Szukaj
Close this search box.

Książki o zdradzie – 10 propozycji lektur o niewierności

książki o zdradzie

Zdrada to traumatyczne przeżycie, na które nikt nie jest gotowy. Bardzo często pary, w których jeden z partnerów dopuścił się zdrady, doświadczają poważnego kryzysu. Jego konsekwencją zazwyczaj jest oddalenie się od siebie partnerów i utrata zaufania. W najgorszych przypadkach dochodzi do zakończenia związku.

Aby tego uniknąć, należy w porę sięgnąć po fachową pomoc. Parom borykającym się z poważnymi konfliktami, przychodzą również z pomocą książki psychologiczne o zdradzie. Można z nich zaczerpnąć wiele merytorycznych wskazówek dotyczących radzenia sobie z bólem i traumą po zdradzie partnera/partnerki.

Lektura książki o zdradzie małżeńskiej czy w związku partnerskim pomoże ci zmierzyć się z trudnymi emocjami, powstałymi na skutek zdrady. Dzięki poradnikom, ale i literaturze pięknej będziesz mieć okazję skonfrontować się z negatywnymi uczuciami i spróbować zamienić je na bardziej pozytywne. Autorzy dadzą ci wiele wsparcia i spróbują udowodnić, że warto czekać na lepsze jutro.

Poniżej znajdziesz książki o zdradzie, które przygotowałam dla ciebie w formie rankingu. Zapoznaj się z opisami i zdecyduj, która pozycja będzie dla ciebie najlepsza.

Najlepsze książki o zdradzie

1. Anatomia zdrady – Wojciech Wypler

Anatomia zdrady” to pozycja nieco bardziej zaawansowana, ale przy tym niezwykle interesująca z psychologicznego punktu widzenia. Jej autor – Wojciech Wypler – to zawodowy specjalista w temacie kłamstwa i zdrady, psycholog, który szkoli profesjonalnych agentów. Książka ta rozkłada zdradę na czynniki pierwsze: tłumaczy jej przyczyny, narodziny, przebieg, mechanizm odkrywania jej i radzenia sobie z faktem bycia zdradzonym.

To poradnik, który nie tylko pozwoli zdemaskować kłamcę i zaklasyfikować go, ale pomoże nam przezwyciężyć dramat zdrady w związku, zastanowić się, co dalej, i podjąć właściwą decyzję na chłodno. Jeśli zdrada małżeńska rujnuje twoją relację, być może już po raz kolejny, koniecznie sięgnij po tę lekturę.

2. Jego zdrada - Marcin Black, Natasha Nawidea

Jego zdrada” to książka o niewierności mężczyzn, będąca zbiorem autentycznych opowieści kobiet, które zostały zdradzone lub nadal są zdradzane. Na podstawie osobistych historii bohaterek, autor zebrał opinie, wnioski i porady dla kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji lub podejrzewają, że wkrótce będzie ich ona dotyczyć.

Po lekturze książki o zdradzie będziesz wiedziała, jak postępować, gdy to właśnie ty będziesz musiała zmierzyć się z niewiernością swojego partnera. Skorzystaj z doświadczenia zdradzanych kobiet i dowiedz się, jak postąpiły, jak podjęte decyzje wpłynęły na ich dalsze życie oraz jak odzyskały wewnętrzną równowagę po zdradzie ukochanego.

3. Sekrety kobiecych zdrad czyli dlaczego i jak zdradzają kobiety oraz jak rozpoznać zdradę – Grzegorz Kubik

Sekrety kobiecych zdrad czyli dlaczego i jak zdradzają kobiety oraz jak rozpoznać zdradę” to poradnik dedykowany głównie mężczyznom. Odpowiada on bowiem na wiele nurtujących ich pytań dotyczących zdrad popełnianych przez kobiety. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat damskiej niewierności.

Z tej książki o zdradzie dowiesz się, co popycha kobiety do romansów i dlaczego przestajesz mieć kontrolę nad waszym związkiem. Ponadto poznasz przykłady zachowań, których powinieneś unikać, aby twoja partnerka nawet nie pomyślała o przygodach z innym mężczyzną. Poradnik podpowie ci także, po czym poznać, że kobieta może mieć kogoś na boku i nie dochowuje ci wierności.

4. W łóżku z twoim mężem – Nika Nabokova

W łóżku z twoim mężem” to obowiązkowa pozycja czytelnicza dla każdej kobiety. Autorką książki jest Nika Nabokova, rosyjska blogerka, która na temat zdrady wie niemal wszystko. To do niej zwracają się setki czytelników z prośbą o opinie i porady, jako że zna ona dwie perspektywy: była zarówno kochanką, jak i osobą zdradzaną. Nabokova w odważny sposób opowiada o kulisach niewierności i odkrywa wszystkie tajemnice damskich i męskich zdrad, o których nigdzie nie mówi się głośno i otwarcie.

Książka pomoże ci zrozumieć, dlaczego zdradzamy oraz co leży u podstaw niewierności. Przedstawi ci też psychologiczne aspekty zjawiska zdrady. Autorka udzieli ci również porad, jak funkcjonować w miłosnym trójkącie, i podpowie, jakie konsekwencje niesie decyzja o podwójnym życiu.

5. Kup kochance męża kwiaty – Katarzyna Miller

Kup kochance męża kwiaty” to jeden z wielu poradników dotyczących relacji damsko-męskich autorstwa Katarzyny Miller – doświadczonej terapeutki. Tym razem autorka bierze na warsztat jedno z najbardziej przykrych i najboleśniejszych doświadczeń z nimi związanych – zdradę małżeńską.

Ta książka o przewrotnym tytule pozwala uporać się z uczuciami towarzyszącymi byciu zdradzoną, przezwyciężyć ten stan, a nawet wykorzystać sytuację tak, by paradoksalnie nasze życie stało się lepsze. Porady, które w niej znajdziemy, pokazują, jak uniknąć zdrady w związku, jak ją dźwignąć i wyjść z niej obronną ręką.

6. Zdrada. Sygnały ostrzegawcze - Anthony DeLorenzo, Dawn Ricci, Ken Baron, Frank Gunzburg

Zdrada. Sygnały ostrzegawcze” to książka autorstwa dwóch prywatnych detektywów, którzy dzielą się z czytelnikami doświadczeniami nabytymi w pracy. Autorzy, na co dzień zajmujący się wykrywaniem zdrad małżeńskich i pozamałżeńskich, potrafią wskazać najczęstsze sygnały ostrzegawcze, świadczące o niewierności jednego z partnerów.

Poradnik da ci wszelkie narzędzia pomocne w odkryciu ewentualnej zdrady i naprowadzi na odpowiednie reakcje i zachowania po zdemaskowaniu partnera/partnerki. Jeśli po zdradzie towarzyszy ci trauma i ból, to w książce znajdziesz również porady wybitnego psychologa, który wesprze cię w procesie odzyskiwania sił i równowagi oraz dochodzenia do siebie.

7. Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka? - Robin Dunbar

Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka?” to książka nie tylko o zdradzie małżeńskiej, ale również o zakochaniu i miłości. To wciągająca lektura psychologiczna, z której dowiemy się między innymi, co wzbudza w nas zazdrość, co doprowadza do zdrady, czy jesteśmy monogamiczni czy poligamiczni, a także czy stereotyp o tym, że najtrudniejszy jest trzeci rok małżeństwa, jest zgodny z prawdą.

Wiedza zawarta w książce pozwoli z pewnością lepiej zrozumieć nasze relacje romantyczne – zwłaszcza te oparte na długotrwałej więzi. To znakomita lektura dla osób, które chcą lepiej poznać mechanizmy rządzące ich związkiem. Dzięki tej wiedzy czytelnik będzie mógł poprawić relacje z partnerem/partnerką, a co za tym idzie zminimalizować ryzyko zdrady.

8. Zdradzona – Magdalena Krauze

Zdradzona” to opowieść o 40-letniej kobiecie i jej pozornie szczęśliwym i poukładanym życiu. Joanna od pewnego czasu zauważa zmiany w zachowaniu swojego męża. Robert nie okazuje już swojej żonie uczuć, zachowuje wobec niej dystans. Dodatkowo często wyjeżdża w podróże służbowe, a będąc w domu ciągle pilnuje swojego telefonu, co zaczyna niepokoić Joannę. W końcu kobieta decyduje się przejrzeć telefon męża i odkrywa w nim coś, co na zawsze zmieni jej życie.

Z tej książki o zdradzie dowiesz się, co czuje oszukana kobieta i jakie myśli zaczynają kłębić się w jej głowie. Dzięki historii bohaterki przekonasz się, jak wygląda codzienne funkcjonowanie zdradzonej żony i czy jest ona w stanie ukrywać przed całym światem swój ból.

9. Ostatnie zlecenie – Katarzyna Wilk

Ostatnie zlecenie” to historia trojga ludzi zaplątanych we własnych emocjach. Zawodowa uwodzicielka, Dominika, ma za zadanie zniszczyć związek Anny i Roberta. Kobieta nigdy się nie poddaje i zawsze udaje jej się dopiąć swego. Ale tym razem nie będzie to takie łatwe. Mężczyzna jest odporny na wdzięki Dominiki, co jeszcze bardziej ją motywuje i popycha do bezwzględnych działań. Czy ostatnie zlecenie może zrujnować jej życie?

Dzięki książce przekonasz się, czy przed zdradą można się ustrzec i czy zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzone cele. Powieść trzyma w napięciu do samego końca. Zawiera wiele niespodziewanych momentów i zwrotów akcji. Jest to doskonała propozycja dla czytelników ceniących sobie fabułę opartą na damsko-męskich relacjach i trójkątach miłosnych.

10. Zdrada - Paulo Coelho

Książka Paula Coelho pt. „Zdrada” opowiada historię 31-letniej kobiety, zmęczonej monotonią i przewidywalnym życiem. Choć Linda osiągnęła wiele sukcesów na polu zawodowym i prywatnym, nie jest szczęśliwa. Dopiero gdy po latach spotyka swojego byłego chłopaka, zaczyna odzyskiwać dawną radość życia. Spotkanie z byłą miłością przypomina jej o dawno wygasłym uczuciu – pożądaniu. Postanawia więc zaangażować się w relację z Jakubem, by na nowo odnaleźć szczęście i poddać się namiętności.

Paulo Coelho w przystępny sposób wyjaśnia, co skłania człowieka do zdrady. Nawiązuje też do konsekwencji pojawiających się na skutek zdrady. Lektura książki może stać się drogowskazem dla wielu kobiet, które borykają się z podobnymi problemami co główna bohaterka i nie wiedzą, jak pokierować swoim życiem.

Dziękuję ci za poświęcenie czasu na zapoznanie się z tym artykułem, w którym przedstawiłam ci książki o zdradzie. Mam nadzieję, że propozycje lektur okazały się interesujące, a opisy zachęciły cię do dalszego czytania.

Zachęcam cię także do zapoznania się z innymi propozycjami książek (kliknij tu) dostępnymi na naszym blogu Rozwój Do Potęgi!

4.8/5 - (5 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: