Szukaj
Close this search box.

Moja dziewczyna wróciła do byłego: czy mogę ją odzyskać?

Moja dziewczyna wróciła do byłego

Dziewczyna po rozstaniu ma innego, czy jest sens o nią walczyć? Moja dziewczyna wróciła do byłego, czy to znaczy, że mnie wykorzystała?

Gdy dziewczyna zostawia swojego chłopaka dla kogoś innego, to często wynika to z utraty zainteresowania lub konfliktów w związku. Nie zawsze musi to prowadzić do zdrady, ale ostatecznie ex dziewczyna zacznie spotykać się z kimś nowym.

Jednak co jeśli twoim rywalem może być ktoś, kogo dobrze znała? Ktoś, kto już raz zajmował ważne miejsce w jej życiu? To może być trudne do zaakceptowania, ponieważ teoretycznie zostałeś zastąpiony przez mężczyznę, który już raz stracił swoją szansę.

Takie rozstanie może dotknąć nasze poczucie wartości i być wyjątkowo bolesne, szczególnie gdy zastanawiamy się, czy nasza relacja była warta zachodu.

Dlatego w tym artykule skoncentruję się na aspektach, które wyróżniają twój przypadek, czyli kiedy twoja dziewczyna spotyka się z byłym, aby pomóc ci znaleźć najlepszą drogę do odzyskania byłej partnerki.

Zanim przejdziemy do szczegółów, zachęcam do wypełnienia krótkiego testu online, który pomoże ocenić twoje szanse na ponowne zdobycie byłą partnerkę. Test składa zajmie ci około 2 minut. Link do testu znajdziesz tutaj.

🤫 P.S. Na końcu artykułu znajdziesz niespodziankę, która pomoże odzyskać ci byłą!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dziewczyna po rozstaniu ma innego: dlaczego mnie zostawiła?

Aby przeanalizować sytuację, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ona wróciła do byłego. Pomogą ci w tym poniższe podpunkty, które szczegółowo opisują najczęstsze powody powrotu kobiety do jej poprzedniego partnera.

1. Poprzedni związek nie był przepracowany

Często bywa tak, że po rozstaniu szybko zaczynamy nowy związek, a to zdecydowanie za wcześnie. Nierozwiązane sprawy z przeszłości powodują, że kobieta ma problem z pójściem dalej.

Twoja dziewczyna mogła się jeszcze niewystarczająco zdystansować. Nie miałeś wpływu na jej relację z byłym partnerem, a z kolei ona mogła mieć wrażenie, że wejście w nowy związek pozwoli jej szybciej zapomnieć o poprzednim.

karma wróciła do byłego

Jeśli twoja dziewczyna na krótko przed związaniem się z tobą zakończyła długą i poważną relację, pod wpływem nawet niewielkiej wątpliwości czy błahego konfliktu z tobą, mogła zdecydować o powrocie do byłego. Dlaczego? Ponieważ wasz związek był zbyt świeży, żeby mógł się ustabilizować.

Niemniej jednak nie jest wykluczone, że twoja dziewczyna spotyka się z byłym tylko tymczasowo. Skoro zdążyła się już związać z tobą, powód ich rozstania prawdopodobnie był poważny i prędzej czy później znów da o sobie znać.

2. Przestraszyły ją zmiany

Być może twoja dziewczyna wróciła do byłego, ponieważ była niepewna przyszłości u twego boku. Zwłaszcza po wieloletnich związkach, nawet jeśli nie są do końca udane, osoba, która odchodzi ma poważne obawy, wchodząc w kolejną relację.

Niewątpliwie każda zmiana jest wyzwaniem. Niedostateczna znajomość ciebie, twoich nawyków i planów może ją ekscytować, ale też przerażać. Otwieranie się na nowo, zbliżanie, zdobywanie zaufania – nie każdy jest na to gotowy.

Wszystko zależy od charakteru danej kobiety. Może okazać się, że jej problem tkwi głębiej, np. we współuzależnieniu od byłego partnera. Może też być tak, że przekona się, że woli poznawać ciebie niż tkwić w związku, który dobrze zna, ale który nie przynosi jej satysfakcji.

Trudno jest pomóc komuś, kto na to nie pozwala, szczególnie, gdy dziewczyna po rozstaniu ma innego. Przede wszystkim to od niej zależy, czy ci zaufa i czy będzie chciała coś zmienić w swoim życiu, by być szczęśliwsza.

📌 Przeczytaj też: Tęsknię za nią: tęsknota za była dziewczyną i jak sobie z nią radzić

3. Brak autentycznej więzi między wami

Dla kobiet więź emocjonalna z mężczyzną jest wyjątkowo ważna. Może za słabo się znacie, może nie włożyliście wystarczająco dużo pracy w znalezienie wspólnych zainteresowań, a może po prostu za mało ze sobą rozmawialiście.

Faktem jest, że twoja dziewczyna z jakichś powodów uznała, że z byłym partnerem łączy ją znacznie silniejsza więź niż z tobą.

Tymi wspólnymi punktami mogą być zainteresowania czy poglądy, ale tak naprawdę gwarancję trwałego związku dają wspólne cele i wspólny system wartości, bo to one pozwalają budować razem przyszłość. Widocznie, któregoś u was zabrakło.

4. Twoja dziewczyna pogrywa z uczuciami

Może też się zdarzyć tak, że twoja dziewczyna nie będzie grała do końca fair. Jednym z powodów powrotu do byłego może być to, że tak naprawdę nigdy nie chciała z tobą być.

Jest to szczególnie bolesny przypadek, ponieważ okazuje się, że zostałeś wykorzystany, że byłeś tylko pionkiem w czyjejś grze. Stosunkowo rzadko się zdarza, że kobieta tak śmiało manipuluje cudzymi uczuciami, ale bywa i tak.

Być może potrzebowała nowego, żeby wzbudzić zazdrość w byłym partnerze. Wynik tego jest taki, że ty czujesz się upokorzony, a ona ma pełną kontrolę nad sytuacją.

Cóż, w takim wypadku powrót do byłej dziewczyny nie będzie najlepszym pomysłem.

Wróciła do byłego: czy jest sens o nią walczyć?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy jest sens walczyć o dziewczynę, która po rozstaniu ma innego. A może chcesz tylko dowiedzieć się, jak pokazać byłej, co straciła?

Czasami rozstanie potrafi być dla nas wystarczającym dowodem na to, że ktoś nie jest i nigdy nie będzie zainteresowany budowaniem z nami przyszłości. Ale czy na pewno warto pogrzebać wszelką nadzieję?

dziewczyna po rozstaniu ma innego

Jak zapewne już wywnioskowałeś, w wielu przypadkach wynika to z jej niezdecydowania. Ponadto, zauważ że jej były mógł również podjąć pewne kroki, żeby ją odzyskać. Jeśli nie zdążyłeś jej wystarczająco przekonać do siebie, chwilowo przegrałeś. Ale to nie znaczy, że nie masz już żadnych szans!

Twoja dziewczyna może szybko zorientować się, że odejście było błędem, i pożałować, że wróciła do byłego. Nie ma sensu jednak czekać biernie na rozwój wydarzeń i zawsze lepiej jasno określić swoje stanowisko.

Przede wszystkim zastanów się, czy związek z nią był dla ciebie ważny, że wierzysz w jego powodzenie. Po drugie, pomyśl, co jej mogło w nim nie odpowiadać i czy jesteś w stanie to naprawić.

Przeanalizuj sytuację i oceń, czy jej zaangażowanie było autentyczne. Sam fakt, że dziewczyna po rozstaniu ma innego powinien dać ci do myślenia.

Jednak weź pod uwagę różne czynniki. Jeśli uważasz, że jest tego warta, walcz o nią! I spokojnie, wbrew pozorom czasem rozstanie potrafi uratować związek.

Dziewczyna spotyka się z byłym: jak ją odzyskać?

Jeśli chcesz odzyskać dziewczynę, która wróciła do byłego, pamiętaj, że masz jedną, ale bardzo istotną przewagę: w dalszym ciągu to ty nie pokazałeś jej jeszcze wszystkiego.

Masz szansę, by ją zaskoczyć – wykorzystaj tę przewagę!

1. Wprowadź zasadę zero kontaktu

Zasada braku kontaktu jest kluczowa w początkowej fazie po rozstaniu. Więc tak, powiedzenie „nie odzywaj się a wróci” często przynosi zamierzone efekty.

Możesz za pomocą listu lub wiadomości przekazać jej, że w najbliższym czasie nie chcesz, żebyście mieli kontakt. Wyraź akceptację dla jej decyzji, a na koniec użyj przynęty, która wzbudzi jej ciekawość – coś, o czym jej powiesz dopiero, kiedy wznowicie kontakt.

👇🏻 Więcej wskazówek znajdziesz poniżej:

2. Zadbaj o siebie i swoje emocje

Dzięki okresowi braku kontaktu, będziesz miał czas dla siebie. Poświęć go na owyciszenie negatywnych emocji, odbudowę pewności siebie, poprawę wyglądu.

Skup się na rozwoju osobistym! Pokaż jej, że reprezentujesz sobą coś więcej.

📲 Po codzienną dawkę motywacji do działania i rozwoju, odsyłam cię na naszego Instagrama: @rozwojdopotegi

3. Pokaż byłej, co straciła

Jak pokazać byłej, co straciła? Zacznijmy od tego, że nie możesz skupiać się na tym, co najbardziej zaboli kobietę po rozstaniu. Wręcz przeciwnie, musisz zachować umiar i nie pokazywać jej, że robisz to wszystko dla niej.

dziewczyna spotyka się z byłym

Z pomocą przyjdą ci social media i wspólni znajomi. Roztaczaj wokół siebie aurę atrakcyjnego, trochę tajemniczego faceta.

Dziel się swoimi sukcesami i odkryciami, a od czasu do czasu pokaż, że dobrze się bawisz.

Być może w pobliżu pojawiły się już inne, zainteresowane tobą kobiety – delikatnie to wykorzystaj.

4. Doprowadź do spotkania

Najlepiej sam na sam, ale pamiętaj, by nie robiło ono wrażenia zaplanowanej randki.

Niech atmosfera będzie niezobowiązująca, a jednocześnie postaraj się pokazać najlepszą wersję samego siebie. Niech punktem wyjścia i inspiracją będzie dla ciebie wasze pierwsze spotkanie, na którym udało ci się zdobyć jej serce.

📌 Przeczytaj też: Jak odzyskać kobietę po rozstaniu: 5 najważniejszych porad

5. Odzyskaj ją

W jaki sposób? Zacznij powoli, od wzbudzenia zainteresowania, tajemniczości i odwoływaniu się do pozytywnych wspomnień z waszego związku.

Patrz jej głęboko w oczy, nawiązuj kontakt fizyczny, żartuj i flirtuj, a jeśli okoliczności temu sprzyjają – doprowadź do intymnego zbliżenia. Trzymaj ją w lekkim napięciu, żeby nie mogła przestać o tobie myśleć!

Więcej rzetelnych wskazówek, sprytnych trików i sprawdzonych strategii znajdziesz w specjalistycznym e-booku „Klucz Do Odzyskania„.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Moja dziewczyna wróciła do byłego: podsumowanie

Twoja dziewczyna wróciła do byłego, ale wiesz już, co możesz zrobić, by ją odzyskać, oraz jak się przekonać, czy faktycznie jest, o co walczyć.

Jeśli masz pewność, że kobieta, na której ci zależy, nie gra na twoich uczuciach, a potrzebuje jedynie odpowiedniego naprowadzenia, podejmij próbę odzyskania jej.

Nic nie ryzykujesz – w najgorszym przypadku dojdziesz do wniosku, że nie byliście sobie przeznaczeni, ale wyjdziesz z tej próby silniejszy i pewniejszy siebie.

Chcę ci pomóc w twojej skomplikowanej sytuacji. Dlatego wyjątkowo udostępniam ci fragment mojego poradnika „Klucz Do Odzyskania” całkowicie za darmo!

Co w nim znajdziesz? Opis oparty na psychologii, jaką należy przyjąć mentalność na początku swojej drogi do zdobycia na nowo serca byłej partnerki. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a rozdział zostanie ci przesłany na podany adres mailowy.

Natomiast, jeśli jesteś już przekonany, że e-book pomoże ci przejść przez ten trudny okres, możesz go kupić, klikając w ten link.

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.2/5 - (8 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: