Portale randkowe dla wdowców, wdów i rozwodników: top 5

portale randkowe dla wdowców, wdów i rozwodników

Użytkownicy portali randkowych to bardzo zróżnicowana pod względem wieku, potrzeb i oczekiwań grupa. Dlatego skorzystanie z serwisu, który dobrze odpowiada naszemu profilowi, jest połową sukcesu. Dziś przedstawimy portale randkowe dla wdowców, wdów i rozwodników.

Niektórym może się wydawać, że mówimy o bardzo wąskiej grupie odbiorców. W rzeczywistości jednak takie strony jak choćby portale randkowe dla seniorów skupiają głównie osoby, które w przeszłości były w poważnym związku, ale z powodu takich, a nie innych kolei losu teraz są samotne. Ta samotność im jednak doskwiera i chciałyby przeżyć miłość jeszcze raz.

Za chwilę zaprezentujemy ranking 5 najlepszych portali randkowych skierowanych do wdowców/wdów oraz osób po rozwodzie. Następnie powiemy sobie kilka słów o tym, jak korzystać skutecznie i bezpiecznie z takich portali oraz czym się one charakteryzują.

Portale randkowe dla wdowców, wdów i rozwodników: top 5

Portal randkowy dla wdowców i wdów: co to?

Prawda jest taka, że tylko nielicznym udaje się dożyć sędziwego wieku u boku swojej drugiej połówki, która towarzyszyła przez większość życia. Wypadki i choroby odbierają nam ukochaną osobę wcześniej, niż bylibyśmy na to gotowi.

To doświadczenie, które dotyczy nie tylko osób w podeszłym wieku, ale i tych zaraz po 40., a nawet młodszych. Jego ciężar mogą zrozumieć tylko ci, którzy na swoich barkach dźwigają to samo.

Nie zmienia to faktu, że niekiedy szczególnie młodsze osoby chcą jeszcze stanąć na nogi i kogoś poznać. Pielęgnując pamięć o zmarłym małżonku czy zmarłej małżonce, nie godzą się na samotność do końca życia, chcąc jeszcze zaznać szczęścia i miłości.

Dlatego właśnie sięgają do portali randkowych, które pozwalają im poznać kogoś, kto być może ma podobne doświadczenia i tym samym okaże wsparcie i zrozumienie, a jednocześnie oczyści z wyrzutów sumienia.

To strony, które nierzadko są dedykowane seniorom czy osobom 40-50+. To wśród nich bowiem najczęściej możemy spotkać wdowców i wdowy. Zakładając, że taka osoba nie szuka tylko rozrywki, a pragnie prawdziwej emocjonalnej więzi, to właśnie te portale będą najwłaściwszym adresem.

Najbardziej popularnym wśród nich jest Singles50 – typowy portal randkowy dla osób dojrzałych. Jeśli jednak się z nimi do końca nie identyfikujesz, możesz zajrzeć na Academic Singles, gromadzący osoby wykształcone, o stabilnej sytuacji życiowej, oraz na Sympatię, gdzie przedział wiekowy jest szerszy.

Wszystkie te strony działają na podobnej zasadzie, umożliwiając założenie profilu, wyszukiwanie interesujących osób i nawiązywanie kontaktu za pomocą różnych komunikatorów. Korzystaniu z nich w praktyce przyjrzymy się poniżej.

Portal randkowy dla wdów i wdowców: jak używać?

Korzystanie z takiego portalu jest naprawdę proste. Wystarczy założyć bezpłatne konto za pomocą adresu e-mail i ustawić hasło. Następnie należy się zalogować i uzupełnić profil.

Zazwyczaj oprócz imienia i wieku tworzymy swój opis, w którym możemy sprecyzować, jacy jesteśmy i jakie mamy oczekiwania w stosunku do poznanej osoby. Nie należy być tutaj zbyt roszczeniowym, co mogłoby zniechęcić. Ważne natomiast, by jasno dać do zrozumienia, co nas interesuje, a co nie.

Możesz np. napisać, że szukasz kogoś o podobnych zainteresowaniach, podobnym temperamencie, kogoś, kto lubi podróżować i będzie ci w tym towarzyszyć itp. Z drugiej strony możesz zaznaczyć, że np. nie chcesz relacji na odległość na dłuższą metę (lub wręcz przeciwnie).

portale randkowe dla wdów i wdowców

Następnie dodaj zdjęcia. Ważne, żeby były autentyczne, z ostatniego czasu, gdzie dobrze cię widać. Wiadomo, że każdy chce wypaść jak najkorzystniej, ale nie powinno się sprawiać mylnego wrażenia, bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Na portalach randkowych część funkcji jest bezpłatna, ale właściwie zawsze konieczne jest opłacenie wersji Premium, by móc swobodnie korzystać z platformy. Zwykle cena jest symboliczna, a znacznie ułatwia poznanie odpowiedniej osoby – a w efekcie być może i docelowo zamknięcie konta 😉

Niektóre portale oferują również wykonanie testu osobowości, który następnie pozwala zaproponować ci rekomendowane, pasujące do ciebie profile.

Warto kierować się dwoma zasadami: szczerością i ostrożnością. A także oczekiwać tego od innych. Bierz pod uwagę, że na tego typu stronach można też nabawić się przykrych niespodzianek, choć oczywiście nie jest to normą.

Dlatego nie podawaj wrażliwych danych, nie zwierzaj się ze swojej sytuacji finansowej i rodzinnej, a pierwsze spotkania na żywo organizuj w neutralnych miejscach publicznych.

Portale randkowe dla rozwodników: czym się różnią?

Podobną grupę odbiorców mają portale randkowe dla rozwodników. W tym wypadku jednak średnia wieku może być niższa. Dlatego młodsze osoby po rozwodzie zapewne nie będą szukały znajomości dla portalach typowo dla osób 50+.

Zamiast tego mogą skorzystać z tradycyjnych, popularnych aplikacji randkowych (pełny ranking znajdziesz tutaj) albo po prostu tych serwisów, które koncentrują się na młodszych użytkownikach, np. be2.

Jeśli chodzi o same zasady korzystania z takiego portalu, to wyglądają one właściwie identycznie, jak zostało to opisane wyżej. W dalszym ciągu obowiązuje zasada, by być nie tylko szczerym, ale i ostrożnym i odpowiedzialnym.

portale randkowe dla rozwodników

W przypadku osób po rozwodzie warto od razu wyjaśnić, jaką się ma sytuację. Jesteś po rozwodzie czy w separacji? Jak dawno zakończył się twój związek? A może jesteś w trakcie rozwodu? Mieszkasz już oddzielnie? Macie wspólne dzieci? W jakim są wieku?

Poprzednie małżeństwo może nie mieć żadnego wpływu na nowo rozwijającą się relację, ale równie dobrze potrafi być jak kamyk w bucie. Musisz mieć też pewność, że osoba, z którą się spotykasz, rozumie twoją sytuację, akceptuje ją i będzie wiedziała, jak ma się w niej zachować. To warunek, żeby wszyscy mogli być usatysfakcjonowani i czuć się komfortowo.

Zastanów się też, jakiej relacji poszukujesz. Jeśli liczysz na stały związek na kolejne lata, zaznacz to i skup się na poważnych portalach. Równie dobrze jednak możesz mieć po prostu chęć się rozerwać jednorazowo lub stawiasz na przeżycia czysto erotyczne – wówczas szukaj znajomości na innych portalach.

Portale randkowe dla wdowców i rozwodników: zalety i wady

Przyszedł czas na podsumowanie, jakie zalety i wady ma portal randkowy dla wdowców, wdów czy też rozwodników. Z pewnością te pierwsze przeważają, ale postaramy się dokonać sprawiedliwej i obiektywnej oceny.

Zalety dla większości osób są jasne: portale randkowe dla wdowców i rozwodników pozwalają poznać nowe osoby łatwo i szybko. Być może mieszkasz w małej miejscowości albo masz wąskie grono znajomych i nie wiesz, gdzie znaleźć nowych. Portal otwiera ci mnóstwo możliwości.

Fakt, że portale randkowe dla wdów i wdowców oraz osób po rozwodzie są dobrze sprofilowane, ułatwia zadanie. Świadomie wybierasz tę platformę, która najlepiej odpowiada twojej grupie wiekowej i twoim potrzebom.

Masz też szansę poznać osoby, które mają podobne doświadczenia co ty i tym samym lepiej cię zrozumieją. Dodatkowe usługi jak testy osobowości pozwalają wśród tysięcy profili znaleźć ten, który ma szansę stać się twoją drugą połówką.

Portal randkowy dostarcza również takich narzędzi jak komunikatory umożliwiające wysyłanie automatycznych wiadomości czy nawiązywanie konwersacji wideo. Możesz całkowicie oddzielić tę sferę od swojego profilu w mediach społecznościowych czy twoich osobistych danych kontaktowych.

Niektóre portale pozwalają na dobieranie profili pod względem lokalizacji, dzięki czemu masz szansę poznać kogoś z okolicy, z kim masz większe szanse na nawiązanie stałej relacji.

portal randkowy dla wdowców

Z drugiej strony portale randkowe dla wdowców i rozwodników mają też swoje wady. Przede wszystkim mówimy o kontaktach przez Internet, a te generują ryzyko trafienia na kogoś, kto niekoniecznie ma uczciwe zamiary. Trzeba mieć tego świadomość, zachować ostrożność i nie dać się zmanipulować.

Poza tym randkowanie w sieci pozostawia również furtkę do przedstawiania półprawdy o swoim życiu (np. ktoś może ukrywać, że jest w związku małżeńskim) albo do drastycznego ucinania relacji, kiedy to ktoś, kto nam się spodobał, znika z dnia na dzień, co może być bolesnym doświadczeniem.

Warto zatem uważać i początkowo podchodzić do sprawy z dystansem. Widzieć w niej szansę na nowe znajomości, ale nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań ani idealistycznego podejścia.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Podsumujmy ten wpis serią pytań i odpowiedzi, które ostatecznie rozwieją twoje wątpliwości dotyczące portali randkowych dla wdów, wdowców i rozwodników.

Jakie są najlepsze portale dla wdów i wdowców?

Najodpowiedniejsze będą Singles50 i Academic Singles. To portale dla osób 50+, ale też dla ludzi dojrzałych, ze stabilną sytuacją życiową, wykształconych. Tam znajdziesz najwięcej osób, które są w sytuacji podobnej do twojej.

Jakie są najlepsze portale dla rozwodników?

Jeśli jesteś osobą dojrzałą, możesz także sięgnąć do Singles50 i Academic Singles. Jeśli natomiast jesteś młodszą osobą po rozwodzie, zapewne lepiej się odnajdziesz na portalu takim jak be2.

Czy te portale są tylko dla wdowców lub rozwodników?

Absolutnie nie! Na niektórych z nich możesz spotkać młodsze osoby, ale też po prostu ludzi, którzy nie mają podobnych doświadczeń, a pozostały samotne z innego powodu. Niektóre z portali pozwalają także nawiązać zupełnie niezobowiązujące relacje.

Gdzie powinny szukać znajomości młode osoby po rozwodzie?

Młode osoby odnajdą się prędzej na portalu be2 albo po prostu na tradycyjnych portalach randkowych. Ewentualnie mogą szukać na platformach takich jak Sympatia, gdzie jest duże zróżnicowanie wiekowe i nie brakuje też młodszych osób, które mają poważniejsze zamiary.

Czy portale dla wdowców i rozwodników są tylko dla osób 40+ i 50+?

Nie, jest wiele osób w młodszym wieku, które mimo to mają podobne doświadczenia (w szczególności rozwodu). Jeśli masz 30-40 lat, możesz założyć profil na Sympatii czy be2, ale i na Academic Singles może uda ci się poznać kogoś interesującego.

5/5 - (3 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.