Tęsknię za nią: tęsknota za była dziewczyną i jak sobie z nią radzić

Tęsknię za nią

Tęsknię za byłą dziewczyną… Słyszałem to zdanie powtarzane wiele razy.

Uczucie tęsknoty za kimś, z kim było się w związku, jest doświadczeniem powszechnym i jednocześnie bardzo bolesnym. Przychodzi nieuniknienie, kiedy ktoś z nami zrywa, i wyrażają ją klasyczne zdania w stylu: „tęsknię za byłą, która mnie zostawiła”, ale niekiedy zdarza się i tak, kiedy to nie my jesteśmy „ofiarą”, w sytuacjach typu: „zostawiłem ją, a teraz umieram z tęsknoty”.

Być może w międzyczasie twoje życie poszło już o krok dalej, jesteś w nowym związku, ale nadal odczuwasz tęsknotę za nią: „mam dziewczynę, ale tęsknię za byłą”. A może to ona zaczęła życie z kimś innym i w takim wypadku wiem, że ból jest jeszcze silniejszy.

W niniejszym wpisie chcę przedstawić ci konkretne porady, dzięki którym będziesz mógł zmierzyć się jak najlepiej z każdą z powyższych sytuacji, przestać cierpieć i zrozumieć, czy chcesz ją odzyskać, czy powinieneś pozwolić swojemu życiu iść dalej.

Jeśli chciałbyś zgłębić temat i dowiedzieć się więcej, polecam ci lekturę mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”. Stanowi on kompletny poradnik, który pomoże ci odzyskać byłą dziewczynę oraz odbudować z nią związek jeszcze bardziej satysfakcjonujący niż kiedyś.

Doskonale, jesteśmy prawi gotowi, żeby zacząć. Zanim jednak przejdziemy do meritum, chciałbym cię zachęcić do zrobienia krótkiego testu online, który pozwoli ci ocenić twoje szanse na odzyskanie dziewczyny.

Wystarczą na to dwie minuty. Będziesz musiał odpowiedzieć na 15 prostych pytań dotyczących twojego związku, a w odpowiedzi otrzymasz natychmiastowy wynik, który w procentach wyrazi prawdopodobieństwo odzyskania partnerki.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Tęsknię za byłą dziewczyną: co robić?

Jesteśmy gotowi, żeby dowiedzieć się, co robić, kiedy za nią tęsknisz. Podzieliłem temat na 4 oddzielne przypadki na podstawie tego, kto kogo zostawił i kto ma obecnie nowego partnera.

Tęsknię za dziewczyną, którą zostawiłem

To ty z nią zerwałeś, ale z perspektywy czasu znowu bez przerwy o niej myślisz, tęsknisz za jej towarzystwem i za wspólnie spędzonymi pięknymi chwilami. Wspomnienia cię niszczą i zaczynasz wierzyć, że popełniłeś błąd, zostawiając ją. Co robić?

Po pierwsze namawiam cię, żebyś zadał sobie pytanie: „tęsknię za nią, czy po prostu czuję się samotny?”.

Kiedy tęsknisz za byłą, jest to często uzależnione od tego, że ogólnie odczuwasz potrzebę bliskości i intymności w relacji z drugą osobą. Z kimś, kto cię kocha, rozumie i jest blisko ciebie każdego dnia. Brakuje ci raczej nie jej, ale samej „idei” jej osoby, a więc obecności kogoś, kto będzie ważny w twoim życiu.

Jeśli to ty ją zostawiłeś, musisz przemyśleć powody, dla których podjąłeś taką decyzję, i zastanowić się, czy są one nadal aktualne, czy też nie. Nie podważaj swojej decyzji tylko dlatego, że obecnie przeżywasz gorszy moment. Zobaczysz, że wkrótce poznasz inną osobę, z którą na nowo będziesz mógł przeżywać tę cudowną bliskość, i przestaniesz tęsknić za byłą.

Jeśli natomiast uświadomiłeś sobie, że to ona była dla ciebie odpowiednią dziewczyną i że nie jesteś w stanie bez niej żyć, proponuję ci, żebyś nie tracił czasu i spróbował ją odzyskać.

Pierwszym krokiem może być odezwanie się do niej, przeproszenie jej i zapytanie, jak się ma. Będziesz musiał wybadać grunt i wyczuć, czy jest skrzywdzona, wściekła, czy może wciąż o tobie myśli.

Nie rozmawiaj z nią o waszym związku, unikaj pośpiechu i nie bądź zanadto bezpośredni. Postaraj się wznowić z nią kontakt, stopniowy i pozytywny, okazując jej otwartość. Potem sam zobaczysz, co się stanie.

Przeczytaj także: Jak odzyskać byłą dziewczynę

Tęsknię za byłą, która mnie zostawiła

A oto częstszy przypadek: „tęsknię za byłą dziewczyną, która mnie zostawiła”.

To jasne, że po tym, jak ktoś z nami zerwał, cierpienie, poczucie odrzucenia i rozczarowanie sprawiają, że nasze życie staje się nie do zniesienia. Nie znam ani jednej osoby, która by dobrze zareagowała po tym, kiedy ktoś ją zostawił.

Ponieważ w tym przypadku to nie my stoimy za podjętą decyzją i mamy wrażenie, że coś zostało nam odebrane, nostalgia względem byłej staje się jeszcze silniejsza.

Tęsknię za byłą dziewczyną

Nie ma nic niewłaściwego w myśleniu o chęci odzyskania jej i za chwilę dostarczę ci wszelkich wskazówek, jak osiągnąć ten cel. Jednakże najpierw chciałbym ci pokazać, w jakich przypadkach absolutnie NIE powinieneś próbować jej odzyskać:

  • W trakcie waszego związku ona często nie okazywała ci szacunku;
  • Podejrzewasz lub jesteś pewny, że cię zdradziła;
  • Czujesz, że ona nigdy cię nie doceniała;
  • W waszym związku chwile cierpienia były częstsze niż chwile szczęścia;
  • W głębi serca wiesz, że podjęła właściwą decyzję, ponieważ nie pasujecie do siebie;
  • Wiesz, że nie mógłbyś jej kochać tak, jak na to zasługuje, i dlatego cię zostawiła.

Jeśli jeden lub więcej z powyższych przypadków odzwierciedla twoją sytuację, radzę ci, żebyś na zawsze pozwolił jej odejść.

Przeczytaj także: Jak zapomnieć o byłej dziewczynie

Jednak jeśli powyższe punkty nie mają z tobą nic wspólnego, byłoby głupotą nie spróbować jej odzyskać, ponieważ jest to całkowicie możliwe, o ile nie zaufa się przypadkowi bądź instynktowi.

Nostalgia i słabość z jednej strony oraz brak doświadczenia z drugiej mogą doprowadzić cię do popełnienia nienaprawialnych błędów, zerując twoje szanse na odzyskanie byłej dziewczyny.

Dlatego powinieneś trzymać się prawdziwej, sprawdzonej metody, opartej na ludzkiej psychologii, która bierze pod uwagę twoją wyjściową sytuację.

Jeśli szukasz kompletnego przewodnika, który pokaże ci, jak krok po kroku odzyskać byłą, radzę ci przeczytać mój e-book „Klucz Do Odzyskania”, w którym nie zostawiam nic przypadkowi.

To poradnik, w który włożyłem dużo serca, a także lata doświadczeń i obserwacji. Możesz się z nim zapoznać na tej stronie – prezentuję na niej zawartość każdego z rozdziałów.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Mam dziewczynę, ale tęsknię za byłą

W sercu zawsze jest miejsce na piękne wspomnienia, ale nie możesz pozwolić, by zniszczyły one twoje obecne życie.

Jeśli jesteś w nowym związku, a wspomnienie twojej byłej dziewczyny nieustannie wraca, radzę ci dać sobie czas na skoncentrowanie się na aktualnej relacji, uczynienie jej jak najbardziej intensywną i spróbowanie wyrzucenia z pamięci byłej partnerki.

Jeśli mimo wszystko po pewnym czasie nadal nie zdołałeś pójść ze swoim życiem dalej, to dobry moment, żeby spojrzeć w twarz rzeczywistości i odwrócić swój los.

Tęsknię za byłą dziewczyną, która jest z innym

Odzyskanie dziewczyny, która ma już nowego partnera jest całkowicie możliwe. Jednakże musisz być gotowy na zastosowanie w praktyce pewnych strategii i pozostać cierpliwy, by następnie uderzyć we właściwym momencie.

jak odzyskac dziewczyne która jest z innym

Często jest tak, że najlepszym rozwiązaniem jest zapomnieć o byłej i iść dalej; zapewniam cię, że będziesz mógł czuć się dobrze także i bez niej, zdołasz poznać lepsze partnerki w przyszłości, również dzięki temu, czego nauczyłeś się przy okazji rozpadu tej relacji. Zwłaszcza w przypadku krótkich związków, radzę ci poważnie się zastanowić nad takim rozwiązaniem: z czasem zobaczysz, że dokonałeś właściwego wyboru.

Zdaję sobie jednak doskonale sprawę z tego, że wspólnie spędzone lata, bagaż emocjonalny, doświadczenia z przeszłości i wasze plany na przyszłość nie pozwolą ci łatwo się poddać i zostawić jej.

Ostatecznie ty i tylko ty wiesz, czy to kobieta twojego życia i czy warto podjąć próbę odzyskania jej.

Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, sekretem sukcesu będzie umiejętne posługiwanie się zazdrością. Jeśli twoja była zauważy, że rywalizujesz z jej obecnym partnerem, jesteś zazdrosny i absolutnie nie chcesz ich razem widzieć, poczuje, że ma nad tobą ogromną władzę.

Zabierz jej tę władzę, mówiąc: „no tak… właściwie pasujecie do siebie, to facet dla ciebie”.

Popychając ją w jego stronę i nie postrzegając go jako kogoś, kto mógłby ci zagrozić, odzyskasz w jej oczach godność, zaciekawisz jej racjonalną stronę i pobudzisz tę emocjonalną.

Następnie będziesz musiał podtrzymywać z nią kontakt, uczynić twoje życie bardziej interesującym, pokazać, że też się z kimś spotykasz i czekać na pierwsze potknięcie w nowym związku twojej byłej.

Prędzej czy później to nastąpi… Jej relacja będzie przeżywała mniejszy lub większy moment kryzysu, dzięki pracy, którą wykonałeś, albo z przyczyn zupełnie niezależnych od ciebie. To będzie odpowiedni moment na zadanie ciosu, spotkanie się z nią i odzyskanie jej.

Podsumowanie

No dobrze, dobrnęliśmy do końca wpisu „Tęsknię za nią: tęsknota za byłą i jak sobie z nią radzić”. Dziękuję ci za przeczytanie go do końca i życzę powodzenia w twoich dalszych poczynaniach 😉

P.S. Doskonale wiem, jak się teraz czujesz, ponieważ ja też przez to przechodziłem. Żeby nie zostawiać cię samej w tym trudnym momencie twojego życia, postanowiłem wspierać cię serią codziennych maili. Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia będę wysyłał ci cenne rady i wartościowe sugestie dotyczące odzyskania byłego i unikania przy tym błędów.

Jako prezent w pierwszym mailu otrzymasz również fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania” zawierający cały pierwszy rozdział poradnika (20 stron). Zapisz się, korzystając z formularza poniżej:

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.5/5 - (193 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.