Mąż mnie zostawił, moje życie straciło sens: co robić?

Mąż mnie zostawił

Często dostaję maile tego rodzaju: „Aleks, mój mąż mnie zostawił po 20 latach, ponieważ twierdzi, że już mnie nie kocha… Czuję się fatalnie, a moje życie straciło sens… Co mam zrobić?”

Jeśli twój mąż odszedł, prawdopodobnie zmagasz się z jedną z najtrudniejszych i najbardziej dramatycznych chwil, których można w ogóle doświadczyć. Cierpienie z powodu straty wraz ze świadomością, że filar twojego życia właśnie upadł, sprawia, że czujesz się bezsilna i masz wiele wątpliwości, co powinnaś zrobić, żeby jakoś przez to przejść.

W tym wpisie dostarczę ci kilku rad, jak nie zwariować i dobrze rozegrać tę sytuację. Jeśli potem będziesz chciała zgłębić temat, zachęcam cię do lektury mojego e-booka Klucz Do Odzyskania, który w ostatnim czasie pomógł wielu kobietom odzyskać byłych mężów po okresie separacji. Pierwsze 20 stron możesz pobrać za darmo, klikając ten link.

Jesteśmy gotowi, żeby przejść do meritum, ale najpierw chciałbym zaproponować ci jeszcze sprawdzenie swoich szans na odzyskanie partnera i zrobienie krótkiego test online.

Wystarczą zaledwie 2 minuty, żeby go wypełnić: będziesz musiała odpowiedzieć na 15 prostych pytań dotyczących twoich relacji z mężem, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach, odpowiadający prawdopodobieństwu odzyskania faceta. Znajdziesz go tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Mąż mnie zostawił, jak go odzyskać?

Wiem, że to niełatwe, ale na początku musisz wziąć głęboki oddech i postarać się uspokoić. Sytuacja jest bardzo przykra, ale wszystko można jeszcze naprawić. Wciąż masz szansę na odzyskanie męża, jeśli wcielisz w życie właściwe strategie i unikniesz popełnienia kolejnych błędów.

Niezależnie od powodów, dla których wasz związek się rozpadł, istnieją pewne zachowania, które mogą oddalić od ciebie twojego męża jeszcze bardziej, a także takie, które zbliżą was do siebie i pozwolą odbudować między wami pozytywne stosunki. Przyjrzyjmy się im razem.

1. Nie wzbudzaj litości

Jeśli zaczynasz od pokazywania otwarcie swoich słabości, komunikując swojemu byłemu mężowi wprost lub nie, że twoje życie bez niego nie ma sensu, nie robisz nic innego, jak tylko podajesz mu na tacy dodatkowe powody, dla których na pewno nie zechce wrócić.

Wiem, że desperacja przychodzi automatycznie, ale nigdy nie zdołasz go odzyskać, demonstrując swoją kruchość i bezbronność, czyli mówiąc krótko: wzbudzając w nim litość.

Mąż odszedł

Pamiętaj, że zerwanie relacji jest aktem egoizmu, którego dokonuje się bez zważania na cierpienie drugiej osoby. Twój były dobrze wie, że cierpisz, ale na tym etapie nie obchodzi go to, ponieważ myśli w tej chwili tylko o sobie i o swoim szczęściu. Z jakiegoś powodu zaczął sądzić, że lepiej mu będzie bez ciebie, a jeśli chcesz go przekonać, że tak nie jest, musisz działać w inny sposób.

Okazywanie mu miłości, błaganie go, obiecywanie, że się zmienisz, dawanie mu prezentów czy próby przekonania go do zmiany decyzji logicznymi argumentami lub groźbami nie pomogą ci w polepszeniu twojej sytuacji.

2. Wprowadź brak kontaktu

Po pierwsze musisz pozwolić mu odejść, koncentrując się na procesie, który pozwoli ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zrozumieć dobrze przyczyny waszego rozstania.

W tej chwili jesteś wrażliwa i nie myślisz jasno: masz wahania nastroju, działasz instynktownie, robiąc rzeczy, których po chwili żałujesz. W żadnym wypadku nie jesteś w kondycji, żeby w sposób skuteczny skonfrontować się ze swoim mężem.

Wprowadzenie braku kontaktu nie sprawi, że ostatecznie przypieczętujesz utratę męża. Wręcz przeciwnie – strategia ta w żaden sposób nie pogorszy twojej sytuacji, a ma duży potencjał, by ją poprawić.

To szansa na to, żebyś doszła do siebie, poukładała pewne sprawy i wprowadziła w swoim życiu zmiany. To też szansa dla niego, by mógł przemyśleć waszą relację, ale też zatęsknić, nie mając do ciebie takiego dostępu, jak przez ostatnie lata waszego małżeństwa.

3. Przejdź metamorfozę

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie zmian, które sprawią, że kiedy twój mąż zacznie brać pod uwagę powrót, będzie miał pewność, że wraca do sytuacji znacznie lepszej niż ta, w której cię zostawił.

Zmiany powinny przebiegać stopniowo, ale i konsekwentnie. Część z nich powinna dotyczyć twojego zachowania, inne – wrażenia wizualnego. Ważnym elementem jest również odzyskanie swojej niezależności. To jednak nie stanie się z dnia na dzień.

Potrzebujesz czasu, żeby odzyskać utraconą jasność umysłu, a przede wszystkim musisz mieć plan działania, żeby jak najlepiej rozegrać tę delikatną sytuację.

Zastanów się dobrze… Twoje małżeństwo, ale i twoje zdrowie psychiczne są prawdopodobnie najważniejszymi rzeczami w twoim życiu. Jaką cenę płacisz za każdy popełniony błąd? Co byś zrobiła, gdybym powiedział ci, że wystarczy tylko trochę cierpliwości i zaufania?

