Szukaj
Close this search box.

Po co ex chce kontaktu: co zrobić gdy facet pisze po rozstaniu?

po co ex chce kontaktu

„Zostawił mnie, ale nadal szuka kontaktu, kontroluje mnie i pisze… Jego zachowanie doprowadza mnie do szału i naprawdę tego nie rozumiem… Wyraźnie powiedział mi, że nie chce ze mną być, ale jednocześnie odnawia kontakt i wykazuje mną zainteresowanie. Po co ex chce kontaktu? Dlaczego facet pisze po rozstaniu? Co powinnam zrobić?”

To bardzo powszechna sytuacja, z którą spotyka się wiele kobiet po rozstaniu ze swoim byłym chłopakiem lub byłym mężem.

Jest to bardzo frustrujące. Każda wiadomość, którą wysyła do ciebie były, budzi bowiem w tobie nadzieję, ale jednocześnie powoduje, że jesteś jeszcze bardziej zagubiona… O czym on tak naprawdę myśli? Czego od ciebie chce? Po co ex się odzywa?

W tym artykule wyjaśnię ci wszystko bardzo jasno i bezpośrednio, tak abyś dokładnie zrozumiała, po co ex chce kontaktu, mimo że już nie jesteście razem. Dam ci również kilka bardzo przydatnych wskazówek, które możesz zastosować, jeśli twoim celem jest ponowne rozpalenie jego uczuć do ciebie i odzyskanie go raz na zawsze.

Jeśli ponowne zdobycie byłego faceta jest dla ciebie bardzo ważne i chciałabyś dowiedzieć się więcej o badaniach prowadzonych na ten temat oraz poznać najlepsze, wypracowane przez lata techniki odzyskiwania, zapraszam cię do lektury poradnika „Klucz Do Odzyskania Dla Niej”.

To kompletny przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak wrócić do byłego, który cię zostawił, i jak odbudować z nim jeszcze bardziej satysfakcjonującą niż wcześniej relację. Aby dowiedzieć się wszystkiego o poradniku i pobrać darmowy fragment zawierający pierwsze 20 stron, kliknij tutaj.

Zanim zaczniemy, zachęcam cię do wykonania bardzo przydatnego testu online, który pomoże ci precyzyjnie określić twoje szanse na odzyskanie ex. Kliknij poniższy przycisk i dowiedz się, czy masz co najmniej 50% szans na powrót do swojego byłego faceta!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Po co ex chce kontaktu i pisze po rozstaniu?

Przede wszystkim, jeśli twój były nadal wysyła ci SMS-y i odnawia kontakt po zerwaniu, jesteś w znacznie lepszej sytuacji niż dziewczyny, które po rozstaniu są wszędzie blokowane i ignorowane przez swoich byłych.

Zachowanie twojego ex może wydawać się absurdalne lub sprzeczne. Może cię także dezorientować i denerwować. Jednak zapewniam cię, że jeśli na tym etapie całkowicie by cię ignorował, poczułabyś się jeszcze bardziej przygnębiona i rozczarowana.

Również sam fakt, że ponownie się z tobą kontaktuje, jest pozytywnym czynnikiem. Oznacza to bowiem, że nadal ma wobec ciebie emocje i uczucia. Jego bagaż emocjonalny i wspomnienia o was nie mogą odejść, nawet jeśli wasz związek się zakończył. To sprawia, że nie chce dopuścić do siebie myśli, że już nie jesteście razem…

były szuka kontaktu

Oprócz tego istnieje inny ważny powód, dla którego twój facet odzywa się po miesiącu lub wcześniej od zakończenia waszego związku. W związku z tym spójrzmy na przypadek Ani, która pisze do nas:

„Zostawił mnie, ale odezwał się po miesiącu. Na początku całkowicie zniknął, ale teraz były odzywa się co jakiś czas, zapraszając mnie do siebie. Jest też bardziej miły niż zwykle. Co to znaczy? Co powinnam zrobić?”

Musisz pamiętać, że mężczyźni są łowcami. Nie tylko narcyzi postępują w ten sposób, ale każdy na swój sposób trochę się tak zachowuje. Faceci „polują” na zdobycz, następnie zdobywają ją i trzymają przez jakiś czas przy sobie. Jeśli w pewnym momencie zorientują się, że ofiara za bardzo się przywiązała, nudzą się i zaczynają szukać następnej, porzucając poprzednią.

Możliwe, że twój były odszedł od ciebie i zostawił cię, ponieważ znudził się stabilnością waszego związku. Być może brakowało mu nowych bodźców i emocji. Teraz, gdy utworzył się między wami pewien dystans, ponieważ nie jesteście już razem od pewnego czasu, jego instynkt łowczy zachęca go do powrotu i zobaczenia, co się u ciebie zmieniło.

Chce cię usłyszeć, zobaczyć, dowiedzieć się, czy nadal jesteś nim zainteresowana. Krótko mówiąc, skontaktował się z tobą, właśnie po to, by zaznaczyć swoje terytorium.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Były szuka kontaktu: co robić?

Bez względu na powód, dla którego twój był szuka kontaktu, dobra wiadomość jest taka, że nadal jest tobą zainteresowany.

Może ma mieszane uczucia i nie do końca wie, czego chce. Możliwe, że potrzebuje swojej przestrzeni i wolności, ale jednocześnie nie chce cię całkowicie stracić. Być może tylko częściowo stracił zainteresowanie tobą. Jednak teraz, gdy nie jesteście już razem, jest ciekawy twojego życia i zaczyna za tobą tęsknić.

W każdym razie, jeśli twoim celem jest odzyskanie go, masz bardzo dobre podstawy do pracy…

facet pisze po rozstaniu

Poniżej znajdziesz 3 bardzo przydatne wskazówki, które pomogą ci dowiedzieć się, co zrobić, jeśli facet pisze po rozstaniu i szuka kontaktu:

1. Jeśli chcesz iść dalej i zapomnieć o nim, bo uważasz, że nie jest odpowiednią osobą dla ciebie, a jego dwuznaczne zachowanie tylko cię rani, powiedz mu wyraźnie, że nie chcesz go więcej słyszeć i odetnij się od niego, np. blokując go na social mediach. Pamiętaj, że tak długo, jak będziesz utrzymywać kontakt ze swoim byłym, nie będziesz w stanie całkowicie zapomnieć i odnaleźć siebie po zakończeniu związku. Trwanie w niepewności może być tego warte tylko wtedy, gdy jesteś pewna, że chcesz odzyskać swojego ex.

2. Jeśli naprawdę chcesz, aby były wrócił do twojego życia, musisz zachować ostrożność. Staraj się utrzymać stabilność emocjonalną, kiedy będziesz z nim rozmawiać. Nie reaguj przesadnie i nie wspominaj o waszym rozstaniu. Bądź spokojna i pozytywna, tak aby twój zrozumiał, że twoje życie bez niego toczy się dalej. To jest właśnie ta przynęta, która zmusi go do ponownego zaangażowania się, aby cię odzyskać!

3. Trzymaj go krótko. Nie pokazuj, że zawsze jesteś dostępna, ponieważ w przeciwnym razie będzie przekonany, że nadal ma nad tobą kontrolę. Co więcej odrobina zainteresowania twoją osobą, która w nim została, zniknie. Jeśli zaprosi cię na spotkanie, nie zgadzaj się od razu. Zaczekaj i spraw, by postarał się o ciebie jeszcze bardziej. W ten sposób, krok po kroku, dynamika będzie się odwracać. To już nie on będzie miał władzę, tylko ty.

Facet pisze po rozstaniu: jak postępować dalej?

Jak widzieliśmy w trakcie tego artykułu, najważniejszą rzeczą do zrobienia, gdy ex cię zostawi, ale nadal chce kontaktu, jest zachowanie stabilności emocjonalnej i niepozwalanie, aby przejął nad tobą kontrolę.

Jesteś w świetnym punkcie wyjścia i myślę, że twoje szanse na ponowny związek z byłym facetem są naprawdę wysokie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to ponownie zachęcam cię do wykonania testu Jakie są Twoje szanse na odzyskanie?, aby przekonać się czy możecie być jeszcze razem.

Jednak być może nadal masz wiele wątpliwości i zastanawiasz się po co ex chce kontaktu, albo nie wiesz jak poradzić sobie w tej sytuacji.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat jeszcze bardziej i dowiedzieć się więcej o zaawansowanych technikach odzyskiwania facetów, które znacznie ułatwią ci zadanie, to polecam ci pobranie i przeczytanie poradnika „Klucz Do Odzyskania Dla Niej”. To zawierający 213 stron przewodnik, dzięki któremu odkryjesz:

  • Powody, dla których mężczyzna zostawia swoją kobietę;
  • Błędy, których należy unikać, aby odzyskać swojego faceta;
  • Sztuczki, których można użyć, aby zaciekawić go i sprawić, by z powrotem wpadł w twoje ramiona;
  • Efektywne metody, krok po kroku, które ułatwią ci odzyskanie byłego faceta;
  • Praktyczne przykłady dotyczące tego, co mu powiedzieć i jakie wiadomości mu wysyłać;
  • Niezawodne techniki pozwalające zaimponować byłemu facetowi;
  • I o wiele, wiele więcej…

Aby pobrać e-book „Klucz Do Odzyskania Dla Niej”, kliknij tutaj.

Możesz także całkowicie za darmo otrzymać pierwszy rozdział poradnika, zawierający wiele przydatnych wskazówek, które pomogą ci lepiej odnaleźć się w obecnej sytuacji i uniknąć popełniania błędów w trakcie rozmów ze swoim byłym 😉

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4/5 - (5 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: