Mąż nie chce się ze mną kochać: 4 rozwiązania problemu

mąż nie chce się ze mną kochać

Nie ma małżeństw, które wcześniej czy później nie będą zmagały się z problemami łóżkowymi. Być może właśnie twoje małżeństwo przechodzi teraz taki kryzys. Nawet jeśli do niedawna nigdy byś tego nie podejrzewała, dzisiaj zapewne próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego mąż nie chce się ze mną kochać?„.

Dobrze wiem, że twoje samopoczucie nie jest teraz najlepsze. Z pewnością się niepokoisz i być może już podejrzewasz, że mąż ma kochankę. Zachowaj jednak spokój i nie martw się na zapas. Jak za chwilę się przekonamy, jest wiele przyczyn, które mogą sprawić, że mąż nie chce kochać się ze swoją żoną.

Jednocześnie należy pamiętać, że istnieją rozwiązania, które pozwalają na nowo rozpalić ogień i skutecznie rozwiązać problem. Ten artykuł jest stworzony właśnie po to, aby go zrozumieć i wiedzieć, jak się zachować, jeśli twój mąż nie chce już się z tobą kochać.

Zanim jednak zaczniemy, zachęcam cię do wykonania krótkiego testu, który podpowie ci w jakiej kondycji jest twój związek. Po rozwiązaniu testu i otrzymaniu wyniku przekonasz się, czy twoje małżeństwo przechodzi kryzys i czy powinnaś wspólnie z mężem popracować nad poprawą waszych relacji. Kliknij tutaj, aby przejść do testu.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Mój mąż nie chce się ze mną kochać: przyczyny

Abyś mogła odpowiedzieć sobie na pytanie „Co zrobić, gdy mąż nie chce się ze mną kochać?”, ważne jest, abyś poznała możliwe przyczyny, które prowadzą do braku zainteresowania seksem u twojego męża.

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że po wielu wspólnych latach może to być całkowicie normalne. Dziś przytrafiło się to twojemu mężowi, ale to nie znaczy, że w niedalekiej przyszłości nie może się to przydarzyć również tobie.

Rutyna daje spokój i stabilność, ale może stać się szkodliwa dla związku. Sprawia bowiem, że przestajemy szukać nowych bodźców. Ma ona wpływ również na intymność.

Oprócz codziennych spraw, związek może stać się monotonny i przewidywalny, a co za tym idzie pożądanie seksualne może drastycznie się obniżyć. W takich przypadkach konieczne jest zatem ponowne rozpalenie namiętności w łóżku.

mój mąż nie chce się ze mną kochać

Innym powodem tego, że mąż nie chce się z tobą kochać, mogą być zewnętrzne czynniki, wpływające na jego życie: stres i kłopoty w pracy, problemy finansowe, brak snu i każdy inny rodzaj napięcia.

Skoro omawiamy wszystkie możliwe przyczyny, musimy również wspomnieć o możliwym spadku zainteresowania tobą. Być może przytyłaś kilka kilogramów albo nie dbasz już o siebie jak dawniej i w związku z tym twój mąż nie patrzy już na ciebie z takim samym pożądaniem, jak kilka lat wcześniej.

Powiedzmy, że mogą to być główne powody, dla których twój mąż w tej chwili nie chce się z tobą kochać. Oczywiście nie jest to problem, którego nie da się rozwiązać. Ważne jest jednak, aby przeanalizować możliwe powody i nie udawać, że nic się nie stało.

Zamiatanie pod dywan niczego nie rozwiąże, a wręcz sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej rozdarta. Nie martw się jednak na zapas i pamiętaj, że ten artykuł ma pomóc ci zrozumieć, jak przezwyciężyć te małżeńskie trudności.

Jeśli chcesz jeszcze lepiej zgłębić temat problemów w związku i dowiedzieć się, jak skutecznie rozwiązywać konflikty, także te związane ze sferą intymną, zachęcam cię do skorzystania z e-booka „Pogotowie Dla Związku”. Dzięki niemu nauczysz się pokonywać kryzysy, odbudowywać uczucie oraz zaufanie w związku. Ponadto poznasz sekrety gry wstępnej, gwarantujące falę namiętności, nawet w związkach z długim stażem. Kliknij tutaj i poznaj lepiej zawartość e-booka.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Mój mąż nie chce ze mną współżyć: co robić

Teraz, gdy mamy szerszy pogląd na temat prawdopodobnych przyczyn, dla których twój mąż nie chce się kochać, możemy skupić się na możliwych rozwiązaniach. Poniżej znajdziesz cztery wskazówki, które pomogą ci zrozumieć, jak radzić sobie w tej sytuacji, jak się zachowywać i co zrobić, aby przywrócić namiętność w związku:

1. Nie wzbudzaj w nim poczucia winy

Jeśli twój mąż nie chce się z tobą kochać, pamiętaj, że absolutnie nie wolno ci wywierać na nim presji. Nie bądź natarczywa i nie wzbudzaj w nim poczucia winy. Z pewnością sam zdaje sobie sprawę z tego, że zauważasz jego brak chęci na seks. Nie powinnaś więc jeszcze bardziej go przytłaczać.

W porównaniu z kobietami, mężczyźni szczególnie mocno biorą do siebie uwagi odnośnie seksu. Niedostosowanie się do twoich oczekiwań lub niezaspokojenie twoich potrzeb intymnych sprawi, że będzie czuł się bardzo niekomfortowo. To z kolei wzbudzi w nim wstyd i spowoduje dalsze zniechęcenie.

Nawet jeśli tego nie okazuje, sam wie, że znajduje się w niezręcznej sytuacji i na pewno jest tego w pełni świadomy. Dlatego jeśli chcesz poprawić sytuację, unikaj wymawiania mu braku zbliżeń. Zamiast tego bądź przy nim i okaż mu wsparcie.

2. Porozmawiaj z nim o tym

Aby małżeństwo funkcjonowało prawidłowo, między małżonkami musi istnieć dobra komunikacja. Umiejętność słuchania, rozmawiania i wzajemnego zrozumienia musi jeszcze bardziej wzmocnić się w najtrudniejszych momentach. Choć jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to łatwe.

Jednak unikając wzbudzania w nim poczucia winy, postawisz się w dobrym świetle. Będziesz musiała także być otwarta na szukanie kompromisów. Powinnaś pokazać mu, że go nie osądzasz, że potrafisz go słuchać oraz że chcesz zrozumieć, dlaczego on nie chce się z tobą kochać.

mąż nie chce ze mną współżyć

Jednocześnie ważne jest, abyś nie traktowała go jako jedynego winnego. Być może ma problemy w pracy i obarczony jest zbyt dużym stresem lub zwyczajnie jest przemęczony. Jak przekonaliśmy się wcześniej, istnieje wiele przyczyn, które mogą sprawić, że twój mąż nie będzie chciał się kochać.

W związku z tym postaraj się być dla niego wyrozumiała. Nie dawaj mu do zrozumienia, że jesteś rozczarowana brakiem współżycia. Możliwe również, że w jakimś stopniu ty też ponosisz odpowiedzialność za tę sytuację. Jeśli twój mąż ci o tym powie, będziesz musiała być gotowa na konstruktywną reakcję.

3. Zadbaj o siebie

Szukając odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego mój mąż nie chce się ze mną kochać?”, oprócz wszystkich możliwych przyczyn, musisz także zastanowić się, czy jego utrata pożądania może być w jakiś sposób związana z tobą, np. z twoim wyglądem?

Po wielu latach małżeństwa często nie zdajemy sobie sprawy, że odpuszczamy sobie dbanie o własny wygląd. Zaniedbujemy ubiór, szczególnie gdy jesteśmy w domu, a także stwarzamy mniej okazji do bycia bardziej seksowną i pociągającą osobą.

Oczywiście nie twierdzę, że tak musi być także w twoim przypadku. Jednak kiedy mąż nie chce się kochać, praca nad swoim wyglądem nigdy ci nie zaszkodzi. Zadbanie o kondycję fizyczną, zmiana fryzury, perfumowanie się nawet w domu, częstsze ubieranie sukienek… Krótko mówiąc, te pozornie drobne gesty z pewnością nie pozostają niezauważone.

Atrakcyjność fizyczna u płci przeciwnej to coś, co przyciąga i powoduje szybsze bicie serca. Dlatego skoro twój mąż nie chce się z tobą kochać, nie masz nic do stracenia i możesz skupić się na poprawie swojego wyglądu.

4. Inicjuj intymne chwile

Czwartą i ostatnią radą, której chciałabym ci udzielić, jeśli twój mąż nie chce się z tobą kochać, jest stwarzanie przez ciebie okazji do intymności i fizycznego kontaktu. Jednak bez wywierania zbyt dużej presji! Ułatwi to zainicjowanie zbliżenia w łóżku.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić lub jak się zachować, oto kilka wskazówek, które mogą się przydać:

  • Delikatnie złap jego rękę, gdy rozmawiacie;
  • Przytul go rano, zanim wyjdzie z domu;
  • Patrz mu głęboko w oczy;
  • Pochwal jego wygląd lub ubranie;
  • Połóż się na jego kolanach, gdy oglądacie film lub poproś go, aby sam to zrobił.

Jak widzisz, nie mówimy o czymś wielkim, ale o naprawdę drobnych gestach, które z pewnością sprawią przyjemność twojemu mężowi. W tym tak trudnym dla was momencie nawet przytulenie, czarujące spojrzenie lub dotyk mogą być kluczem do osiągnięcia sukcesu i poprawienia waszych relacji łóżkowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ratowania małżeństwa, ponownie zachęcam cię do przeczytania naszego autorskiego e-booka „Pogotowie Dla Związku”, który pomógł już wielu parom wyjść z kryzysu!

Poradnik dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą ocalić swój związek lub małżeństwo, a co za tym idzie uniknąć rozwodu czy zażegnać poważny kryzys, spowodowany przeróżnymi czynnikami, w tym problemami w łóżku.

Dzięki książce dowiesz się, jak rozwiązać problemy komunikacyjne powstałe między wami, które mogą wpływać na chęć do współżycia. Ponadto lepiej zrozumiesz wszystkie przyczyny waszych nieporozumień i napięć. Poznasz także metody i techniki odbudowywania namiętności, pożądania, zaufania oraz miłości w małżeństwie.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

5/5 - (1 vote)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.