Portale randkowe 50 plus: najlepsze randki dla seniorów

portale randkowe 50 plus

Przeglądasz portale randkowe 50 plus, ale nie wiesz, który z nich wybrać? Interesują cię randki dla seniora, ale nie chcesz się naciąć na podejrzany serwis? Jesteś we właściwym miejscu!

Ten przewodnik po portalach randkowych powstał z myślą o użytkownikach w grupie wiekowej 50+, którzy szukają swojej drugiej połówki i chcieliby skorzystać z profesjonalnego narzędzia, dzięki któremu nawiążą tylko te kontakty, które faktycznie mogą dobrze rokować.

W tym wieku często nasze oczekiwania są już nieco inne, na karku mamy lata innych doświadczeń miłosnych i zależy nam na tym, by poznać kogoś, kto podziela nasz punkt widzenia na życie.

W dzisiejszym wpisie przedstawię najlepsze portale randkowe dla seniorów, które są dedykowane nie tylko samotnym osobom na emeryturze, ale również singlom w wieku powyżej 50 lat, którzy czują, że zasługują i chcą jeszcze nawiązać relację miłosną z kimś, kto jest w podobnej sytuacji.

Po przeczytaniu recenzji pięciu najbardziej polecanych i sprawdzonych serwisów randkowych, zapoznaj się również z poradami dotyczącymi korzystania z takich portali, które dla ciebie przygotowałem.

NAJLEPSZE PORTALE RANDKOWE 50+

Ocena: 4.9/5

Ocena: 4.7/5

Ocena: 4.6/5

Najlepsze portale randkowe 50 plus: recenzje

Poniżej znajdziesz recenzje pięciu portali randkowych, których użytkownicy to głównie osoby powyżej 50 roku życia. Są to najbardziej popularne i cieszące się największym zaufaniem serwisy, najlepiej odpowiadające oczekiwaniom osób 50+.

To, co je cechuje, to łatwość obsługi i bezpieczeństwo, gwarantujące wygodne użytkowanie, bez przykrych niespodzianek. Dodatkowo założenie konta na wszystkich recenzowanych poniżej serwisach jest bezpłatne, więc na spokojnie można zapoznać się z ich możliwościami, by następnie podjąć decyzję, czy warto zainwestować w płatne, poszerzone opcje.

Przeczytaj również: Najlepsze portale randkowe

1. Singles50

Na pierwszym miejscu znajduje się Singles50 – portal randkowy dla seniorów, z którego już korzystają mieszkańcy ponad 30 krajów. Jest prosty w użyciu, a stworzono go z myślą o potrzebach dojrzałych użytkowników tego typu serwisów, zarówno tych, którzy szukają stałej relacji, jak i tych, którym zależy na krótkich i spontanicznych znajomościach.

portale randkowe 2020 singles50

Singles50 (tutaj oficjalna strona) działa jak większość portali randkowych i rozpoczęcie przygody z nim jest naprawdę proste. Najpierw zakładasz bezpłatne konto (dodajesz zdjęcia, uzupełniasz informacje o sobie), a następnie możesz przystąpić do testu osobowości i otrzymać opis idealnego partnera lub idealnej partnerki oraz listę rekomendowanych użytkowników. Na tym etapie wszystko jest darmowe i do niczego nie zobowiązuje.

Wykupienie płatnych opcji daje ci większe możliwości nawiązywania kontaktu (nie jesteś np. ograniczony do wysyłania tylko jednej, krótkiej wiadomości dziennie), również za pośrednictwem wideo rozmowy. Możesz też zachować anonimowość i decydować, kto zobaczy twoje zdjęcia, a serwis gwarantuje 100% bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś samotną osobą należącą do grupy wiekowej 50+, już dziś możesz wypróbować bezpłatnie portal randkowy Singles50. Nie musisz się od razu decydować na płatną wersję, jeśli serwis nie spełni twoich oczekiwań. Kliknij poniżej, załóż darmowe konto i zobacz, kto interesujący znajduje się w twojej okolicy!

2. Academic singles

Academic singles to portal randkowy dla ludzi, którzy pewnie stoją na ziemi. Wbrew pozorom i tacy mogą mieć problem ze znalezieniem drugiej połówki! Serwis dedykowany jest osobom wykształconym, ustatkowanym, o stabilnej sytuacji finansowej, które szukają kogoś takiego, jak one same. Nie jest powiedziane wprost, że to portal randkowy 50 plus, ale w dużej mierze takich użytkowników się tam możemy spodziewać.

portale randkowe aplikacje academic singles

Rejestracja na portalu jest bezpłatna (możesz dokonać jej tutaj), ale więcej możliwości wymaga wykupienia dostępu. W cenie otrzymujemy jednak wszystko, czego nam trzeba, by w krótkim czasie poznać idealnego kandydata lub kandydatkę z naszej grupy wiekowej. Serwis udostępnia bowiem funkcję szybkiego zasygnalizowania swojego zainteresowania.

Na wstępie musisz wypełnić szczegółowy kwestionariusz i podejść do testu osobowości, którego wynik pozwoli zasugerować ci najlepsze profile. Skuteczne dopasowanie pozwoli ci nawiązać bezpośredni kontakt, również dzięki funkcji rozmów wideo!

W skrócie, Academic Singles to portal randkowy dla ludzi, którzy zadbali już o swoją karierę, być może mają już za sobą zakończone niepowodzeniem relacje miłosne, a teraz pragną ustabilizować swoje życie osobiste. Kliknij poniżej i zarejestruj się bezpłatnie!

3. eDarling

Portal randkowy dla singli z aspiracjami czyli eDarling – to jeden z najbardziej popularnych tego typu serwisów. Nie każdy wie, że wyszedł on również naprzeciw dojrzałym użytkownikom, szukającym randki dla seniorów. I słusznie, bo współczesna osoba z pokolenia 50+ nie szuka miłości wyłącznie w sanatoriach, ale przede wszystkim na portalach randkowych.

portal randkowy 50 edarling

Podobnie jak większość portali randkowych eDarling (tutaj oficjalna strona) oferuje swoim klientom naukowy test osobowości, bazujący na modelu tzw. „Wielkiej Piątki”, który najlepiej odpowiada temu, jacy jesteśmy i jakie mamy oczekiwania względem relacji z drugą osobą. Na jego podstawie zasugerowani zostaną ci pasujący użytkownicy. Kolejnym krokiem jest już tylko skontaktowanie się z osobą, która wpadła ci w oko! Prawda, że to proste?

Serwis umożliwia korzystanie z aplikacji na smartfonie, a także udostępnia wiele cennych porad, np. gdzie udać się na randkę w największych miastach w Polsce czy jak poznać atrakcyjną osobę 50+. Strona nie służy wyłącznie jako komunikator, ale docelowo ma za zadanie ułatwić ci tradycyjne spotkanie na żywo.

Kliknij poniżej i utwórz bezpłatnie konto w jednym z najbardziej popularnych serwisów randkowych!

4. Razem 50 plus

Razem 50 plus to kolejny portal randkowy 50+ na naszej liście. Podobnie jak w przypadku innych serwisów w tym rankingu rejestracja jest tutaj bezpłatna, a dodatkowe opcje otrzymujemy wraz z wykupieniem dostępu premium.

portal randkowy dla seniorów razem 50 plus

Rejestrując się na tym portalu, musimy brać pod uwagę, że jest on dedykowany wyłącznie osobom dojrzalszym. Jeśli należymy do tej grupy wiekowej, ale chcemy poznać kogoś znacznie młodszego, tutaj nam się to nie uda – przy rejestracji maksymalny rok urodzenia, jaki możemy podać, wskazuje na to, że mamy 45 lat.

Po założeniu konta musimy uzupełnić swój profil i dodać zdjęcie. Od tego momentu możemy przeglądać profile innych użytkowników zgodnie z naszymi kryteriami i nawiązywać kontakt za pomocą np. wirtualnych uśmiechów. Jeśli chcemy swobodnie móc wymieniać wiadomości, musimy wykupić dostęp premium na wybrany przedział czasu.

Kliknij poniżej, żeby założyć darmowe konto na Razem 50 plus!

5. Samotne serca

Samotne serca to portal randkowy dla dojrzałych, na którym możesz poznać osoby z całej Polski i nie tylko. Działa na podobnych zasadach, jak inne portale randkowe dla seniorów.

samotne serca randki dla seniorów

Założenie konta w serwisie jest bezpłatne. Nie otrzymujemy testu ani innego kwestionariusza, na podstawie którego zostaną nam zaproponowane konkretne profile, natomiast możemy swobodnie je przeglądać, by bez ryzyka zorientować się, czy jest ktoś, kto potencjalnie może nas zainteresować. Użytkownicy konta darmowego mogą również odbierać wiadomości.

Dostałeś interesującą wiadomość? Przeglądając profile użytkowników, trafiłeś na kogoś, kto przykuł twoją uwagę? W takim razie może warto zdecydować się na płatne konto premium, które daje możliwość swobodnego korzystania z platformy i inicjowania kontaktu.

Jeśli zainteresowała cię oferta portalu Samotne serca, kliknij poniżej, by dokonać rejestracji!

Portal randkowy 50 plus: czy warto?

Nie będę rozwodził się na temat tego, czy w ogóle jest zapotrzebowanie na portale randkowe dla seniorów. Oczywiście, jest i zawsze było.

To, że osoby, które z różnych życiowych powodów w wieku 50+ nie mają partnera lub partnerki i chcą kogoś poznać to nie efekt żadnej ostatniej mody. To normalna sytuacja wynikająca z faktu, że nawet jeśli od dawna jesteśmy sami, na tym etapie nasze życie trochę zaczyna zwalniać, zaczynamy mieć więcej czasu, a jeśli mamy dzieci, to najprawdopodobniej wyfrunęły lub wyfruwają właśnie z gniazda.

Tym samym znajdujemy się w okolicznościach, gdzie albo szczególnie obawiamy się samotności, albo zyskujemy przypływ energii do tego, by w swoim życiu zrobić miejsce dla nowych emocji, nowych przeżyć i nowych znajomości.

W Polsce lokale typu bary czy kluby rzadko są przyjazne osobom dojrzałym, a przynajmniej trudno spotkać tam odpowiednio szerokie grono osób w tym wieku, by móc kogoś poznać. Kiedyś sanatoria czy różne ośrodki wypoczynkowe dawały szanse na nawiązanie nowych przyjaźni. Teraz mamy znacznie więcej możliwości, bowiem na osoby starsze otworzyły się również portale randkowe.

Korzyści wynikające z używania portali randkowych dla seniorów można by wymieniać bez końca, ale przedstawię najważniejsze z nich:

  • Możesz poznawać tysiące osób, zarówno te, które mieszkają w pobliżu, jak i te z drugiego końca Polski.
  • Masz szansę na liczne znajomości nawet, jeśli pochodzisz z niewielkiej miejscowości.
  • Zrobienie testów i oznaczenie kryteriów daje ci gwarancję propozycji kontaktów, które naprawdę mogą cię zainteresować.
  • Twoje dane są chronione i w bezpiecznych, bezstresowych warunkach możesz poznać kogoś, by dopiero po jakimś czasie zdecydować o spotkaniu na żywo.
  • Masz gwarancję, że trafisz tam na osoby z podobnej grupy wiekowej, znajdujące się w podobnej sytuacji.
  • Portal randkowy 50+ to narzędzie, z którego wszyscy korzystają w podobnym celu, więc nie musisz się wstydzić czy krępować.
  • Masz szansę zaprezentować się tak, jak chcesz, i od razu określić swoje oczekiwania, by uniknąć nieporozumień.

Portal randkowy dla seniorów bez rejestracji

Wielu użytkowników Internetu z jakiegoś powodu poszukuje portali randkowych dla seniorów bez rejestracji. Określenie „bez rejestracji” zapewne kojarzy się z brakiem zobowiązań, kosztów, a przede wszystkim większą prywatnością i dyskrecją. Nic bardziej mylnego.

Zdecydowana większość portali randkowych polega na zarejestrowaniu się czyli utworzeniu konta, podaniu swoich podstawowych danych i ustaleniu hasła do tego konta. Nie ma to na celu wyłudzenia danych, a właśnie bezpieczeństwo. Wyobraź sobie, że wchodzisz na podejrzany portal, gdzie wszyscy mogą być kompletnie anonimowi, a jednocześnie mogą nawiązywać z tobą kontakt. To raczej nie zwiastuje niczego dobrego…

portal randkowy dla seniorów bez rejestracji

Na portalach randkowych, które zrecenzowałem wyżej, utworzenie konta jest bezpłatne i w każdej chwili można je usunąć. Twój profil mogą wyświetlić tylko zalogowani użytkownicy, a więc osoby, które podobnie jak ty chcą kogoś poznać, a nie np. stroić sobie żarty czy wypisywać rzeczy, których sobie nie życzysz. Już po zdjęciu i opisie możesz zorientować się, czy masz do czynienia z kimś, kto ci odpowiada – i w zależności od tego nawiązać z nim kontakt lub nie.

Nie jesteś zobowiązany do ponoszenia opłat, jeśli na danym portalu nie znajdziesz nic ciekawego. Mówiąc w skrócie, zakładasz bezpieczne konto, patrzysz, kto jest zarejestrowany na portalu i jeśli widzisz, że potencjalnie kilka osób może cię zainteresować, wykupujesz konto premium, by nawiązać bliższe znajomości. Co więcej, konta premium zwykle polegają na jednorazowym wykupieniu dostępu na określony czas – nie podpisujesz długoterminowej, kosztownej umowy, więc ryzyko jest praktycznie żadne.

Portale randkowe 50 plus: na co zwrócić uwagę?

Korzystając z portali randkowych dla seniorów, warto pamiętać o niektórych najważniejszych kwestiach. Szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego typu serwisami, przeczytaj dokładnie poniższe porady.

Przede wszystkim im staranniej stworzysz swój profil, tym większe szanse na to, że odezwą się do ciebie osoby, które faktycznie są tobą zainteresowane. Nie próbuj nikogo oszukiwać ani zatajać istotnych informacji, ale nie podawaj też szczegółów, które powinny być zarezerwowane tylko dla osób, z którymi faktycznie nawiążesz bliższą znajomość.

Zadbaj o to, by na twoim profilu znalazły się aktualne zdjęcia, na których nie widnieją inne osoby i na których dobrze cię widać. Nie kłam na temat swojego wieku czy stanu cywilnego. Napisz szczerze o swoich zainteresowaniach i pasjach – wówczas masz szansę poznać kogoś, kto je podziela. Warto również określić, jakiego rodzaju znajomości cię interesują (poważny związek, przyjaźń, jednorazowa przygoda…), a jakiego nie, oraz z kim – to do niczego nie zobowiązuje, a pomaga uniknąć nieporozumień.

Podejdź również odpowiedzialnie do testu, jeśli dany portal go oferuje – jeśli wypełnisz go szczerze, zgodnie z prawdą, otrzymasz najlepiej rokujące propozycje kontaktów.

Dodatkowe szanse na poznanie bliżej nowej, fajnej osoby, oprócz dobrego profilu, gwarantują jeszcze dwie rzeczy:

  • Twoje podejście, bo otwartość, uprzejmość i wyrozumiałość od razu zjednują. Nie traktuj więc portalu randkowego jak jakiegoś castingu, bo tak samo surowo mogą ocenić cię też inni.
  • Nie ograniczaj się wyłącznie do bezpłatnego konta, które nie daje ci praktycznie żadnej swobody kontaktowania się z innymi. Pamiętaj, że płacisz za konkretną usługę. Fakt, że inni też za nią zapłacili, potwierdza ich poważne intencje i pod tym względem jest to naprawdę duży plus.

Na koniec ważna uwaga dotycząca twojego bezpieczeństwa. Pamiętaj, by nigdy nie podawać osobom znanym ci wyłącznie przez Internet twoich osobistych danych (np. dokładnego adresu zamieszkania) czy tym bardziej nie wysyłaj im żadnych pieniędzy. Na spotkanie na żywo umów się w neutralnym miejscu, które dobrze znasz i poinformuj o tym kogoś bliskiego. Osoba, którą udało ci się poznać, prawdopodobnie nie ma złych intencji, ale ostrożności nigdy za wiele.

Dziękuję ci za przeczytanie tego wpisu. Mam nadzieję, że udało ci się tu znaleźć wszystkie potrzebne informacje i zachęciłem cię do założenia bezpłatnego konta na jednym z recenzowanych portali randkowych 50+. Kto wie, może właśnie to będzie twój pierwszy krok do poznania miłości na całe życie? 😉

4.4/5 - (7 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.