Oznaki zdrady żony: jakie są i jak je rozpoznać

oznaki zdrady żony

Jeśli właśnie czytasz ten artykuł, to z pewnością dlatego, że w twojej głowie narodziły się pewne podejrzenia co do niewierności twojej żony. Zastanawiasz się więc, czy są one słuszne i wskazują na oznaki zdrady żony. Nie wiesz jednak do końca, czy zmianę zachowania żony możesz interpretować jako pierwsze objawy zdrady.

Bądź spokojny! Jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule pomogę ci zrozumieć, czy słusznie interpretujesz oznaki zdrady żony. Co więcej, wskażę ci odpowiednie kroki, jakie należy podjąć, aby nabrać większej pewności co do niewierności partnerki. Zaproponuję ci również skorzystanie z niezawodnego narzędzia, dzięki któremu dowiesz się, jak naprawić waszą relację.

Zanim jednak przejdziemy do analizy oznak zdrady żony, zachęcam cię do wykonania całkowicie bezpłatnego testu online, który oceni w jakiej kondycji jest wasz związek. Test pomoże uświadomić ci, czy zmagacie się z problemami, nad którymi należy popracować, aby wasza relacja była bardziej trwała i szczęśliwa. Kliknij tutaj, aby przejść do testu.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Oznaki zdrady żony: dlaczego musisz zachować czujność

Na pewno nie raz słyszałeś od swoich kolegów opowieści na temat zdradzających żon. Z całą pewnością jednak nie chciałbyś doświadczyć podobnej sytuacji na własnej skórze. Bardzo często motyw zdrady żony pojawia się w również filmach bądź książkach. Choć łatwo nam jest w takiej sytuacji ocenić i przewidzieć niewierność bohaterki, to w prawdziwym życiu często pewne fakty umykają naszej uwadze.

Niestety bez znajomości odpowiednich mechanizmów rządzących kobiecą psychiką nie będzie ci łatwo zorientować się, czy zachowania twojej żony to pierwsze oznaki zdrady. Kobiety starają się bardzo skrupulatnie ukrywać zdradę i nie zostawiać żadnych śladów mogących o niej świadczyć.

Oczywisty jest więc fakt, że musisz zachować niezwykłą czujność, aby odkryć jej niewierność bądź zapobiec nieodwracalnym konsekwencjom ewentualnej zdrady. Dobrze wiesz, że z jej ust raczej nie wypłyną słowa wskazujące na to, że cię zdradza (chyba, że będzie chciała sama się do tego przyznać).

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ludzie nie komunikują się jedynie słowami. Dlatego nie powinieneś lekceważyć nieświadomych sygnałów wysyłanych przez kobietę w sposób niewerbalny. Mam tu na myśli zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w zachowaniach twojej żony, które powinieneś bacznie obserwować.

W tym artykule przekonamy się zatem, jak zazwyczaj zachowuje się żona, która zdradza męża. Co za tym idzie, odkryjemy najczęstsze oznaki zdrady żony, które mogą potwierdzić twoje podejrzenia lub im zaprzeczyć.

8 najczęstszych oznak zdrady żony

Oznak trwającej zdrady może być bardzo wiele. Każdy z nas jest bowiem inny i w odmienny sposób reaguje na pewne sytuacje. Niektóre sygnały będą więc łatwiejsze do zidentyfikowania, a inne trudniejsze. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w tym miejscu wskazać najczęstszych objawów niewierności żony.

Przejdźmy więc do konkretów i dowiedzmy się, jak rozpoznać oznaki zdrady żony.

1. Częstsze niż zwykle wyjścia z domu

Zwróć uwagę na to, jak często wychodzi z „przyjaciółmi/przyjaciółkami”. Jeśli nagle zacznie wychodzić częściej z domu i spędzać coraz więcej czasu ze znajomymi (szczególnie nowo poznanymi), choć do tej pory wolała twoje towarzystwo, może to być niepokojący znak.

Nawet jeśli twierdzi, że spotyka się tylko z przyjaciółmi, może nie mówić ci całej prawdy. Oczywiście wyjścia z przyjaciółmi są czymś normalnym i zdrowym, dlatego nie jest to zły znak sam w sobie. Przecież ty również spotykasz się sam na sam z kolegami.

Powinieneś jednak nabrać podejrzeń, gdy twoja żona nie będzie chciała mówić ci, dokąd i z kim idzie, a także nie będziesz mógł się z nią podczas tych spotkań skontaktować.

Jeśli powie ci, że gdzieś się wybiera, i podejrzewasz, że spotka się z inną mężczyzną, możesz zaproponować jej, że pójdziesz z nią. Jeśli w ostatniej chwili „zmieni zdanie” i zdecyduje się nie wychodzić, może to świadczyć o tym, że najprawdopodobniej zamierzała spędzić trochę czasu z kimś innym.

pierwsze oznaki zdrady żony

Jeżeli twoja żona często wymyka się z domu i twierdzi, że poszła tylko na zakupy, a zazwyczaj wraca z pustymi rękoma, może to być kolejny znak, że w tym czasie spotkała się z innym mężczyzną.

2. Dłuższe godziny pracy i pojawienie się wyjazdów służbowych

Zauważ, jak długo pracuje i jak często pojawiają się wyjazdy służbowe. Twoja żona może twierdzić, że musi zostawać dłużej w pracy przez nadmiar obowiązków, ale jeśli nigdy wcześniej się to nie zdarzało, to ta zmiana może wskazywać, że dodatkowe godziny spędza poza biurem.

Jeśli nie lubiła swojej pracy i nigdy nie chciała brać nadgodzin, a teraz zależy jej, aby pracować dłużej, może to być dla ciebie zła wiadomość.

Weź pod uwagę również nagłą konieczność wyjazdów służbowych, które nigdy wcześniej nie miały miejsca. Zastanów się, czy są one aby na pewno związane z pracą. Jeśli jej pracodawca nagle zaczął wymagać służbowych delegacji, zainteresuj się tym, z kim na nie wyjeżdża. Z koleżankami czy z kolegami?

Romanse w pracy zdarzają się dosyć często, dlatego powinieneś zachować ostrożność, jeśli w pracy twojej żony pojawił się ktoś nowy, z którym nawiązała szczególną więź.

Przeczytaj też: Jak wybaczyć zdradę żony lub męża?

3. Nadmierne korzystanie z telefonu i laptopa

Technologia ma swoje plusy i minusy. W dzisiejszym świecie łatwo jest ukryć się za ekranem komputera czy telefonu i tworzyć wirtualne relacje, które wpływają na pogorszenie się tych prawdziwych.

Niektóre kobiety chętnie korzystają z internetowych serwisów randkowych, wyobrażając sobie, że znalazły mężczyznę swoich marzeń. A przynajmniej tak im się wydaje…

Jeśli twoja żona zaczęła częściej korzystać z telefonu bądź komputera i przestała okazywać ci zainteresowanie, można śmiało sądzić, że ma kogoś na boku. Jest to więc kolejny sygnał, który może wskazywać na to, że twoja żona cię zdradza.

W takiej sytuacji możesz skorzystać z aplikacji mSpy (tutaj oficjalna strona internetowa), która zajmuje się m.in. kontrolowaniem profilu na FB, bezproblemowym szpiegowaniem Messengera czy innych komunikatorów.

Dzięki mSpy możesz monitorować praktycznie każdy ruch twojej żony (wiadomości, połączenia, kontakty) i przekonać się, czy jest ci na pewno wierna.

4. Większa dbałość o wygląd

Jeśli podejrzewasz, że twoja żona może cię zdradzać, przyjrzyj się dokładnie zmianom w jej wyglądzie. Kiedy pary są małżeństwem przez długi czas, często mają tendencję do dystansowania się i bagatelizowania zmian, które zachodzą w drugiej osobie.

Jeżeli twoja żona nagle zmieni kolor włosów, zacznie kupować nowe ubrania, zapisze się na siłownię, czyli po prostu zacznie dbać o siebie bardziej niż do tej pory, prawdopodobnie nie robi tego dla ciebie, ale dla innego mężczyzny, który zwraca na nią większą uwagę.

Gdy kobieta się zakochuje i pociąga ją inny mężczyzna, stara się jak najbardziej zadbać o swój wygląd fizyczny, tak aby czuć się bardziej atrakcyjna. Jeśli więc zauważyłeś, że od jakiegoś czasu pracuje nad poprawą wyglądu, może być tak, że w jej życiu pojawił się ktoś nowy, komu chce zaimponować.

Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że robi to dla ciebie. Jeśli wyczuwa między wami brak chemii i namiętności, po prostu próbuje rozwiązać problem i być dla ciebie bardziej atrakcyjna.

5. Zmiany w relacjach seksualnych

Są chwile, kiedy kobiety po prostu nie mają ochoty na seks. Powinieneś więc zawsze szanować decyzje żony i nie nalegać, gdy ewidentnie nie chce w danym momencie się z tobą kochać. Jeśli jednak do tej pory twoja żona była zazwyczaj chętna na seks, a teraz za każdym razem go unika, to powinieneś zastanowić się, czy nie jest to jedna z oznak zdrady.

objawy zdrady żony

Możesz się bowiem spodziewać, że jeśli twoja żona spotyka się z innym mężczyzną, to nie będzie wykazała już żadnego zainteresowania zbliżeniami intymnymi z tobą. Na szczęście nie zawsze musi to oznaczać, że fizycznie cię zdradziła, ale może wskazywać na to, że podoba jej się ktoś inny.

Oznaką zdrady mogą też być częstsze niż zwykle potrzeby seksualne kobiety. Dlaczego? Będzie ona starała się zatuszować fakt, że spotyka się z kimś innym i będzie okazywać ci pozorne zainteresowanie, przejawiające się właśnie częstszymi zbliżeniami.

Może również nalegać na seks częściej niż zwykle z poczucia winy z powodu kontaktów seksualnych z innym mężczyzną. Wyrzuty sumienia z powodu zdrady często prowadzą ludzi do bardzo nietypowych zachowań i nagłych zmian decyzji.

6. Nerwowość i zmiany zachowania

Czy twoja żona zaczęła być nagle nerwowa i zła? Czy reaguje złością, gdy próbujesz się do niej zbliżyć lub gdy zadajesz jej niewygodne pytania? A może oprócz wyładowywania na tobie swojej złości, próbuje zrzucać na ciebie winę? To mogą być kolejne oznaki zdrady żony!

Wybuchy złości to sposób na rozładowanie emocji, które osoby zdradzające kumulują w sobie. Jeśli twoja żona cię zdradza, bardzo prawdopodobne jest, że będzie traktowała cię gorzej niż zwykle, ponieważ jesteś osobą, która „przeszkadza” jej w stworzeniu nowej relacji.

oznaki zdrady przez żonę

Wielu mężów uważa, że żony zbyt często na nich narzekają. Ale jeśli zachowanie kobiety stało się względem ciebie znacznie bardziej krytyczne, prawdopodobnie może też szukać powodów, aby usprawiedliwić swoją zdradę.

Z drugiej strony, jeżeli twoja żona całkowicie przestanie na ciebie narzekać może to być równie zły znak. W przypadku gdy nie zmieniłeś swojego zachowania, a ona bez powodu staje się bardziej pobłażliwa, może to być oznaką obojętności wobec ciebie i tego, że skupia się teraz na relacji z innym mężczyzną.

7. Pilnowanie swojego telefonu

Wspomniałam już, że nadmierne korzystanie z telefonu i laptopa to poważny sygnał ostrzegawczy. Kolejną możliwą oznaką zdrady żony jest pilne strzeżenie swojego telefonu, tak aby nie wpadł w twoje ręce i abyś nie dowiedział się, co się w nim znajduje.

W szczególności należy zwrócić uwagę na sytuację, gdy twoja żona zaczyna korzystać z telefonu znacznie częściej niż wcześniej, unika odbierania połączeń i SMSów, gdy jest z tobą, stale upewnia się, że nie widzisz ekranu jej telefonu lub gdy złości się, jeśli próbujesz odebrać przychodzące połączenia lub wiadomości.

To samo tyczy się sytuacji, gdy zauważysz jakieś nowe imiona lub pseudonimy w jej powiadomieniach lub jeżeli będzie się denerwowała, gdy ją o to zapytasz – to wszystko to może być oznaką jej zdrady.

Również w tym przypadku skorzystanie z aplikacji mSpy (tu oficjalna strona) może pomóc w szybkim odkryciu prawdy. Dzięki niej przyjrzysz się wszystkiemu, co znajduje się w telefonie twojej żony, i będziesz miał okazję zweryfikować, czy w jej życiu pojawił się nowy mężczyzna.

8. Otrzymywanie prezentów

Być może ostatnio zauważyłeś, że twoja żona ma wiele nowych rzeczy lub wraca z pracy z wieloma cennymi prezentami. Może to być spowodowane tym, że jakaś wyjątkowa osoba zasypuje ją prezentami.

Natomiast kiedy pytasz ją, skąd te prezenty ma, a ona nie udziela ci konkretnej odpowiedzi lub twierdzi, że kupiła je sobie sama, a dobrze wiesz, że nie jest to prawdą, to powinieneś zacząć się zastanawiać, czy nie są to prezenty od kochanka.

Twoja żona może też twierdzić, że prezenty otrzymuje od znajomych, o których jednak nie słyszałeś nigdy wcześniej. Nie daj się zwieść jej wytłumaczeniom i na chłodno przekalkuluj czy jest to możliwe. Pamiętaj, że otrzymywanie drogich prezentów, na które sama nigdy by sobie nie pozwoliła, najczęściej może jednak wskazywać na to, że obdarowuje ją nimi jej kochanek.

Oznaki zdrady żony: jak odkryć prawdę?

Na ten moment masz już dość pełny obraz tego, jakie mogą być oznaki zdrady żony. Jestem pewna, że po przeczytaniu tego artykułu, będziesz już bardziej świadomy, na co należy zwracać szczególną uwagę, aby odkryć niewierność żony. Teraz wiedząc już, czy oznaki zdrady, o których przeczytałeś, są obecne w waszym związku, możesz przyjąć odpowiednią strategię i spróbować rozwiązać problem.

W tym wpisie zwróciłam uwagę na to, że istnieje sposób na pozyskiwanie informacji i odkrywanie prawdy o działaniach żony/męża w Internecie i smartfonie. Jest nim skorzystanie z aplikacji mSpy, dzięki której wyśledzisz niemal każdy ruch żony w social media. W ten sposób uzyskasz pełną wiedzę na temat tego, co znajduje się w jej telefonie.

Poza tym warto skorzystać z poradnika „Pogotowie dla związku”, z którego dowiesz się, jak radzić sobie, gdy twój związek dopadł kryzys, i jak odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami. To kompendium wiedzy z zakresu ratowania związków da ci również niezbędne wskazówki na temat postępowania w przypadku odkrycia zdrady żony i metod na radzenie sobie z zawodem miłosnym.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

5/5 - (4 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.