Szukaj
Close this search box.

Gdy on milczy: czy to koniec? Przyczyny milczenia faceta

on milczy czy to koniec

Od jakiegoś czasu on milczy, czy to koniec naszego związku? Czy już się nie odezwie? Co zrobić, by go odzyskać?

Milczenie ukochanej osoby zawsze budzi lęk, a nawet panikę. Boimy się, że to niechybny zwiastun końca związku, a w efekcie jeszcze bardziej naciskamy na partnera, co zazwyczaj przynosi odwrotny do zamierzonego rezultat.

Nie musi tak być, ale żeby się o tym przekonać, trzeba przeanalizować wszystkie możliwe przyczyny, dla których on milczy. W tym wpisie poznasz wyjaśnienie tego zachowania.

Zanim zaczniemy, zrób szybko darmowy test, który pokaże ci, jakie masz szanse na odzyskanie partnera, który od jakiegoś czasu milczy.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Gdy on milczy, czy to koniec?

On milczy, czy to koniec?

Od razu odpowiedzmy na to pytanie: to nie musi być koniec.

Gdy mężczyzna, z którym się spotykasz, milczy, może za tym stać wiele rzeczy, o których powiemy sobie za chwilę. Musisz się jednak zastanowić, co zauważyłaś oprócz jego milczenia.

Jeśli na przykład:

  • ostatnio często się kłóciliście;
  • wasze relacje intymne się pogorszyły;
  • oddaliliście się od siebie;
  • rzadko rozmawiacie i brakuje was tematów;
  • atmosfera nie jest przyjemna, lecz napięta;

jego milczenie może oznaczać poważniejszy kryzys i być może wkrótce zacznie rozmawiać o tym, czy nie powinniście się rozstać.

Jeśli jednak poza tym wasze relacje nie uległy pogorszeniu, możliwe, że pojawiły się inne czynniki, które spowodowały, że on przestał się z tobą kontaktować tak, jak dotychczas.

Przyczyny tego, że on milczy

Jak widzisz, nie zawsze milczenie oznacza koniec związku, choć może go zwiastować. Warto więc jak najszybciej poznać przyczyny jego milczenia, by odpowiednio zareagować.

1. Kryzys w związku

Milczenie może wynikać z trudności w relacji, jednak niekoniecznie musi to oznaczać, że związek jest na skraju rozpadu. Czasem partnerzy potrzebują czasu na zastanowienie się nad sytuacją.

Być może on milczy, ponieważ odsunął się od ciebie emocjonalnie. W najgorszym wypadku mogło być to konsekwencją nawiązania jakiejś innej relacji.

Zastanów się, czy twój związek przechodzi kryzys. Konieczne będzie szczere porozmawianie o tym z partnerem, ale warto też, żebyś sama rozpoznała sytuację i przede wszystkim przyjrzała się swoim błędom.

Pierwszym krokiem może być zrobienie innego bezpłatnego testu, który udostępniamy, a który ma na celu ocenę kondycji twojego związku. Kliknij poniżej, aby do niego przystąpić.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

2. Problemy osobiste

Facet może borykać się z własnymi problemami czy stresami, które sprawiają, że trudno mu jest wyrażać swoje uczucia. Mogą to być kwestie zawodowe, zdrowotne czy związane z rodziną.

Współczesne życie często niesie ze sobą wiele obciążających obowiązków i twój partner może też być po prostu przemęczony i potrzebować czasu na odpoczynek. W takiej sytuacji powinien ci jednak o tym raczej powiedzieć. Jeśli tego nie robi, możesz sama spróbować go o to dopytać.

To przypadek, kiedy często oczekuje się od partnera, że będzie się zwierzał, a nie chce się zaakceptować faktu, że w trudnych chwilach potrzebuje on trochę samotności. Pamiętaj, że to nie dlatego, że ci nie ufa.

3. Potrzeba przestrzeni

gdy on milczy czy to koniec

Jednym z częstszych powodów, dla których on milczy, jest potrzeba przestrzeni. To typowe dla wielu mężczyzn. Niemal każdy musi czasami się trochę zdystansować, zwłaszcza, jeśli widujecie się codziennie albo mieszkacie razem.

Mężczyzna robi to tak naprawdę nie tyle po to, żeby od ciebie odpocząć, ale po to, by lepiej się poczuć sam ze sobą, doświadczyć swojej tożsamości. Dzięki temu też ma szansę za tobą zatęsknić i zwykle po takiej przerwie wraca jeszcze bardziej zakochany.

Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku. Jeśli on bez słowa wyjaśnienia po prostu zrywa z tobą kontakt, a potem zjawia się po dłuższym czasie, jakby nigdy nic, to nie jest ok!

4. Unikanie konfrontacji

Niektórzy ludzie, nie tylko mężczyźni, unikają trudnych rozmów, aby uniknąć konfliktów. To może być mechanizm obronny, a nie brak zainteresowania tobą. Twój partner może też mieć trudności w wyrażaniu swoich uczuć słowami. Może to wynikać z różnic w stylu komunikacji między partnerami. Nie oznacza to koniecznie braku zaangażowania.

Musisz ocenić, czy milczenie twojego partnera miało miejsce w przeszłości, czy jest jakiś punkt zaczepienia. Być może nadinterpretujesz jego zachowanie, które wcześniej zdarzało się i jest jego normalną reakcją. Czasami, gdy sama czujesz się winna, możesz dopatrywać się drugiego dna.

5. Lęk przed odrzuceniem

Niektórzy mężczyźni obawiają się odrzucenia czy reakcji partnerki na ich uczucia, co może prowadzić do milczenia. To przypadek, który dotyczy głównie świeżych związków albo swobodnych, niejednoznacznych relacji, jak kontakty na portalach randkowych.

milczenie koniec związku

Być może facet, z którym chciałaś się spotykać, jest tobą zainteresowany, ale doświadczenia z przeszłości lub jego usposobienie sprawiają, że ma teraz obawy przed odtrąceniem. Dlatego woli sam zrobić krok w tył, żeby siebie chronić.

Może też być tak, że czeka na kontakt z twojej strony, dzięki czemu przekona się, że jego lęk był bezpodstawny.

6. Potrzeba przemyślenia

Czasem mężczyźni potrzebują czasu, aby przemyśleć pewne sprawy. Milczenie może wynikać z chęci zrozumienia swoich uczuć i znalezienia właściwego sposobu wyrażenia ich partnerce.

Czasami taka przerwa może być wynikiem kryzysu w związku, a czasami niezdecydowania na początku nowej relacji, gdy dziewczyna od razu napiera na deklaracje.

Jedno jest pewne: w takiej sytuacji na pewno lepiej pozwolić mu na przemyślenia, za to skupić się na sobie, by on, obserwując cię z dystansu, przekonał się, że jego wątpliwości nie miały podstaw.

Milczenie a koniec związku

To już koniec artykułu, który miał rozwiać twoje wątpliwości, jeśli w twojej głowie pojawia się natrętna myśl: „On milczy, czy to koniec?”.

Mam nadzieję, że już wiesz, że milczenie mężczyzny nie zawsze musi zwiastować to najgorsze, ale warto mieć się na baczności.

Jeśli jednak zobaczyłaś, że on się od ciebie wyraźnie odsunął i stracił zainteresowanie, musisz wiedzieć, jak działać. Najlepsza w tej sytuacji jest tzw. psychologia odwrócona, czyli sztuczki psychologiczne, dzięki którym uzyskujesz zupełnie nieoczekiwane efekty!

Technikę tę, oraz wiele innych strategii odzyskania faceta, jego zainteresowania i zaangażowania, opisuję w e-booku „Klucz Do Odzyskania Dla Niej„, który jest najlepszym poradnikiem na ten temat na rynku. Sprawdź!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: