Kursy psychoterapii i dla psychologów: 10 doskonalących szkoleń online

kursy psychoterapii i dla psychologów

Kursy psychoterapii online kierowane do osób zawodowo realizujących się w dziedzinie psychologii to doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji, umiejętności i profesjonalnych zainteresowań. Jeśli szukasz szkolenia z psychoterapii i ogólnie z zakresu psychologii, dobrze trafiłeś!

Sam dobrze wiesz, że studia na kierunku psychologia to dopiero pierwszy krok w karierze psychologa i psychoterapeuty. Każdy szuka swojej własnej ścieżki, w której będzie chciał się rozwijać. Doskonalenie warsztatu i zdobywanie uprawnień do stosowania określonych metod to chleb powszedni dla psychologa.

Poza szkołami psychoterapii, do których uczęszcza większość osób chcących pracować z pacjentami, istnieje wiele dodatkowych kursów pozwalających zdobyć teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Kurs psychoterapii online umożliwia skorzystanie z tych możliwości na bardzo dogodnych warunkach.

W dzisiejszym wpisie zaprezentuję 10 szkoleń dla psychologów online. Różnią się czasem trwania oraz ceną, a także rzecz jasna tematyką (praca z dziećmi, parami, osobami uzależnionymi i wiele innych). Na pewno znajdziesz tu coś dla ciebie.

Najciekawsze kursy psychoterapii online

1. Podstawy psychologii klinicznej z elementami wybranych metod terapii wspomagającej

Kurs „Podstawy psychologii klinicznej z elementami wybranych metod wspomagających” to indywidualne szkolenie uzupełaniające, dzięki któremu wykonujący zawód psycholog lub psychoterapeuta może poszerzyć swoje kompetencje.

Kurs składa się z dwóch modułów. Pierwszy trwa 10 h i jest poświęcony podstawom psychologii klinicznej, omawiając m.in. różne zaburzenia osobowości i rozwojowe. Drugi moduł to wybrane metody terapii wspomagającej, które powiązane są z pedagogiką i integracją sensoryczną.

To doskonałe szkolenie w szczególności dla osób pracujących z dziećmi. Na koniec każdy z uczestników otrzymuje certyfikat online, lub za dopłatą drukowany.

2. Podstawowe techniki poznawczo-behawioralne w profilaktyce i terapii

Podstawowe techniki poznawczo-behawioralne w profilaktyce i terapii” to kurs psychoterapii online, który wprawdzie nie daje uprawnień, ale pozwala na udoskonalenie umiejętności i wiedzy. Będzie więc doskonały dla przyszłych terapeutów, tych w trakcie szkolenia czy nawet już praktykujących.

Kurs składa się z czterech modułów i trwa łącznie 10 godzin. Kolejne moduły zatytułowano: Zastosowanie technik poznawczo-behawioralnych, Techniki poznawcze, Techniki behawioralne, Skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej.

Szkolenie prowadzone jest indywidualnie, kończy się zdobyciem certyfikatu, a po zakupie uczestnik otrzymuje materiały w formacie PDF.

3. Organizowanie i prowadzenie grup wsparcia z elementami psychoterapii

Organizowanie i prowadzenie grup wsparcia z elementami psychoterapii” to doskonalący kurs dla psychologów online, który pokazuje od A do Z, jak w praktyce prowadzić grupę wsparcia. Szkolenie trwa 10 h i składa się z sześciu modułów.

Pierwszy moduł to podstawy wsparcia społecznego i terapii uzależnień. Drugi skupia się na organizacji i prowadzeniu grup wsparcia. Kolejny poświęcony został dobrostanowi psychicznemu. Czwarty moduł to podstawy interwencji kryzysowej. Ostatnie moduły skoncentrowane są na metodach psychoterapii, w tym krótkoterminowej eklektycznej.

Kurs będzie idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących w środowiskach, gdzie interwencje kryzysowe są na porządku dziennym (np. w ośrodkach pomocy społecznej, szkołach).

4. Diagnoza i ocena traumy psychicznej z wczesną interwencją psychotraumatologiczną i podstawami psychiatrii

Diagnoza i ocena traumy psychicznej z wczesną interwencją psychotraumatologiczną i podstawami psychiatrii” to obszerny indywidualny kurs online poruszający zagadnienia z psychiatrii i terapii traumy.

Kurs trwa prawie 30 godzin i jest podzielony na cztery moduły, w których porusza zagadnienia związane z PTSD, interwencją psychotraumatologiczną i podstawami psychiatrii, w tym rozpoznaniem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii.

Każdy uczestnik otrzymuje po zakupy materiały w formacie PDF oraz ma prawo do uzyskania certyfikatu online.

5. Wybrane problemy psychiatrii i psychopatologii z elementami terapii za pomocą muzyki, plastyki i sztuki

Wybrane problemy psychiatrii i psychopatologii z elementami terapii za pomocą muzyki, plastyki i sztuki” to doskonałe szkolenie dla psychologów i psychiatrów zainteresowanych tematem arteterapii, czyli terapii poprzez obcowanie ze sztuką.

Choć szkolenie zostało podzielone na dwa moduły, jest dość obszerne. Pierwsza część została poświęcona wybranym problemom psychiatrii, natomiast druga skupia się już na wymienionych metodach arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii i filmoterapii.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu online lub papierowego (po dodatkowej opłacie). Każdy z uczestników otrzymuje materiały w formacie PDF.

6. Konsultant kryzysowy

Konsultant – doradca kryzysowy” to kurs online kierowany do osób, które chciałyby udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie interwencji kryzysowych. Będzie to odpowiednie szkolenie dla psychologów, pedagogów szkolnych czy pracowników ośrodków pomocy społecznej.

Szkolenie trwa 15 godzin, a podzielone jest na dwa moduły. Pierwszy poświęcony został interwencji kryzysowej z uwzględnieniem zagadnień związanych z PTSD. Drugi moduł to z kolei krótkie przedstawienie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i jej narzędzi.

Uczestnicy tego indywidualnego kursu otrzymują materiały w formacie PDF i na koniec mogą uzyskać certyfikat.

7. Praca z osobami doświadczającymi przemocy z elementami pracy terapeutycznej poprzez muzykę, plastykę i sztukę

Praca z osobami doświadczającymi przemocy z elementami pracy terapeutycznej poprzez muzykę, plastykę i sztukę” to kurs psychoterapii online, który doskonale się sprawdzi w przypadku osób pracujących w ośrodkach szkolno-wychowawczych, zwłaszcza takich oferujących zajęcia z plastyki, muzyki i tańca.

Kurs to obszerne omówienie metod arteterapii, czyli terapii wykorzystującej różne formy sztuki. Koncentruje się natomiast na przypadkach osób doświadczających przemocy. Poruszane są także zagadnienia związane z traumą i interwencją kryzysową.

Szkolenie ma charakter doskonalący i nie daje uprawnień terapeutycznych, ale kończy się uzyskaniem oficjalnego certyfikatu online.

8. Depresja i samookaleczenia u dzieci i młodzieży

Kurs „Depresja i samookaleczenia u dzieci i młodzieży” porusza ważny temat depresji i autodestrukcyjnych zachowań wśród niepełnoletnich, z powagi którego coraz częściej zdajemy sobie sprawę. Z tego względu ze szkolenia powinni skorzystać m.in. psychologowie i pedagodzy szkolni.

Szkolenie to 20 godzin rzetelnej wiedzy na temat depresji i samookaleczenia u dzieci i młodzieży oraz problemów z samooceną, które prowadzą do nienawiści do samego siebie. Kurs ma wymiar bardzo praktyczny, a ostatni moduł zawiera karty pracy.

Ten indywidualny kurs ma charakter uniwersalny, a jego cena i obszerność zachęcają do uczestnictwa, które kończy się uzyskaniem certyfikatu.

9. DDA diagnoza i metody pracy

DDA – diagnoza i metody pracy” to kurs przeznaczony dla osób pracujących z ludźmi z tzw. syndromem DDA, czyli dorosłymi dziećmi alkoholików. Szkolenie jest bardzo obszerne i pozwala na udzielenie wsparcia zarówno osobie z DDA, jak i jej najbliższym.

Kurs składa się aż z siedmiu modułów. Na początku porusza temat uzależnienia alkoholowego i współuzależnienia w rodzinie alkoholika. Następnie koncentruje się na osobach DDA, ich wsparciu, motywacji i analizie schematów.

Szkolenie zawiera również karty pracy, które pozwalają na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej podczas kursu.

10. Podstawy psychologii okołoporodowej i perinatalnej z elementami psychosomatyki i psychoterapii

Podstawy psychologii okołoporodowej i perinatalnej z elementami psychosomatyki i psychoterapii” to ostatni kurs psychologiczny w tym zestawieniu, który w szczególności może zainteresować położne, ale także psychologów i psychoterapeutów zainteresowanych tematem opieki okołoporodowej.

Kurs składa się z trzech modułów. Pierwszy z nich to Podstawy psychologii okołoporodowej i prenatalnej. Drugi moduł został poświęcony podstawom psychosomatyki, natomiast trzeci to wstęp do psychoterapii.

Szkolenie nie daje uprawnień terapeutycznych, ale jest doskonałym uzupełnieniem w konkretnej i wąskiej dziedzinie.

Dlaczego warto rozpocząć kurs psychoterapii online?

Czy kursy psychologiczne online mogą mi się do czegoś przydać? Co mi daje uczestniczenie w kursie dla psychologów?

Przede wszystkim przedstawione wyżej szkolenia to kursy psychologiczne z certyfikatem. Otrzymujesz potwierdzenie ukończenia kursu, którego finalną częścią jest zwykle test sprawdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Po drugie szkolenia z psychoterapii, nawet te online, są zwykle prowadzone przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów specjalizujących się w danej dziedzinie. To osoby nierzadko ze stopniem naukowym doktora habilitowanego bądź profesora, doskonale przygotowane do przekazywania i weryfikowania wiedzy.

Jeśli poważnie myślisz o rozwoju swojej kariery, powinieneś rozglądać się za wszelkimi warsztatami i szkoleniami. Kursy psychoterapii i dla psychologów online nie ograniczają cię czasowo czy geograficznie. Wybierasz to, co rzeczywiście cię interesuje i co przełoży się na konkretne korzyści dla twojego rozwoju zawodowego.

Mam nadzieję, że przedstawione w artykule kursy psychologiczne przekonały cię do wzięcia udziału w choćby jednym z nich lub poszukania odpowiednich dla ciebie szkoleń. Zachęcam cię również do lektury artykułu „Kursy psychologiczne online: szkolenia dla miłośników psychologii„, gdzie znajdziesz mniej profesjonalne, ale wciąż bardzo ciekawe kursy z zakresu psychologii, autoterapii i rozwoju osobistego.

4.8/5 - (5 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.