Szukaj
Close this search box.

Kursy rozwoju osobistego: 10 najlepszych kursów online

kursy rozwoju osobistego

Kursy rozwoju osobistego online cieszą się już bardzo dużą popularnością, a na rynku jest ich całe mnóstwo. Dotyczą różnych aspektów naszego życia zawodowego i prywatnego oraz pozwalają na opanowanie umiejętności niezwykle przydatnych, jeśli chcemy osiągnąć sukces, zrealizować swoje cele i poprawić jakość naszych relacji z innymi ludźmi.

Poniżej zaproponowałem najlepsze, wybrane przeze mnie, kursy rozwoju osobistego z różnych dziedzin, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów: coachów, psychologów, trenerów i przedsiębiorców, którzy na co dzień przygotowują szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych.

Kursy trwają od 5 do 15 dni i dostępne są w języku polskim na stronie Life Architect. Każdego dnia otrzymujesz 15-30 minutowy filmik oraz ćwiczenie do zrobienie. Masz nielimitowany dostęp do nagrań, możesz pobrać i wydrukować skrypt kursu, a na koniec otrzymać zaświadczenie ukończenia go.

Przyjrzyjmy się zatem, co oferują, jak są skonstruowane i jakie efekty dzięki nim możesz osiągnąć.

Najlepsze kursy rozwoju osobistego

1. Poczucie własnej wartości - Sandra Lasek

Zbyt niskie poczucie własnej wartości to problem wielu osób, na różnym etapie ich życia. Bywa, że jest wynikiem naszego wychowania w dzieciństwie, ale też potrafi być rezultatem jakiegoś poważniejszego niepowodzenia w życiu, np. nieudanego związku czy utraty pracy.

Bez wątpienia niskie poczucie własnej wartości jest właśnie tą pułapką, która nie pozwala nam efektywnie działać, rozwijać się i poprawiać jakość naszego życia i relacji międzyludzkich. Kurs „Poczucie własnej wartości” ma na celu wydostanie się z tej pułapki.

Dzięki niemu zrozumiesz przyczyny swojego niskiego poczucia własnej wartości, dostrzeżesz, jaki wpływ ma ono na twoje obecne życie, jak możesz wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co o sobie myślisz, oraz odkryć w sobie potencjał niezbędny do osiągania wymarzonych celów.

2. Trening asertywności - Michał Pasterski

Problem z asertywnością cechuje wielu ludzi. Jego podłożem są zazwyczaj obawy związane z urażeniem uczuć drugiej osoby lub z konsekwencjami wynikającymi z zależności, np. w pracy. Warto zatem sięgnąć po kurs „Trening asertywności”, aby jak najszybciej opanować sztukę odmawiania tak, by nie stawiać siebie oraz innych w niezręcznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Kurs ma również na celu przedstawienie różnic pomiędzy byciem asertywnym a agresywnym, bowiem przesadna, nieadekwatna asertywność także może negatywnie wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Ponadto autor przedstawia w nim różne sposoby na asertywność, nie tylko umiejętność mówienia wprost „nie”.

Jeśli czujesz, że asertywność jest twoja słabą stroną, rozpocznij kurs, naucz się stawiać granice, odzyskaj siebie i twórz zdrowe relacje z innymi ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym!

3. Naturalna motywacja - Tomasz Kwieciński

Kurs „Naturalna motywacja” pozwoli ci przyjąć odpowiednie nastawienie mentalne do realizacji swoich celów. Prokrastynacja czyli odkładanie czegoś na później jest głównym powodem, dla którego nie udaje nam się czegoś osiągnąć. Zrzucamy winę na brak czasu, nieodpowiednie kompetencje czy pech często, jeszcze zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.

Jako uczestnik kursu dowiesz się, gdzie leżą przyczyny braku motywacji, jak zaplanować działania, żeby nie zniechęcić się, próbując osiągnąć cel, oraz jak kontrolować swoje myśli, by szybciej i skuteczniej podjąć dalsze kroki i popchnąć sprawy naprzód.

