Prawo przyciągania ex: jak przyciągnąć byłego partnera?

Prawo przyciągania ex

Jeśli twój związek rozpadł się i szukasz sposobów, by go odbudować i odzyskać byłego partnera lub byłą partnerkę, bardzo możliwe, że udało ci się trafić na tzw. prawo przyciągania ex. O co właściwie chodzi?

Prawo przyciągania to jedna z bardziej popularnych teorii, która zakłada, że nasze życie, to, co nas spotyka, to, jacy jesteśmy, jest w zasadzie uzależnione od naszych myśli i przekonań. Można do tego podchodzić sceptycznie, ale nawet jeśli nie wierzysz w jakieś tajemnicze siły czy kosmiczną energię, musisz się ze mną zgodzić, że nasze nastawienie ma ogromny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Czasami jest on na tyle duży, że potrafi ją także zmienić.

Czy tę teorię można zastosować w przypadku odzyskania byłego/byłej? A jeśli tak, to od czego należałoby zacząć? Przekonamy się o tym w dzisiejszym wpisie, w którym zobaczymy, czym jest prawo przyciągania ex, jak przyciągnąć byłego partnera lub byłą partnerkę różnymi technikami i jak prawo przyciągania może wpłynąć na powrót ex.

Rozwinięte rozważania na ten temat znajdziesz również w e-booku „Klucz Do Odzyskania”, w którym prawo przyciągania jest jedną z wielu skutecznych strategii służących odzyskaniu byłego lub byłej. Znajdziesz go tutaj.

Zanim przejdziesz do lektury, możesz również przystąpić do krótkiego, bezpłatnego testu online, który pozwoli ci błyskawicznie ocenić twoje szanse na odzyskanie byłego lub byłej.

Wystarczą dwie minuty, by go wypełnić. Po udzieleniu odpowiedzi na kilkanaście pytań dotyczących relacji z ex można zapoznać się z procentowym wynikiem wyrażającym prawdopodobieństwo odzyskania partnera/partnerki. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Prawo przyciągania ex: co to jest?

W zasadzie nasze dzisiejsze rozważania powinniśmy rozpocząć od wyjaśnienia, czym w ogóle jest to słynne prawo przyciągania. Wbrew pozorom koncepcja ta nie ogranicza się bowiem do „pozytywnego myślenia”. Rhonda Byrne poświęciła tej teorii swoją popularną książkę Sekret, która zawędrowała nawet na ekrany. Wielu czytelników było zaskoczonych potęgą prawa przyciągania. A może to tylko sugestia?

Prawo przyciągania zakłada, że człowiek jest jak magnes: przyciąga i odpycha różne wydarzenia czy osoby w zgodzie ze swoimi myślami, przekonaniami, swoją wewnętrzną energią. Zasadniczo, za pośrednictwem tego, co siedzi nam w głowie, wysyłamy do wszechświata sygnał, a wszechświat nam na ten sygnał odpowiada.

Prawo przyciągania ex co to jest

Pomyślisz: no dobrze, ale przecież ja cały czas tak strasznie nie chciałem(-łam), żeby mój/moja ex mnie zostawił(a)! Dlaczego więc ten cały wszechświat sprawił, że spełniły się wszystkie moje obawy?

W tym rzecz: spełnia się nie tylko to, czego chcemy, ale i to, czego się obawiamy. Jeśli ogarniał cię strach i niepokój w związku z tym, że partner(ka) może cię zostawić, zdradzić czy oszukać, wysyłałeś(-łaś) właśnie taką energię, taki sygnał. I to się po prostu spełniło.

Na pewno często miałeś(-łaś) wrażenie, że kiedy bardzo czegoś pragniesz, potrafi się to nie spełnić, a wtedy rozczarowanie jest jeszcze silniejsze. W związku z tym wolisz się nie nastawiać zbyt pozytywnie – i znów ponosisz porażkę. To dlatego, że twoje nastawienie wynika z obawy lub rezygnacji. Czyli w gruncie rzeczy z przekonania o tym, że coś się może nie udać, zakończyć klęską.

Jeśli nauczymy się odpowiednio wykorzystywać prawo przyciągania, może się okazać, że to, czego pragniemy, stanie się rzeczywistością – w tym wypadku tym celem jest powrót ex. Zobaczmy więc, co trzeba zrobić, by właściwie zaprogramować nasze myśli.

Prawo przyciągania: jak przyciągnąć ex

Zobaczymy teraz jak przyciągnąć byłego partnera lub byłą partnerkę dzięki koncepcji, którą po krótce przedstawiłem ci powyżej. Proponuję 4 techniki, które możesz wcielić w życie nie tylko po to, by sprawdzić ich skuteczność, ale również po to, by poczuć się lepiej, zebrać siły i naładować się zupełnie nową energią!

Walka z negatywnymi myślami

W sytuacji, kiedy zrywa z nami chłopak lub dziewczyna, jesteśmy szczególnie podatni na tłoczące się negatywne myśli. Z jednej strony atakuje nas smutek, złość, żal, rozgoryczenie, z drugiej – melancholia i wspomnienia z przeszłości, za którymi tęsknimy.

Oprócz tego do głosu dochodzą różne negatywne, zwykle radykalne przekonania w stylu:

 • Na pewno nie uda mi się odzyskać ex.
 • Już nigdy nikt mnie nie pokocha, jestem bezwartościową osobą.
 • Mój/moja ex mnie odrzucił(a), bo jestem beznadziejnym partnerem/partnerką.
 • Już zawsze będę sam(a), a moje życie nie ma sensu bez drugiej połówki.
 • Oszukano mnie, zdradzono, zmanipulowano, bo jestem głupi i naiwny/głupia i naiwna.

To normalne, że przychodzą ci do głowy tego typu rzeczy, ale trzeba z nimi walczyć. One tylko pogarszają twoje samopoczucie, a przy tym budują twoje nastawienie na daleką przyszłość, o której przecież nic nie wiesz!

Tworzysz wokół siebie złą aurę, a twoje negatywne myśli w końcu zaczną się realizować – przynajmniej w twoich oczach. Zacznij więc świadomie je wyłapywać. Kiedy się zbliżają, odpychaj je, nie pogrążaj się w nich. Zrób to w sposób zaplanowany i konsekwentny. Zobaczysz, że możesz panować nad swoimi myślami.

Nowa, lepsza energia

Energia, którą od teraz musisz emanować, nie może opierać się na obawie, niepokoju i potrzebie. Musi ona wynikać z twojego pozytywnego nastawienia, twojej siły i przekonania, że zasługujesz na wszystko, co dobre.

Póki co wysyłasz sygnał, że bardzo potrzebujesz swojego partnera czy swojej partnerki, że tęsknisz, nie możesz bez niego/niej żyć, że bez niego/niej czujesz się źle. Komunikat „Gdyby tu był(a), byłbym/byłabym szczęśliwy(-wa)” nie jest w tym momencie właściwy. Wyraża coś negatywnego: nie ma go/jej, więc jestem nieszczęśliwy(-wa).

Dodatkowo przemawia przez niego twój niski poziom poczucia własnej wartości, twój brak wiary. Nie ma w tym ani trochę przekonania, że twój były/twoja była może wrócić. Co zamiast tego możesz zrobić?

Musisz zbudować w sobie nową energię, której podstawą będzie wiara we własne możliwości, miłość do samego/samej siebie, poczucie tego, że jesteś osobą dopełnioną, wartościową i szczęśliwą. Jest to trudne na tym etapie, ale jeśli chcesz zaprogramować swój umysł tak, by działać bardziej efektywnie, musisz włożyć w to sporo pracy i wykazać się silną wolą.

Pozytywne afirmacje

Przejdźmy teraz do kluczowego punktu pracy nad prawem przyciągania ex, a więc do pozytywnych afirmacji, które stanowią jeden z najważniejszych elementów tej koncepcji. Czym są pozytywne afirmacje?

Prawo przyciągania byłego partnera

Jak pamiętasz, jeszcze niedawno mówiłem o negatywnych myślach, z którymi należy walczyć. Na ich miejscu powinny pojawić się pozytywne afirmacje czyli stwierdzenia o określonej treści, które będziesz sobie regularnie powtarzać po to, by niejako dostroić do nich swój umysł oraz wytworzyć dzięki nim lepszą energię.

Pozytywne afirmacje muszą być tak skonstruowane, by oddawać miłość i szacunek do samego siebie oraz wyrażać przekonanie, że wszystko zmierza ku dobremu i uda ci się osiągnąć to, na czym ci zależy. Oto, jak mogą wyglądać:

 • Jestem atrakcyjną kobietą i mężczyźni się mną interesują.
 • Jestem szczęśliwym i niezależnym facetem, dobrze sobie radzę.
 • Popełniłem(-łam) błędy, dzięki którym teraz wiem, jak mam postępować.
 • Czuję się spełniony(-na) bez partnera/partnerki. Znam swoją wartość.
 • Całe moje życie zmierza ku lepszemu.
 • Jestem otwarty(-ta) na miłość i szczęście.
 • Jestem gotowy(-wa), by stworzyć udany związek.
 • Mój/moja ex nadal coś do mnie czuje i chce ze mną być. Wkrótce to zrozumie.
 • Nie mam pecha. Ze wszystkiego, co się dzieje wokół mnie, mogę wyciągnąć coś dobrego.

Więcej o pozytywnych afirmacjach i innych sposobach na wykorzystanie prawa przyciągania w odzyskaniu ex przeczytasz w „Kluczu Do Odzyskania”.

Wizualizacje

Wizualizacje to jedna z bardziej skutecznych technik, stosowana również przez słynnych ludzi sukcesu, pozwalająca przyjąć odpowiednie nastawienie oraz szybciej i efektywniej osiągać zamierzone cele.

Pierwszym krokiem do zastosowania jej jest wprowadzenie się w stan zrelaksowania. Możesz to zrobić np. dzięki medytacji, oddychając równomiernie, starając się rozluźnić wszystkie mięśnie swojego ciała, łącznie z twarzą i kontrolując przepływ myśli.

Następnie przystępujesz do wizualizacji czyli wyobrażania sobie konkretnej, upragnionej przez ciebie sytuacji. Do tego wyobrażenia staraj się uruchomić wszystkie zmysły, nie tylko zmysł wzroku, ale też słuchu czy węchu. To może być sytuacja, w której osiągasz sukces, w której udaje ci się przeprowadzić rozmowę z ex, w której spotykasz się z nim/nią i udaje wam się znowu nawiązać bliższą relację.

Ważne, by sytuacja ta była zwizualizowana w sposób możliwie realny i autentyczny, ale też taki, gdzie wszystko się dzieje po twojej myśli, zgodnie z pozytywnymi afirmacjami, jakie poczyniłeś(-łaś) wcześniej.

Prawo przyciągania a powrót ex

Podsumowując, powiedzmy sobie jeszcze raz, w jaki sposób w praktyce prawo przyciągania może pozytywnie wpłynąć na powrót byłego partnera lub byłej partnerki.

Po pierwsze zaczynasz wysyłać pozytywną energię. Ludzie wyczuwają zawsze negatywną energię i automatycznie odsuwają się od osoby, która wysyła w przestrzeń tego rodzaju komunikat. Nie przez brak współczucia czy niechęć pomocy, ale dlatego, że podświadomie wszyscy dążymy do czegoś dobrego dla siebie. Chcemy również otaczać się ludźmi, którzy mogą nam coś dobrego dać. To samo odczuwa twój/twoja ex, kiedy odsuwa się od ciebie, czując, że jesteś nieszczęśliwy(-wa) i potrzebujesz go/jej, lub kiedy zbliża, odbierając pozytywne sygnały.

Prawo przyciągania a powrót ex

Po drugie odpędzanie negatywnych myśli i powtarzanie pozytywnych afirmacji powoduje, że jesteś w stanie kontrolować swoje myśli i nie pozwalasz im negatywnie warunkować twojej rzeczywistości. Rośnie twoje poczucie własnej wartości i wiara w siebie, które po rozstaniu przecież bardzo ucierpiały. Dzięki temu stajesz się bardziej atrakcyjny(-na) dla otoczenia – również dla ex.

Po trzecie wizualizacje nie tylko pozwalają ci na głęboką relaksację oraz zmianę swojego nastawienia, podobnie jak pozytywne afirmacje. Dodatkowo dzięki nim możesz praktycznie przygotować się do realnych sytuacji, zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że nastąpią, a także lepiej się w nich sprawdzić. Będziesz spokojniejszy(-sza), wiedząc, że już wiele razy przetrenowałeś(-łaś) w głowie tę scenę, więc umiesz się w niej zachować i odpowiednio reagować. A ponadto masz przekonanie, że zakończy się ona sukcesem!

Prawo przyciągania byłego partnera: podsumowanie

Doszliśmy w ten sposób do końca wpisu, w którym omówiłem, jak działa prawo przyciągania ex i jak można wykorzystać je w praktyce dla siebie i dla osiągnięcia swoich celów. Zachęcam cię do zapoznania się z moim e-bookiem „Klucz Do Odzyskania”, który jest najpełniejszym poradnikiem tego typu w Polsce. Znajdziesz tam wiele gotowych, szczegółowo opisanych technik, zarówno tych dotyczących twojej pracy mentalnej, jak i tych o bardzo praktycznym, namacalnym wymiarze.

Pod tym linkiem znajdziesz szczegółowy opis e-booka oraz będziesz mógł/mogła pobrać za darmo pierwszy rozdział poradnika, w którym tłumaczę, jakie nastawienie mentalne powinno się przyjąć, by odzyskać ex.

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś(-łaś) testu online, nadrób straty! Jego wynik wskaże ci, z jakiego punktu wyjścia startujesz i ile pracy musisz wykonać, by odzyskać byłego/byłą. Może się okazać, że to wcale nie takie trudne, jak myślisz 😉

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

4.1/5 - (78 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.