Spotkanie z ex: jak się zachować? 5 praktycznych porad

spotkanie z ex

Były proponuje spotkanie, a ty jesteś zestresowana? Jak powinno wyglądać pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu?

Spotkanie z byłym może być stresujące, czy to z powodu wspólnego wydarzenia, obaw przed przypadkowym spotkaniem, czy prób odzyskania byłego partnera.

Bez względu na to, który z powyższych przypadków cię dotyczy, wiem dobrze, jak się czujesz. Konieczność spotkania z ex po rozstaniu to jedna z tych sytuacji, które budzą w nas największy niepokój.

Dlatego w dzisiejszym artykule dam ci 5 konkretnych wskazówek odnośnie tego, jak powinno wyglądać pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu.

Jednak najpierw chciałbym zachęcić cię do zrobienia krótkiego testu online. Zajmie ci on tylko 2 minuty, a pozwoli zweryfikować twoje szanse na odzyskanie faceta.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu: okoliczności

Zakończenie romantycznego związku może być bolesne, szczególnie, jeśli to on zakończył związek. Jak więc powinno wyglądać pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu?

Pierwsze kontakty z byłym będą kluczowe dla waszej przyszłej relacji, nawet jeśli tylko koleżeńskiej. W końcu po rozstaniu prędzej czy później dojdzie do konfrontacji między wami.

Bez względu na okoliczności, pierwsze spotkanie z ex po rozstaniu może budzić emocje, które będą trudne do zniesienia. Możesz doświadczać smutku, dezorientacji, złości, ulgi lub żalu. Dlatego, zanim skontaktujesz się ze swoim byłym partnerem, warto zająć się sobą i przepracować te emocje.

Czasami warto również odczekać trochę przed ponownym nawiązaniem kontaktu z byłym partnerem, stosując zasadę zero kontaktu. Pozwoli ci to na opanowanie emocji przez potencjalnym spotkaniem.

Pamiętaj, że musisz szanować granice byłego partnera, jeśli prosi o dystans.

📌 Przeczytaj też: Jak wzbudzić zazdrość u byłego: 8 praktycznych wskazówek

Spotkanie z ex: 5 najlepszych porad

pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu

Masz obawy przed przypadkowym spotkaniem z byłym? Spokojnie, nie ma się czego bać!

Należy zwyczajnie się do niego mentalnie przygotować – tak, żeby nic nie mogło cię zaskoczyć.

Przyjrzyjmy się teraz 5 bardzo istotnym poradom, których należy się trzymać, kiedy dochodzi do spotkania z ex.

1. Okaż zobojętnienie

Wiem, że może być trudno zachować spokój podczas spotkania z byłym, ale właśnie to musisz zrobić. Dawanie się ponieść emocjom drastycznie minimalizuje szanse na odzyskanie byłego partnera i sprawi, że wypadniesz kiepsko.

Musisz pokazać byłemu kompletne zobojętnienie w stosunku do niego. A jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest spokój i stabilność emocjonalna.

2. Bądź uprzejma

Wiele osób po rozstaniu ma zwyczaj chować urazę do drugiej osoby i przy pierwszej lepszej okazji chce wystrzelić w jej kierunku cały jad trzymany dotychczas w środku.

Natomiast, jeśli chcesz zachować dobre stosunki z byłym, czy też mieć chociażby małą szansę na odzyskanie go, nie możesz zachowywać się antypatycznie. Robiąc tak, jeszcze bardziej go od siebie oddalisz.

Jednocześnie staraj się nie być zbyt przylepna, żeby nie dawać mu do zrozumienia, że chcesz, żebyście do siebie wrócili.

Postaraj się znaleźć złoty środek pomiędzy uprzejmością a zobojętnieniem.

3. Roztaczaj pozytywną energię

Pamiętaj, starasz się przekazać swojemu byłemu wszystko, co dobre w twoim życiu. Dlatego więc bądź pogodna i pokaż, że wszystko w twoim życiu idzie po twojej myśli. Nawet jeśli nie jesteś szczęśliwa, wysil się i spróbuj okazać trochę więcej optymizmu niż zwykle!

To byłby strzał w stopę, gdybyś w tym momencie pokazała, że jesteś zdesperowana czy zdołowana. Pamiętaj, że ludzie czują naturalny pociąg do osób szczęśliwych i pozytywnych, natomiast odpychająco działają na nich osoby, które takie nie są.

4. Nie rozmawiaj o przeszłości

Pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu to nie jest okazja do porozmawiania o waszej relacji. Pamiętaj, że nie jesteście już razem: pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest całkowite zaakceptowanie tego faktu i patrzenie przed siebie.

Spotkanie z byłym wykorzystaj do porozmawiania o teraźniejszości, do opowiedzenia o nowościach, jakie pojawiły się w twoim życiu. Udowodnij mu, jaką wspaniałą osobę stracił.

📌 Przeczytaj też: Po jakim czasie odezwać się do byłej/byłego, by osiągnąć efekt

5. Baw się dobrze

Ostatnim punktem, którym należy się kierować podczas spotkania z byłym, jest dobra zabawa. Chociaż nie powinnaś poświęcać zbyt wiele uwagi byłemu facetowi, nie ma powodu, żebyś się nudziła albo przyjmowała zbyt poważny ton.

Jeśli będziesz radosna, były bardzo doceni wasze spotkanie i zacznie pragnąć spędzać z tobą więcej czasu. Pamiętaj, że jeśli chcesz odzyskać ex, musisz z nim delikatnie flirtować, bez względu na to, czy to były proponuje spotkanie, czy było ono zupełnie przypadkowe!

Spotkanie po latach: jak się zachować?

Trochę innym przypadkiem będzie spotkanie z byłym po latach. Zobaczenie go po długim czasie może być zarówno ekscytujące, jak i w pewnym stopniu dziwne. W końcu kiedyś łączyło was coś głębszego, a teraz spotykasz go po tak długim czasie… Jak się zachować?

Większość osób spotykających się po latach od rozstania zazwyczaj cieszy się na swój widok. Lata płyną, a my mimowolnie zapominamy o rzeczach, które nas rozdzieliły, dlatego łatwiej nawiązać kontakt i rozmowę.

Co więcej, takie spotkanie wcale nie musi być przypadkowe. Czasem były były proponuje spotkanie po latach, a nam trudno odmówić, gdy wracają do nas wszystkie wspomnienia starej miłości. Ponadto, intryguje cię, czemu ex chce kontaktu..

A więc, gdy dojdzie już do spotkania po latach, jak się zachowywać?

💡 Oto kilka cennych wskazówek:

  • zachowaj spokój – spotkanie z byłym może wywołać silne emocje, staraj się zachować spokój i opanowanie;
  • bądź taktowna – niezależnie od tego, jak zakończył się wasz związek, pamiętaj o byciu uprzejmą;
  • wspominaj dobre czasy – możesz wspomnieć o pozytywnych aspektach z przeszłości;
  • ciesz się chwilą – jeśli spotkanie było spontaniczne, być może szybko się nie powtórzy, dlatego doceń je i zadbaj o miłą atmosferę!

Jak przeżyć przypadkowe spotkanie z byłym?

Nie ma wątpliwości, że najbardziej nieprzewidywalną opcją ze wszystkich powyższych jest przypadkowe spotkanie z byłym. W końcu, gdy do niego dojdzie, chyba nie chcesz mierzyć się z natłokiem myśli: „Co powinnam zrobić?” czy „Jak się przywitać?”, prawda?

I właśnie dlatego potrzebujesz konkretnego planu, tak na wszelki wypadek. A zobaczysz, że jeśli wcześniej trochę przygotujesz się do takiego spotkania, nie będzie ci się wydawać ono aż takie przerażające.

Jeśli chodzi o pierwsze, przypadkowe spotkanie z byłym, pamiętaj o mowie ciała:

  • naturalnym uśmiechu;
  • wyprostowaniu się;
  • lekkim przechyleniu głowy;
  • obniżeniu głosu.

Mowa ciała jest kluczowa w relacjach międzyludzkich. Wykonując powyższe rzeczy, zaprezentujesz się dobrze, jako pewna siebie i przyjazna kobieta – a głównie taki efekt chcemy osiągnąć podczas przypadkowego spotkania z byłym.

Natomiast, mówiąc o samym przywitaniu, musisz spróbować, aby było jak najbardziej naturalne. Pomyśl, na co możesz sobie pozwolić z eks, uwzględniając również warunki, w jakich się rozstaliście.

Pocałunek w niektórych przypadkach może być niezręczny. Dlatego lepiej zdecyduj się na przytulenie. Podchodząc do swojego byłego z wyciągniętymi rękami do uścisku, raczej nie spotykasz się z odmową.

📌 Może zainteresuje się również: Jak odzyskać byłego chłopaka z pomocą psychologii

Pierwsze spotkanie z ex po rozstaniu: podsumowanie

Jestem pewny, że masz jeszcze wiele wątpliwości i istnieje jeszcze wiele szczególnych przypadków, którym chciałabyś się bliżej przyjrzeć, a których nie udało mi się uwzględnić w tym wpisie.

Dlatego, jeśli szukasz kompletnego poradnika, który dobrze przygotuje cię do spotkania z byłym i osiągnięcia przy tym jak najlepszych rezultatów, zachęcam cię do pobrania mojego e-booka Klucz Do Odzyskania.

Jest to specjalistyczny przewodnik, który pokazuje całą procedurę odzyskania byłego krok po kroku. Pomoże ci stanąć na nogi po rozstaniu, znów zacząć roztaczać blask i odzyskać miłość swojego ukochanego.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

📲 Więcej cennych porad dotyczących relacji damsko-męskich znajdziesz na naszym Instagramie @rozwojdopotegi, dlatego gorąco zachęcam cię do odwiedzenia profilu!

Trzymam kciuki za twoje pierwsze spotkanie z eks po rozstaniu! 🫶🏻

4.3/5 - (165 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.