Szukaj
Close this search box.

Sen o byłym: znaczenia snu o ex i możliwe interpretacje

Sen o byłym

Której z nas nigdy nie zdarzył się sen o byłym? Albo która z nas choć raz nie marzyła o powrocie do swojego ex? Sen o byłym prędzej czy później zdarzy się każdej kobiecie: zarówno singielce, jak i dziewczynie, będącej w stałym związku.

Jednak kiedy śnimy o byłym, zapala nam się czerwona lampka ostrzegawcza. Sen o byłym prawie zawsze wywołuje dziwne, prawie niewytłumaczalne uczucie. Niekiedy powoduje zmieszanie, a w niektórych przypadkach może również prowadzić do poczucia winy.

W rzeczywistości jednak nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Jak przekonamy się za chwilę, interpretacji takich snów jest naprawdę wiele. Większość z nich zależy od czynników powiązanych z prawdziwym życiem.

Jeśli jednak trafiłaś na ten artykuł, ponieważ jesteś przekonana, że sen o byłym wskazuje na to, że chciałabyś wrócić do swojego ex, to zapraszam do wykonania bezpłatnego testu, który wskaże ci, jakie są twoje szanse na odzyskanie ex:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Co oznacza sen o byłym: dwa istotne czynniki

Istnieje wiele interpretacji takiego snu. Warto podkreślić, że nie ma takich wyjaśnień i interpretacji, które dadzą ci konkretną i pewną odpowiedź: „Jeśli śnisz o swoim byłym, to znaczy, że…”. Z tego powodu musimy zastosować metodę prób i błędów.

Nie oznacza to jednak, że musimy „strzelać na oślep” i nie możemy podać możliwych interpretacji snu o naszym byłym. Aby zrozumieć, co oznacza sen o byłym, należy wziąć pod uwagę czynnik czasu. W tej sytuacji odgrywa on niezwykle ważną rolę.

Jeśli twój związek zakończył się niedawno, to musisz wiedzieć, że to całkowicie normalne i zrozumiałe, że twój ex pojawia się ci we śnie. Dzieje się tak, ponieważ jesteś przepełniona nowymi emocjami, być może sprzecznymi, które często prowadzą do rozmyślania nad waszą wspólną przeszłością.

Dlatego w tym przypadku naprawdę nie masz się czym martwić. Sen o byłym chłopaku to nic innego jak sposób, w jaki próbujesz leczyć jeszcze niezabliźnione rany. Twoja podświadomość powoduje, że stale myślisz o swoim byłym. Z pewnością będzie on jeszcze przez jakiś czas obecny w twoim umyśle.

W nocy zazwyczaj śnimy o tym, co „dręczy” nas w ciągu dnia, nawet jeśli nie jesteśmy tego w pełni świadomi. Oprócz czasu jest jednak jeszcze jeden element, który musimy wziąć pod uwagę, a mianowicie sposób, w jaki się rozstaliście:

  • Rozstanie było decyzją podjętą przez was obojga i odbyło się w zgodzie;
  • To ty zostawiłaś jego;
  • To on zostawił ciebie.

Jak zobaczymy za chwilę, sposób rozstania to niezwykle ważny czynnik. W zależności od tego, jak zakończył się wasz związek, twoja podświadomość może tworzyć sny o twoim byłym w różnych sytuacjach, kontekstach i okolicznościach.

Sen o byłym chłopaku: znaczenia

Teraz, gdy już wiesz, jakie czynniki będziesz musiała wziąć pod uwagę podczas czytania tego artykułu, możemy zagłębić się w różne znaczenia, jakie możesz nadać swoim snom.

Po pierwsze i chyba najbardziej oczywiste jest to, że jeśli nadal kochasz swojego byłego, sen jest niczym innym jak dowodem twoich uczuć. Zasadniczo twoja podświadomość zbliża cię do niego, abyś mogła wyobrazić go sobie blisko siebie i aby zaspokoić twoje pragnienie zobaczenia go ponownie.

Mówiąc najprościej, tęsknota, którą odczuwasz, objawia się w nocy podczas snu. Jest to nostalgia wynikająca z faktu, że za nim tęsknisz, że byłaś z nim szczęśliwa i nadal chciałabyś, aby był twoim chłopakiem.

Jednak jeśli twój związek się zakończył, a rozstanie nie należało do najlepszych, sen o byłym może być objawem twojej złości lub niezadowolenia. Myślisz, że masz mu jeszcze coś do powiedzenia?

Sen o byłym chłopaku

Jeżeli tak było, fakt śnienia o byłym chłopaku to nic innego jak sposób na pozbycie się negatywnych myśli i uczuć, które wciąż trzymają cię w przeszłości. Aby móc pozwolić komuś odejść, ważne jest, aby żyć w zgodzie z samym sobą i nie chować urazy.

Ale co zrobić z żalem? Cóż, w tym przypadku były chłopak, który pojawia się we śnie, powinien być nieszczęśliwy, smutny lub „zdesperowany”, żeby wskazać poczucie winy, jakie odczuwasz wobec niego lub względem waszego byłego związku.

Jeśli jest coś, czego nie zrobiłabyś ponownie, to fakt śnienia o byłym może być wyrazem twojego pragnienia naprawy błędów z przeszłości. Wszystkie znaczenia snu mają absolutny sens. Jednak aby nadać im właściwą interpretację, należy przeanalizować sytuację, w której obecnie się znajdujesz.

Sen o byłym: co oznacza, jeśli jesteś już w innym związku?

Jeżeli w twoim życiu jest już inny mężczyzna to znaczenie, jakie mogłabyś nadać swojemu snowi o byłym, jest trochę bardziej „wyszukane” niż w przypadku poprzednich interpretacji.

Przede wszystkim chciałabym cię zapewnić, że nawet szczęśliwe i zakochane kobiety śnią o swoich byłych. Taki sen w rzeczywistości nie musi wcale oznaczać, że za nim tęsknisz i że chciałabyś do niego wrócić, jak w analizowanym wyżej przykładzie.

Ale kiedy jesteś już w związku z innym mężczyzną i sen o byłym pojawia się dosyć często, to nie powinnaś tego lekceważyć. Fakt śnienia o byłym chłopaku może być przejawem tego, że w twoim związku nie dzieje się najlepiej.

Kiedy twój związek przechodzi mniejszy lub większy kryzys i jesteś przygnębiona, może się zdarzyć, że zaczniesz śnić o swoim byłym. W tym przypadku mogą być trzy możliwości:

  • To ostrzeżenie, aby nie powtarzać tych samych błędów, które popełniłaś ze swoim byłym;
  • Czujesz, że w twoim obecnym związku czegoś brakuje;
  • Tęsknisz za swoim byłym chłopakiem, za wspólnymi chwilami i wspomnieniami.

Dlatego zanim wyciągniesz błędne i pochopne wnioski na temat swojego snu, spróbuj zrozumieć, czy w twoim nowym związku wszystko dzieje się dobrze. A może nadszedł czas, aby porozmawiać z partnerem o trudnościach, których doświadczasz?

Sen o pocałunku z byłym: dwie możliwe interpretacje

Być może teraz myślisz: „Śnienie o byłym to jedno, ale sen o całowaniu go to zupełnie co innego”. Tak naprawdę, pocałunek jest bardzo intymnym gestem, który może sprawić, że sen wyda się o wiele bardziej dziwny.

Gdy wybudzisz się z takiego snu, to towarzyszące ci uczucie pobudzenia i zagubienia będzie całkowicie normalne. W tym przypadku twój sen może mieć dwie, bardzo różne interpretacje.

Pierwsza, o zdecydowanie milszym zabarwieniu, wskazuje na to, że jest to coś, co chciałabyś przeżyć na nowo. Może ostatnio zdarzył ci się sen o byłym, w którym nie chowałaś do niego urazy ani nie byłaś zła. Fakt, że myślałaś o nim pozytywnie, mógł przyczynić się do snu, w którym całujesz się ze swoim byłym chłopakiem.

Sen o byłym mężu

Sen o pocałunku z byłym możemy też zinterpretować zupełnie inaczej. Może on oznaczać zakończenie pewnego etapu w twoim życiu i symbolizować pożegnanie z przeszłością. Nie oznacza to oczywiście, że zapomnisz o wszystkim, co było między wami, ale że jesteś gotowa ruszyć naprzód i zostawić za sobą były związek.

Pewne jest, że ex, który był głównym bohaterem snu (w trakcie którego doszło między wami do pocałunku) musiał odegrać ważną rolę w twoim życiu. Wasz związek na pewno wiele dla ciebie znaczył. We śnie ta świadomość przejawiła się poprzez intymny gest, symbolizujący pewną więź.

Niezależnie od tego, jak zakończyła się wasza relacja, twój były to nadal osoba, z którą łączyła cię silna więź emocjonalna (chyba, że był wobec ciebie agresywny czy objawiał inne negatywne zachowania, ale to już inna historia). Dlatego, gdy śnisz o pocałunku ze swoim byłym, nie wpadaj od razu w panikę. Zazwyczaj nie ma ku temu żadnego powodu.

Sen o powrocie do byłego chłopaka

Istnieje jeszcze możliwość, że jesteś tutaj i właśnie czytasz ten artykuł, ponieważ zdarzył ci się sen o powrocie do byłego chłopaka. W takim przypadku powinnaś zadać sobie następujące pytanie i znaleźć na nie odpowiedź: „Czy naprawdę chciałabym wrócić do mojego byłego?

Jestem prawie pewna, że zaraz po przebudzeniu miałaś podobne myśli, co jest z reguły normalne. To samo będzie odnosiło się także do kobiet, które śnią o powrocie do swojego byłego męża.

Tak naprawdę, nie ma bowiem różnicy czy nosiłyśmy na placu pierścionek czy nie. Kiedy śnisz o powrocie do byłego chłopaka lub męża, w rzeczywistości może to oznaczać, że podświadomie tego pragniesz, a to pragnienie realizuje się poprzez sen.

Być może jeszcze tego nie dostrzegłaś lub możesz nie być tego w pełni świadoma. W każdym razie, jeśli twoim celem jest powrót do byłego partnera, zapewniam cię, że dzięki poradnikowi „Klucz do odzyskania dla niej” będzie to o wiele łatwiejsze.

Czym jest „Klucz do odzyskania dla niej”? Jest to podręcznik stworzony, aby pomóc kobietom odzyskać utraconą miłość poprzez najlepsze techniki uwodzenia i przyciągania.

Jeśli chcesz, aby twoje marzenie o powrocie do byłego partnera się spełniło, zaufaj temu poradnikowi i przekonaj się, że zawarte w nim wskazówki, naprawdę działają!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Przeczytaj też: Czy mój były nadal mnie kocha? oraz Jak rozmawiać z byłym, żeby wrócił?

3.5/5 - (4 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: