Szukaj
Close this search box.

Moja dziewczyna nie chce się kochać: przyczyny i rozwiązania

moja dziewczyna nie chce się kochać

Moja dziewczyna nie chce się kochać… Dlaczego? Czy można temu zaradzić?

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to pewnie uważasz, że intymność i namiętność twojego związku uległy w ostatnim czasie zmianie. Zauważyłeś, że twoja dziewczyna nie ma ochoty na seks.

A kiedy mężczyzna zda sobie sprawę z powściągliwości seksualnej kobiety, może poczuć się niepewnie, szukając odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Oczywiście, jak wynika z natury tematu, jest to bardzo delikatna sytuacja.

Dlatego też temat ten należy potraktować z szacunkiem, jednocześnie dogłębnie go analizując. W tym artykule zbadamy możliwe przyczyny i rozwiązania związane z brakiem pożądania ze strony partnerki.

Przeanalizujemy potencjalne przypadki i przedstawimy praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z sytuacją z wyczuciem. Powiemy co zrobić, aby wzmocnić więź emocjonalną i stworzyć bardziej satysfakcjonującą sferę intymną dla was obojga.

Zanim przejdziesz do lektury artykułu, zapraszam cię do wypełnienia tego krótkiego testu online. Odpowiadając na 16 prostych pytań, dowiesz się, w jakim stanie znajduje się twój związek i jakie masz szanse na uratowanie go.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Dlaczego ona nie chce się kochać: 6 potencjalnych przyczyn

Zanim zaczniemy myśleć o rozwiązaniach, konieczne jest głębsze rozpoznanie problemu. W ten sposób będziesz miał więcej zrozumienia dla niej i waszej sytuacji oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego twoja dziewczyna nie chce się kochać.

Przyjrzyjmy się zatem potencjalnym powodom, które mogą doprowadzić dziewczynę do utraty chęci kochania się ze swoim partnerem:

1. Utrata zainteresowania

Najczęstszym powodem, dla którego dziewczyna nie chce się kochać ze swoim partnerem, jest to, że po prostu straciła nim zainteresowanie.

Początek każdego związku zwykle charakteryzuje się silną namiętnością, chęcią odkrywania siebie nawzajem i bardzo wysokim pożądaniem seksualnym. Z biegiem czasu namiętność ta stabilizuje się, co oczywiście jest całkowicie normalne.

Naturalna potrzeba seksualna kobiet jest uwarunkowana zarówno bliskością fizyczną, jak i bliskością psychiczną z partnerem. Więź emocjonalna jest szczególnie istotna dla kobiet – jeżeli brakuje jej w waszym związku, może przyczynić się to do problemów w sferze erotycznej oraz finalnym braku zainteresowania z jej strony.

Być może przez brak głębokiej więzi między wami sprawił, że postrzega cię teraz bardziej jako przyjaciela niż partnera życiowego. Stałeś się w jej oczach zbyt przewidywalny, przestałeś ją intrygować, albo zwyczajnie nie jesteś dla niej atrakcyjny fizycznie.

Wszystko zależy od tego, jak długo trwa ta sytuacja. Jednak w najgorszym wypadku ona może już myśli o odejściu od ciebie

2. Monotonność życia seksualnego

Rutyna może negatywnie wpływać na sferę seksualną związku. Kiedy wszystko w łóżku staje się monotonne, przewidywalne – intymność i pożądanie seksualne zanikają.

dziewczyna nie chce się kochać

Bardzo prawdopodobne, że przyzwyczailiście się do uprawiania seksu zawsze w tym samym czasie, w tej samej pozycji. Jeśli nigdy też nie było żadnych nowych, stymulujących, angażujących sytuacji czy urozmaiceń, to całkiem normalne, że twoja dziewczyna nie chce się kochać. Zwyczajnie dlatego, że seks przypomina jej nudną rutynę przed pójściem spać.

Taka sytuacja niestety często dotyka par w długoletnich związkach. Seks w małżeństwie staje się monotonny z powodu różnych czynników, a fakt, że twoja żona nie chce się kochać może sugerować, że w waszym życiu erotycznym brakuje różnorodności czy eksperymentów.

3. Nierozwiązane problemy

Innym powodem, dla którego dziewczyna nie chce uprawiać seksu, jest nagromadzenie nierozwiązanych konfliktów lub problemów w związku, które stworzyły emocjonalną barierę między wami.

Jak już wspomniałam, emocjonalna bliskość, lub jej brak, przekłada się na sferę seksualną. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że u kobiet tłumione emocje mogą prowadzić do uczucia frustracji, wycofania i urazy. Musisz nauczyć się więc, jak rozmawiać w związku o problemach, aby móc naprawić waszą relację.

Dlatego też ten dystans między wami może podsycać uczucie dyskomfortu związanego z intymnością: nagromadzone negatywne uczucia utrudniają znalezienie właściwej równowagi między uczuciami, a bliskością fizyczną.

Aby zgłębić ten temat i zrozumieć, jak poprawić swój związek, zapraszam do przeczytania e-booku Pogotowie Dla Związku.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

4. Niska samoocena partnerki

Poczucie własnej wartości jest fundamentalnym aspektem, odgrywającym kluczową rolę w erotycznej sferze związku. Samoocena kobiety odnosi się do jej oceny samej siebie, poczucia samoakceptacji, pewności siebie i osobistej wartości.

moja dziewczyna nie chce się kochać zapytaj

Jeśli chodzi o intymność, poczucie własnej wartości może głęboko wpłynąć na to, jak dziewczyna postrzega siebie i otwiera się na doznania seksualne. Dlatego też, jeśli czuje się niepewnie co do swojego wyglądu, może czuć się nieatrakcyjna. Wpływa to również na jej poczucie seksualności.

Uczucia te, w połączeniu z obawą przed byciem niepociągającą dla partnera, mogą utrudniać czerpanie przyjemności z seksualności, powodować wycofanie oraz unikanie zbliżeń.

5. Zdrada

Brak intymnego pożądania ze strony dziewczyny może być, w niektórych przypadkach, jedną z oznak zdrady. W rzeczywistości, zdradzająca kobieta jest skupiona na swoim kochanku i nieuchronnie zaniedbuje swojego głównego partnera.

Co więcej, poczucie winy, niepokój i strach przed byciem odkrytym mogą dodatkowo wpływać na sposób, w jaki zachowuje się wobec ciebie.

W związku z tym, jeśli cię zdradziła lub ma kochanka, odzwierciedleniem tego będzie brak pożądania seksualnego. Niestety, również dlatego, że w tym momencie jej potrzeba fizyczna jest zaspokojona przez tego drugiego.

Przeczytaj również: Sposoby na wykrycie zdrady

6. Stres

Istotne wydarzenia życiowe, takie jak zmiana pracy, przeprowadzka, narodziny dziecka, problemy zdrowotne lub inne stresujące sytuacje mogą mieć znaczący wpływ na życie pary, a także na sferę intymną obojga partnerów.

dlaczego ona nie chce się kochać

Zadajesz sobie pytanie: „Jak stres wpływa na fakt, że moja dziewczyna nie chce się kochać?”. Pewnie uważasz, że w końcu seks jest rzeczą przyjemną, pomagającą redukować negatywne emocje. Cóż, w teorii tak jest, jednak stres i niepokój mogą zmniejszyć pożądanie seksualne, ponieważ umysł jest zajęty bardziej naglącymi sprawami, o których ciężko jest nie myśleć. Po drugie, sytuacje te mogą prowadzić do zmian w nastroju i energii, wywołać zmęczenie i niechęć do zbliżeń.

Natłok obowiązków, praca, domowe zadania i inne czynniki mogą prowadzić do zmęczenia. A co za tym idzie: do braku energii na aktywność intymną. Konieczność zajęcia się stresującymi wyzwaniami może spowodować, że wasza komunikacja skupi się głównie na kwestiach praktycznych. A to pozostawi wam niewiele miejsca na bliskość, emocje i intymną więź.

Moja dziewczyna nie chce się kochać: co robić?

Radzenie sobie z brakiem pożądania seksualnego u partnerki wymaga wrażliwości, otwartej i szczerej komunikacji oraz zaangażowania obu stron.

Przede wszystkim ważne jest, aby czuła twoją bliskość, zrozumienie i wsparcie. W ten sposób nie będzie czuła się winna i będzie mogła swobodnie wyrażać swoje myśli i uczucia.

Oto kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tą sytuacją i wspólnie pracować nad poprawą sfery erotycznej:

 • Zachęcaj swoją dziewczynę do dzielenia się swoimi uczuciami i obawami;
 • Unikaj osądzania jej lub obwiniania z powodu braku pożądania seksualnego;
 • Wspólnie odkrywajcie nowe źródła wiedzy, jak książki, podcasty lub artykuły;
 • Pracujcie nad ożywieniem związku poza łóżkiem;
 • Znajdźcie wspólne zainteresowanie, tworząc możliwości spędzania czasu razem;
 • Szukaj sposobów na poprawę intymności poza seksem samym w sobie;
 • Skupcie się na budowaniu więzi emocjonalnej.

Ważne jest, aby znaleźć rozwiązania odpowiednie dla waszego związku, biorąc pod uwagę osobiste aspekty. Pamiętaj jednak, aby uzbroić się w cierpliwość, nie naciskać jej i unikać niepotrzebnej presji.

Wspólna praca z miłością i szczerością w celu rozwiązania problemu jest najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby pokonać przeszkody, które pojawiają się na drodze, a także stworzyć silniejszą i głębszą więź.

Dziewczyna nie chce się kochać: aspekty psychologiczne

Oprócz porad, których udzieliłam w tym artykule, chciałabym ci teraz przedstawić dodatkowe źródło, dzięki któremu będziesz w stanie zagłębić się w psychologię związków.

Pomoże ci to rozwiązać wszystkie problemy, z którymi obecnie się borykasz w związku. Ponadto, znajdziesz tam również odpowiedź na twoja pytanie „Dlaczego moja dziewczyna nie chce się kochać?”.

Mam na myśli „Pogotowie Dla Związku„. Jest to najbardziej zaawansowany podręcznik w Polsce na temat tego, jak przezwyciężyć kryzys i odbudować uczucie w związku. Oto, co znajdziesz w środku:

 • Jak poprawić relacje intymne
 • 8 zaskakujących pomysłów na przywrócenie namiętności w łóżku
 • Techniki pozwalające na nowo rozpalić uczucia partnerki
 • Powody, które prowadzą do kryzysu w związku i ich rozwiązania
 • Metoda 4 kroków do rozwiązania każdego kryzysu
 • Techniki poprawiające komunikację między tobą, a twoją partnerką
 • Metody przekonywania partnerki do współpracy
 • 6 sekretów udanego związku
 • 5 ćwiczeń terapeutycznych dla par, które można wykonywać w domu
 • Strategie na poradzenie sobie ze zdradą
 • … i wiele więcej!

Pobierz e-book już teraz i zastosuj zawarte w nim wskazówki w praktyce. Zobaczysz, że ty i twoja partnerka wkrótce znów będziecie w swoich ramionach, szczęśliwi, przekonani o swoich uczuciach do siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej!

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Rate this post
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: