Moja dziewczyna wróciła do byłego: czy mogę ją odzyskać?

Moja dziewczyna wróciła do byłego

Zostawiła mnie dla byłego, czy jest sens o nią walczyć? Moja dziewczyna wróciła do byłego. Czy to znaczy, że mnie wykorzystała?

Kiedy dziewczyna zostawia swojego chłopaka dla innego, mamy do czynienia z wręcz podręcznikowym przypadkiem. Prawdopodobnie straciła zainteresowanie swoim partnerem, być może coraz częściej wchodziła z nim w konflikt, a w poszukiwaniu nowych doznań i z ciekawości chętnie dała się uwieść innemu mężczyźnie. Może, ale nie musi, dochodzić w takim wypadku do zdrady, grunt, że ostatecznie dziewczyna krótko po rozstaniu zaczyna spotykać się z kimś zupełnie innym.

Właśnie… A jeśli to nie jest ktoś „zupełnie inny”? Może twoim rywalem jest ktoś jej dobrze znany, kto już raz zajął ważne miejsce w jej sercu? Początkowo może to wydawać się absurdalne, bo to przecież ty miałeś być tym powiewem świeżości w jej życiu uczuciowym, a tymczasem zostałeś odstawiony na boczny tor za sprawą kogoś, kto już raz „schrzanił sprawę”.

Rozstanie w takich okolicznościach w sposób szczególny negatywnie wpływa na nasze poczucie własnej wartości, a przy tym jest wyjątkowo bolesne, zwłaszcza, kiedy zastanawiamy się w głębi duszy, czy nasza relacja z tą kobietą była w ogóle coś warta.

Dobra wiadomość jest taka, że twoja sytuacja ma wiele cech wspólnych dla każdego innego rozpadu związku, co działa na jej korzyść: możesz użyć mechanizmów, wskazówek i strategii, które obrazowo opisałem w moim e-booku Klucz Do Odzyskania w celu szybkiego powrotu do swojej byłej dziewczyny.

W tym wpisie natomiast skupię się na tych aspektach, które wyróżniają twój przypadek na tle innych rozstań po to, byś mógł dobrać najlepszą drogę odzyskania kobiety swojego życia.

Zanim przejdziemy do konkretnych zagadnień, chciałbym cię zachęcić do zrobienia krótkiego testu online, dzięki któremu już teraz będziesz mógł oszacować swoje szanse na odzyskanie byłej.

Test składa się z 15 prostych pytań i zajmie ci ok. 2 minut. Na końcu otrzymasz wynik wyrażony w procentach, który odpowiada prawdopodobieństwu odzyskania ex. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego dziewczyna zostawiła mnie dla byłego?

Żeby właściwie zdiagnozować swoją sytuację, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ona wróciła do byłego. Pomogą ci w tym poniższe podpunkty, które wskazują na najczęstsze okoliczności powrotu kobiety do jej poprzedniego partnera.

1. Jej poprzedni związek to wciąż otwarty rozdział

Często bywa tak, że po rozstaniu szybko zaczynamy nowy związek. Zdecydowanie za szybko. Nierozwiązane sprawy z przeszłości i brak poczucia, że dawna relacja to już zamknięty rozdział, powodują, że kobieta ma problem z pójściem dalej i zaangażowaniem się w aktualnego partnera.

Twoja dziewczyna mogła się jeszcze niewystarczająco zdystansować i trudno obarczać kogokolwiek za to winą. Nie miałeś wpływu na jej relację z byłym partnerem, a z kolei ona mogła mieć wrażenie, że wejście w nowy związek pozwoli jej szybciej zapomnieć o poprzednim.

Jeśli twoja dziewczyna na krótko przed związaniem się z tobą zakończyła długą i poważną relację, pod wpływem nawet niewielkiej wątpliwości czy błahego konfliktu z tobą, mogła zdecydować o powrocie do byłego. Wasz związek miał za mało czasu, żeby się ustabilizować.

Niemniej jednak nie jest wykluczone, że powrót do byłego partnera jest tylko tymczasowy. Skoro zdążyła się już związać z tobą, powód ich rozstania prawdopodobnie był poważny i prędzej czy później znów da o sobie znać.

2. Twoja partnerka wystraszyła się zmian

Jednym z powodów, dla których twoja dziewczyna mogła wrócić do byłego, a który wiąże się częściowo z poprzednim punktem, jest to, że mogła być niepewna przyszłości u twego boku. Zwłaszcza po wieloletnich związkach, nawet jeśli nie są do końca udane, osoba, która odchodzi ma poważne obawy, wchodząc w kolejną relację.

Każda zmiana jest wyzwaniem. Nieznajomość twojego charakteru, twoich nawyków, reakcji, planów może ją ekscytować, ale też powodować niepewność. To walka z przyzwyczajeniami, otwieranie się na nowo, zbliżanie, nabieranie i zdobywanie zaufania – nie każdy jest na to gotów.

Wszystko zależy od charakteru danej kobiety. Może okazać się, że jej problem tkwi głębiej, np. w swego rodzaju współuzależnieniu od byłego partnera. Może też być tak, że przekona się, że woli poznawać ciebie niż tkwić w związku, który dobrze zna, ale który nie przynosi jej satysfakcji. Trudno jest pomóc komuś, kto na to nie pozwala, tak więc to przede wszystkim od niej zależy, czy ci zaufa i czy będzie chciała coś zmienić w swoim życiu, by być szczęśliwsza.

3. Między wami nie zrodziła się prawdziwa więź

Dla kobiet więź emocjonalna z mężczyzną jest wyjątkowo ważna. Może za słabo się znacie, może nie włożyliście wystarczająco dużo pracy w znalezienie wspólnych zainteresowań, a może po prostu za mało ze sobą rozmawialiście. Faktem jest, że twoja dziewczyna z jakichś powodów uznała, że z byłym partnerem łączy ją znacznie silniejsza więź niż z tobą.

Oczywiście więź duchowa jest czymś, co zostaje wypracowane w czasie, jednak pierwsze tygodnie czy miesiące związku są tutaj kluczowe. Mimo krótkiej znajomości musicie oboje postarać się o to, by wasza relacja nie opierała się wyłącznie na wzajemnym zafascynowaniu, namiętności czy ciekawości, ale także na punktach wspólnych, które odróżnią ją od choćby przelotnego romansu.

Tymi wspólnymi punktami mogą być zainteresowania czy poglądy, ale tak naprawdę gwarancję trwałego związku dają wspólne cele i wspólny system wartości, bo to one pozwalają budować razem przyszłość.

4. Twoja dziewczyna pogrywa z uczuciami

Może też się zdarzyć tak, że twoja dziewczyna nie będzie grała do końca fair. Jednym z powodów powrotu do byłego może być to, że tak naprawdę nigdy nie chciała z tobą być.

Jest to szczególnie bolesny przypadek, ponieważ okazuje się, że zostałeś wykorzystany, że byłeś tylko pionkiem w czyjejś grze. Stosunkowo rzadko się zdarza, że kobieta tak śmiało manipuluje cudzymi uczuciami, ale bywa i tak.

Mogła wykorzystać cię, żeby wzbudzić zazdrość w byłym partnerze. Być może chciała coś sobie czy innym udowodnić. Wynik tego jest taki, że ty czujesz się upokorzony, a ona ma pełną kontrolę nad sytuacją. W takich chwilach warto poważnie się zastanowić nad sensem ratowania relacji.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Wróciła do byłego: czy jest sens o nią walczyć?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy jest sens walczyć o kobietę, która zostawiła cię dla byłego partnera. Czasami taki gest potrafi być dla nas wystarczającym dowodem na to, że ktoś nie jest i nigdy nie będzie zainteresowany budowaniem z nami przyszłościowej relacji. Ale czy na pewno warto pogrzebać wszelką nadzieję?

Jak zapewne wywnioskowałeś już z fragmentu poświęconego przyczynom powrotu twojej dziewczyny do byłego, w wielu przypadkach sytuacja ta wynika z jej niezdecydowania czy obaw. Nie zapominaj, że jej ex mógł w ostatnim czasie też podejmować pewne istotne kroki, żeby ją odzyskać. Jeśli nie zdążyłeś jej wystarczająco przekonać do siebie, chwilowo niestety przegrałeś w tej konkurencji. To nie znaczy, że nie masz już żadnych szans.

Twoja dziewczyna może szybko zorientować się, że zostawienie cię było błędem, i pożałować, że wróciła do byłego. Nie ma sensu jednak czekać biernie na rozwój wydarzeń i zawsze lepiej jasno określić swoje stanowisko.

Przede wszystkim przemyśl, czy związek z nią miał dla ciebie na tyle dużą wartość, że wierzysz w jego powodzenie. Po drugie spróbuj zastanowić się, co jej mogło w nim nie odpowiadać i czy jesteś w stanie to naprawić. Po trzecie przeanalizuj uczciwie sytuację i oceń, czy jej zaangażowanie było autentyczne. Na koniec określ, jakie warunki musi spełniać wasza relacja, żeby mogła satysfakcjonować was oboje, ze zwróceniem szczególnej uwagi na miejsce jej byłego faceta w jej życiu.

Moja ex wróciła do byłego: jak ją odzyskać?

Jeśli chcesz odzyskać dziewczynę, która wróciła do byłego, pamiętaj, że masz jedną, ale bardzo istotną przewagę: w dalszym ciągu to ty nie pokazałeś jej jeszcze wszystkiego, co potrafisz i co możesz jej zaoferować, i  to ty masz większe szanse na to, by ją zaskoczyć. Wykorzystaj tę przewagę jak najlepiej i zrób, co następuje:

1. Wprowadź brak kontaktu za pomocą listu lub wiadomości w uprzejmym tonie i zapowiedz, że w najbliższym czasie nie chcesz, żebyście widywali się, pisali do siebie i dzwonili. Wyraź akceptację dla jej decyzji, a na koniec użyj przynęty, która wzbudzi jej ciekawość – coś, o czym jej powiesz dopiero, kiedy wznowicie kontakt. Więcej wskazówek znajdziesz w tym wpisie.

2. Zadbaj o siebie i swoje emocje dzięki okresowi braku kontaktu, który poświęcisz wyłącznie na odzyskanie wewnętrznej równowagi i pewności siebie, poprawę swojego wyglądu i stylu oraz działania nakierowane na rozwój osobisty, karierę i zdobywanie nowych doświadczeń. Wszystko po to, by pokazać, że reprezentujesz sobą coś więcej.

3. Pobudzaj jej wyobraźnię, ciekawość, a nawet zazdrość – w przypadku tego ostatniego, zachowaj umiar i nie bądź nigdy zbyt wymowny. Z pomocą przyjdą ci social media i wspólni znajomi. Roztaczaj wokół siebie aurę atrakcyjnego, trochę tajemniczego faceta mającego poczucie celu w życiu. Dziel się swoimi sukcesami i odkryciami, a od czasu do czasu pokaż, że dobrze się bawisz i że być może w pobliżu pojawiły się już inne, zainteresowane tobą kobiety.

4. Doprowadź do spotkania sam na sam, ale pamiętaj, by nie robiło ono wrażenia zaplanowanej randki. Niech atmosfera będzie niezobowiązująca, a jednocześnie postaraj się pokazać od jak najlepszej strony. Niech punktem wyjścia i inspiracją będzie dla ciebie wasze pierwsze spotkanie, na którym udało ci się zdobyć jej serce.

5. Odzyskaj ją z klasą, dzięki wzbudzaniu zainteresowania, tajemniczości i odwoływaniu się do pozytywnych wspomnień z waszego związku. Patrz jej głęboko w oczy, nawiązuj kontakt fizyczny, żartuj i flirtuj, a jeśli okoliczności temu sprzyjają – doprowadź do intymnego zbliżenia. Trzymaj ją w lekkim napięciu, żeby nie mogła przestać o tobie myśleć!

Więcej rzetelnych wskazówek, sprytnych trików i sprawdzonych strategii znajdziesz w moim e-booku Klucz Do Odzyskania. Jeśli chcesz się z nim lepiej zapoznać, wejdź na stronę, na której znajdziesz opis każdego z rozdziałów.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Moja dziewczyna wróciła do byłego: podsumowanie

Twoja dziewczyna wróciła do byłego, ale wiesz już, co możesz zrobić, by ją odzyskać, oraz jak się przekonać, czy faktycznie jest, o co walczyć.

Jeśli masz pewność, że kobieta, na której ci zależy, nie uprawia nieuczciwych gierek i naprawdę zasługuje na twoje uczucie, a potrzebuje jedynie odpowiedniego naprowadzenia, podejmij próbę odzyskania jej, bo w najgorszym przypadku dojdziesz do wniosku, że nie byliście sobie przeznaczeni, ale wyjdziesz z tej próby silniejszy, pewniejszy siebie i bardziej świadomy swoich celów i potrzeb.

Na koniec chciałbym zachęcić cię do pobrania całkowicie darmowego fragmentu Klucza Do Odzyskania, w którym opisuję, jaką należy przyjąć mentalność na początku swojej drogi do zdobycia na nowo serca byłej partnerki. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a bezpłatny rozdział zostanie ci przesłany na podany adres mailowy.

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

3.8/5 - (5 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.