Szukaj
Close this search box.

Nie odzywaj się, a wróci: oto, co musisz zrobić, by go odzyskać

nie odzywaj się a wróci

Co robić, by odzyskać chłopaka? Jaka jest najlepsza strategia? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz: Nie odzywaj się, a wróci!

Kiedy facet z tobą zrywa, intuicyjnie próbujesz go odzyskać przez aktywne kontaktowanie się z nim, próby wyjaśnień, obietnice. Ale to nie działa! Dlaczego? Za chwilę się tego dowiesz, a przy okazji wytłumaczę ci, dlaczego nie powinnaś się do niego odzywać, by przyspieszyć jego powrót.

Zanim zaczniemy, zachęcam cię do zrobienia krótkiego testu online. Jest bezpłatny i pozwoli ci ocenić, jakie są twoje szanse na odzyskanie byłego. Już odpowiadając na pytania, zorientujesz się, że intensywny kontakt obniża twoje szanse!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Nie odzywaj się, a wróci: jak to działa?

Na początku muszę wyjaśnić ci fenomen okresu braku kontaktu, bo to właśnie on sprawia, że kiedy nie odzywasz się do byłego, wywołujesz w nim najlepszą reakcję.

Wyobraź sobie miskę wypełnioną wodą. Im bardziej będziesz wkładać do niej rękę, tym więcej wody wyleje się na zewnątrz. To prawo fizyki (a dokładnie Archimedesa).

To samo dzieje się w psychologii: im bardziej napierasz, tym bardziej ktoś się wycofuje – dla zachowania równowagi. Dlatego intensyfikując kontakt na etapie, kiedy twój były komunikuje ci, że nie chce z tobą być, jeszcze bardziej prowokujesz go do tego, żeby się odsunął.

W rezultacie odsuwa się tak długo, dopóki nie dasz mu spokoju. A wtedy szanse na powrót maleją drastycznie.

Jeśli natomiast od początku się nie odzywasz, twój były nie ma powodu, żeby robić kolejne kroki w tył. Pozostaje więc w twoim zasięgu, a między wami nie tworzy się dodatkowy dystans.

Jednocześnie fakt, że się nie odzywasz powoduje, że twój były najpierw odpoczywa od ciebie, ale z czasem zaczyna się interesować tym, co się u ciebie dzieje. Może pojawić się w nim tęsknota, wątpliwości, a nawet zazdrość. To właśnie sprawi, że prędzej czy później może sam próbować się do ciebie zbliżyć, mimo że pozostajesz absolutnie bierna wobec niego.

Więcej na ten temat znajdziesz w e-booku Klucz Do Odzyskania, który tłumaczy krok po kroku, jak odzyskać partnera za pomocą specjalnych technik opartych na psychologii. Dowiesz się, jak wcielić w życie strategię, która sprawi, że odzyskanie ex stanie się znacznie prostsze.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Co robić w trakcie braku kontaktu?

Naturalnie, to, że pozostajesz bierna w kwestii kontaktu z ex, nie oznacza, że masz bezczynnie siedzieć i czekać na jego powrót. Bardzo ważne jest to, co robisz w trakcie okresu braku kontaktu. Poniżej znajdziesz 4 najważniejsze aktywności, którymi powinnaś się w tym czasie zająć.

1. Zrób coś dla siebie

Jeśli twój były ma do ciebie wrócić, musi zauważyć w tobie jakąś zmianę. Tym bardziej będzie ona zauważalna, gdy przez pewien czas nie będzie cię widywał.

Zmiany powinny odbywać się na różnych polach. Jednym z nich jest wygląd, który od razu przykuje jego wzrok, gdy zobaczy cię po dłuższej przerwie. Możesz zadbać o figurę, ale też po prostu zmienić fryzurę czy styl ubierania się.

Po drugie, warto żebyś znalazła sobie jakieś hobby, które będzie sprawiało ci przyjemność i zajmie twoje myśli w tym trudnym dla ciebie czasie. To też okazja do nawiązania nowych znajomości.

Po trzecie, powinnaś zmienić swoje nastawienie mentalne i zadbać o to, by stać się bardziej niezależna emocjonalnie. Być może terapia mogłaby pomóc ci odzyskać twoje poczucie własnej wartości.

2. Umawiaj się ze znajomymi

Kolejną ważną aktywnością jest życie towarzyskie. Jeśli dotychczas je zaniedbywałaś, przyszedł czas, by je reanimować. Jeśli natomiast zawsze byłaś towarzyską osobą, zintensyfikuj kontakty z przyjaciółmi lub nawiąż nowe znajomości.

nie odzywaj się by go odzyskać

Z jednej strony da ci to poczucie, że nie jesteś sama i masz duży potencjał poznawania nowych ludzi. Z drugiej natomiast, twój były ma szansę zauważyć, że stanęłaś na nogi, a twoje życie bez niego wcale nie stało się mniej interesujące – a wręcz przeciwnie!

3. Dbaj o rozwój i nowe doświadczenia

Kontynuując myśl z poprzedniego akapitu, chcę podkreślić, jak ważne jest, byś uczyniła swoje życie ciekawszym i bogatszym. Bogatszym przede wszystkim w nowe doświadczenia. Wspomniałem już o hobby, ale tak samo twoją codzienność uatrakcyjnią podróże czy nowe wyzwania.

Mam tu na myśli również wyzwania stricte zawodowe. Może warto zrobić kurs, który podniesie twoje kwalifikacje? Postawić sobie jakiś ambitny cel i próbować go osiągnąć? Zacząć uczyć się nowego języka lub zdobyć inne konkretne umiejętności? A może wręcz powinnaś rozważyć zmianę pracy lub otwarcie własnego biznesu?

Wybierz coś, co wpłynie na twój rozwój i nowe doświadczenia i jest w zasięgu twoich możliwości. Nic na siłę, najważniejsze, byś dzięki temu poczuła się pewniejsza i spełniona.

4. Pokaż, że masz się świetnie

Na koniec nie zapomnij, by po okresie przerwy, zacząć pokazywać, co się u ciebie zmieniło. Wrzucenie zdjęcia lub postu na social media może być wystarczające, by przykuć jego uwagę.

nie odzywaj się a wróci psychologia

Gdy zobaczy, że świetnie sobie radzisz, poczuje tęsknotę i zazdrość. Trudno mu będzie powstrzymać chęć skontaktowania się z tobą, a wtedy droga do odzyskania staje się już naprawdę krótka.

Przeczytaj też: Jak odzyskać chłopaka?

Co zrobić, gdy się odezwie?

Na pewno ucieszy cię, gdy twoja strategia przyniesie pożądany rezultat. Ale co dalej? Co robić, gdy on nawiąże z tobą kontakt, żeby nie zaprzepaścić tego, co już udało ci się osiągnąć?

Przede wszystkim nie powinnaś dawać mu od razu wszystkiego. To, że rozmawiacie, nie oznacza, że masz zaprzestać swojej strategii. Stosuj zasadę push&pull, na zmianę pozwalając na intensyfikowanie kontaktu i dystansując się.

Twój były nie może mieć poczucia, że mógł wrócić od razu, jakby nigdy nic. Spraw, by trochę popracował, by cię zdobyć. Nie idź z nim od razu do łóżka, nie mów mu wprost, że liczyłaś na jego powrót. Zbliżaj się do niego powoli, a będzie to skuteczniejsze.

Nie odzywaj się, a wróci: podsumowanie

Wiesz już, co masz zrobić w pierwszej kolejności, gdy chcesz odzyskać swojego byłego: nie odzywaj się, a wróci, sam, z własnej woli. To jednak nie wszystko i wiele sytuacji nie da się rozwiązać w tak prosty sposób.

Choć brak kontaktu jest kluczowy, istnieje wiele innych, bardziej zaawansowanych strategii, odpowiednich dla konkretnych przypadków. Pozwolą one osiągnąć jeszcze bardziej spektakularne efekty.

Znajdziesz je wszystkie we wspomnianym już poradniku Klucz Do Odzyskania. Wypełniając formularz poniżej, możesz otrzymać pierwszy rozdział e-booka gratis, w którym tłumaczę, jakie powinno być twoje nastawienie mentalne przed odzyskaniem. Przekonaj się, że ta metoda może pomóc też tobie!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4/5 - (8 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: