Tęskni, ale się nie odzywa: dlaczego to robi i jak to zmienić?

tęskni ale się nie odzywa

Facet tęskni, ale się nie odzywa? Dlaczego ograniczył z tobą kontakt, skoro zapewniał, że jesteś dla niego ważna i mu na tobie zależy? Czemu milczy, a jeszcze niedawno nie chciał wypuścić cię ze swych rąk?

Przyczyny takiego zachowania mogą być bardzo różne. Od rzeczywistej utraty zainteresowania, przez przemyślane strategie, po czynniki zewnętrzne, niezależne od ciebie. W tym artykule przyjrzymy się im, a także spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak się w takiej sytuacji zachować.

Zanim zaczniemy, zrób szybko bezpłatny test online, który wykaże, jakie są twoje szanse na odzyskanie faceta, który przestał się odzywać, choć powinien za tobą tęsknić:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Tęskni, ale się nie odzywa: psychologia

Poprzedźmy nasze rozważania małym wstępem. Na logikę, gdy facet tęskni za tobą, to chce utrzymywać kontakt. To oznacza, że mu na tobie zależy.

Zastanów się, dlaczego uważasz, że on za tobą tęskni. Możliwe, że ci to powiedział, ale niekoniecznie jest to zgodne z prawdą. W końcu to czyny potwierdzają słowa.

Jeśli spotkaliście się tylko kilka razy, a on przestał się odzywać, to niestety, najprawdopodobniej jednak za tobą wcale nie tęskni. Jeśli natomiast wasz związek był długi i poważny, możliwe, że za jego zachowaniem stoi coś innego.

Zwróć jednak uwagę na to, że jeśli wywierasz na mężczyźnie presję i nie zostawiasz mu przestrzeni, on nie ma szansy za tobą zatęsknić, a w rezultacie przestaje się odzywać z własnej inicjatywy.

Dlaczego on tęskni, ale się nie odzywa?

Przejdźmy teraz do powodów, dla których on tęskni, ale się nie odzywa. Oto, co może się kryć za jego zachowaniem.

1. Nie jest tobą zainteresowany

facet tęksni ale nie chce wrócić

Pierwszy powód jest bardzo prosty, ale możliwe, że nie chcesz go do siebie dopuścić. Być może facet, z którym się spotykałaś, wcale za tobą nie tęskni, bo nie jest już tobą zainteresowany i dlatego się nie odzywa.

Możliwe, że umawiał się jednocześnie z kimś innym i to jemu poświęca teraz uwagę. Ewentualnie stosuje zwykły ghosting, bo nie chce wchodzić w tobą w bliższą relację.

2. Ma wątpliwości

Twój partner lub mężczyzna, z którym się spotykałaś, może też mieć wątpliwości co do przyszłości waszej relacji. Oddalił się, żeby przemyśleć sobie parę spraw i przekonać się, czy za tobą zatęskni. Nie odzywa się więc celowo, żeby się zdystansować.

Jeśli w tym momencie nie będziesz wywierała na nim presji, jest spora szansa, że nagle za tobą zatęskni i w rezultacie się do ciebie odezwie. Zamiast na niego naciskać, zajmij się sobą i pokaż, że warto do ciebie wrócić.

3. Jest uparty

Rozstaliście się, jesteś przekonana, że on nadal coś do ciebie czuje, ale się nie odzywa? Cóż, może ma po prostu taki charakter. Wielu facetów jest upartych i unosi się honorem. Nie chcą wyciągnąć pierwsi ręki, gdy zostali odrzuceni albo gdy sami postanowili odejść.

Mężczyźni boją się, że jeśli nie będą konsekwentni, zaczną być postrzegani jako słabi i łatwi do zmanipulowania. Przeczytaj o tym, jak odzyskać upartego faceta, a wszystkiego się dowiesz.

4. Chce cię ukarać

facet tęskni ale się nie odzywa

Pokłóciliście się albo dałaś mu kosza? Flirtowałaś z innym facetem? Możliwe zatem, że on się nie odzywa do ciebie, chociaż tęskni, bo zwyczajnie chce cię ukarać.

