Oznaki zdrady męża: 10, na które trzeba zwrócić uwagę

oznaki zdrady męża

Czy twoja druga połówka od pewnego czasu zachowuje się dziwnie? Czy masz wątpliwości co do nietypowych zachowań twojego męża? Wydaje ci się, że mogą to być oznaki zdrady? Ten artykuł pomoże ci rozwiać twoje wątpliwości i dowiedzieć się, czy twoje podejrzenia są słuszne i czy naprawdę wskazują na zdradę.

W pełni rozumiem, co czujesz i wiem, że teraz twoje życie całkowicie się zmieniło. Jednak w tej sytuacji powinnaś zachować spokój i przeczytać ten artykuł, aby zrozumieć, czy to, co obecnie obserwujesz, to oznaki zdrady męża. Dzięki temu zdecydujesz, co zrobić, a także zyskasz siłę do przejęcia kontroli nad emocjami oraz własnym życiem.

Za chwilę zaczniemy naszą analizę i dowiemy się, jakie są najczęstsze typowe i nietypowe oznaki zdrady męża, a także jak je odkryć.

Jednak wcześniej zachęcam cię do wykonania kilkuminutowego testu, dzięki któremu dowiesz się, w jakiej kondycji jest twój związek. Po rozwiązaniu testu i otrzymaniu wyniku przekonasz się, czy twoja relacja miłosna przechodzi kryzys i czy powinnaś wspólnie z mężem popracować nad poprawą waszego związku. Test znajdziesz tutaj.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Oznaki zdrady męża: dlaczego nie można ich lekceważyć?

Po latach spędzonych razem z mężem znasz każdy jego nawyk i jesteś w stanie rozpoznać jego nastrój nawet po samym wyrazie twarzy. I właśnie dzięki tej bliskiej więzi i doskonałej znajomości jego zachowań wyczułaś, że coś jest nie tak.

Nawet jeśli starasz się negować fakt możliwej zdrady sama przed sobą, ta dziwna i oderwana od rzeczywistości postawa twojego męża uruchomiła w twojej głowie sygnały alarmowe. Dlatego też coraz bardziej zaczynasz się obawiać, że wszystkie nowe zachowania męża to nic innego jak oznaki zdrady.

Oczywiście statystyki mówią same za siebie: w związku małżeńskim mężczyźni często zdradzają, zarówno w pierwszych latach po ślubie, wraz z narodzinami dziecka, jak i gdy para jest już ze sobą bardzo długo.

W rzeczywistości, statystycznie, prawie co drugi mężczyzna po 25 latach małżeństwa wykazuje skłonność do zdrady. Co więcej, trzeba przyznać, że kobieca intuicja w takich sytuacjach nie zawodzi prawie nigdy.

oznaki zdrady męża forum

Dlatego zawsze pamiętaj, aby nie lekceważyć wszystkich niewinnych sygnałów, ponieważ mogą być one pierwszymi oznakami trwającej zdrady. Z drugiej strony zawsze warto jest dokonać całościowej analizy sytuacji. Istnieje możliwość, że napięcia w związku mogą być tylko efektem trudnego okresu dla męża, który nie wie, jak poprosić cię o pomoc.

Jeśli jednak okaże się, że twoja intuicja cię nie zawiodła i do waszego związku zaczyna wkradać się inna kobieta, warto, abyś wiedziała, jak zareagować, by zapobiec nieodwracalnym konsekwencjom. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się poradniki, które podpowiedzą, co robić, aby odbudować waszą relację.

Jednym z najlepszych tego typu poradników jest „Pogotowie dla związku”. W tym e-booku znajdziesz wskazówki dotyczące postępowania w sytuacji kryzysu w związku i odbudowania zaufania oraz uczuć.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

10 najbardziej typowych oznak zdrady męża

Przejdźmy do szczegółów i dowiedzmy się, jak rozpoznać tego typu sytuację. Spróbujmy więc określić, które oznaki zdrady męża powtarzają się najczęściej. W ten sposób pomożemy ci zrozumieć, czy masz się czym martwić i jak postępować, gdy poniższe sygnały zauważysz w swoim związku.

W ramach poniższej listy zaprezentowane zostały zarówno typowe, jak i nietypowe oznaki zdrady męża. Być może coś, co przypisywałaś dotychczas np. stresowi w pracy, ma jeszcze drugie dno?

1. Zmiana nawyków

Wśród różnych oznak zdrady męża możesz zauważyć powolną, ale nieuniknioną zmianę drobnych, codziennych nawyków: od trzymania się za rękę podczas oglądania telewizji na kanapie po pomoc w zmywaniu naczyń po kolacji.

Zmiany nawyków twojego męża w zasadzie zawsze zaczynają się od najprostszych rzeczy. Jednak już w tym momencie należy zachować szczególną czujność, bo są one niezwykle ważnym punktem odniesienia. Być może kiedyś nigdy nie wyszedł z domu bez pocałunku, a teraz za każdym razem wybiega w pośpiechu bez słowa.

Zwróć również uwagę na nagłą zmianę godzin jego pracy. Czy jego przerwy na lunch coraz bardziej się wydłużają, a pod koniec dnia zostaje w pracy dłużej, tłumacząc to nadgodzinami? A może co chwila miewa, nieistniejące wcześniej, kolacje biznesowe? Wszystkie te małe rzeczy zebrane razem mogą wskazywać na pierwsze oznaki zdrady.

2. Zmiana nastroju

Jeśli chodzi o oznaki zdrady, to wśród pierwszych sygnałów jest również zauważalna zmiana nastroju. Jeśli twój facet był zawsze osobą spokojną i niekonfliktową, a teraz stał się podatny na wybuchy gniewu, które nigdy nie były częścią jego osobowości, to jest to niepokojący znak.

Kolejnym sygnałem może być sytuacja, w której twój mąż zawsze był osobą aktywną, a teraz stał się milczący lub zamyślony. To tak jakby zaczął być pochłonięty myślami, którymi oczywiście nie ma ochoty dzielić się z tobą.

Nawet jeśli może to oznaczać zwykły stres, to równie dobrze może być objawem, że coś w waszym związku dzieje się nie tak. Choć człowiek, który zdradził, myśli, że poradzi sobie z tą sytuacją, zwykle nie jest w stanie tego zamaskować i okazuje poczucie winy poprzez nadmiar sprzecznych emocji.

Przeczytaj też: Mój mąż mnie zdradza

3. Zmiany w relacjach seksualnych

Jeden z przejawów zdrady ze strony męża związany jest ze zmianami w sferze seksu. Kiedy mężczyzna zaczyna być niewierny względem swojej żony, zwłaszcza gdy zdradza ją z wyjątkowo pobłażliwą kobietą, jego zachowanie zmienia się bardzo drastycznie.

W tej sytuacji mąż najprawdopodobniej będzie wywoływał w tobie huśtawkę skrajnych emocji podczas seksu. Objawem będą zachowania pełne oschłości i obojętności bądź, wręcz odwrotnie, niezwykle czułe i przesłodzone gesty. Oczywiście żadne z tego typu zachowań nie było wcześniej częścią waszych relacji intymnych.

Te skrajności wynikają z obecności w waszym związku drugiej kobiety. Kiedy czujesz, że podczas seksu jest zimny i nieczuły, zupełnie tak, jakby mu nie zależało i robił to z przymusu, najprawdopodobniej jest tak dlatego, że widział się ze swoją kochanką, która zaspokoiła już jego potrzeby.

oznaki zdrady

Ale jego romans może również doprowadzić go do złudzeń o seksualnej wszechmocy. W wyniku takiego przeświadczenia będzie próbował zdominować cię seksualnie, tak jakbyś nie była już jego żoną, ale przedmiotem, który można mieć na własność.

Będzie to robił, aby zwiększyć swoje poczucie własnej wartości na tle seksualnym, co może także zachęcić go do kontaktów seksualnych z większą liczbą partnerek jednocześnie.

4. Przesadne pilnowanie swojego telefonu

W dzisiejszym, rozwiniętym technologicznie świecie nasz smartfon zawiera wszystkie informacje, które nas dotyczą. Dlatego też nie powinien nikogo zdziwić fakt, że jednym z najczęstszych objawów zdrady jest przesadne pilnowanie swojego telefonu komórkowego, tak aby nie dostał się on w twoje ręce.

Jeśli twój mąż chowa się za każdym razem, gdy przegląda swój telefon, a zwłaszcza jeśli nie pozwala ci go nawet dotknąć, jest bardzo prawdopodobne, że ma coś do ukrycia.

To samo tyczy się sytuacji, gdy zauważysz jakieś dziwne imiona w jego powiadomieniach lub jeśli unika rozmów, gdy jesteś w pobliżu. Wszystko to może być oznaką jego zdrady.

Jeśli te zachowania będą się powtarzać, a ty chcesz nabrać pewności co do zdrady męża, możesz skorzystać z aplikacji mSpy (tu znajdziesz oficjalną stronę).

Dzięki niej możesz monitorować praktycznie każdy ruch męża (wiadomości, połączenia, kontakty) i pozbyć się wszelkich wątpliwości co do jego wierności bądź upewnić się co do jego zdrady.

5. Wzbudzanie w tobie poczucie winy

Chociaż mężczyźni, którzy zdradzają, przez większość czasu wierzą, że są prawdziwymi samcami alfa, to presja psychologiczna, która ich dotyka, wynikająca z dopuszczenia się zdrady, czasami staje się dla nich zbyt duża. W konsekwencji zaczynają stosować na swoich partnerkach gry psychologiczne, którym nie jest łatwo się przeciwstawić.

Jednym z typowych sygnałów wskazujących na zdradę męża jest właśnie wywoływanie lub próba wywołania w tobie poczucia winy, bez powodu. Ta technika ma podwójny cel. Pierwszym jest wzbudzenie w tobie poczucia winy i przekonania cię, że być może przytłaczasz swojego męża i w ten sposób prowokujesz go do walki o większą wolność.

Po drugie, wzbudzanie w tobie poczucia winy wywołuje dodatkowo w umyśle zdradzającego pewien mechanizm autosugestii. Rośnie w nim przekonanie, że żona źle go traktuje i tym samym motywuje do zdrady. Dlatego czuje się on uprawniony do zrzucenia winy za zdradę także na partnerkę.

Wśród różnych oznak zdrady jest to jeden z najbardziej krzywdzących, który prowadzi do znaczącego pogorszenia się relacji. Jeśli zachowanie polegające na zbudzaniu winy w partnerce nie zostanie powstrzymane na czas, może doprowadzić do wzajemnej pogardy.

Dlatego też polecam ci ponownie aplikację mSpy, dzięki której przekonasz się, czy twój mąż ma coś do ukrycia i czy oznaki zdrady, które zaczęłaś zauważać wskazują na jego niewierność.

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

6. Wygasanie uczucia i czułości

Jedną z pierwszych oznak zdrady jest brak okazywania zainteresowania partnerką. I nie mówię tu tylko o relacjach seksualnych, ale w tym przypadku mam na myśli również sferę emocjonalną i uczuciową.

Wszystkie te małe rzeczy i troska, które sprawiały, że czułaś się kochana, teraz całkowicie zniknęły. To koniec z trzymaniem się za ręce, koniec ze śniadaniami do łóżka w niedzielny poranek oraz z czułymi gestami, które udowadniały ci jego miłość i zaangażowanie.

To, wśród wielu oznak zdrady, jest chyba najbardziej bolesne, ponieważ zdradzona kobieta czuje się samotna i opuszczona, a także nieatrakcyjna.

7. Przesadnie impulsywna reakcja na oskarżenia

Kolejną z oznak zdrady męża jest to, że jest on dla ciebie niemiły, a nawet agresywny, gdy zwraca się mu uwagę na jego dziwne, by nie powiedzieć podejrzane zachowanie.

W rzeczywistości typowe dla zdradzającego jest to, że nie czuje się on winny, a wręcz zachowuje się jak ofiara sytuacji i reaguje bardzo nerwowo, gdy ktokolwiek rozpoczyna dyskusję na temat zmian w jego zachowaniu.

objawy zdrady u mężczyzn

Dlatego bądź ostrożna: gdybyś to ty miała obsesję na punkcie zdrady, a twój mąż byłby niewinny, nigdy nie zachowywałby się podejrzanie w odpowiedzi na twoje dopytywanie. Tak więc słusznie jest mieć wątpliwości, gdy twój mąż reaguje złością na twoje zarzuty.

8. Przywiązywanie dużej wagi do prywatności

Posiadanie własnej przestrzeni, niezależności i prywatności jest niezbywalnym prawem każdego człowieka – niezależnie od statusu i stanu cywilnego. Dlatego jest to naturalne, że nawet jeśli mieszkacie razem przez wiele lat, to są chwile, w których zarówno ty, jak i twoja druga połówka chcecie spędzić chwile w samotności.

Ale wszystko zmienia się, gdy potrzeba samotności i prywatności rośnie, a mąż zaczyna traktować cię jak obcą osobę. W takiej sytuacji może np. zmieniać hasło w swoim laptopie i telefonie, oczywiście nie dając ci do nich dostępu, choć wcześniej nie stanowiło to żadnego problemu.

To, oprócz tworzenia silnego dystansu pomiędzy wami, sprawia, że pojawią się w tobie naprawdę poważne wątpliwości. Również w tym przypadku skorzystanie z aplikacji mSpy (tu oficjalna strona internetowa) może pomóc w szybkim odkryciu prawdy.

9. Nadmierne dbanie o siebie

Nie twierdzę, że jeśli twój mąż za bardzo o siebie dba, to zawsze będzie to oznaką zdrady. Jednak jeśli dzieje się to nagle i wzbudza w tobie podejrzenia, to musisz zacząć zadawać sobie ważne pytania.

Na przykład: twój mąż nigdy nie przywiązywał zbytniej wagi do swojego wyglądu fizycznego i nigdy nie miał ochoty spędzać czasu na siłowni. Jeśli jednak z dnia na dzień zdecydował zapisać się na siłownię i chętnie tam uczęszcza, a kiedy wraca, cały czas siedzi przy telefonie, to znak, że coś jest nie tak.

To samo dotyczy nagłego przywiązywania wagi do ubrań. Jeśli zaczyna zmieniać garderobę na bardziej niecodzienne i odmładzające stylizacje, musisz zastanowić się, skąd i po co ta zmiana. Może to być zwykła potrzeba zadbania o siebie bardziej niż zwykle, ale może też być tak, że zaczęła kręcić się przy nim młodsza kobieta.

Jeśli uważasz, że ta zmiana jest spowodowana czymś dziwnym i należy ją interpretować jako oznakę zdrady, zawsze możesz skorzystać z aplikacji mSpy. Tego typu romans zazwyczaj bierze swój początek w mediach społecznościowych i aplikacjach randkowych, dlatego warto przyjrzeć się, co znajduje się w jego telefonie.

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

10. Utrata zainteresowania tobą i twoim światem

Jeśli twój mąż zawsze zwracał uwagę na ciebie i twoje sprawy, a teraz stopniowo stracił tym zainteresowanie, to jest to poważny sygnał alarmowy. Czy po powrocie do domu zasypywał cię pytaniami o twój dzień, pytał o twoich przyjaciół i interesował się twoją rodziną, a teraz prawie nie pamięta, że mieszkacie pod jednym dachem?

Wszystko to nie dzieje się oczywiście z dnia na dzień, ale z czasem nabiera na sile. Utrata zainteresowania żoną często może wynikać z pojawienia się osoby trzeciej. Dlatego jeśli zauważysz, że twój mąż oddala się od ciebie coraz bardziej, to powinnaś potraktować to zachowanie jako oznakę zdrady.

Taka sytuacja może być bardzo wyniszczająca, jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków, aby ją zmienić. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa, dzięki której możesz dowiedzieć się od męża, dlaczego nagle tak bardzo się zmienił.

Oznaki zdrady męża: jak poznać prawdę?

Teraz masz już dość pełny obraz tego, jakie mogą być typowe i nietypowe oznaki zdrady męża. Dlatego po przeczytaniu tego artykułu będziesz już bardziej świadoma, na co należy zwracać szczególną uwagę. Znając sytuację lepiej, przestaniesz się bać i możesz stworzyć odpowiednią strategię, która pomoże ci rozwiązać problem.

W tym wpisie przekonałyśmy się, że istnieje kilka sposobów pozyskiwania informacji i odkrywania prawdy. Jedną z nich jest aplikacja mSpy, która zajmuje się m.in. kontrolowaniem profilu na FB i bezproblemowym szpiegowaniem Messengera.

Poza tym warto skorzystać z poradnika „Pogotowie dla związku”, z którego dowiesz się, jak radzić sobie, gdy twój związek dopadł kryzys, i jak odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami.

To kompendium wiedzy z zakresu ratowania związków da ci również niezbędne wskazówki na temat postępowania w przypadku odkrycia zdrady i metod na radzenie sobie z zawodem miłosnym.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

4.8/5 - (5 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.