Portale erotyczne: 7 najbardziej polecanych sex randek

portale erotyczne

Portale erotyczne to ekscytujący sposób na poznanie drugiej osoby, która tak jak my, jest chętna przeżyć przygodę na jedną noc lub nawiązać podniecającą wirtualną relację.

W sieci nietrudno trafić na portale dla dorosłych, które kierowane są głównie do mężczyzn i pozwalają nawiązać kontakt z kobietami mającymi bardziej otwarte podejście do relacji seksualnych. Nie wszystkie z nich jednak będą równie godne polecenia.

Za chwilę przedstawimy najlepsze portale erotyczne, które pozwolą ci umówić się na sex randkę na żywo lub w sieci. Zapoznaj się z naszym rankingiem, a następnie z serią porad, które pozwolą ci uniknąć rozczarowań i zachować się odpowiednio podczas korzystania z portalu erotycznego.

Najlepsze portale erotyczne: ranking

Portale erotyczne: jak działają?

Na początku należałoby dokładniej wyjaśnić, czym w zasadzie są portale erotyczne. Tak naprawdę nie ma jednej, uniwersalnej definicji. Poszczególne portale różnią się profilem, a ich funkcja zależy również od tego, czego szukają na nich użytkownicy.

Zasadniczo mamy do czynienia z dwoma głównymi kierunkami. Pierwszy to poznawanie osób, z którymi możemy umówić się na seks randki. Po drugiej stronie jest ktoś równie otwarty i żądny wrażeń, być może będący w stałym związku (dlatego też często mówimy tu o portalach dla zdradzających). To jak portal randkowy, w którym nie boimy się przyznać, że chodzi nam przede wszystkim o jedno.

Drugi kierunek jest bardziej związany ze sponsoringiem. Na portalach erotycznych znajdziemy oferty usług erotycznych, w zamian za które oczekiwana jest zapłata. Będzie to dotyczyło zarówno jednorazowych spotkań, jak i nawet dłuższej współpracy z dziewczyną typu escort.

Ogólnie rzecz biorąc, większość portali erotycznych zakłada, że użytkownikami są nie tylko mężczyźni, ale i kobiety mające takie same potrzeby, a nawet pary chcące urozmaicić swoje życie intymne.

Portale dla dorosłych pozwalają poznać kogoś, kto w danym momencie odpowiada na nasze potrzeby. Może dojść do spotkania, ale możemy też pozostać w sferze wirtualnego flirtu w postaci czatu na żywo i wysyłania treści multimedialnych. Kluczowa natomiast jest prywatność i bezpieczeństwo oraz znajomość regulaminu danego portalu.

Jak używać portali erotycznych?

Prześledźmy teraz krok po kroku, jak używać portali erotycznych, by nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Dzięki poniższym wskazówkom wykorzystasz maksymalnie potencjał takich stron, znajdując to, czego naprawdę szukasz.

1. Rejestracja

Zacznijmy od procesu rejestracji. W zdecydowanej większości portali jest ona darmowa. Jeśli widzisz slogan „darmowy portal randkowy” lub „utwórz profil za darmo”, dostęp do samej sieci społecznościowej portalu jest bezpłatny.

Oznacza to, że po utworzeniu konta masz dostęp do bezpłatnej wersji portalu, która najprawdopodobniej jest dość ograniczona. Ograniczenia te będą się różnić. Może to być np. limit wyszukiwań, filtrów, korzystania z czatu i innych funkcji, ograniczenie widoczności twojego profilu itp.

Rejestrując się, ustalasz dane do logowania (e-mail/nazwa użytkownika i hasło). Dla zachowania maksymalnej prywatności możesz stworzyć osobny adres mailowy dla tego konkretnego celu.

Istotna informacja jest taka, że na ogół tylko po zalogowaniu masz możliwość przeglądania zasobów portalu, by przekonać się, czy jest tak to, czego szukasz. Możesz utworzyć konto szybko i bezpłatnie na jednym z portali wyszczególnionych powyżej.

Przeczytaj też: Portale randkowe

2. Uzupełniania profilu

Kolejny ważny etap to uzupełniania informacji na własnym profilu. Warto poświęcić na to trochę czasu, by dobrze się zaprezentować i zwiększyć swoje szanse na nowe znajomości.

W zależności od portalu są różne sposoby uzupełniania profilu. Czasami już podczas rejestracji zadawane są ci pytania m.in. o twój wygląd, zainteresowania, ale też preferencje. Innym razem uzupełniasz dane dopiero po pierwszym zalogowaniu.

portal erotyczny

Niech cię nie zdziwią pytania np. o tatuaże i kolczyki. To dane, które umożliwiają lepsze wyszukiwanie pod względem preferencji. Zwykle portal chce znać też cel twojej wizyty, np. szukasz przygody na jedną noc, znajomości wirtualnej, a może poważniejszego romansu?

Nie powinno być potrzeby podawania żadnych wrażliwych danych. Natomiast wstawiając informacje i swój opis warto zachować równowagę między szczerością a chęcią zaimponowania czy zaciekawienia.

To samo się tyczy zdjęcia. Nie próbuj manipulować swoim wyglądem, bo to szybko wyjdzie na jaw. Bądź wiarygodny. Niektóre portale wymagają wrzucenia zdjęcia z kartką z nazwą użytkownika czy imieniem, żeby mieć pewność, że na zdjęciu jesteś ty.

3. Wyszukiwanie profili

Może się zdarzyć, że ktoś pierwszy się do nas odezwie, ale na ogół kolejnym etapem jest samodzielne przeglądanie profili. Pomogą nam w tym rozmaite filtry.

Być może w pierwszej kolejności automatycznie zostaną ci wyświetlone profile zgodne z wcześniej określonymi preferencjami. Innym razem sam musisz zaznaczyć cechy podczas wyszukiwania.

