Moja żona odeszła ode mnie i jestem zdesperowany, co robić?

moja żona odeszła

Jestem zdesperowany żona mnie zostawiła, co robić?

Jeśli twoja żona właśnie od ciebie odeszła, prawdopodobnie musisz zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych i najbardziej dramatycznych momentów w życiu. Ból spowodowany stratą, wraz ze świadomością, że filar twojego życia właśnie legł w gruzach, sprawia, że czujesz się bezsilny i masz wiele wątpliwości, co powinieneś zrobić, żeby jakoś przez to przejść.

W tym wpisie dostarczę ci kilku rad, dzięki którym nie stracisz głowy i dobrze rozegrasz tę sytuację. Jeśli potem będziesz chciał zgłębić temat, zachęcam cię do lektury mojego e-booka Klucz Do Odzyskania, który w ostatnim czasie pomógł wielu mężczyznom odzyskać byłe żony po okresie separacji. Pierwsze 20 stron możesz pobrać za darmo, klikając ten link.

Jesteśmy gotowi, żeby przejść do meritum, ale najpierw chciałbym zaproponować ci jeszcze sprawdzenie swoich szans na odzyskanie partnerki i zrobienie krótkiego testu online.

Wystarczą zaledwie 2 minuty, żeby go wypełnić: będziesz musiał odpowiedzieć na 15 prostych pytań dotyczących twoich relacji z żoną, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach, odpowiadający prawdopodobieństwu odzyskania kobiety twojego życia. Znajdziesz go tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Żona odeszła, co teraz?

Wiem, że to niełatwe, ale na początku musisz wziąć głęboki oddech i postarać się uspokoić. Sytuacja jest bardzo przykra, ale wszystko można jeszcze naprawić. Wciąż masz szansę na odzyskanie żony, jeśli wcielisz w życie właściwe strategie i unikniesz popełnienia kolejnych błędów.

Niezależnie od powodów, dla których wasz związek się rozpadł, istnieją pewne zachowania, które mogą oddalić od ciebie twoją żonę jeszcze bardziej, a także takie, które zbliżą was do siebie i pozwolą odbudować między wami pozytywne stosunki. Przyjrzyjmy się im razem.

Niewłaściwe podejście

Jeśli zaczynasz od pokazywania otwarcie swoich słabości, komunikując swojej byłej żonie wprost lub nie, że twoje życie bez niej nie ma sensu, nie robisz nic innego, jak tylko podajesz jej na tacy dodatkowe powody, dla których na pewno nie zechce wrócić. Wiem, że desperacja przychodzi automatycznie, ale nigdy nie zdołasz jej odzyskać, demonstrując swoją kruchość i bezbronność czyli mówiąc krótko: wzbudzając w niej litość.

Pamiętaj, że zerwanie relacji jest aktem egoizmu, którego dokonuje się bez zważania na cierpienie drugiej osoby. Twoja była dobrze wie, że cierpisz, ale na tym etapie nie obchodzi jej to, ponieważ myśli w tej chwili tylko o sobie i o swoim szczęściu. Z jakiegoś powodu doszła do wniosku, że lepiej jej będzie bez ciebie, a jeśli chcesz ją przekonać, że się myli, musisz działać w inny sposób.

Dowody miłości, błaganie ją, żeby wróciła, obiecywanie, że się zmienisz, dawanie jej prezentów czy próby przekonania jej do zmiany decyzji logicznymi argumentami nie pomogą ci w polepszeniu twojej sytuacji.

Żona mnie zostawiła

Właściwe podejście

Co mam więc robić, jeśli zostawiła mnie żona?

Każda kobieta czuje naturalny pociąg do mężczyzn, którzy są silni i stabilni emocjonalnie, którzy reagują na wyzwania losu z determinacją i odwagą. Upewnij się więc, że bije od ciebie determinacja pójścia dalej bez względu na jej bolesną decyzję.

Pokaż, że ci na niej zależy, ale jednocześnie, że dasz sobie radę też bez niej i możesz pozwolić jej odejść. Jedną z technik, których uczę w moim poradniku Klucz Do Odzyskania, jest powiedzenie żonie czegoś w tym rodzaju:

„Dobrze, kochanie, jeśli to jest to, czego chcesz, w pełni akceptuję twoją decyzję. Możemy się rozstać i jestem pewny, że w ten sposób każde z nas odnajdzie swoją drogę i swoje szczęście. Być może oddalenie się od siebie jest właśnie tym, czego potrzebujemy”.

Okazując zrozumienie i akceptując jej decyzję o odejściu, uruchomisz mechanizmy, które zaczną działać na twoją korzyść. Złagodzisz presję i negatywne emocje, które się między wami ukształtowały, a przy tym stworzysz istotną przestrzeń na to, żeby mogła odczuć twój brak.

Co dalej?

Kolejnym krokiem będzie opracowanie planu odzyskania, który uwzględni konkretne powody, dla których wasze małżeństwo się rozpadło. Będziesz musiał zmienić swoje życie na lepsze i zrozumieć, jaki jest właściwy czas i sposób na ponowne zbliżenie się do żony.

Każdy przypadek jest inny, dlatego niemożliwe byłoby dostarczenie ci gotowego rozwiązania w jednym wpisie. Znajdziesz natomiast wszystko, czego potrzebujesz, żeby opracować swój plan działania, na stronach mojego e-booka Klucz Do Odzyskania, który nauczy cię między innymi użycia mechanizmów psychologicznych i uczuciowych o niezwykłym potencjale, kluczowych dla wzniecenia na nowo między wami płomiennego uczucia.

Korzystając z poniższego formularza, możesz pobrać za darmo pierwsze 20 stron e-booka, na których tłumaczę, jakie jest właściwe podejście, które należy przyjąć, jeśli chce się odzyskać żonę. Wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymać fragment poradnika, kliknij na przycisk i wyruszaj w drogę, na końcu której kobieta twojego życia znów wpadnie w twoje ramiona i to w czasie krótszym niż 30 dni!

estratto klucz dla niej inarticle

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

4.8/5 - (44 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.