Moja żona odeszła ode mnie: oto, co musisz zrobić

moja żona odeszła

Jestem zdesperowany, żona mnie zostawiła, co robić? Moja żona odeszła, czy mogę ją jeszcze odzyskać?

Jeśli twoja żona właśnie od ciebie odeszła, prawdopodobnie musisz zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych i najbardziej dramatycznych momentów w życiu.

Ból spowodowany stratą, wraz ze świadomością, że filar twojego życia właśnie legł w gruzach, sprawia, że czujesz się bezsilny i masz wiele wątpliwości, co powinieneś zrobić, żeby jakoś przez to przejść.

Jesteśmy gotowi, żeby przejść do meritum, ale najpierw chciałbym zaproponować ci jeszcze sprawdzenie swoich szans na odzyskanie partnerki i zrobienie krótkiego testu online.

Wystarczą zaledwie 2 minuty, żeby go wypełnić. Będziesz musiał odpowiedzieć na 15 prostych pytań dotyczących twoich relacji z żoną, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach, odpowiadający prawdopodobieństwu odzyskania kobiety twojego życia. Znajdziesz go tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Żona odeszła ode mnie: od czego zacząć?

Wiem, że to niełatwe, ale na początku musisz wziąć głęboki oddech i postarać się uspokoić. Sytuacja jest bardzo przykra, ale wszystko można jeszcze naprawić. Wciąż masz szansę na odzyskanie żony, jeśli wcielisz w życie właściwe strategie i unikniesz popełnienia kolejnych błędów.

Niezależnie od powodów, dla których wasz związek się rozpadł, istnieją pewne zachowania, które mogą oddalić od ciebie twoją żonę jeszcze bardziej, a także takie, które zbliżą was do siebie i pozwolą odbudować między wami pozytywne stosunki.

Dlatego na początku kluczowe będą trzy punkty:

  • zastanowienie się, dlaczego żona cię zostawiła;
  • zaprzestanie popełniania błędów, które ją oddalają od ciebie;
  • wdrożenie odpowiedniej strategii odzyskania.

Te punkty mogą wydawać ci się teraz bardzo mętne, dlatego zachęcam cię do sięgnięcia do e-booka „Klucz Do Odzyskania„. Opisałem w nim krok po kroku, jak odzyskać partnerkę: od zidentyfikowania przyczyn rozstania, przez wprowadzenie zmian, po finalne ponowne zbliżenie się.

Pierwszym krokiem będzie przyjęcie właściwego mentalnego podejścia i o tym właśnie jest pierwszy rozdział e-booka. Możesz go zdobyć za darmo już teraz, wypełniając poniższy formularz:

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Żona mnie zostawiła: największy błąd

Jeśli zaczynasz od pokazywania otwarcie swoich słabości, komunikując swojej byłej żonie wprost lub nie, że twoje życie bez niej nie ma sensu, nie robisz nic innego, jak tylko podajesz jej na tacy dodatkowe powody, dla których na pewno nie zechce wrócić.

Wiem, że desperacja przychodzi automatycznie, ale nigdy nie zdołasz jej odzyskać, demonstrując swoją kruchość i bezbronność czyli mówiąc krótko: wzbudzając w niej litość.

Pamiętaj, że zerwanie relacji jest aktem egoizmu, którego dokonuje się bez zważania na cierpienie drugiej osoby.

Twoja była dobrze wie, że cierpisz. Jednak na tym etapie nie obchodzi jej to, ponieważ myśli w tej chwili tylko o sobie i o swoim szczęściu. Z jakiegoś powodu doszła do wniosku, że lepiej jej będzie bez ciebie. Jeśli chcesz ją przekonać, że się myli, musisz działać w inny sposób.

Dowody miłości, błaganie ją, żeby wróciła, obiecywanie, że się zmienisz, dawanie jej prezentów czy próby przekonania jej do zmiany decyzji logicznymi argumentami nie pomogą ci w polepszeniu twojej sytuacji.

Jak odzyskać żonę, która odeszła?

Żona mnie zostawiła

Co mam więc robić, jeśli zostawiła mnie żona? W ten części właśnie się nad tym zastanowimy.

Poniżej znajdziesz 5 pierwszych kroków, które pozwolą ci zapanować nad sytuacją, która wymknęła ci się spod kontroli. Spowodują, że odzyskasz spokój i zapunktujesz w oczach żony, zwiększając swoje szanse na odzyskanie jej.

1. Odzyskaj stabilność emocjonalną

Kobiety często po latach odchodzą od mężczyzn, którzy gdzieś stracili swój męski pierwiastek, przejawiający się właśnie zdecydowaniem, odwagą, pewnością siebie i stabilnością emocjonalną.

Prawdopodobnie zacząłeś jej się wydawać mało męski, niedbający ani o siebie, ani o nią. Po latach wyszły z ciebie „ciepłe kluchy„, a twoja wrażliwość przerodziła się w histerię. Łatwo oddałeś żonie pałeczkę pierwszeństwa w podejmowaniu decyzji.

Każda kobieta czuje naturalny pociąg do mężczyzn, którzy są silni i stabilni emocjonalnie, którzy reagują na wyzwania losu z determinacją i odwagą. Upewnij się więc, że bije od ciebie determinacja pójścia dalej bez względu na jej bolesną decyzję.

2. Pozwól jej odejść

Pokaż, że ci na niej zależy, ale jednocześnie, że dasz sobie radę też bez niej i możesz pozwolić jej odejść. Jedną z technik, których uczę w moim poradniku „Klucz Do Odzyskania„, jest powiedzenie żonie czegoś w tym rodzaju:

„Dobrze, kochanie, jeśli to jest to, czego chcesz, w pełni akceptuję twoją decyzję. Możemy się rozstać i jestem pewny, że w ten sposób każde z nas odnajdzie swoją drogę i swoje szczęście. Być może oddalenie się od siebie jest właśnie tym, czego potrzebujemy”.

Okazując zrozumienie i akceptując jej decyzję o odejściu, uruchomisz mechanizmy, które zaczną działać na twoją korzyść. Złagodzisz presję i negatywne emocje, które się między wami ukształtowały, a przy tym stworzysz istotną przestrzeń na to, żeby mogła odczuć twój brak.

3. Napisz do niej list

żona mnie zostawiła

Jednym ze sposobów na stworzenie wspomnianej przestrzeni i odcięcie się od popełnionych już błędów jest napisanie listu. Co napisać do żony, która chce odejść?

Przede wszystkim przeproś ją, jeśli ostatnio zachowywałeś się nieznośnie, zbyt emocjonalnie reagując na wieść o rozstaniu. Podziękuj jej za wspólne lata i podkreśl, że jest wyjątkową kobietą.

Zarzuć przynętę: daj jej do zrozumienia, że masz pewne plany, coś wyjątkowego wydarzyło się w twoim życiu. Na razie chcesz utrzymać to w tajemnicy, a w swoim czasie może jej o tym opowiesz.

Przede wszystkim jednak wprowadź ograniczony kontakt, o którym już za chwilę.

4. Wprowadź ograniczony kontakt

Zasada braku kontaktu to jedna z podstawowych i najpowszechniej sprawdzających się technik, jeśli chodzi o odzyskanie byłej. Polega ona na zaprzestaniu spotkań, telefonów i pisania wiadomości, a także obserwowania w mediach społecznościowych przez okres kilku tygodni.

Z żoną, która chce odejść, nie jest tak łatwo. Może się okazać, że mimo zapowiedzi rozstania wciąż mieszkacie pod jednym dachem albo co najmniej musicie się kontaktować w bieżących sprawach dotyczących domu czy dzieci.

Zasada ograniczonego kontaktu zakłada, że rozmawiacie ze sobą tylko w pilnych sprawach, które jednak nie dotyczą waszych relacji. Warto też się zdystansować, np. wyjeżdżając na kilka dni czy wychodząc częściej z domu.

5. Rozpocznij swoje zmiany

jak odzyskać żonę która odeszła

Kolejnym krokiem będzie opracowanie planu odzyskania, który uwzględni konkretne powody, dla których wasze małżeństwo się rozpadło. Będziesz musiał zmienić swoje życie na lepsze i zrozumieć, jaki jest właściwy czas i sposób na ponowne zbliżenie się do żony. Zmiany powinny obejmować wygląd, zachowania, nawyki, styl życia.

Każdy przypadek jest inny, dlatego niemożliwe byłoby dostarczenie ci gotowego rozwiązania w jednym wpisie. Znajdziesz natomiast wszystko, czego potrzebujesz, żeby opracować swój plan działania, na stronach mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania„.

Poradnik nauczy cię między innymi użycia mechanizmów psychologicznych i uczuciowych o niezwykłym potencjale, kluczowych dla wzniecenia na nowo między wami płomiennego uczucia.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Żona odeszła do innego: co robić?

Jedną z najbardziej skomplikowanych i bolesnych sytuacji jest ta, kiedy żona odeszła do innego. W istocie, trudno wówczas zapanować nad emocjami i nie stracić kompletnie wiary w naprawienie związku.

żona odeszła do innego

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy jeśli da się to jeszcze odwrócić, jesteś gotów wybaczyć żonie i poprawić z nią relację. Czy fakt, że żona cię zdradziła jest ciosem, z którym sobie poradzisz, czy też nie?

Po drugie, musisz też przeprowadzić rachunek sumienia. Choć to żona postanowiła się od ciebie odwrócić i związać z kimś innym, odpowiedzialność za okoliczności nie leżą wyłącznie po jej stronie. Mówiąc w skrócie: musisz zastanowić się, jakie błędy popełniłeś i co zrobiłeś, że żona się od ciebie odsunęła.

Kiedy już przejdziesz przez te niezbędne kroki, możesz przystąpić do planu działania tak jak opisałem to w „Kluczu Do Odzyskania„.

Moja żona odeszła: podsumowanie

A zatem wiesz już, co zrobić, kiedy żona odeszła, nawet jeśli zostawiła cię dla innego. Teraz pozostaje wziąć się w garść i przystąpić do działania.

Przewodnikiem na tej trudnej drodze, pełnej newralgicznych miejsc, będzie „Klucz Do Odzyskania„. Ten poradnik pomógł już tysiącom mężczyzn – sam się przekonaj!

Korzystając z poniższego formularza, możesz pobrać za darmo pierwsze 20 stron e-booka. Tłumaczę tam, jakie jest właściwe podejście, które należy przyjąć, jeśli chce się odzyskać żonę.

Wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymać fragment poradnika, kliknij na przycisk i wyruszaj w drogę, na końcu której kobieta twojego życia znów wpadnie w twoje ramiona i to w czasie krótszym niż 30 dni!

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.7/5 - (45 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.