Portal randkowy dla inteligentnych: 5 najlepszych

portal randkowy dla inteligentnych

Czy istnieje coś takiego jak portal randkowy dla inteligentnych? Jakie są najlepsze randki dla inteligentnych? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, trafiłeś pod właściwy adres!

Wiele osób przeżywa rozczarowanie tradycyjnymi aplikacjami randkowymi, na których nie znajduje nikogo interesującego i, mówiąc wprost, na poziomie. Kogoś wykształconego, inteligentnego, kto zdobędzie nasze serce przez fascynującą rozmowę, ciekawe pasje i ambitne plany.

Dlatego właśnie poszukują portalu randkowego dla inteligentnych, a więc takiego, gdzie można spotkać osoby spełniające te wymagania. W tym wpisie wybraliśmy 5 najlepszych, a także wytłumaczyliśmy ich działanie!

Portal randkowy dla inteligentnych: top 5

Przejdźmy do listy 5 najlepszych randek dla inteligentnych i wykształconych, a także sapioseksualnych, czyli osób, które pociąga intelekt drugiej osoby.

1. Academic Singles

Na pierwszym miejscu prezentujemy Academic singles, czyli randki dla wykształconych. Portal kierowany jest do osób ustatkowanych i z wyższym wykształceniem

randki dla wykształconych academic singles

Rejestracja na portalu jest bezpłatna (możesz dokonać jej tutaj), ale więcej możliwości wymaga wykupienia dostępu. Dużą zaletą jest to, że wystarczy jedno kliknięcie, by szybko wyrazić swoje zainteresowanie profilem danego użytkownika.

Na wstępie musisz wypełnić szczegółowy kwestionariusz i podejść do testu osobowości, którego wynik pozwoli zasugerować ci najlepsze profile. Skuteczne dopasowanie pozwoli ci nawiązać bezpośredni kontakt, również dzięki funkcji rozmów wideo!

2. OKCupid

OKCupid to pierwszy portal randkowy, który umożliwił zaznaczenie orientacji sapioseksualnej. Innymi słowy, pozwala określić, że intelekt ma dla nas kluczowe znaczenie w doborze partnera.

portale randkowe dla inteligentnych okcupid

Aplikacja ta dobiera partnerów, opierając się na informacji, co jest ważne dla danej osoby: jakie wartości wyznaje, co ceni, co ma dla niej znaczenie.

Główna idea polega na zadawaniu użytkownikom pytań, a następnie proponowanie profili na podstawie udzielonych odpowiedzi. OKCupid ma własny system ankiet i nie korzysta z zewnętrznych, gotowych testów osobowości.

Aby rozpocząć, wystarczy pobrać aplikację w sklepie Google Play (dla urządzeń z Androidem) lub w Apple Store (dla urządzeń iOS).

3. Boo

Kolejny serwis, który możemy określić jako portal randkowy dla inteligetnych to Boo. Jest to aplikacja dobierająca użytkowników na podstawie testu 16 osobowości.

portal randkowy dla inteligentnych boo

Gdy pobierzesz aplikację, musisz wykonać test, który określi twoją osobowość. Wśród typów są m.in. rzecznik, architekt, obrońca czy poszukiwacz przygód. Każda z nich łączy unikatowy zestaw cech.

Następnie Boo proponuje ci innych użytkowników, których osobowości dobrze współgrają z twoją, co daje szanse na poznanie osoby, z którą będziesz się najlepiej czuć. Aplikacja bazuje również na innych parametrach jak np. znaki zodiaku.

Poza tym posiada sekcję przypominającą sieć społecznościową, gdzie możemy porozmawiać z innymi na różne tematy.

4. Bumble

Wśród randek dla inteligentnych często wymieniana jest także aplikacja Bumble, która działa podobnie do Tindera, z jedną, subtelną różnicą.

randki dla wykształconych bumble

To, co wyróżnia Bumble na tle innych portali, to możliwość nawiązywania kontaktu tylko przez profile kobiet. Dzięki temu i jedna, i druga płeć nie traci czasu, bo zwykle za kontaktem stoi prawdziwe zainteresowanie.

Wprawdzie nadal musimy zostać wcześniej „zmatchowani”, ale mimo wszystko efekt zwykle jest bardziej zadowalający. Na Bumble mamy zasadniczo większe szanse na rozmowę online, która szybko wykaże, czy mamy do czynienia z osobą na poziomie.

5. eDarling

Naszą listę zamyka eDarling – popularny, międzynarodowy portal randkowy, który zrzesza użytkowników o poważnych zamiarach.

portale randkowe edarling

Rejestracja jest bezpłatna, a bardziej zaawansowane funkcje odkryją się przed nami po wykupieniu subskrypcji. Pierwszym krokiem po założeniu konta będzie jednak wykonanie testu.

Test osobowości na eDarling bazuje na schemacie tzw. Wielkiej Piątki, co również zwiększa szanse na poznanie osób o podobnych wartościach i podejściu do życia.

Jeśli zatem najbardziej cenisz sobie interesujące rozmowy, ambicję i dojrzałość, to ten portal randkowy dla inteligentnych z pewnością pomoże ci spotkać osobę, która będzie miała podobne priorytety.

Czym jest portal randkowy dla inteligentnych?

Portal randkowy dla inteligentnych to nic innego jak serwis randkowy lub aplikacja randkowa, która kieruje swoją ofertę do określonej grupy użytkowników, takich jak osoby:

randki dla inteligentnych
  • z wyższym wykształceniem
  • sapioseksualne
  • zwracające uwagę na intelekt
  • ceniące ciekawe rozmowy
  • szukające kogoś o podobnych zainteresowaniach

Dla tych osób nie liczy się tak bardzo wygląd. Nie szukają one raczej jednorazowych przygód, lecz poważnych relacji i wartościowych znajomości. Ważne jest dla nich, żeby poznana osoba była na poziomie.

Oczywiście, nie jest łatwo zbudować takie grono użytkowników. Jednak portale randkowe dla inteligentnych stosują różne metody pozwalające na dobranie użytkowników z uwzględnieniem innych aspektów.

Jak działają randki dla inteligentnych?

W zależności od portalu, działanie randek dla inteligentnych i wykształconych może się różnić. Zwykle jednak utworzenie konta jest bezpłatne, a następnie możemy wyszukiwać użytkowników. Większość serwisów oferuje więcej funkcji w płatnym planie premium.

randki dla wykształconych

W jaki sposób portale pozwalają poznać inteligentne osoby?

Przykładowo, Academic Singles ma całą ofertę skierowaną do osób wykształconych i ustatkowanych, co automatycznie zawęża grono.

Z kolei Boo (ale też eDarling) ma test osobowości, który pozwala wyszukać osoby nadające na podobnych falach. Dodatkowo z portalu możemy korzystać jak z sieci społecznościowej, wyszukując wątki związane z określonym tematem.

W końcu OKCupid wprowadził w swoich opcjach orientację sapioseksualną. Zaznaczając ją, z góry komunikujemy, że intelekt to coś, co nas najbardziej pociąga.

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.