Narcyz w łóżku: jaki jest seks z narcyzem i czym jest narcyzm seksualny

narcyz w łóżku
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Na naszym blogu poruszyliśmy już kilka tematów mających związek z narcyzmem. Dziś skupimy się przede wszystkim na problematyce związanej z seksualnością narcystycznego mężczyzny. Dowiemy się więc, jaki może być narcyz w łóżku.

Niestety, muszę cię uprzedzić, że to, co przeczytasz w tym wpisie, nie będzie wcale przyjemne, tak jak to często bywa w poradnikach poświęconych tematyce narcyzmu. Jednak zanim zaczniesz lekturę tego artykułu, ważne, abyś upewniła się, że na pewno masz do czynienia z narcyzem.

Aby się tego dowiedzieć, wystarczy, że rozwiążesz ten krótki, bezpłatny test, który dostarczy ci wszystkich niezbędnych informacji:

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Narcyz w łóżku: kim jest, czego oczekuje i jak się zachowuje?

Narcyz doświadcza intymności w bardzo szczególny sposób, dokładnie tak, jak każdej innej sfery relacji „miłosnej”. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego użyłem cudzysłów, to odpowiedź jest tak samo prosta, jak trudna do zaakceptowania: narcyzowi bardzo trudno jest kochać.

Dlatego, warto wiedzieć, że relacja z narcyzem nigdy nie przerodzi się w prawdziwy związek. To już wiele mówi o seksualności narcyza, prawda? Kochanie się, nie wiedząc nawet, czym jest miłość, jest być może jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się człowiekowi. Niestety, narcystyczny mężczyzna za każdym razem doświadcza takiej sytuacji.

W rzeczywistości współżycie ma dla narcyza zupełnie inne znaczenie, co niestety nie oznacza niczego dobrego, zwłaszcza dla jego partnerki. To, co narcyz widzi w seksualności, to możliwość wykorzystania drugiej osoby do zaspokojenia własnych potrzeb, które mają czysto egoistyczny charakter.

narcyzm seksualny

Jego zachowania są pozbawione namiętności i intymności, ponieważ w większości przypadków jego uwaga skupia się na własnej sprawności seksualnej oraz na zewnętrznym wyglądzie partnerki. Sama partnerka natomiast, w relacjach intymnych z narcyzem, jest przez niego wykorzystywana, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Taka sytuacja ma miejsce na początku związku, ale też w jego trakcie, ponieważ dla osoby narcystycznej ten sposób postrzegania relacji seksualnych jest całkowicie naturalny.

Po współżyciu, narcyz nie będzie okazywał wielu emocji. W konsekwencji jego partnerka będzie musiała zmierzyć się z okazywaną przez niego obojętnością i oziębłością, co nie poprawi jakości relacji partnerów, a wręcz ją pogorszy.

Narcyzm seksualny: czym jest i jak się objawia?

Czy kiedykolwiek czułaś się wykorzystana seksualnie przez swojego partnera? Spotykał się z tobą tylko po to, aby uprawiać seks? Czy dba tylko o swoją przyjemność, jednocześnie ignorując twoje potrzeby i uczucia? Jeśli doświadczyłaś kiedyś podobnych sytuacji, to najprawdopodobniej miałaś do czynienia z narcyzem seksualnym.

Oto cechy charakterystyczne narcyzmu seksualnego:

 • Brak empatii względem partnera/partnerki (nie stawianie się na miejscu drugiej osoby, nie martwienie się o jego/jej potrzeby fizyczne i emocjonalne);
 • Potrzeba kontroli i dominacji nad innymi;
 • Wchodzenie w niezobowiązujące relacje;
 • Egocentryzm seksualny (pogoń za własną przyjemnością seksualną);
 • Poczucie wyższości;
 • Koncentracja na własnym wyglądzie fizycznym;
 • Zrzucanie odpowiedzialności na partnera/partnerkę.

Ponadto narcyz seksualny często stosuje wobec partnerki szantaż emocjonalny, który może skutkować obniżeniem jej poczucia własnej wartości. Kobieta może utracić wiarę w siebie i we własne możliwości. Narcyz seksualny wykorzystuje również seks jako narzędzie kontroli nad partnerką, gdyż chce mieć nad nią pełnię władzy. Nie akceptuje żadnego sprzeciwu i odmiennego zdania.

Inną cechą narcyzmu seksualnego jest to, że początkowo narcyz może wydawać się bardzo atrakcyjny w oczach partnerki. Zazwyczaj jest osobą zadbaną i przyciąga kobiety swoim wyglądem. Nie należy jednak dać się temu zwieść. Pamiętaj, że narcyzm seksualny może bardzo negatywnie wpłynąć na twoje postrzeganie zdrowych relacji intymnych.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Narcyz w łóżku: czym jest dla niego wasza relacja?

Wiem dobrze, że nie spodobało ci się to, co przeczytałaś do tej pory. Jednak jestem tutaj, aby powiedzieć ci całą prawdę, a nie „owijać w bawełnę”. Dlatego teraz zobaczymy niektóre z najbardziej typowych zachowań, jakie przejawia narcyz w łóżku.

Pierwszym typowym zachowaniem narcystycznego mężczyzny, o jakim wspomniałem chwilę temu, jest maniakalne przywiązywanie uwagi do własnej sprawności seksualnej. Narcyz nie skupia się na partnerce ani na przeżywanych wspólnie emocjach, ale na stosunku płciowym samym w sobie.

Co więcej, narcyz w łóżku zawsze szuka aprobaty i oczekuje podziwu dla swoich „umiejętności”. Oznacza to również, że jednocześnie wcale nie jest zadowolony, gdy ktoś go krytykuje lub gdy partnerka próbuje się przed nim otworzyć, aby poprawić jakość wspólnego życia seksualnego.

Jeśli chodzi o związek bliźniaczych dusz, to narcyzowi pojęcie to jest kompletnie obce. Jego uwaga skupia się wyłącznie na zewnętrznym wyglądzie partnerki, która czasami może usłyszeć kilka słów krytyki skierowanych w swoją stronę.

Jednocześnie należy pamiętać, że narcyz może zacząć przekraczać granice, a to z pewnością doprowadzi do podporządkowania sobie partnerki, a także oskarżania jej. Jakby tego było mało, pragnienia partnerki nie będą wzbudzały jego zainteresowania.

seks z narcyzem

Stosunek płciowy to tylko kolejny sposób na zaspokojenie swoich potrzeb, dlatego narcyz nie interesuje się pragnieniami innych. W związku z tym w czasie zbliżenia nie jest w stanie także akceptować żadnej odmowy.

Jeśli partnerka odmówi spełnienia prośby narcyza, będzie mogła na własnej skórze doświadczyć jego prawdziwej natury. Narcyz na pewno nie omieszka jej osądzić czy wyśmiać i sprawi, że poczuje się winna.

Ostatnią cechą, jaką charakteryzuje się narcyz w łóżku, jest obojętność, jaką okazuje partnerce po stosunku. Mówimy o dużo bardziej widocznej obojętności niż ta, która może być zwykle okazywana po seksie partnerce przez mężczyznę (spełnionego i zmęczonego).

Narcyz nie będzie jednak uważał, że jego obojętność i brak czułości jest czymś złym. Dla niego bowiem to coś naturalnego i nie będzie rozumiał, dlaczego partnerce może to przeszkadzać.

Seks z narcyzem ukrytym

Narcyzm to zaburzenie, które ma wiele odmian. Jednym z nich jest ukryty narcyzm. Narcyzi są skłonni do wykorzystywania seksu jako sposobu na zaspokojenie swoich potrzeb.

W rzeczywistości narcyz wcale nie pragnie zaspokojenia potrzeb partnerki, a chce jedynie osiągnąć pełnię swojego szczęścia i własne cele.

Zasadniczo narcyz ukryty próbuje wcielić się w idealnego partnera, czyli takiego, który pozornie cię rozumie i wie, jak zaspokoić twoje pragnienia. Robi to jednak po to, aby samemu stać się obiektem twoich marzeń.

Jednak to skrajne usposobienie nie wynika z miłości, emocji czy szczerej chęci zaspokojenia potrzeb partnerki. Przeciwnie, starając się udawać idealnego kochanka, doskonali swoje techniki manipulacyjne i strategie, aby zaspokoić własne pragnienia, które jak pamiętamy, są egoistyczne.

Tak naprawdę narcyz ukryty przedstawia piękną wizję rzeczywistości, która jednak jest niczym innym jak kłamstwem. Dlatego uważaj, aby nie dać się zwieść „trosce” i „miłości” narcyza.

Przeczytaj także: Toksyczny narcyz

Seks z narcyzem perwersyjnym

Oprócz ukrytego narcyza, niestety, mamy też narcyza perwersyjnego. Cierpi on na najostrzejszą i najcięższą postać zaburzenia, do tego stopnia, że określa się go również jako narcyza złośliwego.

Z pewnością nie jest to miejsce na zgłębianie tego tematu, lecz aby dowiedzieć się więcej o narcyzie perwersyjnym i jego seksualności, warto poznać jego charakterystyczne cechy:

 • Całkowity brak empatii
 • Manipulowanie innymi
 • Agresja
 • Przemoc fizyczna i seksualna
 • Poczucie wyższości

Nawet myśl o tym, że masz do czynienia z osobą, która przejawia takie postawy, z pewnością nie jest przyjemna, nie mówiąc już o stosunkach seksualnych z mężczyzną o takiej osobowości. Problem w rzeczywistości polega na tym, że narcyz perwersyjny pozostaje sobą nawet podczas intymnych zbliżeń z partnerką.

Narcyz perwersyjny nie jest w stanie okazywać miłości ani w wymiarze emocjonalnym, ani fizycznym w łóżku. Co więcej, taki typ narcyza zupełnie nie jest w stanie przyjmować słów krytyki i ich akceptować. Seksualność narcyza perwersyjnego jest najbardziej oddalona od tego, co dotyczy intymności, namiętności, miłości i więzi emocjonalnych.

narcyz seks

Fizyczne zbliżenie jest jedynie środkiem do zaspokojenia jego pożądania seksualnego i pokazania samemu sobie, jak bardzo jego „umiejętności” w łóżku są doskonałe.

Jednocześnie narcyz perwersyjny może stać się naprawdę nieprzyjemny i złośliwy w stosunku do swojej partnerki, która będzie musiała znosić opowiadane przez niego niesmaczne historie o swoich byłych doświadczeniach seksualnych.

Jakby tego było mało, „decyzja” o seksie należy wyłącznie od niego. To on decyduje, w jaki sposób i kiedy będzie odbywał stosunek z partnerką. Jeśli jego wymagania nie zostaną spełnione, to kobieta znów może stać się przedmiotem krytyki, złośliwości i upokarzających ją słów.

P.S. Jeśli jesteś zainteresowana tematyką narcyzmu i funkcjonowania narcyzów w związkach, zachęcam cię do przeczytania przewodnika „Sposób na narcyza”. Książka ta omawia wszystkie sztuczki, które można użyć, aby sprawić, by narcyz stał się dla nas nieszkodliwy i bardziej przystępny w związku. E-book znajdziesz tutaj.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

4.3/5 - (7 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.