Kursy psychologiczne online: szkolenia dla miłośników psychologii

kursy psychologiczne

Interesują cię kursy psychologiczne, choć psychologią nie zajmujesz się profesjonalnie? A może jesteś zawodowym psychologiem, który prywatnie dba również o samorozwój? Dobrze trafiłeś!

Kursy z psychologii nie są skierowane wyłącznie do specjalistów, na co dzień pracujących z pacjentami, stawiającymi diagnozy i prowadzącymi terapię. Szkolenie psychologiczne może być również doskonałym sposobem na lepsze poznanie siebie, na rozwój osobisty, poprawę relacji z najbliższymi i w pracy. 

Jeśli interesujesz się psychologią i różnymi nurtami terapeutycznymi, a przy tym lubisz samodzielnie rozwiązywać problemy, przyglądać się sobie i pracować nad swoim charakterem i emocjami, kursy psychologiczne online są właśnie dla ciebie. 

Są to szkolenia przygotowane przez specjalistów, zawierające zarówno elementy teoretyczne, jak i całkiem praktyczne, często kończące się uzyskaniem certyfikatu. Pozwolą ci lepiej radzić sobie w relacjach interpersonalnych oraz rozwijać się i osiągać swoje osobiste cele. 

W dzisiejszym wpisie przygotowałem 10 takich kursów, dobranych specjalnie pod kątem różnych potrzeb, przeznaczonych dla osób, które niekoniecznie muszą profesjonalnie zajmować się psychologią. Mam nadzieję, że któryś z nich przykuje twoją uwagę!

Najciekawsze kursy psychologiczne online

1. Zdrowe granice – zdrowa bliskość - Natalia de Barbaro

Zdrowe granice – zdrowa bliskość. Jak budować bliskość i bliskie relacje w oparciu o empatyczną komunikację” to kurs przygotowany przez Natalię de Barbaro, psycholożkę i socjolożkę, autorkę bestsellera „Czuła przewodniczka„. Szkolenie to jest typową odpowiedzią na sytuację w pandemii, kiedy z jednej strony brakuje nam optymizmu, z drugiej – musimy na nowo nauczyć się zbudować relacje z bliskimi.

Kurs z jednej strony pozwala poradzić sobie na co dzień ze stresem, dyskomfortem emocjonalnym, pesymizmem i lękami, również tymi związanymi z przyszłością. Z drugiej natomiast pomaga poprawić relacje z bliskimi i stawiać zdrowe granice w sytuacjach niedoboru i nadmiaru bliskości, a także w obliczu obaw i frustracji.

Kurs składa się z godzinnego wideo, wskazówek oraz praktycznych technik autoterapii. Uzyskujesz dostęp 24 godziny na dobę, na okres 90 dni. Jeśli czujesz, że coraz częściej codzienność cię przytłacza, co uderza też w twoich bliskich, ten kurs jest dla ciebie!

2. Partnerstwo bliskości - K. Waszyńska, A. Żyłkowska

Partnerstwo bliskości – czyli jak zbudować trwałą i pełną zaufania relację?” to kurs psychologiczny prowadzony przez dr hab. Katarzynę Waszyńską i Aleksandrę Żyłkowską – psychoterapeutki i seksuolożki, specjalistek od problemów małżeńskich i edukacji seksualnej. To tak naprawdę praktyczny warsztat dla par.

Kurs podzielony jest na dwie części. Pierwsza poświęcona została stylom przywiązania i modelom tworzenia relacji. Dowiesz się z niej, jak funkcjonujesz w relacji, jaki wpływ ma na to twoje dzieciństwo i jakie konflikty i problemy mogą z tego wynikać. Druga część poświęcona jest budowaniu bliskości i zawiera praktyczne ćwiczenia dla par służące partnerstwu, autonomii i okazywaniu uczuć.

To szkolenie psychologiczne może okazać się dobrym ekwiwalentem dla poradników, a nawet terapii dla par. Stanowi doskonałe wsparcie dla par w kryzysie, ale i osób, które rozpoznają u siebie problemy w budowaniu relacji. Co więcej, na koniec uczestnicy otrzymują certyfikat.

3. Komunikacja w związku - Adrianna Klos

Komunikacja w związku. Treningi i testy dla par nie tylko w kryzysie” to kolejny niezwykle praktyczny kurs psychologiczny online dla par. Jego autorką jest Adrianna Klos – doświadczona psycholożka i psychoterapeutka. To rozbudowany kurs, którego główną część stanowią treningi i testy dla par chcących poprawić komunikację.

Kurs składa się z 5 modułów poświęconych kolejno osobowości w miłości, rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu nowego związku po trudnych doświadczeniach, oczekiwaniom od związku oraz związkom i rodzinie w XXI wieku. Jego zawartość to mini wywiady oraz film wideo, a do tego materiały, treningi, testy, ćwiczenia i pytania.

Podczas kursu poznasz wiele koncepcji na temat związków autorstwa znanych specjalistów. To tak, jakbyś w jednym kursie miał dostęp do treści wszystkich poradników dla par, w dodatku wzbogaconych o ćwiczenia i wsparcie psychologa!

4. Trening oswajania nieśmiałości - Anna Tylikowska i inni

Trening oswajania nieśmiałości” to tym razem kurs psychologiczny skupiony na rozwoju osobistym, a dokładniej walce z cechą, która często uniemożliwia nam skuteczne działanie – nieśmiałością. Autorkami są psycholożki i trenerki.

Kurs składa się z 3 modułów. Pierwszy skupiony jest wokół radzenia sobie z różnymi wyzwaniami, będąc osobą wysoko wrażliwą. Drugi moduł to trening asertywności i poznawanie swoich mocnych stron. Trzeci natomiast skoncentrowany jest na otwartości i autoprezentacji, by pomóc zyskać swobodę w kontaktach społecznych.

Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, niepewną siebie, a może nawet wysoko wrażliwą, ten kurs z pewnością jest dla ciebie. Dzięki niemu lepiej poznasz swoją osobowość z psychologicznego punktu widzenia, a także zyskasz dostęp do licznych ćwiczeń przygotowanych przez doświadczonych psychologów.

5. Terapia ogrodem - Joanna Szmyd i inni

Terapia ogrodem – jak obcowanie z naturą poprawia samopoczucie i zdrowie psychiczne” to dość oryginalny kurs psychologiczny online na naszej liście. Przygotowany został dzięki współpracy terapeutów i znawców przyrody. Być może nie wiesz, jak silne możliwości terapeutyczne ma ogród, las czy inny skrawek natury!

Kurs zawiera nagrania szkoleniowe z ćwiczeniami oraz artykuły i inne materiały do pobrania. Składa się z dwóch modułów. Pierwszy skoncentrowany jest na terapii ogrodem jako sposobie na poprawę dobrostanu psychicznego. Drugi natomiast poświęcony został aspektowi relacji społecznych.

Nawet jeśli nie masz własnego ogrodu, kurs ten pozwoli ci wykorzystać terapeutyczny potencjał ogródka balkonowego, parku czy lasu. To nie żarty – obcowanie z naturą naprawdę może pomóc w koncentracji, radzeniu sobie ze stresem, a nawet traumą.

6. Mindfulness - Julia E. Wahl i inni

Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy” to z kolei typowy kurs psychologiczny skoncentrowany na rozwoju osobistym, a dokładniej tematyce mindfulness. Prowadzony jest przez doświadczone psycholożki i trenerki i choć jego cena nie należy do najniższych, jest to pełne szkolenie zakończone uzyskaniem oficjalnego certyfikatu.

Kurs został podzielony na 3 moduły. W pierwszym znalazły się filmy szkoleniowe, w drugim – praktyki na każdy dzień pracy, w trzecim zaś – ćwiczenia indywidualne i zespołowe. Jako uczestnik otrzymujesz wiele materiałów szkoleniowych, artykułów oraz nagrania audio do medytacji.

Ten kurs pozwoli ci poprawić swoją uważność i koncentrację, skuteczność i kontrolowanie emocji. Nauczysz się radzić sobie ze stresem i poznasz techniki, dzięki którym jakość twojego życia prywatnego i zawodowego ulegnie znacznej poprawie.

7. Sztuka Dobrego Życia - Jak być sobą w domu i w pracy

Sztuka Dobrego Życia – Jak być sobą w domu i w pracy” to kurs rozwoju osobistego przygotowany przez psychoterapeutkę dr Ewę Woydyłło, specjalistkę od terapii uzależnień. Szkolenie jest w zasadzie pakietem porad i praktycznych ćwiczeń, które poprawią wszystkie aspekty życia osobistego i zawodowego.

Kurs został podzielony na 6 kroków. Pierwszy z nich dotyczy relacji z samym sobą – rozpoznania swoich mocnych stron i wzmocnienia samooceny. Drugi dotyczy środowiska pracy – radzenia sobie ze stresem i aktywnego poszukiwania pracy. Trzeci skupiony jest na relacjach rodzinnych i z dziećmi. Kolejne poświęcone zostały zmianom w życiu, związkom partnerskim i stylowi życia.

Zasadniczą częścią kursu są treningi oraz testy do przeprowadzenia samooceny. To solidny program (zakończony certyfikatem), prowadzący systematycznie do poprawy najważniejszych elementów życia.

8. Wprowadzenie do terapii IFS - Michał Pasterski

Wprowadzenie do terapii IFS” to kurs Michała Pasterskiego, dzięki któremu możesz samodzielnie krok po kroku zastosować autoterapię opartą na systemie wewnętrznej rodziny (Internal Family Systems). Punktem wyjścia jest teoria subosobowości, a więc przekonania, że nasza osobowość ma swoje podelementy.

Subosobowości są jak nasze wewnętrzne głosy, które się ze sobą spierają. To może być wewnętrzny krytyk czy wewnętrzne dziecko, które w nas tkwią. Ważne, by je rozpoznać i nauczyć się kontrolować komunikację między nimi. Temu właśnie służy omawiany kurs.

W skład szkolenia wchodzą materiały wideo (10 godzin), materiały audio oraz kilkanaście praktycznych ćwiczeń. Poznasz zatem nie tylko teorię, ale i praktykę. Zobaczysz, jak wygląda terapia IFS (na podstawie nagranej sesji z klientem) oraz dowiesz się, jak ją wykorzystać do autoterapii.

9. Poczucie własnej wartości - Sandra Lasek

Bez wątpienia niskie poczucie własnej wartości jest pułapką, która nie pozwala nam efektywnie działać, rozwijać się i poprawiać jakość naszego życia i relacji międzyludzkich. Kurs psychologiczny „Poczucie własnej wartości” ma na celu wydostanie się z tej pułapki.

Zbyt niskie poczucie własnej wartości to problem wielu osób, na różnym etapie ich życia. Bywa, że jest wynikiem naszego wychowania w dzieciństwie, ale też potrafi być rezultatem jakiegoś poważniejszego niepowodzenia w życiu, np. nieudanego związku czy utraty pracy.

Dzięki temu kursowi zrozumiesz przyczyny swojego niskiego poczucia własnej wartości, dostrzeżesz, jaki wpływ ma ono na twoje obecne życie, jak możesz wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co o sobie myślisz, oraz odkryć w sobie potencjał niezbędny do osiągania wymarzonych celów.

10. Samoakceptacja – Michał Pasterski

Akceptacja siebie to niezwykle ważny element budowania poczucia własnej wartości. Dzięki niej zyskujemy wewnętrzny spokój i przestajemy toczyć emocjonalną walkę z samym sobą. Kurs „Samoakceptacja” stanowi wsparcie dla osób chcących dowiedzieć się, jak postrzegać siebie z życzliwością i wyrozumiałością.

Podczas kursu będziesz mieć okazję popracować nad swoimi słabościami, a także dowiesz się, jak poczuć się komfortowo i swobodnie, będąc sobą. Michał Pasterski poda ci również cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, w których jesteś krytykowany i nieakceptowany przez osoby mające inne oczekiwania względem ciebie.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu poczucia własnej wartości i poziomu samoakceptacji oraz pokochaniu na nowo samego siebie, zapoznaj się z tym kursem i poczuj się dobrze we własnej skórze.

Kursy z psychologii: do czego mogą się przydać?

Po co właściwie powinienem zrobić szkolenie psychologiczne? Czy kursy psychologiczne online mogą przynieść mi jakąś konkretną korzyść?

Wbrew pozorom wcale nie musisz być po studiach psychologicznych, by poszerzać swoją wiedzę z zakresu psychologii i móc to wykorzystać w praktyce. Przedstawione powyżej kursy w pierwszej kolejności pozwalają ci lepiej poznać siebie, nauczyć się panować nad stresem i emocjami, skuteczniej działać na co dzień i poprawić samoocenę. Ale nie tylko.

To też kursy, które mogą wpłynąć na twoje relacje z bliskimi: rodziną, dziećmi, ale przede wszystkim z partnerem/ką. Zawierają nie tylko nagrania wideo, ale i konkretne ćwiczenia, którego zostały przygotowane przez certyfikowanych psychoterapeutów. Taki kurs może pomóc ci uniknąć kryzysu w związku, zastąpić poradnik, a niekiedy, na wczesnym etapie, nawet i terapię.

W końcu, kursy psychologiczne online z certyfikatem są namacalnym potwierdzeniem twoich umiejętności i nabytej wiedzy. Nie tylko świadczy to o tym, że dbasz o swój rozwój osobisty i poszerzasz swoje horyzonty. Wiadomości z zakresu psychologii poświadczone kursem mają kluczowe znaczenie w zawodach takich jak trener rozwoju osobistego, specjalista od HR, specjalista od marketingu i PR, menedżer czy nawet nauczyciel.

Z tych powodów gorąco zachęcam cię do uczestniczenia w kursach z psychologii. Jestem pewien, że nie rozczarujesz się, a wręcz przeciwnie – ukończenie ich przyniesie ci wiele satysfakcji i poprawi jakość twojego życia, w domu i w pracy.

Mam nadzieję, że przedstawione kursy zainteresowały cię i zdecydujesz się na udział w choć jednym z nich. Warto tu wspomnieć, że wiele z nich często jest w promocyjnej cenie, obniżonej w stosunku do cennika przedstawionego w artykule.

5/5 - (3 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.