Najlepszym sposobem na przeprowadzenie pogłębionej analizy sytuacji i opracowanie planu odzyskania jest lektura e-booka Klucz Do Odzyskania. Pierwsze 20 stron możesz pobrać gratis, wypełniając poniższy formularz:

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Mąż odszedł do kochanki

Jeśli twój mąż zostawił cię dla innej kobiety lub kochanki, musisz przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy warto go odzyskiwać. W wielu wypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się zapomnienie o nim i pójście dalej, mimo że zapewne będzie to dla ciebie trudne.

Jeśli nie zamierzasz się poddawać, polecam ci lekturę tego wpisu, w którym znajdziesz 12 ważnych porad, którymi powinnaś się kierować, żeby odzyskać faceta, który cię zostawił dla innej kobiety.

Mój mąż odszedł: czy wróci?

Wiele kobiet zadaje pytanie postawione w tym nagłówku. Prawdopodobnie kierują się one przekonaniem, że mąż, nawet jeśli teraz się zbuntował, prędzej czy później wróci. Nie należy się dziwić, że zaniepokojone trzymają się myśli, która daje im nadzieję.

Jest w tym naturalnie trochę prawdy. Mężczyzna pozostający w związku małżeńskim, nawet jeśli nie daje tego po sobie poznać, ceni sobie bardzo tę relację. To ważna część jego życia i swego rodzaju symbol statusu. Małżeństwo jest dla niego bezpieczną przystanią, domem, dowodem sukcesu osobistego.

Z tego powodu zdarza się całkiem często, że mąż początkowo wdaje się w poważny romans, ale ostatecznie wraca do żony. Wyprowadza się, wściekły, ale po pewnym czasie znów się pojawia i wcale nie chce odchodzić.

Niemniej jednak musisz pamiętać, że jeśli twój mąż odszedł, to znaczy, że bardzo dokładnie przemyślał wszystkie za i przeciw. To nie była łatwa decyzja, ale być może jest przekonany, że jej nie pożałuje.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy mąż, który cię zostawił, wróci, odpowiedź jest prosta. Możesz zwiększyć jego szanse na powrót lub je zniwelować. Aby stało się to pierwsze, kieruj się wskazówkami, które wymieniłem wyżej.

Mąż mnie zostawił po 20 latach z dnia na dzień

Na koniec, żeby odpowiedzieć na jeden z ostatnich maili, jaki otrzymałem, przyjrzymy się przypadkowi, w którym mąż odchodzi po 20 latach małżeństwa, z dnia na dzień.

„Związek między mną a moim facetem był cudowny. Pomimo różnic zawsze się kochaliśmy i świetnie czuliśmy w swoim towarzystwie. Mamy dwójkę wspaniałych dzieci i do zeszłego roku wszystko układało się między nami bardzo dobrze. Kilka dni temu mój mąż mnie zostawił z dnia na dzień, mówiąc, że już mnie nie kocha, a ja kompletnie nie wiem, co robić. Mógłbyś mi coś doradzić? Beata”.

Wiele kobiet, jak Beata, utrzymuje, że decyzja partnera o odejściu stanowi niewytłumaczalne i niespodziewane zachowanie. Natomiast w większości przypadków sprawy nie układały się dobrze już od dłuższego czasu: namiętność i uczucie stopniowo słabły, liczne błędy popełnianie przez obie strony przyczyniły się do poczucia niezrozumienia i dystansu, a jedyną rzeczą, która podtrzymywała jeszcze związek, były wspólne obowiązki i przyzwyczajenia.

W relacjach damsko-męskich często bagatelizuje się niektóre problemy, a kiedy małżonkowie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, zwykle jest już za późno, żeby rozwiązać je bez ponoszenia przykrych konsekwencji.

Moja rada dla Beaty i dla ciebie, jeśli zmagasz się z podobnym problemem, to poświęcić trochę czasu na dokładne przeanalizowanie sytuacji, unikając pochopnych i kierowanych desperacją posunięć.

Zostaw swojemu mężowi przestrzeń i czas, ograniczając lub blokując całkowicie wasze interakcje przez najbliższy miesiąc. W ten sposób uda ci się osiągnąć zwielokrotnione rezultaty:

  • będziesz miała czas na dogłębne zrozumienie tego, co było nie tak w waszej relacji, i wprowadzenie zmian w swoich zachowaniach, które mogły spowodować jego odsunięcie się od ciebie;
  • będziesz miała szansę na odzyskanie utraconej jasności umysłu, przechodząc przez fazę ostrego cierpienia i silnego braku racjonalności;
  • zdołasz wzbudzić w nim tęsknotę, pozwalając mu dostrzec ponownie znaczenie, jakie z pewnością nadal masz w jego życiu.

Jeśli oprócz tego wykorzystasz potencjał mechanizmów psychologicznych i emocjonalnych, o których piszę w moim e-booku Klucz Do Odzyskania, bez wątpienia uda ci się na nowo rozpalić w swoim byłym mężu dawne uczucie.

Wypełniając poniższy formularz, możesz pobrać za darmo pierwsze 20 stron e-booka, w których wyjaśniam, jakie nastawienie należy przyjąć, żeby odzyskać męża. Wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymać bezpłatny fragment, kliknij przycisk i wyruszaj w drogę, na końcu której z dużym prawdopodobieństwem będziesz mogła znów znaleźć się w objęciach mężczyzny swojego życia i odbudować z nim związek jeszcze szczęśliwszy niż kiedyś!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.7/5 - (62 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.