Nadal kocham byłego chłopaka: co zrobić, żeby go odzyskać?

nadal kocham byłego chłopaka

„Nadal kocham byłego chłopaka, jak mogę go odzyskać?”

Wiele naszych czytelniczek codziennie wysyła nam maile z tego typu pytaniem. Mimo że niektóre z nich zostały porzucone już wiele miesięcy temu, a inne nawet zaczęły się już spotykać z innym facetem, czują, że uczucie miłości w stosunku do ex jeszcze się do końca nie ulotniło i szukają sposobu, żeby go odzyskać.

Jeśli ty też jesteś w takiej sytuacji, ten wpis jest dla ciebie. Przeanalizujemy, jakie są psychologiczne motywy, dla których jesteś ciągle zakochana w swoim byłym, i co możesz konkretnego zrobić, żeby go odzyskać i zatrzymać przy sobie przez resztę życia.

Przed rozpoczęciem lektury, chciałbym cię zachęcić do zrobienia krótkiego testu online, składającego się z 15 pytań dotyczących twojego związku z byłym partnerem, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, jakie są twoje szanse na odzyskanie ex. Po udzieleniu odpowiedzi otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Kocham mojego byłego: dlaczego nie mogę z tym sobie poradzić?

Pierwszym pytaniem, na które będziesz musiała odpowiedź, a być może jeszcze go sobie nie zadałaś, jest właśnie to: dlaczego nadal kochasz byłego? Co w nim jest takiego wyjątkowego, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z rozpadem waszego związku i zacząć nowego życia i nowej relacji?

Odpowiedź, której ci udzielę, ma swoje korzenie w psychologii i nie ma na celu cię zniechęcić, ale pomóc ci uświadomić sobie emocje i stany ducha, które obecnie przeżywasz.

Musisz wiedzieć, że nasz mózg działa jak ogromny komputer z nieskończoną pamięcią, który magazynuje wszystkie przeżywane przez nas chwile i łączy je z określonymi stanami emocjonalnymi: strachem, radością, złością, zazdrością itd…

To, co się dzieje, kiedy mija trochę czasu od rozstania z naszym byłym (zwykle co najmniej kilka tygodni albo kilka miesięcy), to że nasz mózg zaczyna zapominać negatywne zajścia, które doprowadziły do końca związku, lub nadawać im mniejsze znaczenie.

W tym momencie, kiedy myślisz o chwilach spędzonych razem z ex, masz tendencję do pamiętania i rozmyślania o samych (lub prawie samych) cudownych i przyjemnych wspomnieniach związanych z jego osobą: namiętnych pocałunkach, które wymienialiście, długich, upojnych nocach w łóżku, wspólnych podróżach, drobnych przyzwyczajeniach, które cechowały waszą codzienność…

Kłótnie, nieprzyjemne wspomnienia, obelgi i wszystko to, co przykre, a co razem przeżyliście i co doprowadziło do rozpadu waszej relacji, w tej chwili nie jest na pierwszym miejscu, a twój mózg nie przywiązuje do tego takiej wagi, jak kiedyś.

Prawda jest taka, że gdybyś mogła znów przeżyć te przykre momenty, to z pewnością twoje negatywne emocje względem waszej relacji powróciłyby, a ty prawdopodobnie nie byłabyś tak przekonana do tego, czy chcesz odzyskać swojego byłego.

W poradniku Klucz Do Odzyskania, do którego przeczytania cię zachęcam, znajdziesz cały rozdział poświęcony psychologii odzyskania. Pomoże ci bardzo w zyskaniu większej świadomości swoich uczuć i podjęciu właściwej, ostatecznej decyzji co do powrotu do ex.

Kocham mojego byłego chłopaka: dlaczego chcę go odzyskać?

Zanim zdecydujesz, czy chcesz go odzyskać, bardzo ważne jest, żebyś zadała sobie pytanie: z jakiego powodu chcesz odzyskać swojego byłego partnera?

Powiedzmy, że istnieją dwie rodziny przyczyn, dla których chcemy odzyskać ex.

Pierwszą jest to, że czujemy się samotni. Być może przechodzisz teraz trudny moment w swoim życiu i potrzebujesz kogoś u swego boku, z kim mogłabyś spędzać czas i dzielić swoje doświadczenia i stany duszy.

To nie jest dobry powód, dla którego powinnaś odzyskać ex, ale doskonale rozumiem proces, przez który przechodzi teraz twój umysł.

Zanim przejdziesz do działania, radzę ci zastanowić się nad tym, jakie daje ci to szanse, a kiedy podejmiesz już decyzję, możesz sięgnąć po jedno z tych niezwykle użytecznych źródeł wiedzy:

  1. Jeśli stwierdzisz, że odzyskanie go jest właściwą drogą, Klucz Do Odzyskania stanowi narzędzie, które pomoże ci wrócić do byłego chłopaka w mniej niż 30 dni.
  2. Jeśli natomiast nie chcesz go odzyskiwać, Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym pomoże ci przestać cierpieć z miłości, zapomnieć o byłym i odnaleźć siebie na nowo.

Drugim powodem, dla którego chcemy odzyskać byłego partnera, jest to, że nie radzimy sobie w naszej obecnej relacji. Przeczytaj kolejne akapity, jeśli myślisz, że wpisujesz się w tę sytuację.

Mam chłopaka lub męża, ale nadal kocham mojego byłego: czy to normalne?

Przeanalizujemy teraz przypadek, kiedy masz chłopaka lub męża, ale nadal kochasz byłego. Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy to normalne i czy to oznacza, że nie szanujesz mężczyzny, z którym jesteś obecnie w relacji.

