Szukaj
Close this search box.

Kursy komunikacji interpersonalnej: 10 najlepszych kursów online

kursy komunikacji interpersonalnej

Komunikacja interpersonalna polega na wzajemnym przekazywaniu sobie informacji, uczuć i emocji, wykorzystując werbalne i niewerbalne środki przekazu. Jest elementem szeroko pojętej komunikacji społecznej. Choć każdy z nas wymienia setki komunikatów dziennie, to nie wszyscy potrafią robić to na tyle efektywnie, aby osiągać zamierzone podczas dyskusji cele. Jeśli czujesz, że powinieneś popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi, sięgnij po kurs komunikacji interpersonalnej.

W tym artykule przedstawię ci kursy, przygotowane przez specjalistów z dziedziny coachingu, rozwoju osobistego czy psychologii. Pomogą ci one poprawić jakość przekazu informacji oraz nauczą skutecznych technik i metod rozwiązywania konfliktów, powstałych na skutek nieprawidłowej komunikacji.

Kurs komunikacji interpersonalnej to doskonała forma wspierania swojego rozwoju osobistego. Pozyskaną ze szkoleń wiedzę będziesz mógł wykorzystać zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym.

Przyjrzyjmy się teraz 10 propozycjom najlepszych kursów komunikacji. Sprawdź, co oferują, jak są skonstruowane i jakie efekty dzięki nim możesz osiągnąć.

Kursy komunikacji interpersonalnej

1. Sztuka rozwiązywania konfliktów – Tomek Kwieciński

Kurs komunikacji interpersonalnej Tomka Kwiecińskiego pt. „Sztuka rozwiązywania konfliktów” to doskonała propozycja dla osób, które chcą wyeliminować swoje błędy komunikacyjne i nauczyć się lepiej wyrażać swoje uczucia. Dzięki uczestnictwie w kursie będziesz mieć okazję zrozumieć punkt widzenia i potrzeby innych osób. Ponadto popracujesz nad poprawą jakości swoich relacji oraz nad ulepszeniem swojego życia na wszystkich płaszczyznach.

Autor wyjaśni ci, jak efektywnie rozwiązywać konflikty i udoskonalić sztukę osiągania kompromisów. Dodatkowo podpowie ci, jakie błędy komunikacyjne możesz popełniać i zaproponuje zestaw ćwiczeń, pomagający wyeliminować złe nawyki.

Naucz się wyrażać swoje potrzeby i uczucia, komunikować swoje oczekiwania oraz w sposób świadomy unikać konfliktów.

2. Trening asertywności - Michał Pasterski

Problem z asertywnością cechuje wielu ludzi. Jego podłożem są zazwyczaj obawy związane z urażeniem uczuć drugiej osoby lub z konsekwencjami wynikającymi z zależności, np. w pracy. Warto zatem sięgnąć po kurs „Trening asertywności”, aby jak najszybciej opanować sztukę odmawiania tak, by nie stawiać siebie oraz innych w niezręcznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Kurs ma również na celu przedstawienie różnic pomiędzy byciem asertywnym a agresywnym, bowiem przesadna, nieadekwatna asertywność także może negatywnie wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Ponadto autor przedstawia w nim różne sposoby na asertywność, nie tylko umiejętność mówienia wprost „nie”.

Jeśli czujesz, że asertywność jest twoja słabą stroną, rozpocznij kurs, naucz się stawiać granice, odzyskaj siebie i twórz zdrowe relacje z innymi ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym!

3. Pewność siebie w relacjach – Michał Pasterski

Relacje międzyludzkie mają niewątpliwie duży wpływ na nasze życie. Dzięki nim nabiera ono kolorów i ogarnia nas większe poczucie szczęścia. Aby zbudować dobre relacje z drugą osobą, musimy jednak pokochać samego siebie i zadbać o poczucie własnej wartości.

Zaakceptowanie siebie i wszystkich niedoskonałości pomaga w nawiązywaniu zdrowych relacji, opartych na niezależności.

Pewność siebie w relacjach” to kurs, dzięki któremu nauczysz się być asertywny wobec innych ludzi, pozbędziesz się lęku przed byciem odrzuconym oraz dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby i emocje, a także jak żyć w dobrych relacjach z samym sobą. Ponadto odkryjesz sposoby na uniezależnianie swojej wartości od opinii innych ludzi.

4. Trudne relacje, dobre relacje - Michał Pasterski

Trudne relacje, dobre relacje” to kurs składający się z 3-godzinnego nagrania warsztatu online. Dotyczy budowania relacji międzyludzkich, przede wszystkim między partnerami, ale nie tylko – również w relacjach rodzinnych, towarzyskich czy zawodowych.

Kluczowymi zagadnieniami poruszanymi w trakcie kursu są manipulacje emocjonalne oraz właściwa komunikacja z drugą osobą. Warsztat pozwoli ci zdemaskować sytuacje, w których druga osoba usiłuje manipulować twoimi uczuciami, uwolnić się od uzależnienia od partnera, ale też nauczyć efektywnej komunikacji i kontroli negatywnych emocji oraz lepszego poznania drugiego człowieka.

Kurs jest elastyczny i możesz go realizować w dowolnym czasie. Jednocześnie porusza wiele zagadnień, które mogą zostać wykorzystane przez każdego do stworzenia zdrowych i satysfakcjonujących relacji międzyludzkich, nie tylko tych o charakterze romantycznym.

5. Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania – Adam Rogala

Jeśli podczas wystąpień publicznych czujesz się skrępowany i nie odnajdujesz się dobrze, będąc w centrum zainteresowania, skorzystaj z kursu „Wystąpienia publiczne. Sztuka przemawiania” autorstwa Adama Rogali.

Podczas kursu dowiesz się, jak uwolnić się od stresu i tremy towarzyszącej przemówieniom publicznym oraz poznasz tajniki fantastycznych mówców. Ponadto nauczysz się, jak zachować spokój podczas ważnych przemówień i jak czerpać z nich przyjemność.

Choć sztuka przemawiania jest szczególnie przydatna i pożądana podczas spotkań biznesowych, to może przydać się ona również w kontaktach towarzyskich. Dlatego warto zapoznać się z metodami i technikami poprawiającymi jakość naszych wystąpień.

6. Pierwsze wrażenie – Sandra Lasek

Jeżeli chcesz wzmocnić swoją pewność siebie, poznać efektywne metody budowania swojego wizerunku czy poprawić jakość komunikacji, weź udział w kursie Sandry Lasek „Pierwsze wrażenie”. Autorka pokaże ci, jak wprowadzić do swojego życia niewielkie zmiany, które zaprocentują wieloma korzyściami.

Sięgając po kurs, poprawisz swoją komunikację z innymi ludźmi, nauczysz się wywierać jak najlepsze pierwsze wrażenie, a także dowiesz się, jak zainteresować swoją osobą innych. Pozbędziesz się również swoich ograniczeń i niechcianych zachowań, które negatywnie wpływają na twoje samopoczucie.

Już teraz skorzystaj z tego kursu i zadbaj o umiejętność wywierania dobrego wrażenia na innych!

7. Sztuka komunikacji - jak rozmawiać, by zjednać sobie ludzi – Jarosław Gibas

Z kursu Jarosława Gibasa „Sztuka komunikacji – jak rozmawiać, by zjednać sobie ludzi” nauczysz się, jak budować trwałe relacje i więzi, a także jak zjednywać sobie rozmówców i sprawiać, aby uznawali kontakt z nami za wartościowy. Dodatkowo poznasz reguły obowiązujące w skutecznej komunikacji. Dowiesz się również, jak i kiedy stosować werbalne i niewerbalne środki przekazu oraz jakich postaw unikać.

Kurs komunikacji interpersonalnej, proponowany przez autora, dedykowany jest wszystkim osobom chcącym poprawić lub zdobyć nowe umiejętności komunikacyjne i wykorzystać je zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Mogą więc z niego skorzystać zarówno managerowie, jak i rodzice czy osoby mające trudności w nawiązywaniu nowych relacji.

8. Re-konstrukcja relacji. Jak budować i naprawiać relacje? - Jarosław Gibas

Re-konstrukcja relacji. Jak budować i naprawiać relacje?” to kurs autorstwa Jarosława Gibasa, którego głównym tematem są relacje oraz techniki ich konstruowania i rekonstruowania. Autor przedstawia metody rozwiązywania konfliktów za pomocą narzędzi psychologii transpersonalnej.

Kurs da ci możliwość przyjrzeć się relacjom na podstawie atrybutów osobowości oraz komponentów ją tworzących.

Z warsztatów dowiesz się również, jak budować zdrowe i trwałe więzi, jakie warunki muszą być spełnione, aby komunikacja była zrozumiała dla obu stron oraz od czego zależy skuteczność nawiązywanych relacji. Uczestnictwo w kursie pozwoli ci więc zdobyć odpowiednią wiedzę i przygotowanie, dzięki czemu będzie ci łatwiej komunikować się z innymi.

9. The Complete Communication Skills Master Class for Life – TJ Walker

Kurs komunikacji interpersonalnej „The Complete Communication Skills Master Class for Life” ma na celu zapoznanie uczestników z technikami efektywnej komunikacji. Wiedza nabyta podczas warsztatów pozwoli ci rozwinąć się na wielu płaszczyznach, gdyż jak twierdzi sam autor, umiejętności komunikacyjne to jedne z najważniejszych zdolności, gwarantujących nam sukcesy w życiu. Dlatego tak ważne jest, aby je rozwijać i stale nad nimi pracować.

Podczas kursu dowiesz się, jak komunikować się, aby rozmówcy zainteresowali się przekazywanymi przez ciebie treściami i je zapamiętali. Ponadto nauczysz się asertywności i popracujesz nad siłą perswazji, co zapewni ci możliwość skutecznego wpływania na ludzi i na podejmowane przez nich decyzje.

10. Communication Fundamentals: How To Communicate Better – Life Progression Project, Lorraine Wiseman

Communication Fundamentals: How To Communicate Better” to kurs zawierający mnóstwo informacji na temat podstaw komunikacji oraz budowania trwałych więzi z ludźmi. Jeśli chcesz efektywnie komunikować się ze swoimi współpracownikami, szefem, rodziną czy przyjaciółmi, to jest to kurs idealny dla ciebie!

Ten kurs komunikacji interpersonalnej nauczy cię rozpoznawać i dostosowywać się do różnych typów osobowości i ich stylów komunikacyjnych, a także wyjaśni różnice między nimi. Oprócz wiadomości teoretycznych, autorzy zamieścili wiele przykładów i ćwiczeń, które pozwolą ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Pod koniec kursu będziesz w stanie pewnie i skutecznie komunikować się z innymi w każdej sytuacji, a dzięki temu budować silniejsze relacje czy osiągać cele zawodowe i prywatne.

Dziękuję ci za przeczytanie tego artykułu do końca. Mam nadzieję, że udało mi się zainteresować się ofertą kursów komunikacji interpersonalnej dostępnych online. Biorąc udział w warsztatach, z pewnością zdobędziesz cenną wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystywać każdego dnia. Już dziś zainwestuj w siebie i swój rozwój osobisty!

Jeśli poszukujesz innych kursów samorozwoju, zapraszam cię do zapoznania się z zakładką „kursy” (kliknij tutaj) dostępną na naszym blogu Rozwój do potęgi. W artykułach znajdziesz propozycje ciekawych warsztatów, które zapewnią ci dużą dawkę wiedzy oraz poprawią jakość twojego życia!

5/5 - (3 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: