Wyznanie miłości po rozstaniu: czy pomoże ci odzyskać ex?

wyznanie miłości po rozstaniu

Czy wyznanie miłości po rozstaniu ma sens? Czy pomoże mi odzyskać ex?

Kiedy osoba, którą kochamy, z nami zrywa, zadaje nam jeden z największych i najgorszych ciosów. Nagle odkrywasz, że choć wydawało się, że jest tak blisko, w międzyczasie między wami zdążył powstać mur. I wydaje ci się, że tylko szczere słowa miłości zdołają go zburzyć.

Prawda jest taka, że w relacjach damsko-męskich nie zawsze można kierować się intuicją. Ta bardzo często zawodzi, ponieważ uzależniona jest od emocji, które obecnie przeżywasz. Partner lub partnerka nie zostawia cię zapewne dlatego, że wątpi w twoją miłość, ale dlatego, że wątpi w swoje uczucia. Wie, że zadaje ci ból, ale nie widzi innego rozwiązania.

W dzisiejszym wpisie zobaczymy, co powoduje wyznanie miłości po rozstaniu. Wyjaśnię, czy może przynieść jakieś efekty i z jaką reakcją może się spotkać. Następnie zamieściłem kilka porad, co lepszego można zrobić zamiast deklaracji miłosnych, by odzyskać ex.

Zanim przejdziesz do lektury, sprawdź, jakie są twoje szanse na odzyskanie byłego lub byłej. Zrób krótki, darmowy test online i przekonaj się, ile procent prawdopodobieństwa uzyskasz.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Wyznanie miłości po rozstaniu: co spowoduje?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, twój lub twoja ex nie zostawił/a cię dlatego, że nie dawałeś/aś dostatecznych dowodów miłości. A przynajmniej to nie było bezpośrednią przyczyną. To jego/jej uczucia osłabły, pojawiły się wątpliwości i negatywne emocje wzięły górę nad pozytywnymi. Twoje wyznanie miłości niewiele więc tutaj zmieni.

W konsekwencji tylko pokażesz swoją zdesperowaną, uległą postawę. Zamiast naprawiać błędy, będziesz liczyć na to, że były lub była wróci tylko dlatego, że nadal go/ją kochasz. To nie ma przecież sensu!

Zresztą ex wcale nie musi na to dobrze zareagować. Może czuć się niezręcznie, bo deklarując miłość, robisz z siebie ofiarę, którą on bądź ona rani. Może też mieć wrażenie, że próbujesz błagać, żeby wrócił/a, a to praktycznie zawsze przynosi odwrotny skutek. Tym bardziej skłania do jak najszybszego zerwania kontaktów.

wyznawanie miłości po rozstaniu

Wyznanie miłości może mieć sens tylko w jednej sytuacji. Jeśli partner lub partnerka zarzuca ci, że nie czuje się kochany/a, weź to do siebie i spróbuj mu/jej to okazać. Szczery i osobisty list miłosny może wówczas pomóc. Musisz mieć jednak pewność, że nie ma żadnej innej przyczyny rozstania i że ex nadal jest pewny/a swojej miłości do ciebie.

Co zamiast wyznania miłości po rozstaniu?

Wiesz już, że wyznanie miłości po rozstaniu może nawet zaszkodzić, a na pewno nie jest najskuteczniejszym narzędziem odzyskania. Ale jakie są alternatywy?

1. List lub wiadomość

Po zerwaniu napisz byłemu lub byłej tradycyjny list (ewentualnie wiadomość elektroniczną). Nie ma on jednak służyć wyznawaniu miłości i błaganiu o powrót. Jego celem jest zaciekawienie twoją odmienioną postawą i zainicjowanie okresu braku kontaktu.

Możesz napisać, że ten związek był dla ciebie bardzo ważny i że twój lub twoja ex jest wspaniałą osobą. Jednocześnie jednak wyraź swoje zrozumienie dla jego/jej decyzji i pokaż, że nie zamierzasz się jej sprzeciwiać. Dodatkowo warto zostawić też jakąś przynętę… Więcej przeczytasz o tym w tym wpisie.

2. Brak kontaktu

Tak, wbrew temu, co podpowiada ci intuicja, to nie wyznania miłosne, a dystans pomogą ci prędzej odzyskać byłego lub byłą. To jedna z zasad działania psychologii odwróconej. Zamiast podsuwać wszystko na tacy – wszystko to, co już i tak obrzydło – zabierz to i pokaż, że nie ma do tego dostępu. W ten sposób ex utraci kontrolę nad tobą, twoimi uczuciami i relacją między wami.

Będzie mieć szansę, by za tobą zatęsknić, ewentualnie odczuć zazdrość. Zacznie go/ją ciekawić, co robisz i dlaczego. Z dystansu będziesz wydawać się bardziej atrakcyjny/a, a przy tym niedostępny/a, a to zawsze działa na ambicje.

3. Odpowiednie zmiany

Dzięki oddaleniu się możesz w spokoju zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu. Z jednej strony musisz przepracować cierpienie po rozstaniu i zastanowić się, jak naprawić błędy, które do niego doprowadziły. Z drugiej musisz przejść metamorfozę, która obudzi zainteresowanie w byłym/byłej.

Twoja przemiana nie służy tylko ex, ale przede wszystkim ma służyć tobie. Dzięki niej poczujesz się atrakcyjny/a, wartościowy/a, zadbasz o życie towarzyskie i zawodowe, zaczniesz się rozwijać. Lepiej poznasz siebie, poprawisz samoocenę i uniezależnisz się emocjonalnie, nawet jeśli nadal kochasz byłego/byłą.

4. Próba odzyskania

Finałowy krok to oczywiście próba odzyskania. Nie martw się, na deklaracje miłosne przyjdzie jeszcze czas. Na razie musisz wciąż jeszcze pokazywać, że udało ci się poradzić z rozstaniem i nie planujesz powrotu. To nie znaczy jednak, że masz pozostać bezczynny/a!

Jak odzyskać kobietę

Czeka na ciebie mnóstwo zaawansowanych technik odzyskania i pomysłów na to, jak wzbudzić zainteresowanie w ex, wznowić kontakt i sprawić, by znów szalał/a na twoim punkcie. Stosując wskazówki, które znajdziesz w poradniku „Klucz Do Odzyskania„, sprawisz, że były/a z własnej inicjatywy zacznie dążyć do tego, żebyście się do siebie na nowo zbliżyli. Przekonaj się, klikając tutaj.

Deklaracje miłosne po zerwaniu: podsumowanie

Podsumujmy dzisiejszy artykuł. Wyznanie miłości po rozstaniu wydaje się dość naturalną reakcją. Chcemy komuś udowodnić, że go kochamy, nie chcemy pozwolić mu odejść i przekonać go, by został. Niestety najczęściej to nie działa.

Powód jest prosty: to wypalenie uczuć po stronie ex jest zwykle bezpośrednią przyczyną rozstania. Nie załatwisz więc problemu nawet najszczerszą deklaracją, a dodatkowo możesz osłabić swoją pozycję i doprowadzić do niezręcznej sytuacji, z której ex zapragnie jak najszybciej uciec.

Zamiast tego możesz zastosować szereg innych, bardziej przemyślanych i opartych na psychologii strategii. Zacznij od lektury jednego z tych artykułów: Jak odzyskać dziewczynę lub Jak odzyskać chłopaka.

Jeszcze więcej znajdziesz ich w poradniku „Klucz Do Odzyskania„, który występuje zarówno w wersji dla niej, jak i dla niego. Życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że wkrótce znów wyznasz miłość ukochanej osobie, wiedząc, że ją odwzajemnia!

5/5 - (5 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.