Jeśli więc wciąż masz wrażenie, że jakieś zewnętrzne okoliczności lub niechęć stają ci na przeszkodzie w realizacji twoich celów, sięgnij po ten kurs i zmień swoje życie na lepsze!

4. Jak być szczęśliwym - Magdalena Gołda

Kurs „Jak być szczęśliwym” jest skierowany nie tylko do osób, które określają siebie jako nieszczęśliwe. Ma on na celu wskazanie, gdzie można szczęścia szukać tak, by z każdym dniem jeszcze bardziej je pogłębiać. To trening uważności, który pozwoli ci cieszyć się chwilami, w których wcześniej nie dostrzegałeś źródła szczęścia.

Dzięki kursowi odkryjesz, co dotychczas stało ci na przeszkodzie w osiągnięciu większego szczęścia i jakie zależności istnieją między ciałem i emocjami, dowiesz się, jak szukać jego pokładów w samym sobie oraz wypracujesz w sobie tzw. nawyki szczęścia.

To doskonały kurs na wszystkich, którzy pragną spojrzeć w głąb siebie, stworzyć swoją własną definicję szczęścia i poznać receptę na nowe postrzeganie świata i swojego życia.

5. Zarządzaj swoim czasem - Michał Pasterski

Każdy z nas ma dziennie do dyspozycji 24 godziny, jednak niektórzy potrafią wykorzystać je lepiej, a inni gorzej. Jeśli chcesz zaliczać się do tej pierwszej grupy, polecam ci kurs „Zarządzaj swoim czasem”, dzięki któremu raz na zawsze nauczysz się planowania i kontrolowania upływającego czasu tak, by go niepotrzebnie nie wytracać.

Z kursu dowiesz się m.in. gdzie ukrywają się codzienne pożeracze czasu, jak zapanować nad swoimi myślami, żeby nie stawały się one przyczyną utraty cennych godzin, jak używać kalendarza, żeby pomógł ci w planowaniu kolejnych dni oraz co zrobić, żeby nie odkładać niczego na później.

Zarządzanie czasem to cenna umiejętność w pracy i w nauce, ale także w codziennym życiu: pozwoli ci skuteczniej osiągać cele, ograniczyć stres i frustrację i kończyć każdy dzień w poczuciem satysfakcji.

6. Jak znaleźć miłość swojego życia - Magdalena Gołda

Kurs „Jak znaleźć miłość” to 10-dniowy poradnik dla singli, którzy zadają sobie pytanie, co powinni zrobić, żeby spotkać w końcu na swojej drodze tę drugą połówkę. Z różnych przyczyn okazuje się to dla nich trudne: blokują ich negatywne przekonania o sobie samych, cieniem kładą się ich przykre doświadczenia w relacjach z przeszłości lub zwyczajnie nie potrafią określić, czego właściwie szukają.

Jeśli zaliczasz się do takich osób, a jednocześnie wciąż bardzo zależy ci na odnalezieniu prawdziwej miłości, ten kurs jest dla ciebie! Dzięki niemu dowiesz się, jak się przygotować mentalnie do poszukiwania partnera lub partnerki, gdzie zacząć i jak stworzyć szczęśliwy związek.

Wśród zagadnień poruszanych w kursie znajdziesz m.in.: rola zrozumienia siebie w poszukiwaniu miłości, przyczyny bycia singlem, dokonywanie świadomych wyborów w związkach damsko-męskich czy unikanie toksycznych relacji.

7. Trudne relacje, dobre relacje - Michał Pasterski

Trudne relacje, dobre relacje” to kurs składający się z 3-godzinnego nagrania warsztatu online, który odbył się w sierpniu zeszłego roku. Dotyczy budowania relacji międzyludzkich, przede wszystkim między partnerami, ale nie tylko – również w relacjach rodzinnych, towarzyskich czy zawodowych.

Kluczowymi zagadnieniami poruszanymi w trakcie kursu są manipulacje emocjonalne oraz właściwa komunikacja z drugą osobą. Warsztat pozwoli ci zdemaskować sytuacje, w których druga osoba usiłuje manipulować twoimi uczuciami, uwolnić się od uzależnienia od partnera, ale też nauczyć efektywnej komunikacji i kontroli negatywnych emocji oraz lepszego poznania drugiego człowieka.

Kurs jest elastyczny i możesz go realizować w dowolnym czasie. Jednocześnie porusza wiele zagadnień, które mogą zostać wykorzystane przez każdego do stworzenia zdrowych i satysfakcjonujących relacji międzyludzkich, nie tylko tych o charakterze romantycznym.

8. Medytacja dla początkujących - Sandra Lasek

Jeśli nosiłeś się z zamiarem opanowania techniki medytacji, 5-dniowy kurs „Medytacja dla początkujących” jest właśnie dla ciebie. Dzięki niemu szybko dowiesz się, czym jest medytacja, zapoznasz się z jej podstawami i odkryjesz korzyści płynące z codziennej praktyki.

Zaczniesz uważniej obserwować otaczający cię świat, lepiej kontrolować swoje myśli i odnajdziesz wewnętrzny spokój. Możesz rozpocząć swoją przygodę z medytacją tuż po rozpoczęciu kursu, a z każdym dniem będziesz poznawać więcej technik i otrzymywać kolejne ćwiczenia do wykonania.

Oddaj się chwili relaksu i przekonaj się do rytuału medytacji!

9. Samoakceptacja - Michał Pasterski

Akceptacja siebie to niezwykle ważny element budowania poczucia własnej wartości. Dzięki niej zyskujemy wewnętrzny spokój i przestajemy toczyć emocjonalną walkę z samym sobą. Kurs „Samoakceptacja” stanowi wsparcie dla osób chcących dowiedzieć się, jak postrzegać siebie z życzliwością i wyrozumiałością.

Podczas kursu będziesz mieć okazję popracować nad swoimi słabościami, a także dowiesz się, jak poczuć się komfortowo i swobodnie, będąc sobą. Michał Pasterski poda ci również cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, w których jesteś krytykowany i nieakceptowany przez osoby mające inne oczekiwania względem ciebie.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu poczucia własnej wartości i poziomu samoakceptacji oraz pokochaniu na nowo samego siebie, zapoznaj się z tym kursem i poczuj się dobrze we własnej skórze.

10. Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania – Adam Rogala

Jeśli podczas wystąpień publicznych czujesz się skrępowany i nie odnajdujesz się dobrze, będąc w centrum zainteresowania, skorzystaj z kursu „Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania” autorstwa Adama Rogali.

Podczas kursu dowiesz się jak uwolnić się od stresu i tremy towarzyszącej przemówieniom publicznym oraz poznasz tajniki fantastycznych mówców. Ponadto nauczysz się, jak zachować spokój podczas ważnych przemówień i jak czerpać z nich przyjemność.

Choć sztuka przemawiania jest szczególnie przydatna i pożądana podczas spotkań biznesowych, to może przydać się ona również w kontaktach towarzyskich. Dlatego warto zapoznać się z metodami i technikami poprawiającymi jakość naszych wystąpień.

Mam nadzieję, że udało mi się zainteresować cię ofertą kursów rozwoju osobistego, które dostępne są w Internecie. Jak widzisz, nie potrzeba wiele czasu, by ukończyć taki kurs. Na koniec pozostaje ci coś więcej niż certyfikat: to nieograniczone czasowo korzyści płynące z nowej wiedzy i nowego podejścia, dzięki którym na zawsze możesz zmienić swoje życie!

4.8/5 - (16 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: