Kursy asertywności: 5 polecanych szkoleń online

kursy asertywności
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Kursy asertywności to doskonała metoda na to, by nauczyć się wyznaczania granic oraz wyrażania swoich poglądów, opinii, emocji i postaw bez stosowania zachowań agresywnych, a także narzucających swój punkt widzenia.

Jeśli jesteś osobą, która często ma ciekawe lub innowacyjne zdania na dany temat, ale czuje się niepewnie i w konsekwencji nie jest w stanie go wyrazić, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z kursów asertywności.

Na rynku dostępnych jest wiele szkoleń prowadzonych zarówno online, jak i stacjonarnie. Kursy online to przede wszystkich oszczędność czasu oraz łatwość dostępu. Aby w nich uczestniczyć nie trzeba bowiem wychodzić z domu i tracić pieniędzy na dojazdy. Co więcej, w kursie online można brać udział z dowolnego miejsca na świecie, a często nie jest nawet potrzebny dostęp do Internetu, gdyż mają one formę filmów wideo.

Jeśli chodzi o kursy stacjonarne, to dają one niepowtarzalną możliwość spotkania się z ludźmi i budowania więzi (co w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenne). Pomagają również przełamywać własne bariery (co ma na przykład zastosowanie podczas kursów nieśmiałości czy kursów wystąpień publicznych). Szkolenia „na żywo” dają także możliwość zadania pytań w czasie rzeczywistym, przećwiczenia z instruktorem danych zagadnień czy podzielenia się opiniami z innymi uczestnikami.

Każda forma kursu ma wiele korzyści. To od ciebie zależy, na jaki kurs się zdecydujesz i które zalety są dla ciebie ważniejsze. W dzisiejszym wpisie przedstawię ci 5 najlepszych kursów asertywności online, prowadzonych przez doskonałych instruktorów, specjalizujących się w nauczaniu asertywności.

Kursy asertywności: 5 godnych uwagi

1. Trening asertywności - Michał Pasterski

Problem z asertywnością cechuje wielu ludzi. Jego podłożem są zazwyczaj obawy związane z urażeniem uczuć drugiej osoby lub z konsekwencjami wynikającymi z zależności, np. w pracy. Warto zatem sięgnąć po kurs „Trening asertywności„, aby jak najszybciej opanować sztukę odmawiania tak, by nie stawiać siebie oraz innych w niezręcznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Ten kurs asertywności ma również na celu przedstawienie różnic pomiędzy byciem asertywnym a agresywnym. Przesadna, nieadekwatna asertywność może bowiem także negatywnie wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Ponadto autor przedstawia w nim różne sposoby na asertywność, nie tylko umiejętność mówienia wprost „nie”.

Jeśli czujesz, że asertywność jest twoja słabą stroną, rozpocznij kurs, naucz się stawiać granice, odzyskaj siebie i twórz zdrowe relacje z innymi ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym!

2. Pewność siebie w relacjach – Michał Pasterski

Relacje międzyludzkie mają niewątpliwie duży wpływ na nasze życie. Dzięki nim nabiera ono kolorów i odczuwamy większe poczucie szczęścia. Aby zbudować dobre relacje z drugą osobą, musimy jednak pokochać samego siebie i zadbać o poczucie własnej wartości.

Zaakceptowanie siebie i wszystkich niedoskonałości pomaga w nawiązywaniu zdrowych relacji, opartych na niezależności, wykluczających problem niskiego poczucia wartości.

Pewność siebie w relacjach” to kurs asertywności, dzięki któremu nauczysz się być asertywnym wobec innych ludzi, pozbędziesz się lęku przed byciem odrzuconym oraz dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby i emocje, a także żyć w dobrych relacjach z samym sobą. Ponadto odkryjesz sposoby na uniezależnianie swojej wartości od opinii innych ludzi.

3. Asertywność: Jak radzić sobie z krytyką – Joanna Rajang

Asertywność to jedna z kluczowych cech ludzi sukcesu. Nie zawsze jednak potrafimy wykorzystać tę umiejętność w odpowiedni sposób i pokazać innym naszą stanowczość. Określenie granic i zdolność wyrażania swoich opinii stanowi niekiedy problem, dlatego z pomocą przychodzą kursy, dzięki którym zrozumiesz, gdzie popełniasz błędy i dowiesz się, jak je naprawić.

Kurs asertywności Joanny Rajang pt. „Asertywność: Jak radzić sobie z krytyką” skierowany jest do osób, które mają problemy z odbiorem negatywnych opinii innych ludzi i nie są w stanie pogodzić się z krytyką. Autorka oferuje szkolenie w zakresie rozwijania asertywności i umiejętności wartościowania siebie.

Dzięki kursowi, dowiesz się, jak reagować na krytykę i zachować spokój, nawet będąc obiektem drwin lub obraźliwych komentarzy.

4. Sztuka komunikacji - jak rozmawiać, by zjednać sobie ludzi – Jarosław Gibas

Z kursu Jarosława Gibasa „Sztuka komunikacji – jak rozmawiać, by zjednać sobie ludzi” nauczysz się, jak budować trwałe relacje i więzi, a także jak zjednywać sobie rozmówców i sprawiać, aby uznawali kontakt z nami za wartościowy.

Dodatkowo poznasz reguły obowiązujące w skutecznej komunikacji. Dowiesz się również, jak i kiedy stosować werbalne i niewerbalne środki przekazu oraz jakich postaw unikać.

Kurs asertywności, proponowany przez autora dedykowany jest wszystkim osobom chcącym poprawić lub zdobyć nowe umiejętności komunikacyjne i wykorzystać je zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Mogą więc z niego skorzystać zarówno managerowie, jak i rodzice czy osoby mające trudności w nawiązywaniu nowych relacji.

5. Asertywność w praktyce - Paweł Adamski

Asertywność w praktyce” to kurs prowadzony przez Pawła Adamskiego, z którego dowiesz się, jak zwiększyć swoją umiejętność asertywności. Uczestnicząc w warsztatach, zapoznasz się z wieloma technikami zachowań asertywnych, nauczysz się reagować na krytykę oraz odmawiać w kulturalny i profesjonalny sposób.

Ponadto wyrobisz w sobie umiejętność poprawnego egzekwowania poleceń i próśb, przyjmowania krytyki i pochwał, a także reagowania w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Autor kursu przedstawi ci również zasady dotyczące budowania pewności siebie w relacjach z innymi oraz konstruktywne metody wyrażania swoich emocji.

Kurs asertywności pomoże ci wyrobić nawyk stawiania granic, dzięki czterostopniowej procedurze asertywności oraz pokaże, jak dbać o swoje potrzeby i prawa, przy jednoczesnej stanowczości i empatii w stosunku do innych.

Asertywność w pracy i w życiu: dlaczego jest ważna?

Asertywność jest niezwykle ważną umiejętnością, która ma zastosowanie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Pozwala nam ona stawiać zdrowe granice, wzmacnia naszą pewność siebie oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Asertywność nie polega jedynie na mówieniu „nie”. To również wyrażanie swojej opinii w elokwentny i kulturalny sposób, przy jednoczesnym szanowaniu zdania, praw i potrzeb innych.

Jakie więc znaczenie ma asertywność w życiu i w pracy? Odpowiedź jest prosta: bardzo duże! Umiejętność stawiania granic oraz wyrażania własnych emocji i poglądów w sposób nienaruszający praw innych, przydaje się w każdych sytuacjach społecznych.

W życiu prywatnym, podczas codziennych kontaktów międzyludzkich, asertywność pomoże nam lepiej nawiązywać i podtrzymywać kontakty oraz unikać konfliktów związanych z wyrażaniem własnego zdania na określone tematy. Co więcej, zdolność stawiania granic podbuduje naszą osobowość, szacunek i sympatię względem samego siebie oraz zwiększy samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Jeśli chodzi o życie zawodowe, to asertywność z pewnością przyda się podczas poszukiwania pracy. Dzięki dobrze wypracowanej zdolności zachowań asertywnych, wypadniemy lepiej na rozmowie kwalifikacyjnej oraz nauczymy się panować nad stresem.

W pracy, umiejętność ta pomoże nam zbudować relacje z współpracownikami i klientami, polegające na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Osoba potrafiąca wyrazić swoje zdanie, jest automatycznie postrzegana jako konkretna i pewna siebie. Pracodawcy szczególnie doceniają tych, którzy wiedzą czego chcą i potrafią jasno przedstawić swoje oczekiwania. Pewność siebie i asertywność są więc umiejętnościami niezwykle pożądanymi na rynku pracy.

Dlatego bardzo zachęcam cię do wzięcia udziału w kursach asertywności, które z pewnością zmienią twoje życie i poprawią zarówno samopoczucie jak i relacje z innymi ludźmi!

Sprawdź też: Jak być asertywnym i Książki o asertywności

5/5 - (1 vote)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.