Szukaj
Close this search box.

Seks po rozstaniu: czy to dobry pomysł? Czy pozwoli odzyskać ex?

seks po rozstaniu

Seks po rozstaniu to, statystycznie rzecz biorąca, dość często spotykana sytuacja, która przytrafia się niemal każdej kobiecie przynajmniej raz w życiu, a która jednocześnie budzi wiele wątpliwości i pytań. Warto w końcu znaleźć na nie jasną i ostateczną odpowiedź, raz na zawsze.

Jest wiele kobiet, które zostały porzucone przez partnera, ale nadal uprawiają z nim seks w nadziei, że to pozwoli im go odzyskać.

Inne jeszcze tego zrobiły, ale żywią głębokie pragnienie, by zbliżyć się fizycznie do mężczyzny, którego nadal kochają, i chciałyby uprawiać seks z byłym.

W końcu istnieją też pary, które zdążyły się już rozstać, nie chcą do siebie wracać, ale w dalszym ciągu czerpią obustronne korzyści z chodzenia razem do łóżka. W tym wypadku zadają sobie pytanie, czy seks z byłym partnerem bez zaangażowania emocjonalnego jest mądrym pomysłem i czy ma szansę na przetrwanie na dłuższą metę.

W tym wpisie omówimy wszystkie kwestie, które krążą wokół tematu seksu z eks, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, kiedy po rozstaniu chodzisz do łóżka z byłym, żeby go odzyskać.

Zanim zaczniemy, chciałbym zaproponować ci zrobienie krótkiego testu online, który pozwoli ci poznać twoje szanse na odzyskanie byłego faceta.

Jest całkowicie darmowy, a zrobienie go zajmie ci tylko 2 minuty. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące twojego związku otrzymasz wynik wyrażony w procentach, odpowiadający prawdopodobieństwu odzyskania byłego. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Seks po rozstaniu: pozwoli odzyskać byłego?

Przejdźmy od razu do sedna i odpowiedzmy na pytanie, które pewnie i ty zadajesz sobie w tym momencie: czy seks z byłym partnerem pozwoli ci go odzyskać? Czy to skuteczna strategia, która spowoduje, że do ciebie wróci?

Ogólnie rzecz biorąc, moja teoria na ten temat jest następująca: pójście do łóżka z eks równa się oddanie całej władzy w jego ręce. Jeśli mimo tego, że cię zostawił, nadal mu się oddajesz, poświęcając mu czas i uwagę, dlaczego właściwie miałby do ciebie wracać? Dostaje już wszystko, czego mu trzeba, a oficjalnie nawet nie musi rezygnować z kontaktu z innymi kobietami!

Pamiętaj, że dla facetów układ typu friends with benefits z byłą dziewczyną to rozwiązanie doskonałe: kiedy tylko poczują potrzebę bliskości fizycznej i zacznie doskwierać im samotność, mogą temu od razu zaradzić, bez narażania się na odpowiedzialność i zaangażowanie, których wymaga poważny związek.

seks z byłym

Wiem, wiem… Twój były prawdopodobnie powiedział ci, że nadal coś do ciebie czuje, że jesteś dla niego najważniejsza i że pragnie tylko ciebie, ale po prostu teraz nie czuje się na siłach, żeby być w poważnym związku… Klasyka!

Nie twierdzę, że twój były jest podły czy że cię wykorzystuje, ale prawda jest taka, że on na tym etapie usiłuje ciągnąć w swoją stronę… Z pewnością nie było mu łatwo z ciebie zrezygnować, kiedy decydował o zerwaniu. Jeśli jednak teraz ma możliwość podtrzymywania relacji intymnych z tobą bez najmniejszego zaangażowania, jego wątpliwości rozpłyną się w powietrzu! Sto razy bardziej będzie wolał zostać singlem, niż do ciebie wrócić.

Jeśli to on cię zostawił, a ty wciąż go kochasz i masz nadzieję, że zaspokajając jego potrzeby i chodząc z nim do łóżka, zdołasz przekonać go do powrotu… pozwól, że ci powiem, że grubo się mylisz. W tym wypadku uprawianie seksu z byłym może na dobre zaszkodzić procesowi odzyskania.

Nie powinnaś nigdy uprawiać seksu z eks z powodu słabości czy desperacji, by sprawić mu przyjemność czy żeby w ten sposób zbliżyć go do siebie. Nie powinnaś nigdy zadowalać się okruchami jego miłości!

Przeczytaj też: Przyjaźń z ex

Seks z byłym: jak użyć go w strategiczny sposób?

Jednakże seks i seksualność mają z pewnością fundamentalną rolę w procesie odzyskania, a więc nie wystarczy powiedzieć tylko, że nie powinno się nigdy chodzić do łóżka z byłym.

Seks jest dla mężczyzny bardzo silną przynętą, a w konsekwencji – także niezwykle skuteczną bronią w rękach każdej kobiety, która potrafi jej użyć we właściwy sposób i we właściwym czasie.

Jeśli twój były nadal ciebie pragnie z seksualnego punktu widzenia i być może chciałby zaciągnąć cię do łóżka, mimo że cię zostawił, jesteś na bardzo uprzywilejowanej pozycji. Jeśli będziesz umiała wykorzystać jego pragnienie ciebie tak, by sprawić, że zaangażuje się w waszą relację, i by samej przejąć kontrolę nad sytuacją, odzyskanie go okaże się kaszką z mleczkiem!

seks z byłym partnerem

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać w praktyce seks, flirt i podniecenie erotyczne w celu odzyskania byłego faceta, zachęcam cię do lektury „Klucza Do Odzyskania”, który krok po kroku pokazuje, jak zbliżyć do siebie osobę, którą kochasz (zarówno byłego chłopaka, jak i byłego męża).

Możesz pobrać bezpłatny fragment e-booka, wypełniając poniższy formularz. W ten sposób już dziś przestaniesz popełniać podstawowe błędy i przyjmiesz właściwą mentalność, która pozwoli ci odzyskać eks.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Seks po rozstaniu bez zaangażowania

Z innym przypadkiem mamy do czynienia, kiedy nie jesteś zainteresowana powrotem do byłego, ale pragnienie, nostalgia i samotność niekiedy skłaniają cię do pójścia z nim do łóżka bez zaangażowania.

Często widuje się byłe pary, które w dalszym ciągu regularnie uprawiają ze sobą seks po rozstaniu, niekiedy tworząc relację typu friends with benefits.

Nie jestem tu po to, żeby to oceniać, i nie chcę absolutnie mówić, że sytuacja tego rodzaju nie ma racji bytu. Jeśli oboje jesteście w pełni świadomi tego, co robicie, i sprawia wam to przyjemność, możecie to ciągnąć nawet w nieskończoność. Jednakże są pewne kwestie, które moim zdaniem należy tutaj rozważyć:

 1. Uprawiając seks z byłym, łatwo sobie zaszkodzić. Jeśli byliście ze sobą, to znaczy, że coś do siebie czuliście. Nawet, jeśli teraz wydaje wam się, że macie to już za sobą, sprawy mogą gwałtownie ulec zmianie, a jedno z was może się sparzyć. Seks z byłym = komplikacje.
 2. Relacje, które opierają się wyłącznie na seksie, są z natury bardzo niestabilne i zwykle nie trwają jednak długo. To poczucie chwilowej równowagi, ale wystarczy mała zmiana w życiu jednego z was (np. pojawienie się stałego partnera lub stałej partnerki) i przyjacielski seks odejdzie w zapomnienie. Jesteś gotowa na to, żeby z niego zrezygnować, jak tylko znajdzie sobie inną dziewczynę?
 3. Jeśli naprawdę chodzi tylko o seks, dlaczego nie chcesz go uprawiać z kimś innym? Świat jest przecież pełen interesujących ludzi, a jeśli ty i twój były nie chcecie już dłużej ze sobą być, powinnaś patrzeć przed siebie i zacząć się umawiać z innymi facetami. Nie kontynuuj chodzenia do łóżka z byłym tylko dla wygody albo dlatego, że boisz się negatywnej oceny, jeśli zaczniesz uprawiać seks bez zaangażowania z kimś innym.
 4. Z szacunku dla tego, co było między wami, może lepiej by było zrezygnować z seksu bez zaangażowania. Wspomnienie z waszej relacji, które zachowacie w przyszłości, będzie nacechowane przede wszystkim tym ostatnim okresem waszej bliskiej znajomości. Tymi powierzchownymi, nietrwałymi zbliżeniami, pozbawionymi zaangażowania, które mogą zepchnąć na drugi plan miłość i pozytywne emocje, które były między wami wcześniej.
 5. Seks z byłym partnerem nie pozwala ci na przepracowanie rozstania i pójście dalej. Dopóki nie przestaniesz się z nim definitywnie spotykać, będziesz stała w rozkroku. Nie będziesz potrafiła odnaleźć siebie i spojrzeć w głąb duszy, by odkryć, w jaki sposób ten związek cię wzbogacił. Nie zdołasz odszukać swojej tożsamości i niezależności. Nie będziesz w stanie znaleźć jeszcze bardziej znaczącej dla ciebie miłości.
seks z eks

Po lekturze tego wpisu na pewno będziesz już znacznie bardziej świadoma wszystkich konsekwencji wynikających z seksu po rozstaniu z byłym chłopakiem lub byłym mężem.

Na koniec, jeśli chcesz wcielić w życie bezbłędną strategię, która pozwoli ci odzyskać twojego byłego ukochanego, a przy tym przejść wewnętrzną i zewnętrzną przemianę oraz stworzyć znacznie bardziej zadowalający związek, zachęcam cię do sięgnięcia po „Klucz Do Odzyskania”. To poradnik, który liczy ponad 200 stron, dzięki któremu dowiesz się:

 • Dlaczego mężczyzna zostawia kobietę
 • Jakich błędów należy unikać, by odzyskać faceta
 • Jakie sztuczki pozwolą ci go zaciekawić i odrodzić między wami namiętność
 • Jak wykorzystać psychologię odwróconą, by go odzyskać
 • Jaka jest praktyczna metoda krok po kroku, która sprawi, że go odyskasz
 • Co konkretnie mu powiedzieć i co mu napisać w wiadomości
 • Jakich jest 7 bezbłędnych technik, które zrobią na nim wrażenie
 • Jak dać się zaprosić przez niego na randkę i jak poprowadzić spotkanie
 • Co zrobić, jeśli jesteście małżeństwem
 • Co zrobić, jeśli go rozczarowałaś bądź skrzywdziłaś
 • I wiele więcej…

Kliknij tutaj, by pobrać „Klucz Do Odzyskania”, i zacznij odzyskiwać swojego byłego już dziś!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.1/5 - (8 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: