Szukaj
Close this search box.

Kursy pewności siebie: 10 najlepszych kursów online

kursy pewności siebie

Jeśli poczucie własnej wartości nie jest twoją mocną stroną, z pomocą przychodzą ci kursy pewności siebie, dzięki którym popracujesz nad samooceną i zyskasz nową motywację do poprawiania jakości swojego życia.

Zwiększenie poczucia własnej wartości stanowi pierwszy krok do lepszego samopoczucia, pozwala stawić czoła codziennym wyzwaniom i podjąć najbardziej ambitne cele. Niska samoocena i brak pewności siebie mogą być ogromną przeszkodą na drodze do naszych marzeń.

Dobra wiadomość jest taka, że pewność siebie nie jest cechą zapisaną w naszych genach. Nie możesz wybrać koloru swoich oczu, ale zawsze możesz nauczyć się rozpoznawać i pokonywać swoje ograniczenia i doceniać swoje mocne strony.

Poniżej znajdziesz 10 propozycji kursów wraz z opisami, autorstwa specjalistów z dziedziny coachingu, którzy zaproponują ci efektywne metody zwiększania pewności siebie.

Najlepsze kursy pewności siebie

1. Jak zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości - Kamil Lizurej

Kurs „Jak zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości” to 7-godzinne szkolenie składające się z prawie 50 wykładów podzielonych na 8 , przygotowane przez Kamila Lizureja – trenera mentalnego i szkoleniowca.

W czasie kursu nauczysz się budować swoją pewność siebie, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zaczniesz wychodzić ze swojej strefy komfortu i efektywnie wykorzystywać swoje talenty. Poradzisz sobie z wewnętrznym krytykiem i zaczniesz doceniać swoje cechy, umiejętności i osiągnięcia.

Kurs zawiera pytania testowe, kończy się certyfikatem i można się nim pochwalić na LinkedIn. Dostęp jest także z aplikacji mobilnej, dzięki czemu możesz słuchać wykładów w dowolnym miejscu i czasie.

2. Poczucie własnej wartości - Sandra Lasek

Zbyt niskie poczucie własnej wartości to problem wielu osób, na różnym etapie ich życia. Bywa, że jest wynikiem naszego wychowania w dzieciństwie, ale też potrafi być rezultatem jakiegoś poważniejszego niepowodzenia w życiu, np. nieudanego związku czy utraty pracy.

Bez wątpienia niskie poczucie własnej wartości jest właśnie tą pułapką, która nie pozwala nam efektywnie działać, rozwijać się i poprawiać jakość naszego życia i relacji międzyludzkich. Kurs „Poczucie własnej wartości” ma na celu wydostanie się z tej pułapki.

Dzięki niemu zrozumiesz przyczyny swojego niskiego poczucia własnej wartości, dostrzeżesz, jaki wpływ ma ono na twoje obecne życie, jak możesz wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co o sobie myślisz, oraz odkryć w sobie potencjał niezbędny do osiągania wymarzonych celów.

3. Trening asertywności - Michał Pasterski

Problem z asertywnością cechuje wielu ludzi. Jego podłożem są zazwyczaj obawy związane z urażeniem uczuć drugiej osoby lub z konsekwencjami wynikającymi z zależności, np. w pracy. Warto zatem sięgnąć po kurs „Trening asertywności”, aby jak najszybciej opanować sztukę odmawiania tak, by nie stawiać siebie oraz innych w niezręcznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Kurs ma również na celu przedstawienie różnic pomiędzy byciem asertywnym a agresywnym, bowiem przesadna, nieadekwatna asertywność także może negatywnie wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Ponadto autor przedstawia w nim różne sposoby na asertywność, nie tylko umiejętność mówienia wprost „nie”.

Jeśli czujesz, że asertywność jest twoja słabą stroną, rozpocznij kurs, naucz się stawiać granice, odzyskaj siebie i twórz zdrowe relacje z innymi ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym!

4. Pewność siebie w relacjach – Michał Pasterski

Relacje międzyludzkie mają niewątpliwie duży wpływ na nasze życie. Dzięki nim nabiera ono kolorów i odczuwamy większe poczucie szczęścia. Aby zbudować dobre relacje z drugą osobą, musimy jednak pokochać samego siebie i zadbać o poczucie własnej wartości.

Zaakceptowanie siebie i wszystkich niedoskonałości pomaga w nawiązywaniu zdrowych relacji, opartych na niezależności.

Pewność siebie w relacjach” to kurs, dzięki któremu nauczysz się być asertywnym wobec innych ludzi, pozbędziesz się lęku przed byciem odrzuconym oraz dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby i emocje, a także żyć w dobrych relacjach z samym sobą. Ponadto odkryjesz sposoby na uniezależnianie swojej wartości od opinii innych ludzi.

5. Wolność od wewnętrznego krytyka – Michał Pasterski

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy nie jesteś wobec siebie zbyt krytyczny? Czy nie podcinasz sobie na każdym kroku skrzydeł i nie myślisz o sobie w negatywny sposób? Jeśli tak, zadbaj o to, aby uwolnić się od surowego traktowania samego siebie i naucz się doceniać swoją wyjątkowość.

Autor kursu „Wolność od wewnętrznego krytyka” uczy, jak opanować nawyk nieustannej krytyki samego siebie, który powoduje pojawianie się w nas poczucia winy, wstydu oraz niekiedy odbiera nam chęć do życia oraz obniża nasze poczucie własnej wartości.