Podczas indywidualnych konsultacji dotyczących odzyskania wiele kobiet zadaje podobne pytania. To sygnalizuje, że ciągłe żywienie silnych uczuć do byłego partnera jest powszechnym zjawiskiem.

A więc dlaczego wciąż kochasz byłego, mimo że masz męża lub chłopaka?

W tym przypadku przyczyny tego zjawiska należy raczej szukać wewnątrz obecnej relacji, aniżeli na zewnątrz.

Mimo że jest to niewłaściwe, wiele kobiet dokonuje porównania poprzedniego związku z tym aktualnym: „mój poprzedni facet był lepszy w łóżku, był milszy, bardziej inteligentny, bardziej hojny…” itd.

Prawda jest taka, że tego typu konfrontacje są błędem, ponieważ niemożliwe jest porównanie dwóch różnych osób, w dwóch różnych kontekstach, w dwóch różnych związkach.

Naturalną przyczyną dokonywania porównań jest brak satysfakcji z obecnej relacji, w której jesteś. Prawdopodobnie nie chodzi o to, że nadal jesteś bardzo zakochana w swoim byłym, ale szukasz pretekstu do zakończenia nowego związku.

To właśnie dlatego zalecam ci przemyślenie swojej obecnej relacji z obecnym partnerem, a nie z tym poprzednim: co sprawia, że nie jesteś z nim szczęśliwa i co sprawia, że nie zadowala cię na 100%?

Jak możesz poprawić swoją sytuację dzięki dialogowi i konfrontacji ze swoim aktualnym partnerem? A może lepiej jest zakończyć ten związek i zacząć od zera z kimś innym?

Często w chwili, w której związek się rozpada, zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie kochamy ex, ale postrzegaliśmy go jako jedyną drogę ucieczki z sytuacji, w której nie czuliśmy się dobrze i z której pragnęliśmy się uwolnić.

Nadal kocham mojego byłego męża: co robić?

Ostatni przypadek, który wezmę pod lupę w dzisiejszym wpisie, jest związany z osobą byłego męża. Nadal go kochasz? Naprawdę chcesz go odzyskać?

Istnieje wiele typów sytuacji w ramach tego przypadku, które przedstawiłem też jeden po drugim w moim poradniku Klucz Do Odzyskania. Przyjrzyjmy się im.

1. Oboje jesteście singlami

Najbardziej korzystną sytuacją jest, kiedy wciąż oboje jesteście singlami. Po upłynięciu czasu, w którym między wami będzie totalna cisza i dystans (ok. 60-90 dni) spróbujesz zaproponować mu ponowne spotkanie.

W międzyczasie zajmiesz się sobą, postawisz swoje życie na nogi i zaprezentujesz się jako odświeżona, bardziej atrakcyjna i bardziej pozytywna osoba.

2. Macie dzieci

Możliwe, że między wami stoją dzieci: one nie mają nic do waszych relacji i nie powinno ci nawet przejść przez myśl, żeby wykorzystać je w celu powrotu do byłego męża.

Pozytywną stroną tej sytuacji jest to, że jesteście w dalszym ciągu zmuszeni do regularnego widywania się i kontaktowania ze sobą. To nie oznacza, że przy każdej okazji powinnaś błagać go, żeby wrócił, ale powinnaś wykorzystać tę okoliczność do tego, żeby sprawić, by znów cię pragnął, i zaintrygować go.

3. Jesteś singielką, a on założył nową rodzinę

Nie jest to najlepsza sytuacja wyjściowa do dalszych działań. W tym przypadku zwykle radzę, żeby dać sobie spokój i zacząć nowe życie u boku nowego faceta.

Jednak jeśli kochasz go na zabój i jesteś gotowa na wszystko, żeby go odzyskać, w Kluczu Do Odzyskania znajdziesz parę sztuczek i zaawansowanych strategii, które pomogą ci osiągnąć twój cel.

Nadal kocham mojego byłego chłopaka: jak go odzyskać w mniej niż 30 dni

W tym wpisie omówiłem wiele najważniejszych aspektów psychologii odzyskania i dostarczyłem ci niezwykle skutecznych sugestii i sztuczek, które pozwolą ci naprawić popełnione błędy i nie zaprzepaścić kompletnie szansy na odzyskanie swojego partnera.

Ale to nie wszystko… Wiedza, którą nabyłaś dotychczas, pomoże ci przejść przez trudną początkową fazę po rozstaniu, ale nie wystarczy, byś mogła osiągnąć swój cel.

Więc jaka jest najlepsza strategia, żeby go odzyskać i zatrzymać go przy sobie przez resztę życia? Są dwa sposoby, żeby się tego dowiedzieć.

Po pierwsze, poniżej możesz pobrać bezpłatny fragment Klucza Do Odzyskania. To poradnik liczący 220 stron, z którego dowiesz się:

  • Dlaczego mężczyzna rozstaje się ze swoją partnerką;
  • Jakich błędów powinnaś unikać po rozstaniu, by móc odzyskać faceta;
  • Jakie są sztuczki, które pozwolą ci go zaintrygować i sprawić, by znów wpadł w twe ramiona;
  • Na czym polega metoda krok po kroku, dzięki której odzyskasz go na zawsze;
  • Co dokładnie powinnaś mu powiedzieć lub napisać w wiadomości;
  • Jak zrobić na nim piorunujące wrażenie, skłonić do spotkania sam na sam i odzyskać go;
  • I wiele więcej….

W darmowym fragmencie znajduje się rozdział poświęcony właściwemu podejściu, które powinnaś przyjąć przed przystąpieniem do odzyskania faceta. Ponadto, wpisując swój adres mailowy poniżej, uzyskasz codzienne mailowe wsparcie w kwestii relacji damsko-męskich.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4/5 - (16 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.