Szkolenie z umiejętności miękkich: 7 polecanych kursów online

szkolenie z umiejętności miękkich

Każdy z nas posiada kompetencje miękkie. U jednych są one mniej, a u innych bardziej rozwinięte. Zależy to w dużej mierze od temperamentu, zdobytego doświadczenia, ale i charakteru każdego z nas.

Niektóre osoby czują się doskonale podczas wystąpień publicznych i takie wydarzenia nie stanowią dla nich żadnego problemu. Inni natomiast nie radzą sobie podczas zwykłych rozmów z małą grupą ludzi, a praca w zespole stanowi dla nich prawdziwy koszmar.

Kompetencje miękkie przydają się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Aby nad nimi popracować, warto wziąć udział w specjalnych kursach. Szkolenie z umiejętności miękkich może pomóc każdemu uczestnikowi w rozwijaniu niezwykle ważnych zdolności, które bardzo ułatwiają życie.

W tym artykule przedstawię ci najlepsze szkolenia z umiejętności miękkich, które rozwijają wiele kompetencji osobistych. Znajdziesz tu kursy o budowaniu relacji, organizacji pracy, asertywności i zarządzaniu czasem. Ponadto możesz dowiedzieć się z nich, jak uwolnić się od stresu czy lepiej nawiązywać kontakty.

Szkolenie z umiejętności miękkich: Top 7

1. Umiejętności miękkie w pracy zdalnej - Karina Człapińska

Umiejętności miękkie w pracy zdalnej – budowanie relacji i organizacja pracy” to kurs prowadzony przez Karinę Człapińską, z którego dowiesz się, jak organizować i przygotowywać pracę zdalną dla siebie oraz swojego zespołu.

W trakcie kursu nauczysz się budowania odpowiedniej komunikacji, nawiązywania zdrowych relacji w firmie oraz wdrażania w życie koncepcji work-life balance. Poznasz również najlepsze techniki zarządzania zespołem pracującym zdalnie, metody przygotowywania przestrzeni do pracy zdalnej, a także dobre praktyki pracy z domu.

Proponowane szkolenie z umiejętności miękkich pokaże ci, jak efektywnie organizować dzień i zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym tak, by móc czerpać jeszcze większą radość z każdego dnia.

2. Trening asertywności - Michał Pasterski

Problem z asertywnością cechuje wielu ludzi. Jego podłożem są zazwyczaj obawy związane z urażeniem uczuć drugiej osoby lub z konsekwencjami wynikającymi z zależności, np. w pracy. Warto zatem sięgnąć po kurs „Trening asertywności„, aby jak najszybciej opanować sztukę odmawiania tak, by nie stawiać siebie oraz innych w niezręcznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

To szkolenie z umiejętności miękkich, skupiające się na pracy nad asertywnością, ma również na celu przedstawienie różnic pomiędzy byciem asertywnym a agresywnym. Przesadna, nieadekwatna asertywność także może negatywnie wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Ponadto autor przedstawia w nim różne sposoby na asertywność, nie tylko umiejętność mówienia wprost „nie”.

Jeśli czujesz, że asertywność jest twoją słabą stroną, rozpocznij kurs, naucz się stawiać granice, odzyskaj siebie i twórz zdrowe relacje z innymi ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym!

3. Zarządzaj swoim czasem – Michał Pasterski

Każdy z nas ma dziennie do dyspozycji 24 godziny, jednak niektórzy potrafią wykorzystać je lepiej, a inni gorzej. Jeśli chcesz zaliczać się do tej pierwszej grupy, polecam ci kurs „Zarządzaj swoim czasem”, dzięki któremu raz na zawsze nauczysz się planowania i kontrolowania upływającego czasu tak, by go niepotrzebnie nie wytracać.

Z kursu dowiesz się m.in. gdzie ukrywają się codzienne pożeracze czasu, jak zapanować nad swoimi myślami, żeby nie stawały się one przyczyną utraty cennych godzin, jak używać kalendarza, żeby pomógł ci w planowaniu kolejnych dni oraz co zrobić, żeby nie odkładać niczego na później.

Zarządzanie czasem to cenna umiejętność w pracy i w nauce, ale także w codziennym życiu. Pozwoli ci bowiem skuteczniej osiągać cele, ograniczyć stres i frustrację oraz kończyć każdy dzień z poczuciem satysfakcji.

4. Uwolnij się od stresu – Sandra Lasek

Uwolnij się od stresu” to szkolenie z umiejętności miękkich dotyczące radzenia sobie ze stresem, prowadzone przez Sandrę Lasek. Autorka, będąca psycholożką, coachem, trenerką i specjalistką od zarządzania personelem, przekaże ci tajniki minimalizowania stresu i skutecznego eliminowania czynników stresogennych.

Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu nauczysz się lokalizować i eliminować bodźce powodujące stres. Dowiesz się także, jak odpowiednio relaksować się, by pozbyć się nagromadzonego lęku.

Jeśli czujesz, że stres przejął kontrolę na twoim ciałem i umysłem oraz że utrudnia ci codziennie funkcjonowanie, weź udział w tym kursie i zyskaj realny wpływ na poziom swojego stresu!

5. Zwiększ wydajność mózgu w pracy - Angelika M. Talaga

Zwiększ wydajność mózgu w pracy” to kurs, dzięki któremu nauczysz się wykorzystywać pełnię możliwości twojego umysłu. Autorka przedstawi ci techniki pomagające w zwiększeniu twojej efektywności i produktywności, co spowoduje, że będziesz szybciej pracować i realizować cele.

Szkolenie z umiejętności miękkich prowadzone przez Angelikę M. Talagę pokaże ci także, jak zadbać o właściwe planowanie swojej pracy i jak, dzięki kilku prostym metodom, zaoszczędzić mnóstwo czasu. Uczestnictwo w warsztatach sprawi, że będziesz maksymalnie skupiony i efektywny, wykonasz zaplanowane zadania szybciej i włożysz w nie o wiele mniej wysiłku niż zwykle.

Sięgnij po ten kurs i przejdź kompletny proces, który dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom coachingowym, spowoduje, że będziesz osiągać wyżyny produktywności!

6. Umiejętności osobiste - Katarzyna Latek-Olaszek

Umiejętności osobiste” to szkolenie, które pozwoli ci rozwinąć i poprawić wybrane umiejętności miękkie. Nauczysz się z niego właściwie uwalniać emocje oraz opracowywać plany zmian i skutecznego działania w oparciu o metody Stephena Covey’a.

Podczas kursu dowiesz się, jakie style zachowania i działania, które podejmujemy na co dzień, mają wpływ na nasz dobrostan psychiczny. Ponadto, biorąc udział w tych warsztatach, odkryjesz nieznane mocne strony i kompetencje osobiste, które wykorzystujesz na co dzień. Poznasz też efektywne metody motywacyjne oraz techniki zarządzania sobą w czasie.

Szkolenie z umiejętności miękkich, w którym masz szansę wziąć udział, z pewnością może pomóc ci zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby wykorzystywane na polu osobistym i zawodowym.

7. Umiejętności interpersonalne - Anna Bugalska

Umiejętności interpersonalne” to kurs dedykowany wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat nawiązywania kontaktów, komunikacji, pracy zespołowej czy umiejętności takich jak empatia czy asertywność.

Prezentowane szkolenie z umiejętności miękkich ma na celu rozwinięcie umiejętności interpersonalnych, czyli społecznych, a więc takich które wykorzystujemy w codziennych relacjach z innymi ludźmi. Autorka wyjaśni m.in. jak kształtować postawę asertywną, jak rozwijać w sobie empatię czy jak budować wartościowe i długotrwałe kontakty. Dowiesz się również, jak zachowywać się w zespole, aby pracować efektywnie.

Weź udział w tym kursie i przekonaj się, nad jakimi zagadnieniami powinieneś popracować, aby móc utrzymywać pozytywne relacje z innymi.

Umiejętności miękkie: przykłady

Umiejętności miękkie, inaczej osobiste lub interpersonalne, to kompetencje, które nie są mierzalne. Oznacza to, że aby móc je sprawdzić, należy przyjrzeć się zachowaniu danej osoby, sposobowi bycia czy efektom pracy. W odróżnieniu od kompetencji twardych, umiejętności miękkich nie potwierdzimy żadną dokumentacją czy certyfikatami.

Podajmy więc przykłady najczęstszych umiejętności miękkich:

  • asertywność
  • komunikatywność
  • odporność na stres
  • kreatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  • wysoka kultura osobista
  • samodyscyplina
  • dobra organizacja pracy

Oczywiście takich przykładów jest znacznie więcej, ale te wymienione wyżej to najbardziej popularne kompetencje, które pożądane są zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Jeśli chcesz popracować nad umiejętnością rozwiązywania konfliktów, logicznym myśleniem, kreatywnością, innowacyjnością lub nad poprawieniem zdolności perswazyjnych, powinieneś sięgnąć po szkolenie z umiejętności miękkich.

Dzięki kursom lepiej odnajdziesz się na rynku pracy, ale również polepszysz swoje funkcjonowanie w społeczeństwie. Kompetencje miękkie przydają się bowiem na każdej płaszczyźnie naszego życia.

Szkolenia z umiejętności miękkich oferują bardzo szeroki zakres kompetencji, jakie można zdobyć. To od ciebie zależy, nad czym chcesz popracować i jaką umiejętność udoskonalić. Wybierz jeden z proponowanych wyżej kursów i rozbuduj listę swoich kompetencji!

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.