Kursy psychologiczne online: szkolenia dla miłośników psychologii

kursy psychologiczne

Interesują cię kursy psychologiczne, choć psychologią nie zajmujesz się profesjonalnie? A może jesteś zawodowym psychologiem, który prywatnie dba również o samorozwój? Dobrze trafiłeś!

Kursy z psychologii nie są skierowane wyłącznie do specjalistów, na co dzień pracujących z pacjentami, stawiającymi diagnozy i prowadzącymi terapię. Szkolenie psychologiczne może być również doskonałym sposobem na lepsze poznanie siebie, na rozwój osobisty, poprawę relacji z najbliższymi i w pracy. 

Jeśli interesujesz się psychologią i różnymi nurtami terapeutycznymi, a przy tym lubisz samodzielnie rozwiązywać problemy, przyglądać się sobie i pracować nad swoim charakterem i emocjami, kursy psychologiczne online są właśnie dla ciebie. 

Są to szkolenia przygotowane przez specjalistów, zawierające zarówno elementy teoretyczne, jak i całkiem praktyczne, często kończące się uzyskaniem certyfikatu. Pozwolą ci lepiej radzić sobie w relacjach interpersonalnych oraz rozwijać się i osiągać swoje osobiste cele. 

W dzisiejszym wpisie przygotowałem 10 takich kursów, dobranych specjalnie pod kątem różnych potrzeb, przeznaczonych dla osób, które niekoniecznie muszą profesjonalnie zajmować się psychologią. Mam nadzieję, że któryś z nich przykuje twoją uwagę!

Najciekawsze kursy psychologiczne online

1. Wprowadzenie do terapii IFS - Michał Pasterski

Wprowadzenie do terapii IFS” to kurs Michała Pasterskiego, dzięki któremu możesz samodzielnie krok po kroku zastosować autoterapię opartą na systemie wewnętrznej rodziny (Internal Family Systems). Punktem wyjścia jest teoria subosobowości, a więc przekonania, że nasza osobowość ma swoje podelementy.

Subosobowości są jak nasze wewnętrzne głosy, które się ze sobą spierają. To może być wewnętrzny krytyk czy wewnętrzne dziecko, które w nas tkwią. Ważne, by je rozpoznać i nauczyć się kontrolować komunikację między nimi. Temu właśnie służy omawiany kurs.

W skład szkolenia wchodzą materiały wideo (10 godzin), materiały audio oraz kilkanaście praktycznych ćwiczeń. Poznasz zatem nie tylko teorię, ale i praktykę. Zobaczysz, jak wygląda terapia IFS (na podstawie nagranej sesji z klientem) oraz dowiesz się, jak ją wykorzystać do autoterapii.

2. Samoakceptacja – Michał Pasterski

Akceptacja siebie to niezwykle ważny element budowania poczucia własnej wartości. Dzięki niej zyskujemy wewnętrzny spokój i przestajemy toczyć emocjonalną walkę z samym sobą. Kurs „Samoakceptacja” stanowi wsparcie dla osób chcących dowiedzieć się, jak postrzegać siebie z życzliwością i wyrozumiałością.

Podczas kursu będziesz mieć okazję popracować nad swoimi słabościami, a także dowiesz się, jak poczuć się komfortowo i swobodnie, będąc sobą. Michał Pasterski poda ci również cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, w których jesteś krytykowany i nieakceptowany przez osoby mające inne oczekiwania względem ciebie.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu poczucia własnej wartości i poziomu samoakceptacji oraz pokochaniu na nowo samego siebie, zapoznaj się z tym kursem i poczuj się dobrze we własnej skórze.

3. Jak zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości - Kamil Lizurej

Kurs „Jak zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości” to 7-godzinne szkolenie składające się z prawie 50 wykładów podzielonych na 8 , przygotowane przez Kamila Lizureja – trenera mentalnego i szkoleniowca.

W czasie kursu nauczysz się budować swoją pewność siebie, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zaczniesz wychodzić ze swojej strefy komfortu i efektywnie wykorzystywać swoje talenty. Poradzisz sobie z wewnętrznym krytykiem i zaczniesz doceniać swoje cechy, umiejętności i osiągnięcia.

Kurs zawiera pytania testowe, kończy się certyfikatem i można się nim pochwalić na LinkedIn. Dostęp jest także z aplikacji mobilnej, dzięki czemu możesz słuchać wykładów w dowolnym miejscu i czasie.

4. Inteligencja emocjonalna - jak radzić sobie z emocjami - Robert Szczepaniak

Inteligencja emocjonalna – jak radzić sobie z emocjami” to kurs psychologiczny autorstwa coacha i terapeuty Roberta Szczepanika, który uczy o długo ignorowanym typie inteligencji – tym powiązanym z emocjami.

W ramach kursu opanujesz umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami i stresem, a także nauczysz się je wykorzystywać w różnych sytuacjach. Dzięki niemu przestaniesz poddawać się presji otoczenia, będziesz się efektywniej motywować i łatwiej ci będzie wyrażać emocje.

Kurs składa się z 24 wykładów trwających w sumie 5 godzin. Część została poświęcona technikom autoterapii, które możesz wdrożyć do codziennego życia.

5. Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje - Agata Bijak

Jak radzić sobie ze stresem i kontrolować emocje” to kolejny kurs psychologiczny online na tej liście, który poświęcony jest tematyce pokonywania stresu, presji i trudnych emocji w codziennym życiu. Jego autorką jest psycholożka biznesu Agata Bijak.

Ze względu na specjalizację prowadzącej, kurs w dużej mierze koncentruje się na codzienności w pracy. Znajdziesz tu sposoby na wypalenie zawodowe, presję i stresujące sytuacje w pracy, a także metody na zwiększenie swojej efektywności.

Szkolenie uzupełniają wykłady z technik relaksacyjnych, inteligencji emocjonalnej i rozumienia własnych emocji. Jego efekty są szybko zauważalne, szczególnie gdy na co dzień zmagasz się ze stresem w pracy.

6. Mindfulness - trening uważności od podstaw - Adrian Longosz

Kurs „Mindfulness – trening uważności od podstaw” Adriana Longosza to szkolenie z techniki zwiększania świadomości, koncentracji i redukcji stresu. Ma wiele wspólnego z technikami medytacji, a nauka świadomego oddechu jest jedną z części tego kursu.

Zwiększenie świadomości i nauka bycia „tu i teraz” wpływa na poprawę wielu sfer naszego życia. Dzięki temu nie tylko opanowujemy stres, jesteśmy bardziej efektywni i kontrolujemy emocje. Na dłuższą metę budujemy też trwalsze i zdrowsze relacje, zwiększamy pewność siebie i w efekcie stajemy się szczęśliwsi.

Jeśli męczy cię zawrotne tempo życia, masz wrażenie, że nie czerpiesz z niego satysfakcji i umyka ci wiele istotnych spraw, zwolnij i spróbuj mindfulness.

7. Jak być asertywnym - sztuka wyrażania własnego zdania i emocji - Kamil Lizurej

Jak być asertywnym – sztuka wyrażania własnego zdania i emocji” Kamila Lizureja to bardzo przydatny praktyczny kurs asertywności, skoncentrowany na określonych technikach i treningu asertywności.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak skutecznie bronić się przed manipulacją i efektywnie odmawiać, bez agresji czy uległości. Ocenisz także swój poziom asertywności i właściwie zdiagnozujesz swoje problemy.

Kurs uzupełniają wykłady poświęcone mowie ciała podczas dyskusji. Oprócz wykładów uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń i uczą się praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

8. Poczucie własnej wartości - Sandra Lasek

Bez wątpienia niskie poczucie własnej wartości jest pułapką, która nie pozwala nam efektywnie działać, rozwijać się i poprawiać jakość naszego życia i relacji międzyludzkich. Kurs psychologiczny „Poczucie własnej wartości” ma na celu wydostanie się z tej pułapki.

Zbyt niskie poczucie własnej wartości to problem wielu osób, na różnym etapie ich życia. Bywa, że jest wynikiem naszego wychowania w dzieciństwie, ale też potrafi być rezultatem jakiegoś poważniejszego niepowodzenia w życiu, np. nieudanego związku czy utraty pracy.

Dzięki temu kursowi zrozumiesz przyczyny swojego niskiego poczucia własnej wartości, dostrzeżesz, jaki wpływ ma ono na twoje obecne życie, jak możesz wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co o sobie myślisz, oraz odkryć w sobie potencjał niezbędny do osiągania wymarzonych celów.

9. e-Wykłady psychologiczno-pedagogiczne

E-wykłady psychologiczno-pedagogiczne” to rewelacyjny kurs dla osób, które chcą zdobyć podstawową wiedzę z różnych dziedzin psychologii, by przekonać się, co je interesuje najbardziej. Szkolenie jest bardzo przekrojowe i składa się z 13 modułów.

Każdy moduł dotyka innego tematu z zakresu psychologii i pedagogiki. I tak mamy np. uzależnienia i środki psychoaktywne, przemoc w rodzinie, zaburzenia rozwojowe i niepełnosprawność intelektualna, mindfulness, arteterapia czy seksualność.

Szkolenie ma charakter indywidualny i choć nie daje uprawnień terapeutycznych, kończy się uzyskaniem certyfikatu online.

10. Podstawy seksualności człowieka

Podstawy seksualności człowieka” to obszerne szkolenie online z dziedziny seksuologii, które może mieć charakter doskonalący, ale zainteresuje też amatorów psychologii.

Kurs składa się z trzech modułów. Jego znaczna część obejmuje tematy związane z podstawami seksualności, w tym seksualność kobiet w ciąży, choroby przenoszone drogą płciową, normy i zachowania seksualne. Pozostałe części związane są z promocją zdrowia i psychosomatyką.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu online. Każdy uczestnik po zakupie otrzymuje materiały w formacie PDF.

Kursy z psychologii: do czego mogą się przydać?

Po co właściwie powinienem zrobić szkolenie psychologiczne? Czy kursy psychologiczne online mogą przynieść mi jakąś konkretną korzyść?

Wbrew pozorom wcale nie musisz być po studiach psychologicznych, by poszerzać swoją wiedzę z zakresu psychologii i móc to wykorzystać w praktyce. Przedstawione powyżej kursy w pierwszej kolejności pozwalają ci lepiej poznać siebie, nauczyć się panować nad stresem i emocjami, skuteczniej działać na co dzień i poprawić samoocenę. Ale nie tylko.

To też kursy, które mogą wpłynąć na twoje relacje z bliskimi: rodziną, dziećmi, ale przede wszystkim z partnerem/ką. Zawierają nie tylko nagrania wideo, ale i konkretne ćwiczenia, którego zostały przygotowane przez certyfikowanych psychoterapeutów. Taki kurs może pomóc ci uniknąć kryzysu w związku, zastąpić poradnik, a niekiedy, na wczesnym etapie, nawet i terapię.

W końcu, kursy psychologiczne online z certyfikatem są namacalnym potwierdzeniem twoich umiejętności i nabytej wiedzy. Nie tylko świadczy to o tym, że dbasz o swój rozwój osobisty i poszerzasz swoje horyzonty. Wiadomości z zakresu psychologii poświadczone kursem mają kluczowe znaczenie w zawodach takich jak trener rozwoju osobistego, specjalista od HR, specjalista od marketingu i PR, menedżer czy nawet nauczyciel.

Z tych powodów gorąco zachęcam cię do uczestniczenia w kursach z psychologii. Jestem pewien, że nie rozczarujesz się, a wręcz przeciwnie – ukończenie ich przyniesie ci wiele satysfakcji i poprawi jakość twojego życia, w domu i w pracy.

Mam nadzieję, że przedstawione kursy zainteresowały cię i zdecydujesz się na udział w choć jednym z nich. Warto tu wspomnieć, że wiele z nich często jest w promocyjnej cenie, obniżonej w stosunku do cennika przedstawionego w artykule.

5/5 - (4 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.