Jak napisać list do byłego chłopaka, żeby go odzyskać

list do byłego

Szukasz inspiracji, żeby napisać list do byłego?

W tym wpisie wyjaśniam, jak krok po krok napisać list do byłego faceta lub byłego męża, bazując na moim e-booku „Klucz Do Odzyskania”.

Ale uwaga! Nie oczekuj, że wyjaśnię ci, jak napisać pełen dramatyzmu list miłosny do byłego chłopaka, którego chcesz odzyskać. Nie znajdziesz tu wskazówek do stworzenia rozpaczliwego poematu, który będziesz mogła mu zadedykować. Nie poprawiłyby one twojej sytuacji, wręcz przeciwnie – pogorszyłyby ją i zaraz dowiesz się, dlaczego.

Twój list do byłego ma być strategicznym posunięciem, które pozwoli ci go odzyskać. Oznacza to, że z jednej strony musi go zaciekawić, z drugiej natomiast musi być napisany z wykorzystaniem założeń psychologii odwróconej. Co mam na myśli? Chodzi o to, żebyś dała do zrozumienia swojemu byłemu partnerowi, że akceptujesz rozpad waszego związku. Tylko w ten sposób zdołasz obudzić w nim chęć do powrotu do ciebie.

Wszystkiego, czego potrzebujesz, by tego dokonać, dowiesz się z niniejszego artykułu, ale jeśli będziesz chciała zgłębić temat, zachęcam cię do nabycia mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”. Jest to poradnik, który bardzo szczegółowo, krok po kroku tłumaczy, jak odzyskać byłego faceta i jak przy tym wyraźnie zmienić na lepsze siebie i swoje życie. Prezentuję w nim liczne przykłady, strategie i psychologiczne sztuczki gotowe do użycia.

Zanim przejdziesz do lektury artykułu, oblicz swoje szanse na odzyskanie chłopaka dzięki temu krótkiemu testowi online. Wystarczą dwie minuty, żeby go wypełnić: będziesz musiała odpowiedzieć na 15 pytań, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach. Dzięki niemu będziesz mogła ocenić swoją sytuację wyjściową, co wkrótce okaże się bardzo pożyteczną informacją.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak napisać list do byłego ukochanego

Za chwilę zobaczymy, jak napisać list do byłego faceta, żeby go odzyskać. Zanim jednak do tego przejdziemy, chcę ci wyjaśnić, jakie punkty powinien zawierać list i jakie uczucia powinien przekazywać byłemu partnerowi, który cię zostawił:

  • Musisz napisać, że zgadzasz się z jego decyzją o rozstaniu.
  • Jeśli popełniłaś jakiś błąd, powinnaś przeprosić i wytłumaczyć, dlaczego już go więcej nie popełnisz.
  • Musisz napisać mu, że jest fantastycznym facetem.
  • Jeśli dotychczas pokazywałaś się od strony słabej i wrażliwej, teraz musisz napisać, że czujesz się dobrze.
  • Musisz napisać, że przydarzyło ci się coś ważnego i wspaniałego i że wkrótce mu o tym opowiesz.
  • Musisz napisać, że przez jakiś czas lepiej będzie nie utrzymywać ze sobą kontaktu, zostawiając jednak otwartą furtkę na przyszłość.

Jeśli uda ci się zawrzeć w liście wszystkie powyższe informacje, twój były oszaleje na twoim punkcie. Zacznie się zastanawiać, co ci się takiego przytrafiło w życiu, dlaczego masz takie pozytywne nastawienie i jak to możliwe, że radzisz sobie z waszym rozstaniem tak pogodnie.

Kiedy powinnam wysłać list?

Jeśli nie masz już kontaktu z byłym chłopakiem od kilku dni, radzę ci wysłać go natychmiast. Jeśli natomiast cały czas utrzymujesz z nim kontakt, musisz go uciąć na kilka dni, a następnie wysłać list.

Po wysłaniu listu, niezależnie od jego reakcji, będziesz musiała zejść ze sceny na pewien czas. Równocześnie rozpoczniesz poważną pracę nad samą sobą, również po to, żeby móc później wzbudzić w partnerze zazdrość (proces ten opisuję dokładnie w moim e-booku), a następnie znów pojawić się w jego życiu z dużymi szansami na odzyskanie go.

Zobacz też: Kompletny przewodnik odzyskania chłopaka

Teraz kiedy w ogólnym zarysie wiesz już, co po kolei robić i co powinien zawierać list, nadszedł moment, żeby zaprezentować ci dwa przykłady listów do byłego chłopaka i byłego męża. Pamiętaj, żeby nie stosować metody „kopiuj – wklej”. List musi być indywidualny i autentyczny, a poniższe wzory mają cię tylko naprowadzić i pokazać, jak w praktyce można zrealizować poszczególne punkty, które wymieniłem wyżej.

list do byłego ukochanego

List do byłego chłopaka

„Drogi Łukaszu,

W ostatnich tygodniach straciłam trochę typową dla mnie jasność umysłu; sytuacja, w której się znaleźliśmy, kompletnie mnie rozbiła i spowodowała, że zachowywałam się żałośnie. Przykro mi. Teraz jednak chcę Cię zapewnić, że czuję się znacznie lepiej.

Przemyślałam to, co powiedziałeś, i zgadzam się z Twoją decyzją o zakończeniu naszego związku. Jesteś świetnym chłopakiem i dałeś mi wiele szczęścia. Ale teraz każde z nas powinno pójść własną drogą i będzie lepiej, jeśli przez pewien czas nie będziemy się ze sobą kontaktować.

Ostatnio przytrafiło mi się coś wspaniałego, co zmieniło trochę moją perspektywę i sprawiło, że widzę pewne rzeczy inaczej niż kiedyś. Być może za jakiś czas będę miała okazję opowiedzieć ci o tym na spokojnie.

Życzę ci wszystkiego dobrego i zapewne do usłyszenia wkrótce.

Ściskam, Marta”

List do byłego męża

„Drogi Tomku,

Piszę do Ciebie ten list, żeby powiedzieć Ci, że jestem Ci naprawdę wdzięczna za cały ten czas, który mogłam dzielić z Tobą: ze wspaniałym i wyjątkowym mężczyzną.

W ostatnich latach sytuacja była trudna dla nas obojga i nic nie zapowiadało poprawy. Wiem, że popełniłam błędy, które teraz rozumiem i których żałuję. Tak czy inaczej w tej chwili jestem bardziej niż kiedykolwiek zgodna z Twoją decyzją o separacji, ponieważ czuję, że każde z nas musi pójść własną drogą i na tym etapie najwyraźniej nie jesteśmy w stanie robić tego razem.

W moim życiu wydarzyło się też coś zupełnie zaskakującego, co bardzo mnie ucieszyło. Być może kiedyś będę mogła opowiedzieć Ci o tym na spokojnie, ale na ten moment będzie lepiej, jeśli nie będziemy się ze sobą kontaktować. Każde z nas potrzebuje trochę czasu i przestrzeni, żeby sobie to jakoś uporządkować.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego i zapewne do usłyszenia wkrótce.

Ściskam, Kasia”

Co dalej?

Teraz, kiedy już wiesz, jak napisać list do byłego chłopaka lub byłego męża, najlepiej by było, gdybyś sięgnęła po mój e-book „Klucz Do Odzyskania”.

Zmotywuje cię i dostarczy ci niezbędnych narzędzi do realizacji twojego celu. To kompletny, szczegółowy poradnik, który krok po kroku tłumaczy, co powinnaś robić i jak się zachowywać na każdym etapie relacji ze swoim byłym, żeby móc go odzyskać, niezależnie od twojej wyjściowej sytuacji. Ponadto, stosując się do wskazówek w nim zawartych, poprawisz jakość swojego życia i stosunków z płcią przeciwną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pod tym linkiem znajdziesz oficjalną stronę prezentującą poszczególne rozdziały e-booka, na której istnieje również możliwość pobrania gratis 20-stronicowego fragmentu.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

W tym wpisie to już wszystko. Zobaczyliśmy, jak napisać list do byłego ukochanego, żeby go odzyskać. Mam nadzieję, że moje porady okazały się pomocne i umożliwią ci z powodzeniem przeprowadzić cały proces odzyskania partnera.

Powodzenia! 😉

4.3/5 - (296 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.