To, ile profili będziesz mógł przejrzeć, jakie one będą i w jaką interakcję będziesz mógł wejść, zależy od zasad portalu i tego, co obejmuje wersja darmowa, a co płatna. W wersji darmowej niekiedy nie można przeglądać profili premium, nie można rozpocząć konwersacji, widzimy ograniczoną liczbę wyników lub nie mamy dostępu do wszystkich informacji na profilu.

Pamiętaj, że niektóre portale posiadają funkcję podglądu, kto wyświetlał nasz profil. Jeśli z kolei zdarzy ci się trafić na kogoś znajomego, zachowaj dyskrecję!

4. Subskrypcja

Zazwyczaj wykupienie konta premium to tylko kwestia czasu. Choć większość portali pozwala na zapoznanie się z nimi za darmo, by nawiązać szybką znajomość i przejść do rzeczy, zwykle potrzebujemy płatnych narzędzi.

Cenniki zorganizowane są na różne sposoby. Pierwsza kwestia to częstotliwość opłat. Na niektórych portalach możemy opłacić jednodniowe użytkowanie premium – zwykle jest to dość symboliczny koszt. Następnie pojawia się dostęp na tydzień, miesiąc, rok. Im dłuższe zobowiązanie, tym cena proporcjonalnie jest niższa.

Pamiętaj, że zapisanie się do subskrypcji długoterminowej oznacza regularne pobieranie ustalonej kwoty z twojego konta. Zazwyczaj subskrypcja odnawia się automatycznie i musisz ręcznie z niej zrezygnować z wyprzedzeniem, by nie płacić z góry np. za kolejny miesiąc.

Część portali działa na zasadzie prepaid – wykupujesz kredyt (w postaci określonej liczby monet/żetonów), który potem wykorzystujesz, jak chcesz. Masz pod kontrolą wydatek i na pewno nie zapomnisz zrezygnować na czas. Taką cechę ma portal Nasza Tajemnica.

Portal erotyczny: zalety i wady

Przenalizujmy teraz, jakie zalety i wady ma korzystanie z portalu erotycznego. Oczywiście ich znaczenie będzie różne dla każdej osoby. Ci, którzy używają portali erotycznych lub rozważają je, na ogół są już na wstępie przekonani o ich zaletach. I właśnie od nich zaczniemy.

Po pierwsze, korzystanie z portali erotycznych jest nieskomplikowane. Wystarczy za darmo się zarejestrować, uzupełnić profil, a reszta jest dość intuicyjna. Niektóre wręcz przypominają znane sieci społecznościowe, jak Fuckbook.

Po drugie, portali jest coraz więcej i coraz więcej użytkowników tworzy na nich swoje konta. A im większa baza, tym większa szansa na poznanie kogoś, w dodatku z naszej okolicy. Sprawę ułatwiają filtry preferencji, czaty i liczne zdjęcia.

Po trzecie, coraz więcej portali zwraca szczególną uwagę na autentyczność. Nietrudno jest trafić na taką usługę, gdzie fałszywe konta nie są dopuszczane.

W końcu, dzięki portalowi erotycznemu otrzymujemy możliwość łatwego nawiązania romansu, wyrażenia swoich potrzeb i fantazji oraz spotkania kogoś, kto ma podobne preferencje. W realu jest to proces mozolny i nierzadko skazany na klęskę.

najlepsze portale erotyczne

Jeśli natomiast chodzi o wady, to zapewne część osób narzeka na opłaty konta premium. Cóż, i tu można pomyśleć nad rozwiązaniem. Po pierwsze możemy zapoznać się z zasobami strony za darmo, a dopiero potem podjąć decyzję o subskrypcji. Po drugie możemy wykupić krótkotrwały dostęp i dzięki dobrej strategii szybko kogoś poznać.

Z kwestiami finansowymi związana jest także obecność reklam, które mogą irytować. Te również niekiedy można zlikwidować po wykupieniu premium.

Wadą jest też ewentualność zamknięcia portalu, z którego korzystamy. Taki los spotkał dwie duże strony z seks anonsami: roksa.pl oraz odloty.pl.

Obawy może budzić też anonimowość, prywatność i bezpieczeństwo. Korzystanie z takiego portalu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale możemy je minimalizować. O tym poniżej.

Portale erotyczne a bezpieczeństwo

Na koniec jeszcze kilka słów o bezpieczeństwie. Z pewnością warto czytać recenzje na temat portali erotycznych, by mieć pewność, że nie pozwalają one na zamieszczanie fałszywych kont. Sprawdziliśmy pod tym kątem strony promowane na początku wpisu.

Są to także portale, które dbają o bezpieczeństwo danych i prywatność profili. Często posiadają dodatkowe funkcje jak rozmazanie zdjęcia, ukrycie niektórych informacji dla niepożądanych osób czy przycisk bezpieczeństwa, który szybko przekieruje cię na niewinną witrynę (patrz: Victoria Milan).

O niektóre kwestie musisz zadbać sam. Nie zapominaj, by nie podawać nieodpowiedzialnie swoich danych, nie wysyłać dużych kwot pieniędzy bez pewności, co się za tym kryje, i zachować zasadę ograniczonego zaufania.

Co się tyczy spotkania, tu również należy zachować dyskrecję, bezpieczeństwo (również pod względem potencjalnych chorób) i przyjąć regułę wzajemnego szacunku. Na pewno lepiej jest też utrzymać z kimś dłużej kontakt online, zanim dojdzie do spotkania.

Korzystanie z portali erotycznych może być przyjemne i ekscytujące, jeśli trzymamy się tych podstawowych zasad i zakładamy konto na stronie, która została już wypróbowana przez wielu użytkowników.

4.7/5 - (7 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.