To typowe zachowanie zwłaszcza dla upartych facetów, wspomnianych wcześniej. Zastanów się więc, czy nie nabroiłaś i nie uraziłaś jego dumy. Być może on pomimo tęsknoty powstrzymuje się ze wszystkich sił przed napisaniem do ciebie, żeby dać ci nauczkę.

5. Stosuje zasadę braku kontaktu

Kolejny powód, dla którego on tęskni, ale się nie odzywa, to tzw. reguła braku kontaktu. Jeśli to ty zainicjowałaś rozstanie, twój były może ją stosować, by przykuć twoją uwagę, zaciekawić cię i wzbudzić tęsknotę.

Zasada no contact jest jedną z podstawowych strategii odzyskania ex. Dlatego mimo że twój były za tobą tęskni i chciałby wrócić, stara się tego nie dać po sobie poznać. Chodzi o to, by sprowokować cię do kontaktu i sprawić, żebyś to ty zaczęła o niego zabiegać.

6. Ma poważne powody

Na koniec powód dość prozaiczny, będący niekiedy zwykłą wymówką, ale czasami pokrywający się z prawdą. Być może mężczyzna, któremu na tobie tak naprawdę zależy, zmaga się teraz z poważnymi problemami i potrzebuje przestrzeni, a poza tym nie chce cię nimi obarczać – dlatego milczy.

Być może jest to choroba bliskiej osoby, problemy w pracy czy stres spowodowany inną sytuacją. Jeśli wspomniał o tym nawet pobieżnie, weź to pod uwagę i zaoferuj wsparcie, ale nie naciskaj i miej pretensji.

Jak się zachować, gdy on się nie odzywa?

Kiedy facet przestaje się odzywać, najważniejsza zasada jest następująca: nie powinnaś bombardować go wiadomościami.

Wywieranie presji w tym momencie jest największym błędem, bez względu na to, co stoi za oddaleniem się tego mężczyzny. W niemal każdym wypadku zdystansowanie się i zostawienie go w spokoju będzie najlepszym wyjściem.

Co robić zamiast tego? Skoncentrować się na sobie. Jeśli on stracił zainteresowanie lub ma wątpliwości, masz szansę wzbudzić jego ciekawość i pokazać się z lepszej strony. Ewentualnie, o ile okoliczności są odpowiednie, możesz spróbować wzbudzić w nim lekką zazdrość.

Jeśli natomiast jest na ciebie zły i dlatego się nie odzywa, przeproś go, ale potem zostaw mu przestrzeń i nie prowokuj. Daj mu czas, żeby negatywne emocje opadły – później będziesz miała szansę wznowić kontakt.

Facet tęskni, ale nie chce wrócić: co robić?

Wiesz, że twój były nadal cię kocha i tęskni, ale mimo to nie chce wrócić i się nie odzywa? Przyczyny mogą być następujące, a o wielu z nich już sobie powiedzieliśmy:

  • potrzebuje czasu, żeby przemyśleć swoje wątpliwości;
  • jest uparty i nie chce zmienić decyzji;
  • czuje się skrzywdzony, ma do ciebie żal;
  • czeka, aż to ty podejmiesz inicjatywę.

Żeby go odzyskać, musisz w pierwszej kolejności dać mu przestrzeń i czas, żeby negatywne emocje opadły, a on mógł faktycznie odczuć twój brak. Spróbuj sprowokować go do tego, żeby się odezwał, pokazując, że się zmieniłaś i że zmiany te są trwałe.

Cały proces odzyskania chłopaka może jednak okazać się długi i bardziej skomplikowany. Dlatego warto sięgnąć do najlepszego poradnika, który pomógł już tysiącom kobiet – „Klucza Do Odzyskania„.

Wypełniając formularz poniżej, możesz otrzymać pierwszy rozdział e-booka za darmo i dowiedzieć się, jakie powinnaś przyjąć nastawienie mentalne, by odzyskać ex.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.