Kurs efektywnej nauki: 6 najlepszych kursów online

kurs efektywnej nauki

Czy kurs efektywnej nauki to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jak uczyć się efektywnie oraz przyspieszyć i poprawić proces nauki? Sprawdź proponowane przeze mnie kursy i przekonaj się!

W dzisiejszych czasach kurs szybkiej nauki to bardzo popularna metoda zdobywania nowych kompetencji. Sięgają po nie uczniowie i studenci, ale także dorośli, którzy dawno ukończyli już etapy swojej edukacji. Kurs efektywnej nauki uczy bowiem nie tylko, jak szybciej nauczyć się danej partii materiału, ale dostarcza także wielu przydatnych wskazówek dotyczących procesu zdobywania nowych umiejętności.

W tym artykule znajdziesz najlepsze kursy efektywnej nauki online, które pozwolą ci osiągać lepsze wyniki w nauce i skuteczniej przyswajać wiedzę.

Kursy efektywnej nauki: 7 najlepszych

1. Techniki efektywnego uczenia się - Agata Bijak

Techniki efektywnego uczenia się” to kurs efektywnej nauki przygotowany przez psycholog biznesu Agatę Bijak, dostępny na stronie Strefa Kursów. Jest to szkolenie na poziomie podstawowym, poruszające wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z efektywną nauką.

Dzięki niemu poznasz techniki pamięciowe, które pozwolą ci przyswoić wiedzę szybko i skutecznie oraz zapamiętać informacje na dłużej. Dowiesz się, jak robić notatki, jak pracować nad koncentracją i jak organizować sobie naukę.

Na kursie proponowane są różne rozwiązania, tak by każdy mógł dobrać te, które są najbardziej odpowiednie do jego temperamentu, percepcji i systemu działania. Zasadniczo szkolenie ma nie tylko dostarczyć uczestnikom technik, ale także nauczyć wybierać te najskuteczniejsze i w oparciu o nie tworzyć swój schemat nauki.

Do kursu masz nielimitowany dostęp, również przez aplikację mobilną. Otrzymasz 29 wykładów wideo (5 godzin) oraz zestaw testów i zadań. Na koniec uzyskasz certyfikat oraz rekomendacje na LinkedIn. Kurs jest dostępny w języku polskim i angielskim.

2. Notuj jak geniusz. Interaktywny kurs notowania wizualnego – Dorota Filipiuk

Kurs dedykowany jest osobom, które podczas nauki mają problem ze sporządzaniem notatek. Dzięki uczestnictwie w kursie „Notuj jak geniusz. Interaktywny kurs notowania wizualnego” dowiesz się, jak skończyć z chaosem w notatkach i nieefektywnym notowaniem.

Brak umiejętności dobrego robienia notatek blokuje proces efektywnej nauki. Kurs zapewni ci także możliwość zmiany swojego nastawienia do nauki. Autorka pokaże ci, jak wyrobić sobie nawyk systematycznej nauki, do której nie będziesz musiał się zmuszać.

Kurs poświęcony notowaniu wizualnemu jest idealną propozycją dla osób, którym zależy na wykorzystywaniu swojego czasu w sposób efektywny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak łatwo i przyjemnie zdobywać wiedzę i uzyskiwać dobre rezultaty, np. podczas egzaminów, sięgnij po ten kurs, a na pewno się nie zawiedziesz!

Kurs jest w formie nagrań video i zawiera dwa bonusy: 30-dniowy dostęp do „Akademii efektywności” za 2 zł oraz dostęp do 1,5-godzinnego szkolenia „Jak ruszyć z miejsca i zacząć działać”.

3. Czytaj jak geniusz. Interaktywny kurs szybkiego czytania – Dorota Filipiuk

Czytaj jak geniusz. Interaktywny kurs szybkiego czytania” to kurs, dzięki któremu nauczysz się czytać szybciej i przyjemniej. Jeśli zmagasz się z brakiem koncentracji i zrozumienia podczas czytania tekstów oraz czujesz, że twój proces czytania jest zbyt długi, skorzystaj z tego kursu!

W pierwszym kroku będziesz mógł sprawdzić swoją szybkość czytania oraz poziom rozumienia tekstu. Następnie dowiesz się, czym jest metoda szybkiego czytania i jak skutecznie wdrożyć ją w życie, aby zapewnić sobie efektywną pracę z tekstem.

Dorota Filipiuk pomoże ci również pozbyć się negatywnych nawyków czytania i wypracować nowe, bardziej skuteczne. Ponadto odkryjesz mechanizmy działania twojego umysłu w trakcie czytania. Kurs oferuje ci także wiele przydatnych ćwiczeń poprawiających twoją koncentrację oraz efektywność czytania.

Kurs jest w formie nagrań video i zawiera dwa bonusy: 30-dniowy dostęp do „Akademii efektywności” za 2 zł oraz dostęp do 1,5-godzinnego szkolenia „Jak ruszyć z miejsca i zacząć działać”.

4. Mini Kurs efektywnej nauki – Dorota Filipiuk

Kurs efektywnej nauki pomaga poznać skuteczne techniki i metody zdobywania nowej wiedzy oraz ułatwia osiąganie jak najlepszych rezultatów w nauce. Jednym z takich kursów jest „Mini Kurs efektywnej nauki” przygotowany przez Dorotę Filipiuk.

Dzięki uczestnictwie w kursie dowiesz się, jak zacząć uczyć się bardziej efektywnie i zwiększyć swoje możliwości zapamiętywania i przyswajania nowych treści. Autorka wtajemniczy cię również w techniki pamięciowe, wykorzystywane w procesie uczenia się.

Z pomocą krótkich, ale intensywnych ćwiczeń znajdujących się w pakiecie nauczysz się szybciej utrwalać w pamięci nowe informacje, co z pewnością przełoży się na skuteczność twojej nauki.

5. 111 Ćwiczeń Na Koncentrację i Kreatywność – Dorota Filipiuk

Wybierając kurs Doroty Filipiuk „111 Ćwiczeń Na Koncentrację i Kreatywność” uzyskasz nieograniczony dostęp do platformy z ćwiczeniami coachingowymi. Dzięki możliwości skorzystania z ponad 100 różnych ćwiczeń rozwiniesz swoją kreatywność oraz zdolność koncentracji.

Umiejętność koncentracji podczas pracy i nauki to bardzo ważny element, który przekłada się na jakość naszego życia. Kiedy jesteśmy rozproszeni i nie możemy się skoncentrować, wykonywanie określonych działań zajmuje nam więcej czasu i wymaga od nas poświęcenia większej ilości energii.

Jeśli zależy ci na poprawieniu poziomu swojego skupienia i wydajności, skorzystaj z tego kursu i udoskonal swoją kreatywność i koncentrację.

6. 10X SUPERHUMAN Learning: Speed Reading & Memory Booster – Silviu Marisk

Udział w kursie „10X SUPERHUMAN Learning: Speed Reading & Memory Booster” pomoże ci poznać najlepsze narzędzia i strategie zwiększające szybkość czytania i uczenia się. Ponadto zapewni ci dostęp do metod poprawiających pamięć.

Jeśli zależy ci na oszczędzaniu czasu każdego dnia i chcesz dwukrotnie lub trzykrotnie zwiększyć prędkość czytania, weź udział w tym kursie! Z jego pomocą zyskasz dodatkowy czas, którego nie będziesz musiał już marnować na zbyt długie czytanie.

Już po pierwszej godzinie kursu zwiększysz swoją prędkość czytania o 50%. Brzmi nieźle, prawda? Dodatkowo zwiększysz swoją koncentrację, umiejętność przyswajania nowych informacji oraz nauczysz się, jak robić efektywne notatki i mapy myśli.

7. Kurs efektywnej nauki online. Obudź w sobie geniusza – Ania Kania (Blue Kangaroo)

Kurs efektywnej nauki online. Obudź w sobie geniusza” przeznaczony jest dla osób, które chcą dowiedzieć się jak uczyć się szybciej i efektywniej oraz poprawić swój proces zapamiętywania.

Po przejściu wszystkich etapów kursu będziesz lepiej zmotywowany do nauki, bardziej skoncentrowany, a proces zdobywania wiedzy stanie się dla ciebie czystą przyjemnością.

Kurs efektywnej nauki zawiera 21 lekcji, podzielonych na 4 moduły. Dowiesz się z nich między innymi, jak skutecznie uczyć się języków obcych, definicji i dat, jak uniknąć stresu podczas nauki oraz jak wybrać swój indywidualny sposób nauki. Dodatkowo, stosując techniki efektywnej i szybkiej nauki, poprawisz swoją pamięć i koncentrację.

W ramach kursu otrzymujesz również dostęp do grupy wsparcia oraz bonus w postaci e-booków, map myśli, plakatów i innych materiałów edukacyjnych.

Kurs efektywnej nauki: dlaczego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego warto poświęcić czas i pieniądze, aby wziąć udział w kursie efektywnej nauki? Odpowiedź jest bardzo prosta! Inwestycja w siebie i w swój rozwój osobisty to zawsze najbardziej opłacalny i dochodowy biznes w życiu!

Warto przywołać tu bardzo znany cytat: „Uczymy się przez całe życie”. Dlaczego więc miałbyś uczyć się nieefektywnie i tracić swój czas na mało skuteczne metody zdobywania wiedzy? Czy nie chcesz dowiedzieć się, jakich metod możesz użyć, aby proces nauki przebiegał sprawnie i przynosił jak najlepsze rezultaty?

Każdy kurs efektywnej nauki dostarczy ci niezawodnych wskazówek dotyczących sposobów skutecznej nauki. Nauczysz się z nich organizacji czasu i miejsca pracy, trenowania pamięci, a także poznasz metody zwiększające twoją koncentrację oraz kreatywność. Kurs szybkiej nauki pomoże wykorzystać twoje mocne strony i ukryć te, z którymi masz problemy.

W wymienionych przeze mnie kursach znajdziesz także treningi szybkiego czytania czy twórczego myślenia, które z pewnością ułatwią ci naukę i sprawią, że będzie ona przyjemniejsza i przyniesie ci dużo satysfakcji!

Warto poświęcić swój czas na samodoskonalenie i czerpać wiedzę na temat nowych dla nas dziedzin życia.

Zachęcam cię do udziału w przedstawionych powyżej kursach. Jestem pewna, że wyzwolą w tobie pasję do nauki i spojrzysz na proces kształcenia się z zupełnie innej perspektywy.

4.4/5 - (31 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.