Narzeczony mnie zostawił przed ślubem: 5 powodów i porady

narzeczony mnie zostawił

Narzeczony mnie zostawił przed ślubem! Nie chce ślubu, a ja nie wiem, co robić, by go odzyskać!

Okres narzeczeństwa, choć na ogół szczęśliwy, naznaczony jest również silnym stresem związanym z organizacją ślubu i wesela oraz zbliżającymi się radykalnymi zmianami w życiu. Z tego powodu nie brakuje sytuacji, w której narzeczony w ostatnim momencie postanawia odejść i wszystko odwołać.

Przyczyny takiego zachowania mogą być różne, ale czasami można im zaradzić. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego narzeczony zostawił cię przed ślubem i czy możesz go jeszcze odzyskać.

Zachęcam cię do zrobienia krótkiego testu online, który wykaże, jakie są twoje szanse na odzyskanie narzeczonego, który zostawił cię przed ślubem.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego narzeczony zostawił mnie przed ślubem?

Zerwanie zaręczyn i odwołanie ślubu to bardzo radykalna decyzja, za którą zwykle stoją poważne powody. Tobie może wydawać się absurdalne, że narzeczony zostawił cię akurat przed ślubem. Ale przyjrzyjmy się możliwym przyczynom takiego postępowania.

1. Wątpliwości co do decyzji

Kto nigdy nie miał wątpliwości przed ślubem? To jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Niestety, wciąż bywa ona zbyt szybka i pochopna, co skutkuje pojawieniem się po pewnym czasie wielu znaków zapytania.

narzeczony nie chce ślubu

Twój narzeczony, czując powagę podejmowanej decyzji i jej nieuchronne konsekwencje, mógł ze strachu zacząć zastanawiać się, czy dobrze zrobił. Uświadomił sobie, że ma spędzić z tobą resztę życia (teoretycznie).

Taka refleksja powoduje, że nagle zaczynamy widzieć więcej wad ożenku. Dostrzegamy nie tylko mankamenty narzeczonej, ale zaczynamy zastanawiać się, czy w ogóle chcemy tego w życiu. A skoro nie jesteśmy pewni, to może lepiej z tym poczekać?

2. Lęk przed ustatkowaniem

Kolejny częsty powód, dla którego narzeczony nie chce ślubu, to lęk przed ustatkowaniem. Dopada w szczególności młodych mężczyzn, najczęściej tych, którzy nie zdążyli się „wyszaleć” ani zdobyć większego doświadczenia w relacjach z kobietami.

Gdy dodatkowo rówieśnikom wcale nie spieszy się do małżeństwa, nieszczęsny przyszły pan młody odnosi wrażenie, że wraz ze ślubem traci wolność, niezależność i wszystkie najprzyjemniejsze aspekty młodości.

Z tego powodu niekiedy lepiej jest poczekać ze ślubem, by podjąć tę decyzję wtedy, gdy do niej dojrzejemy emocjonalnie. Z drugiej strony warto uświadomić narzeczonemu, że ślub to nie kajdany, a jego życie towarzyskie wcale nie musi ulec radykalnej zmianie.

3. Kryzys w związku przed ślubem

Planowanie ślubu to ogromny stres, który często staje się przyczyną kłótni i nieporozumień. Narzeczeni potrafią się rozstać, paradoksalnie, nawet z powodu różnych wizji organizacji wesela!

Do zaręczyn dochodzi zwykle na długo przed samym ślubem, a po drodze może wydarzyć się wiele rzeczy. Od codziennych problemów po naprawdę potężne konflikty.

Jeśli zatem ostatnio często się kłóciliście, oddaliliście się od siebie, a w sprzeczkach coraz częściej padały słowa, że może ten cały ślub nie ma sensu, to najpewniej przechodziliście kryzys, a ten z kolei skłonił twojego narzeczonego do zmiany ślubnych planów.

4. Różnice charakterów i planów

Niekiedy pary zaczynają planować ślub, zanim się dobrze poznają. W rezultacie okazuje się, że fundamentalnych różnic jest więcej niż podobieństw, a małżeństwo wcale dobrze nie rokuje.

Możliwe, że twój narzeczony nagle dowiedział się, że zamiast podróżować po świecie, chcesz osiąść w domu na wsi, albo że wcale nie marzysz o gromadce dzieci tak jak on. Być może odkrył, że nie dogadujesz się z jego rodziną, a on nie przepada za twoimi koleżankami.

Niestety do zerwania zaręczyn może dojść, gdy narzeczony nagle uświadamia sobie, że był zakochany w kobiecie, która kompletnie nie odpowiada mu charakterem, która ma inne plany na przyszłość i z którą nie będzie chciał wiązać swojego życia.

5. Zdrada przed ślubem

narzeczony został mnie przed ślubem

I tak dotarliśmy do najbardziej przykrej przyczyny odejścia narzeczonego. Czasami bowiem okazuje się, że jeszcze przed ślubem trudno jest dotrzymać wierności. Być może to ty go zdradziłaś, a on się o tym dowiedział. Może to on odszedł do innej, chociaż to ty miałaś być „tą jedyną”.

Odbudowa małżeństwa po zdradzie jest ogromnym wyzwaniem, a co dopiero związku, który jeszcze nie zdążył być sformalizowany. Na ogół jednak takie sytuacje pokazują, że pospieszyliście się z decyzją o stanięciu przed ołtarzem, a narzeczony wcale nie był tym wymarzonym partnerem na całe życie.

Kryzys w związku przed ślubem: jak mu zaradzić?

Co zrobić, gdy przechodzicie kryzys w związku przed ślubem? Przede wszystkim warto zostawić sobie trochę przestrzeni i odpuścić wywieranie presji, co mogłoby tylko pogorszyć sytuację.

kryzys w związku przed ślubem

Niech każde z was w spokoju przemyśli sobie, co tak naprawdę się między wami dzieje i do czego to prowadzi. Zachęć do tego partnera, ale sama też przeprowadź autorefleksję.

Musicie popracować nad komunikacją. Spróbujcie na spokojnie porozmawiać o tym, dlaczego się ostatnio kłócicie i jak możecie rozwiązać nieporozumienia. To ważna lekcja przed wejściem w związek małżeński, w którym trzeba rozmawiać o problemach i szukać kompromisów.

Wyjaśnij narzeczonemu, co jest dla ciebie ważne i dlaczego, a także jakie zachowania ci w nim nie odpowiadają. Mów jednak przede wszystkim o sobie i swoich uczuciach, unikając zrzucania odpowiedzialności na niego. Ważne, by informacje o problemach przeplatać też pozytywnymi komunikatami.

Niewykluczone, że przyda wam się kilka spotkań z terapeutą par. Możecie też sięgnąć po poradnik „Pogotowie Dla Związku” przeznaczony dla par w kryzysie, w którym znajdziecie praktyczne porady i ćwiczenia dla partnerów, którzy się od siebie oddalili.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Narzeczony mnie zostawił: jak go odzyskać?

Narzeczony cię zostawił i zastanawiasz się, jak go odzyskać? Przede wszystkim na razie musisz odwołać ślub i zaakceptować fakt, że być może nie uda ci się do niego wrócić. Ale to nie znaczy, że wszystko stracone!

Jeśli wykażesz się cierpliwością i dyscypliną oraz opracujesz sobie dobry strategicznie plan, masz szansę odzyskać chłopaka, który jeszcze niedawno miał być twoim przyszłym mężem.

Nie wywieraj na nim presji, zamiast tego zrób krok w tył i przestań się z nim kontaktować. Warto rozważyć też napisanie odpowiedniego listu i zastanowić się, jakie zmiany możesz wprowadzić w swoim życiu, by on przemyślał swoją decyzję i zatęsknił za tobą.

Szczegółowy plan odzyskania byłego znajdziesz w poradniku „Klucz Do Odzyskania” – najlepszym na rynku przewodniku po odzyskaniu utraconej miłości, pełnym porad, przykładów i zaawansowanych technik opartych na psychologii. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.