Zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości: prawda czy mit?

zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości

Istnieje pogląd, że zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości. Bo w końcu, po co ktoś usuwałby wiadomości, gdyby nie znajdywało się w nich coś kompromitującego albo ujawniającego niewygodną prawdę o nim?

W tym artykule właśnie temu się przyjrzymy. Przekonasz się, czy fakt, że partner usuwa wiadomości na swoim telefonie, może być sygnałem zdrady.

Już teraz chcę ci zasugerować pobranie aplikacji mSpy, która pozwala uzyskać wgląd do telefonu drugiej osoby. Jeśli usuwa wiadomości, to jedyny sposób, by móc znaleźć dowody zdrady.

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

Czy zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości?

usuwanie wiadomości to zdrada

Spróbujmy najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości i skąd w ogóle wzięło się takie przekonanie.

Telefon jest powiernikiem naszych sekretów i zwykle zawiera ślad każdej naszej aktywności. To od wymiany wiadomości zazwyczaj zaczyna się bliższa relacja z drugą osobą. Jeśli coś nas z kimś łączy, to niewątpliwie najwięcej dowodów na to znajduje się właśnie w telefonie.

Jak więc zinterpretować to, że zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości? Cóż, skoro wiadomości są usuwane, to najprawdopodobniej zawierają treści, które powinny pozostać tajemnicą i o których nikt nie powinien się dowiedzieć – a zwłaszcza partner lub partnerka.

Oczywiście, nie każdy jest tak przezorny, by usuwać wiadomości. Czasami ucieka się też do innych rozwiązań, np. posiada się drugi telefon albo wykorzystuje się na czacie opcję usuwania wiadomości po jednorazowym wyświetleniu. Niemniej jednak jeśli próbuje coś ukryć, to musi mieć ku temu konkretny powód.

Czy usuwanie wiadomości to już zdrada?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę dwie sytuacje związane ze zdradą.

czy usuwanie wiadomości to zdrada

Pierwszą z nich jest spontaniczny skok w bok. Jeśli partner się go dopuścił np. podczas wyjazdu służbowego, raczej nie musiały tego poprzedzać intensywne konwersacje przez telefon. Co więcej, jeśli to był jednorazowy wyskok, również później może nie pozostać po nim żaden ślad.

Sprawa ma się zgoła inaczej, gdy mówimy o drugim przypadku, a więc długim, rozwijającym się stopniowo romansie. Taka relacja zwykle zaczyna się od wymiany wiadomości, które przybierają coraz bardziej intymny charakter. Nawet jeśli nie doszło do zbliżenia, zdrada może mieć już miejsce w sferze wirtualnej, co bywa nazywane mikrozdradą.

W tej sytuacji faktycznie usuwanie wiadomości może być jednoznacznym sygnałem zdrady, a przynajmniej tego, że partner nawiązał z kimś bardziej zażyłą relację.

Aby upewnić się, czy ktoś cię zdradza, trzeba przeanalizować również inne objawy. Zrób poniższy darmowy test online i przekonaj się, jakie jest prawdopodobieństwo, że on lub ona cię zdradza:

Odkryj, czy on/a cię zdradza!

Jak sprawdzić, czy partner usuwa wiadomości?

Sprawdzenie tego, czy partner usuwa wiadomości, nie jest proste. Po pierwsze, z pewnością, jeśli ma coś na sumieniu, pilnuje swojego telefonu bardziej niż zwykle. Po drugie, jeśli usuwa wiadomości na bieżąco, nawet mając dostęp do telefonu, możesz nic na nim nie znaleźć.

Na rynku istnieją na szczęście aplikacje szpiegowskie, które pozwalają na pełen monitoring telefonu podejrzanego. Jedną z najlepszych jest mSpy (znajdziesz ją tutaj).

Mspy umożliwi ci bezpośredni podgląd telefonu danej osoby, a tym samym podejrzenie wiadomości jeszcze zanim zostaną usunięte. To jedyny w 100% skuteczny sposób na poznanie prawdy o usuniętych wiadomościach.

zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości mpsy

Aby zacząć korzystać z aplikacji, musisz:

  1. Wejść na stronę mSpy i utworzyć konto;
  2. Zainstalować aplikację na telefonie partnera;
  3. Opłacić usługę i zacząć monitoring.

Najtrudniejszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji. Zajmie ci to dosłownie minutę, a aplikacja pozostanie niewidoczna, jednak musisz pozostać sam na sam przez tę krótką chwilę z telefonem obserwowanej osoby.

Najlepiej zaaranżować sytuację, w której masz rozładowany telefon, a musisz pilnie zadzwonić, co pozwoli ci pożyczyć na chwilę urządzenie i oddalić się. Oczywiście najprościej będzie, jeśli będziesz znać hasło do odblokowania telefonu „ofiary” – wtedy wystarczy, że wyjdzie ona na moment do łazienki i zostawi telefon bez opieki.

W wersji demo mSpy możesz zobaczyć, jak działa aplikacja. Zauważ, że masz nie tylko dostęp do SMS-ów, ale też do połączeń, wszystkich aplikacji, czatów i wielu innych. Wypróbuj go już teraz:

Zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości: podsumowanie

Wiesz już zatem, dlaczego mówi się, że zdrada zaczyna się od usuwania wiadomości. Jeśli zauważysz, że twój partner bądź twoja partnerka zmienił/a zachowanie związane z użytkowaniem telefonu, twoje obawy będą jak najbardziej zrozumiałe.

Czasami wystarczy dłużej kogoś poobserwować, poważnie porozmawiać lub nawet powalczyć o relację, żeby przelotny romans szybko poszedł w zapomnienie.

Jeśli jednak szukasz dowodów zdrady i chcesz poznać prawdę, najlepiej będzie uciec się do niestety mało etycznego rozwiązania, a więc przejrzenia telefonu.

Możliwe jednak, że nic na nim nie znajdziesz, a nadal będziesz żywić podejrzenia. Wtedy pozostaje rozwiązanie ostateczne, a więc wspomniane zainstalowanie aplikacji szpiegowskiej. W tym wypadku mSpy będzie najlepszym wyborem:

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.