Sięgnij po ten kurs, jeżeli chcesz poznać metody uwolnienia się od destrukcyjnego wpływu „wewnętrznego krytyka” i poczuć emocjonalną wolność. Bądź dla siebie wsparciem i zamień krytykę na pochwałę.

6. Samoakceptacja – Michał Pasterski

Akceptacja siebie to niezwykle ważny element budowania poczucia własnej wartości. Dzięki niej zyskujemy wewnętrzny spokój i przestajemy toczyć emocjonalną walkę z samym sobą. Kurs „Samoakceptacja” stanowi wsparcie dla osób chcących dowiedzieć się, jak postrzegać siebie z życzliwością i wyrozumiałością.

Podczas kursu będziesz mieć okazję popracować nad swoimi słabościami, a także dowiesz się, jak poczuć się komfortowo i swobodnie, będąc sobą. Michał Pasterski poda ci również cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, w których jesteś krytykowany i nieakceptowany przez osoby mające inne oczekiwania względem ciebie.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu poczucia własnej wartości i poziomu samoakceptacji oraz pokochaniu na nowo samego siebie, zapoznaj się z tym kursem i poczuj się dobrze we własnej skórze.

7. Myśli pod kontrolą – Michał Pasterski

Myśli pod kontrolą” to kurs pomagający zapanować nad kłębiącymi się w twojej głowie myślami. Za pomocą kursu dowiesz się, jak odróżnić negatywne i destrukcyjne myśli od tych pozytywnych i motywujących do działania.

Zmiana nawyków, także tych myślowych, wymaga praktyki. Jeśli ukształtujesz na nowo swoją rzeczywistość, zyskasz umiejętność panowania nad myślami, co pomoże ci przejąć większą kontrolę nad swoim życiem.

Uczestnictwo w kursie ułatwi ci kontrolowanie swoich myśli i naprowadzi na skuteczne schematy radzenia sobie ze źle wpływającymi na nas bodźcami. Już teraz przejmij kontrolę nad swoim sposobem myślenia!

8. Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania – Adam Rogala

Jeśli podczas wystąpień publicznych czujesz się skrępowany i nie odnajdujesz się dobrze, będąc w centrum zainteresowania, skorzystaj z kursu „Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania” autorstwa Adama Rogali.

Podczas kursu dowiesz się jak uwolnić się od stresu i tremy towarzyszącej przemówieniom publicznym oraz poznasz tajniki fantastycznych mówców. Ponadto nauczysz się, jak zachować spokój podczas ważnych przemówień i jak czerpać z nich przyjemność.

Choć sztuka przemawiania jest szczególnie przydatna i pożądana podczas spotkań biznesowych, to może przydać się ona również w kontaktach towarzyskich. Dlatego warto zapoznać się z metodami i technikami poprawiającymi jakość naszych wystąpień.

9. Zbuduj prawdziwą pewność siebie – Michał Pasterski

Wiara w siebie i własne możliwości to niewątpliwie klucz do sukcesu i osiągania zamierzonych celów. Są to filary naszego życia, nad którymi możemy nieustannie pracować. Choć wielu z nas ma w sobie lęki i niejednokrotnie odczuwa niepewność, nie oznacza to, że nie mamy szansy stać się pewnymi siebie i odważnymi osobami.

30-dniowy kurs „Zbuduj prawdziwą pewność siebie” pokazuje etapy budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie i pomaga przez nie przejść. Z pomocą Michała Pasterskiego nauczysz się wzmacniać swoją samoocenę, a także dowiesz się, jak wyjść ze strefy komfortu oraz jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

To idealny kurs dla wszystkich, którzy pragną nabrać pewności siebie i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

10. Pewność siebie! Pożegnaj przeciętność i korzystaj z życia – Joanna Janowicz

Pewność siebie! Pożegnaj przeciętność i korzystaj z życia” to autorski kurs Joanny Janowicz, dzięki któremu dowiesz się więcej na temat pewności siebie i nauczysz się korzystać z niej każdego dnia. Jeśli zależy ci na nieustannym samodoskonaleniu i jesteś otwarty na wprowadzenie do swojego życia zmian, weź udział w tym kursie.

Kupując go, uzyskasz całkowity dożywotni dostęp do treści na urządzeniach mobilnych i telewizorach oraz certyfikat uczestnictwa i ukończenia kursu.

Pracując nad własnymi niedoskonałościami i przekonaniami, będziesz mógł stać się lepszą wersją siebie i odnieść wiele korzyści. Kurs pomoże ci poszerzyć twoją strefę komfortu, a także sprawi, że przełamiesz swoje ograniczenia i lęki.

Brak pewności siebie nie musi być już dla ciebie ograniczeniem. Skorzystaj ze wskazówek przekazywanych przez autorkę i znacząco popraw jakość swojego życia.

Przedstawione przeze mnie kursy pewności siebie są doskonałą bazą, która ułatwi ci podniesienie swojej samooceny i pomoże zyskać większe poczucie własnej wartości. Zachęcam cię do skorzystania z tych warsztatów. Biorąc w nich udział, masz szansę poznać metody i techniki radzenia sobie z brakiem pewności siebie. Już dziś zainwestuj w siebie i w swój rozwój!

4.6/5 - (14 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: