czuję się winny: jak ją odzyskać?

zdradziłem żonę

Zdradziłem żonę, a ona chce mnie zostawić… jak ją odzyskać?

W dzisiejszym poradniku zajmiemy się bardzo delikatną kwestią, która dotyczy zdrady małżeńskiej. Jeśli okazuje się, że para będąca w formalnym związku nie może sobie z tym problemem poradzić, sprawy jeszcze bardziej się komplikują.

Pierścionek noszony na serdecznym palcu prawej ręki symbolizuje przyrzeczenie miłości, a gdy ta zaczyna zanikać, partnerzy mogą bardzo łatwo zacząć się od siebie oddalać. Jeśli dodatkowo w małżeństwie pojawia się motyw zdrady, sytuacja staje się niezwykle dramatyczna.

Dziś chcę z tobą poruszyć temat zdrady małżeńskiej. Podam ci wskazówki dotyczące postępowania w przypadku chęci odzyskania żony po zdradzie.

Zanim jednak zaczniemy, zachęcam cię do wykonania krótkiego testu, który podpowie ci w jakiej kondycji jest twój związek. Wykonanie testu trwa zaledwie kilka minut, a od razu po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzymasz wynik.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Zdradziłem żonę i czuję się winny

Jeśli zdradziłeś żonę i czujesz się winny, to dobry znak. Fakt, że jest ci źle i żałujesz tego, co zrobiłeś, wbrew pozorom powinien cię cieszyć. Nie, nie żartuję, mówię bardzo poważnie.

Są tacy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy nie odczuwają winy i żadnych negatywnych emocji w obliczu popełnionej zdrady. Poczucie niewytłumaczalnej „normalności” tego czynu często wręcz powoduje, że powielają go wiele razy i nie widzą w tym niczego złego.

Dlatego jeżeli zdradziłeś żonę i odczuwasz wyrzuty sumienia, to znaczy, że doskonale rozumiesz, że popełniłeś błąd. I to właśnie pozwoli ci nigdy ponownie nie wpaść w tę niebezpieczną pułapkę.

zdradziłem żonę emocjonalnie

„Czy wystarczy jedynie poczucie winy, aby nigdy więcej nie dopuścić się zdrady?” – pomyślisz. Generalnie tak. To poczucie błędu powinno odtąd trzymać cię z dala od innych tego rodzaju sytuacji.

Pomyśl tak: jeśli złodziej nie czuje się winny z powodu kradzieży, będzie dalej kradł bez większego zawahania. I tutaj obowiązuje ta sama przesłanka.

Choć zdrada jest wielkim błędem, to popełnianie błędów jest rzeczą ludzką. Nikt nie jest doskonały i niestety może się zdarzyć, że jeden z partnerów dopuści się niewierności. Dlatego jestem tu dzisiaj, aby wyjaśnić ci, co zrobić, jeśli twoja żona odkryła zdradę i teraz cię opuściła lub zamierza cię zostawić.

Jeśli czujesz się winny z powodu tego, co się stało, oznacza to, że być może zasługujesz na drugą szansę.

Zdradziłem żonę: jak to naprawić?

W tym momencie musimy zastanowić się, co możesz zrobić, aby spróbować polepszyć sytuację, jeśli twoja żona nadal jest z tobą i cię nie opuściła. Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, które pomogą ci naprawić swój błąd, jednocześnie ułatwiając twojej żonie przezwyciężenie bólu i rozczarowania.

Chcę podkreślić, że każdy punkt jest ważnym czynnikiem, niezależnie od tego, czy twoja żona odkryła zdradę, czy jeszcze nie jest jej świadoma. Tym, co stawia te dwie sytuacje na tej samej płaszczyźnie, jakkolwiek odmiennej, jest poczucie winy, z którym nie będziesz w stanie dłużej żyć.

Tak więc niezależnie od tego, jak do tej pory rozwinęła się sytuacja, oto, co musisz zrobić:

1. Odzyskaj jej zaufanie

Głównym problemem zdrady jest utrata zaufania między małżonkami. Oprócz miłości i uczucia, które z pewnością są niezbędne, aby związek wytrzymał próbę czasu i wszelkie trudności, to właśnie czynniki takie jak szczerość i zaufanie będą działały jak spoiwo.

Dlatego jeśli od momentu zdrady te czynniki zanikną, ważne jest, abyś skupił się na ich odbudowie. Jeśli twoja żona znów będzie w stanie ci zaufać, jest bardzo prawdopodobne, że twoje małżeństwo nie będzie musiało się skończyć.

Oczywiście, aby zranione serce mogło się zagoić i aby można było odzyskać zaufanie, potrzebny jest czas. Oznacza to, że będziesz musiał być bardzo cierpliwy i nie poddawać się, jeśli nie zobaczysz natychmiastowej poprawy.

2. Bądź zawsze szczery

Jeśli naprawdę zależy ci na odzyskaniu relacji z żoną i chcesz odbudować jej zaufanie, będziesz musiał całkowicie wykluczyć kłamstwa ze swojego życia.

Nie może nawet pomyśleć, że to, co jej mówisz, może nie być prawdą. Do tego potrzebna jest całkowita przejrzystość z twojej strony. Więc nawet jeśli będzie cię to dużo kosztować, musisz być z nią cały czas szczery i mówić jej wszystko.

zdradziłem żonę jak to naprawić

Nie będzie to łatwe, ale jeśli chcesz, żeby ci zaufała, jest to niezbędne. Widząc, że jesteś gotowy przyznać się do wszystkiego, zrozumie, że nie jesteś już tym mężczyzną, który popełnił błąd, zdradzając ją. Uwierz, że to dla kobiet jest niezwykle ważne.

To wszystko ma zastosowanie również wtedy, gdy to ona zadaje ci pytania lub chce zgłębić temat. Choć jest to trudne, nie możesz bać się bycia szczerym.

Twoja żona będzie musiała spróbować na nowo ci zaufać i przepracować twój błąd, ale musisz dać jej szansę i czas. Dlatego uzbrój się w cierpliwość, zbierz się na odwagę i odrzuć wszystkie kłamstwa.

3. Okaż wyrozumiałość i bądź cierpliwy

Oprócz bólu i rozczarowania tym, co się stało, twoją żonę z pewnością ogarnie nieustający strach i paraliżująca myśl: „Może to zrobić jeszcze raz”. Jak widzisz, wszystko to, o czym mówimy, odnosi się do zaufania, które zostało zniszczone.

Twoja żona w tej chwili nie ufa twoim słowom. Jeśli powiesz jej, że musisz zostać dłużej w biurze, uzna, że to pretekst, by spotkać się z inną kobietą. Jeśli zmienisz coś w swoich nawykach, pomyśli, że twoja kochanka ma z tym coś wspólnego. I tak dalej.

Dlatego na początku nie będzie łatwo powrócić do dawnych relacji, ponieważ możliwe, że zacznie kwestionować każde twoje słowo. W związku z tym możesz np. zapewnić ją, że zawsze będziesz mieć włączony telefon i jeśli zechce, może w dowolnym momencie zadzwonić do ciebie.

W ten sposób od razu dasz jej do zrozumienia, że nie masz nic do ukrycia, że chcesz pokazać jej swoje starania, a także uspokoić ją.

4. Daj jej czas i przestrzeń, gdy o to poprosi

Oswojenie się ze zdradą nigdy nie jest łatwe. I chociaż twoja żona może mieć najlepsze intencje, by starać się wybaczyć ci niewierność, często może odczuwać potrzebę oddalenia się od ciebie.

Może być tak, że jedna kobieta czuje potrzebę pobycia w samotności, a inna woli wyjść z przyjaciółkami, aby się trochę zabawić. Tak czy inaczej, pozwól jej, aby robiła to, co sprawi, że poczuje się dobrze, nawet jeśli będzie oznaczało to jej wycofanie się.

Nie masz przecież prawa, szczególnie w takiej sytuacji, czegokolwiek jej zabronić i powiedzieć „nie”. Kiedy poczuje się lepiej, z pewnością zobaczysz, że wróci szczęśliwsza i doceni to, że otrzymała od ciebie zrozumienie.

5. Bądź przy niej

Niestety, nie ma żadnej instrukcji, która wskazałaby, jak w obliczu twojej zdrady będzie czuła się i zachowywała twoja żona. Niektóre kobiety w takiej sytuacji chcą być adorowane, inne potrzebują własnej przestrzeni, a jeszcze inne będą pragnęły większego poczucia bezpieczeństwa.

Jak zapewne zauważyłeś, jest to wszystko, o czym do tej pory rozmawialiśmy. Chciałbym jednak teraz poruszyć temat związany z emocjonalnością. Jak wspomniałem na początku, w związku niezbędne są miłość i zaufanie.

Dlatego oprócz odbudowy zaufania i szczerości konieczna jest również praca nad emocjami. Nie oznacza to, że musisz każdego dnia dawać jej bukiet kwiatów, ale upewnij się, że czuje się kochana i doceniana:

  • Przygotuj obiad lub kolację i stwórz intymny i romantyczny nastrój.
  • Zostaw liściki z wyrazami miłości w różnych miejscach w domu.
  • Kiedy będziesz miał trochę czasu, dzwoń do niej lub pisz, po to, by dać jej znać, że o niej myślisz.

Krótko mówiąc, musisz postarać się, aby „zakochała się” w tobie na nowo. Oczywiście pamiętaj, by swoim zachowaniem i gestami nie przesadzić i nie pogorszyć sytuacji. Jednak już samo dotknięcie jej ręki podczas oglądania telewizji lub przy stole jest gestem, który nie będzie dla niej obojętny.

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, w jaki sposób odzyskać swoją żonę i potrzebujesz większej liczby wskazówek mogących ci w tym pomóc, zachęcam cię do zapoznania się z poradnikiem „Pogotowie Dla Związku”. Znajdziesz w nim sekrety udanego związku, sposoby na odbudowanie miłości i więzi, ćwiczenia dla poprawy relacji i wiele więcej. Kliknij tutaj i przeczytaj, w czym jeszcze może pomóc ci ten poradnik.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Zdradziłem żonę: jak ją odzyskać?

Jak widać, odzyskanie żony po zdradzie to nie lada wyczyn. Tak naprawdę czynników, na które należy zwrócić uwagę, jest wiele i są one wieloaspektowe, zwłaszcza, że każda kobieta jest inna i będzie reagować w odmienny sposób. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy żona, dowiadując się o zdradzie, postanowiła odejść.

Wymienione przeze mnie wskazówki to tylko niektóre z najważniejszych kroków, które musisz podjąć, aby odzyskać żonę i, co najważniejsze, jej zaufanie. Jednak, jak już wspomniałem, droga do odzyskania jest bardziej złożona, niż to, co udało nam się omówić w tym przewodniku. Choć jest on wyczerpujący, to nadal jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Aby w pełni przeanalizować wszystkie możliwości prowadzące do odzyskania żony, w rzeczywistości konieczne jest posiadanie bardzo konkretnego i jasnego planu działania, który poprowadzi cię krok po kroku, zwłaszcza jeśli ona już cię opuściła lub zamierza to zrobić.

Zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszą metodą na odkrycie najskuteczniejszych technik i strategii związanych z odzyskiwaniem kobiet, jest zapoznanie się z poradnikiem „Klucz Do Odzyskania Dla Niego”.

Dzięki niemu poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania (także te związane ze zdradą żony). Ponadto odkryjesz wiele cennych porad, które pomogą ci naprawić twoje małżeństwo. W tym e-booku znajdziesz też najlepsze strategie i techniki, które pozwolą na nowo zbliżyć do siebie kobietę, która cię zostawiła. Co więcej, poznasz lepiej kobiecą psychologię i oczekiwania kobiety wobec związku.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.