Szukaj
Close this search box.

Kursy biznesowe: 6 najlepszych platform szkoleniowych

kursy biznesowe

Chcesz zacząć zdobywać nowe umiejętności na temat biznesu, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, jakie tajniki i strategie używają najwięksi i najskuteczniejsi biznesmeni na świecie? Jeśli tak, to kursy biznesowe są dla ciebie!

W tym artykule przedstawię ci najlepsze platformy oferujące kursy biznesowe dostępne w formie stacjonarnej i online, jakie możesz znaleźć na rynku. Kursy dedykowane są zarówno osobom prywatnym pragnącym doskonalić lub zdobywać nowe kompetencje biznesowe, jak i firmom chcącym zapewnić swoim pracownikom nieustanny rozwój.

W wielu szkoleniach możesz wziąć udział, nawet nie wychodząc z domu, co zaoszczędzi twój cenny czas i pozwoli na jego dobre spożytkowanie.

Niezależnie od tego, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w biznesie, czy jesteś już na tym rynku wiele lat, kurs biznesowy to coś, co pomoże ci wspinać się po kolejnych szczeblach kariery i osiągać niesamowite rezultaty. Inwestycja w umiejętności, to zawsze dobrze wydane pieniądze!

Kursy biznesowe: najlepsze platformy

Przyjrzyjmy się zatem 6 najpopularniejszym platformom szkoleniowym proponującym najlepsze kursy biznesowe. Po zapoznaniu się z ich ofertą będziesz mógł wybrać szkolenia odpowiednie dla siebie i cieszyć się nowo zdobytą wiedzą, która z pewnością przyniesie ci same korzyści!

1. Strefa Kursów

Strefa Kursów to strona internetowa, która specjalizuje się w różnego typu szkoleniach online. Znajdziesz tu kursy o przeróżnej tematyce, w tym także te, które rozwijają umiejętności biznesowe.

strefa kursów kursy biznesowe

Kursy biznesowe oferowane przez tę platformę dostępne są w języku polskim, dlatego udział w nich może wziąć każda zainteresowana doskonaleniem umiejętności biznesowych osoba. Masz do wyboru ponad 60 kursów, które pomogą ci dowiedzieć się więcej na temat biznesu i marketingu.

Ceny kursów zaczynają się już od 79 zł. Warto zaznaczyć, że jest to niewielka cena za tak wartościowe szkolenia. Czas trwania zależny jest od rodzaju kursu, jednak zazwyczaj wynosi od kilku do kilkunastu godzin. Prowadzącymi są najlepsi specjaliści, wykwalifikowani w dziedzinach związanych z szeroko pojętym biznesem.

Biorąc udział w szkoleniach biznesowych oferowanych przez Strefę Kursu, dostaniesz certyfikat ukończenia kursu, co pomoże ci zbudować bardziej profesjonalne CV i potwierdzi zdobyte przez ciebie umiejętności.

Na platformie Strefa Kursów znajdziesz między innymi poniższe szkolenia:

2. Udemy

Udemy to platforma oferująca szkolenia online, prowadzone w różnych językach. Znajdziesz na niej nie tylko kursy w języku polskim, ale także w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, francuskim czy włoskim.

udemy kursy biznesowe

Dzięki Udemy masz okazję udoskonalić lub zdobyć nowe umiejętności z zakresu biznesu. Ceny szkoleń na tej platformie zazwyczaj są dość wysokie, gdyż udział w większości z nich to wydatek około 500 złotych. Często jednak można natrafić na spore zniżki, dlatego zachęcam cię do częstego przeglądania strony Udemy.

Ilość szkoleń dostępnych na tej platformie jest ogromna. Jeśli chodzi o kursy o tematyce biznesowej, to masz ich do wyboru około 10 tys.! Trwają one zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin i podzielone są na wykłady. Ponadto masz do dyspozycji dodatkowe materiały i zasoby do pobrania, które pomogą ci pogłębić, ale też usystematyzować zdobytą wiedzę.

Wszystkie oferowane kursy możesz otworzyć są na telefonach mobilnych i telewizorach, a dostęp do nich jest dożywotni. Pod koniec warsztatów zdobędziesz również certyfikat ukończenia szkolenia.

Oto kilka propozycji kursów, oferowanych przez Udemy:

3. Domestika

Kolejną stroną internetową oferującą kursy biznesowe online, jest Domestika. Na tej platformie, oprócz szkoleń nastawionych na zdobywanie wiedzy z zakresu biznesu, znajdziesz mnóstwo warsztatów o szerokiej tematyce, m.in. o modzie, fotografii, pisaniu czy architekturze.

domestika kursy biznesowe

Jeśli chodzi o kursy biznesowe, to Domestika zawiera ich około 250. Zazwyczaj szkolenia są krótkie, gdyż trwają mniej więcej kilka godzin i podzielone są na lekcje. Przy każdym kursie masz także możliwość pobrania dodatkowych zasobów.

Ceny kursów są na prawdę bardzo przystępne, gdyż na Domestika niezwykle często możesz znaleźć wiele atrakcyjnych promocji. Kursy biznesowe możesz zakupić już w cenie 34,99zł!

Szkolenia prowadzone są przez różnych instruktorów, ale zawsze są to specjaliści, którzy przybliżają ci różne tajniki związane z biznesem. Oprócz wiedzy teoretycznej, dowiesz się więc także jakie strategie stosują profesjonaliści z tej branży, aby ich biznes jak najlepiej prosperował.

Choć większość kursów prowadzonych jest przez specjalistów z różnych krajów (głównie z Hiszpanii), a co za tym idzie prezentują swoją wiedzę w językach obcych, to zawsze dostępne są napisy lub lektor, co sprawia, że każdy kurs na platformie Domestika jest w zasięgu twojej ręki.

Poniżej znajdziesz przykłady szkoleń z platformy Domestika:

4. LifeArchitect

LifeArchitect to również bardzo popularna platforma z kursami online. Oprócz szkoleń biznesowych, oferuje kursy z 3 dziedzin: umysł i emocje, ciało i zdrowie, komunikacja i relacje. Wybór jest naprawdę ogromny, a szkolenia dostępne na tej stronie są niezwykle rozwijające i dostarczają cennej wiedzy.

lifearchitect szkolenia biznesowe

Kursy biznesowe dostępne na LifeArchitect trwają od 5 do 15 dni. Prowadzone są przez 3 szkoleniowców: Michała Pasterskiego, Adama Dębowskiego i Angelikę M. Talagę. Są to wykwalifikowani edukatorzy, psychologowie biznesu i przedsiębiorcy.

Na stronie masz do wyboru 5 różnych kursów, związanych z biznesem. Ich cena waha się od 109,99 zł do 259,99 zł. Każde szkolenie składa się z nagrań video oraz zestawu ćwiczeń coachingowych.

Ponadto w ramach kursu masz zapewnione osobiste wsparcie szkoleniowca w zamkniętej grupie, a także dostajesz materiały dodatkowe oraz nagrania związane z tematyką warsztatów.

Kursy nastawione przede wszystkim są na zdobywanie wiedzy praktycznej, która polega na wykonywaniu udoskonalających ćwiczeń, poprzedzonych zapoznaniem się z materiałami teoretycznymi. Autorzy pomogą ci przejść przez proces udoskonalania twoich umiejętności biznesowych i dadzą ci niezbędne wskazówki, potrzebne do podejmowania nowych działań.

Kursy biznesowe, jakie oferuje platforma LifeArchitect to między innymi:

5. Eventis

Eventis to jedyna spośród wymienionych platform, która oprócz kursów online oferuje szkolenia w formie stacjonarnej. W bazie oferowanej przez stronę internetową Eventis znajdziesz ofertę zarówno webinarów, kursów, szkoleń, konferencji, jak i kongresów czy seminariów, odbywających się w całej Polsce.

eventis szkolenia biznesowe

Eventis oferuje zapisy na ok. 2 tys. różnych wydarzeń, związanych z doskonaleniem umiejętności biznesowych. Czas trwania szkoleń i kursów jest różny, ale najczęściej są to weekendowe spotkania, trwające 2-3 dni. Warsztaty odbywają się online oraz w wielu polskich miastach, dlatego możesz wybrać dogodną dla siebie lokalizację i termin.

Jeśli chodzi o koszty związane z wzięciem udziału w wybranym wydarzeniu, to również są one bardzo zróżnicowane. Możesz zapisać się na szkolenie, które kosztuje ok. 500 zł, ale także na takie, za które będziesz musiał zapłacić 2 tys. Wybór należy do ciebie, ale z pewnością znajdziesz tu ofertę dostosowaną do twoich oczekiwań i budżetu.

Wiele z kursów biznesu jakie możesz znaleźć na platformie Eventis, oferuje możliwość uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia, co może przydać się szczególnie osobom, pragnącym wzbogacić swoje CV i pochwalić się nowymi umiejętnościami.

Eventis posiada w swojej ofercie szkolenia, takie jak:

6. AdnAkademia

Ostatnią platformą jaką ci zaprezentuję, jest AdnAkademia. Jest to jedna z największych firm szkoleniowych w Polsce. Oferuje ona szkolenia i kursy stacjonarne oraz online w zakresie prawa, finansów, podatków, rachunkowości, ale także praktyczne warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji biznesowych, zawodowych czy osobistych.

adn akademia szkolenia biznesowe

Kursy biznesowe, dostępne na AdnAkademia adresowane są do osób, które dążą do rozwoju osobistego i zawodowego oraz chcą zdobyć niezbędne na rynku pracy kompetencje osobiste. Szkolenia organizowane są na różnych poziomach umiejętności i wiedzy, dlatego może wziąć w nich udział każdy zainteresowany.

Na platformie masz do wyboru ofertę 72 kursów z zakresu m.in. zarządzania projektami, HR, sprzedaży czy obsługi klienta. W zależności od budżetu jakim dysponujesz, możesz wybrać dowolny kurs, który podejmuje taką tematykę, którą jesteś szczególnie zaciekawiony. Zazwyczaj ceny szkoleń wynoszą około tysiąca złotych.

Czas trwania kursów to zazwyczaj 2 dni, choć do dyspozycji masz także szkolenia jednodniowe. Trenerami są specjaliści z zakresu biznesu, którzy przekazują swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas własnej pracy zawodowej. Po udziale w każdym kursie uzyskasz certyfikat ukończenia szkolenia.

Oto przykłady kursów, w jakich możesz wziąć udział, dzięki AdnAkademia:

Kursy biznesowe: na co zwrócić uwagę

Stoisz przed wyborem wzięcia udziału w kursach biznesowych, ale nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? Zastanawiasz się nad kryteriami wyboru najlepszego szkolenia?

Jak zapewne zdążyłeś zauważyć, na rynku dostępnych jest mnóstwo szkoleń biznesowych, prowadzonych stacjonarnie, jak i online. Szeroki wachlarz wyboru ma swoje wady i zalety.

Bogata oferta kursów pozwala na lepsze dopasowanie zakresu kursu do własnych potrzeb. Ważną zaletą jest możliwość brania udziału w szkoleniach z niszowych dziedzin. Z drugiej strony, mając do wyboru kilka tysięcy kursów, ciężko jest wybrać taki, który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania. Sama nazwa często nie jest w stanie nas przekonać.

W takim przypadku warto zwrócić uwagę na cztery ważne aspekty. Pierwszym z nich jest prestiż i renoma organizatora kursu. Lepszym wyborem będzie wzięcie udziału w szkoleniu organizowanym przez znaną i cenioną platformę, niż przez przypadkowego twórcę.

szkolenia biznesowe

Kolejnym aspektem jest zdobycie informacji, na temat osób prowadzących szkolenie. Powinni to być doświadczeni specjaliści w danej dziedzinie, którzy dodatkowo posiadają umiejętność skutecznego przekazywania informacji. Ma to ogromne znaczenie i wpływa na jakość kursu.

Niemniej ważne jest zapoznanie się z opiniami na temat organizatora, szkoleniowca czy samego kursu, wystawionymi przez byłych uczestników. Da nam to bardzo dużą podpowiedź i być może nawet ostatecznie rozstrzygnie kwestię wyboru szkolenia.

Cena także odgrywa tu znaczącą rolę. Tańsze kursy zazwyczaj nie oferują nam zdobycia bardzo szczegółowej wiedzy na dany temat, a także nie poruszają wszystkich zagadnień związanych z daną dziedziną (choć zawsze zdarzają się wyjątki od tej reguły!).

Mniej budżetowe (lub całkowicie darmowe) szkolenia są jednak idealne dla osób, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w danej branży. Jeśli jednak zależy nam na szkoleniach na poziomie zaawansowanym, musimy być przygotowani na nieco większy wydatek.

Szkolenia biznesowe: czy ważny jest certyfikat?

Certyfikaty ukończenia kursu wystawiane są obecnie przez większość organizatorów. Aby móc go zdobyć, najczęściej należy z pozytywnym rezultatem zdań egzamin lub wykonać określone zadanie. Czasem jednak wystarczy samo wzięcie udziału w szkoleniu, aby móc cieszyć się dodatkowym dokumentem, potwierdzającym zdobytą wiedzę.

Zastanawiasz się, czy wybrać szkolenie biznesowe oferujące certyfikat biznesowy? Nie wiesz, czy warto zapłacić więcej za kurs, który zagwarantuje zdobycie tego dokumentu?

szkolenia biznesowe online

Jeśli bierzesz udział w szkoleniu, ponieważ zależy ci jedynie na dokształcaniu się na własny użytek lub zakres materiału związany jest wyłącznie z twoimi zainteresowaniami, w zupełności wystarczy ci szkolenie, które nie kończy się zdobyciem certyfikatu.

Certyfikat przyda się jednak osobom, które chcą wzbogacić swoje CV, rozwinąć biznes lub zbudować markę osobistą. Taki dokument jest potwierdzeniem, że nieustannie doskonalimy się i zależy nam na pogłębianiu wiedzy niezbędnej do rozwoju kariery. Nasi klienci czy pracodawcy mogą docenić ten fakt i chętniej z nami współpracować.

Jeżeli certyfikat ukończenia kursu jest dla nas istotny, warto wybierać kursy, które oferują jedynie prestiżowe i liczące się na rynku pracy poświadczenia zdobycia wiedzy. Nikogo bowiem nie zainteresują nawet dziesiątki certyfikatów wystawionych przez niecieszących się renomą organizatorów.

Zdecydowanie lepiej wypadnie jeden, ale wartościowy certyfikat, niż kilka mało znaczących dokumentów. Warto wiec postawić na jakość, a nie na ilość.

Korzyści szkoleń biznesowych online

Wybór kursów biznesowych jest niezwykle bogaty. W sieci znajdziemy ofertę szkoleń zarówno w formie zajęć stacjonarnych, jak i online. Nauka przez Internet jest bardzo popularnym zjawiskiem i posiada wiele plusów. Wydaje się, że obecnie wyparła tradycyjne formy przeprowadzania zajęć.

Największą korzyścią kursów biznesowych online jest oszczędność czasu. Zazwyczaj to kursant decyduje, kiedy odbędzie dane szkolenie i jak zorganizuje sobie pracę. Może bowiem brać udział w takim szkoleniu w dowolnym miejscu i momencie, dzięki udostępnionym przez szkoleniowca nagraniom i materiałom.

Przewagą trybu online nad trybem stacjonarnym jest również własne tempo przyswajania wiedzy. Tematy trudniejsze czy szczególnie ciekawe można przerobić wolniej, a znane nam już zagadnienia nieco szybciej. Pozwala nam to samemu decydować o nauce i daje nam większą niezależność i swobodę.

Szkolenia w formie online są również o wiele tańsze niż te prowadzone stacjonarnie, gdyż nie wiążą się z koniecznością wynajęcia sali czy zorganizowania wyżywienia dla uczestników. Kursant nie musi także tracić pieniędzy na dojazdy czy zakwaterowanie w miejscu odbywania się szkolenia.

5/5 - (2 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: