Kursy finansowe: 8 polecanych szkoleń na temat finansów

kursy finansowe

Zastanawiasz się, czy kursy finansowe są wartościowe i przydatne? Czy warto jest w nie w ogóle inwestować? W czym mogą nam pomóc i co możemy dowiedzieć się ze szkoleń na temat inwestowania i finansów? Sprawdź proponowane przeze mnie kursy i przekonaj się!

W tym artykule znajdziesz kursy inwestowania na giełdzie, zarządzania finansami osobistymi, a także te poruszające kwestię finansów przedsiębiorstw. Masz więc do wyboru szkolenia o zróżnicowanej tematyce, ale wszystkie łączy to, że są one skierowane do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę finansową, czy to z powodów osobistych, czy zawodowych.

Kursy finansowe pomogą ci zdobyć niezbędną wiedzę o skutecznym zarządzaniu budżetem, wskażą, w jaki sposób inwestować oszczędności oraz nauczą najważniejszych zasad funkcjonowania rynków finansowych i wiele, wiele więcej!

Przyjrzyjmy się zatem, co oferują kursy finansowe, jak są skonstruowane i jakie cele możesz dzięki nim osiągnąć. Wybierz szkolenie odpowiednie dla siebie i ciesz się nowo zdobytą wiedzą, która z pewnością przyniesie ci same korzyści zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym!

Kursy finansowe: 8 najlepszych szkoleń

1. Podstawy inwestowania na giełdzie - Paweł Salamucha

Podstawy inwestowania na giełdzie” to szkolenie, które przybliży ci zasady funkcjonowania giełdy i inwestowania na niej pieniędzy. Kurs ułatwi ci zrozumienie mechanizmów działania rynku finansowego i instrumentów inwestycyjnych.

W trakcie szkolenia dowiesz się wszystkiego, o czym powinien wiedzieć początkujący inwestor. Nauczysz się m.in. pracy z profesjonalnym kontem maklerskim, wykorzystywania analizy technicznej, czytania indeksów giełdowych czy budowy i zarządzania portfelem finansowym. Co więcej, poznasz niezawodne strategie obsługi oraz poruszania się po różnych platformach inwestycyjnych.

Jeśli chcesz zacząć inwestować mądrze, minimalizować ryzyko strat i każdego dnia zwiększać swoją szansę na osiąganie znaczących zysków, to ten kurs jest dla ciebie!

2. Kurs inwestowania na giełdzie - Albert "Longterm" Rokicki

Kurs inwestowania na giełdzie” jest szkoleniem finansowym, dzięki któremu poznasz najlepsze strategie inwestycyjne wykorzystywane przez niezwykle doświadczonego inwestora indywidualnego – Alberta Rokickiego.

Ten kurs finansowy pomoże ci solidnie przygotować się do rozpoczęcia swojej przygody z inwestowaniem na giełdach. Autor wyjaśni ci, na co zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania selekcji spółek do portfela inwestycyjnego. Ponadto wskaże, jakich błędów należy unikać, gdy decydujemy się samodzielnie zainwestować w spółki giełdowe.

W nagraniach znajdziesz także wiele informacji na temat cykli koniunkturalnych na giełdzie akcji, rozpoznawania realnych wartości wewnętrznych spółek i ich wyceny, wskaźników analizy technicznej oraz metod analizowania wykresów.

3. The Complete Personal Finance Course - Chris Haroun

The Complete Personal Finance Course: Save, Protect, Make More” to kurs, który skupia się na przekazaniu niezbędnej wiedzy na temat finansów osobistych. Jest on więc dedykowany wszystkim tym, którzy chcą lepiej i efektywniej zarządzać własnym budżetem.

Podczas szkolenia poznasz ponad 100 sprawdzonych i prostych sposobów na lepsze kontrolowanie wydatków. Dowiesz się, jak oszczędzać na podatkach, zakupach, wakacjach czy kosztach związanych z mieszkaniem, samochodem, telefonem, edukacją, zdrowiem i rozrywką. Autor kursu zapozna cię także z najlepszymi stronami internetowymi i aplikacjami, które pomogą ci świadomie zarządzać wydatkami.

Naucz się chronić swoje pieniądze oraz mądrze nimi dysponować. Zadbaj o swój miesięczny budżet i zacznij planować go krok po kroku, tak aby zyskiwać, a nie tracić.

4. Finanse osobiste krok po kroku - Lesław Niemczyk

Finanse osobiste krok po kroku. Od zera do milionera” jest kompletnym kursem, który przybliży ci świat finansów osobistych. Przekonaj się jak zarabiać, oszczędzać oraz inwestować pieniądze, aby osiągnąć wolność finansową.

Jeśli zależy ci na poprawie własnej sytuacji finansowej i chcesz wprowadzić do swojego budżetu zdrowe nawyki finansowe, koniecznie weź udział w tym szkoleniu! Dzięki niemu dowiesz się, jak planować wszystkie wydatki i inwestycje, jak podejmować dobre decyzje finansowe, a także w jaki sposób zarządzać czasem, aby generować dla siebie jak największe zyski.

Opanowanie nawyków i dyscypliny finansowej, zdobycie praktycznej wiedzy o budżetowaniu oraz poznanie strategii inwestycyjnych z pewnością sprawi, że pod koniec tego kursu staniesz się ekspertem od finansów osobistych!

5. Kurs Inwestowania od podstaw - Paweł Salamucha

Kurs Inwestowania od podstaw -Szkolenie Inwestycyjne START” to szkolenie w sposób szczególny dedykowane początkującym inwestorom oraz wszystkim tym, którzy są zainteresowani wkroczeniem do świata inwestycji.

Kurs ten prowadzony jest na poziomie podstawowym, dlatego stanowi doskonały wstęp do nauki lokowania kapitału na rynkach finansowych. Podczas szkolenia założysz swoje pierwsze profesjonalne konto maklerskie oraz nauczysz się obsługi i poruszania po kilku platformach z wykresami. Stworzysz także swój własny dziennik inwestycyjny, który ułatwi ci śledzenie twoich postępów i ewentualnych błędów.

Dzięki zrozumieniu środowiska i zasad panujących na rynkach finansowych, zminimalizujesz ryzyko strat i zyskasz znacznie większą kontrolę nad swoimi inwestycjami.

6. Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość - Lesław Niemczyk

Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość od Zera do Menedżera” jest kursem stworzonym dla początkujących inwestorów, finansistów, księgowych, menedżerów i przedsiębiorców. Sprawdzi się idealnie także dla mikro-przedsiębiorców, którzy odczuwają braki usystematyzowanej wiedzy finansowej, oraz maturzystów, którzy stoją przed wyborem swoich studiów i drogi zawodowej.

W trakcie kursu poznasz najważniejsze związki zachodzące w praktyce biznesu pomiędzy finansami, rachunkowością i zarządzaniem. Nauczysz się również podstaw sprawozdawczości finansowej, korzystania z systemów rachunkowości czy zależności pomiędzy controllingiem finansowym i podejmowaniem decyzji operacyjnych.

Weź udział w tym szkoleniu i przekonaj się, czy świat inwestycji, zarządzania oraz finansów i rachunkowości jest dla ciebie!

7. Finanse od podstaw w praktyce - Lesław Niemczyk

Finanse od podstaw w praktyce – etat, kredyty, inwestowanie” to kompleksowy i praktyczny kurs, który wprowadzi cię w tajniki zarządzania finansami osobistymi tak, abyś uniknął problemów finansowych i zaczął budować swój majątek.

Poprzez zdobycie kluczowej wiedzy na temat zarządzania własnym budżetem będziesz w stanie rozwinąć finansowe żagle oraz zapewnić sobie i swojej rodzinie zarówno stabilność, jak i dobre perspektywy finansowe na lata.

Sprawdź, jak kontrolować i planować wydatki, zarządzać rachunkiem bankowym oraz w jaki sposób mądrze inwestować pieniądze i stale pomnażać swój nawet niewielki majątek. Poznaj najczęstsze błędy finansowe, które popełniają inni ludzie i skutecznie ich unikaj.

8. The Complete Finance Manager Course 2022 - 365 Careers

The Complete Finance Manager Course 2022 – 365 Careers” to prowadzony w języku angielskim kurs finansowy, podczas którego zdobędziesz wiele cennych informacji na temat zarządzania finansami, budżetowania kapitałowego, księgowości, negocjacji czy systemów ERP.

Uczestnictwo w tym szkoleniu pomoże ci przyswoić zaawansowane zagadnienia księgowe (m.in. rozpoznawanie przychodów, metody sporządzania rachunku przepływów pieniężnych, kapitalizowanie kosztów, księgowanie wartości godziwej) i podstawowe zasady rachunkowości, różne modele finansowe, a także wiele wiele więcej!

Jeśli planujesz rozpoczęcie pracy w finansach lub chcesz awansować i przenieść swoją karierę na wyższy poziom, to ten kurs bez wątpienia jest czymś, czego potrzebujesz!

Kursy finansowe: korzyści udziału w szkoleniach

Czy kursy finansowe mogą przynieść mi jakąś konkretną korzyść? Po co właściwie bierze się udział w szkoleniach na temat finansów i inwestycji?

Kursy finansowe z całą pewnością pozwolą ci zwiększyć wiedzę praktyczną i teoretyczną, a także rozwinąć twoje umiejętności z zakresu finansów, rachunkowości czy inwestowania.

Zawsze warto stawiać na edukację finansową, ponieważ przydaje ona nam się niemal na każdym etapie naszego życia. Może nam ona posłużyć w pracy, jeśli jesteśmy związani ze środowiskiem szeroko pojętych finansów. Wiedzę na temat planowania budżetu i wydatków, sporządzania planów finansowych, oszczędzania czy inwestowania wykorzystujemy jednak przede wszystkim w życiu prywatnym.

Dzięki udziale w szkoleniach, możemy w większym stopniu zmotywować się do podejmowania nowych działań i wdrażania nieznanych nam dotąd modeli finansowych, co pozwoli nam na lepsze uporządkowanie naszego własnego budżetu. Tym samym mamy także szansę na rozwój i efektywniejszą realizację celów, związanych z obrotem pieniędzmi.

kursy inwestowania na giełdzie

Finansiści, inwestorzy, księgowi, a także przedsiębiorcy i menadżerowie z pewnością również odnajdą wiele korzyści z udziału w szkoleniach finansowych. W ich trakcie mogą znaleźć potrzebną motywację do realizowania nowych pomysłów oraz konkretne przykłady działań, jakie mogą podjąć, by zacząć osiągać coraz większe sukcesy.

Co więcej, tematy poruszane w trakcie kursów pozwolą na uzyskanie nowego spojrzenia na przedsiębiorstwo, a szczególnie na jego mocne i słabe strony. Dzięki zaznajomieniu się z wieloma cennymi wskazówkami, zasadami i strategiami, uczestnicy szkoleń mogą wprowadzić do firmy zupełnie nową jakość.

Nie musisz być po studiach ekonomicznych, aby móc wziąć udział w kursach, a co za tym idzie zdobywać lub poszerzać swoje kompetencje finansowe i wykorzystać je w praktyce. Platformami oferującymi szkolenia finansowe dla niefinansistów są między innymi:

Mam nadzieję, że przedstawione kursy finansowe zainteresowały cię i zdecydujesz się na wzięcie udziału w choć jednym z nich. Wiele z nich często można znaleźć w promocyjnej cenie, dlatego warto na bieżąco śledzić platformy oferujące te szkolenia.

Zobacz także: Kursy biznesowe
5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.