Szukaj
Close this search box.

Książki o sensie życia: 10 najczęściej polecanych

książki o sensie życia

W tym artykule znajdziesz książki o sensie życia, które pozwolą ci zmienić twój sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości i udowodnią, że wiara w lepsze jutro potrafi czynić cuda. Pozwól sobie przejąć kontrolę nad swoim myśleniem i spraw, aby negatywne myśli nie powodowały już utraty chęci do życia.

Przygotowana lista lektur i poradników została stworzona z myślą o tych, którzy podobnie jak ty, osiągnęli taki moment, w którym odczuwają potrzebę odkrycia na nowo sensu życia. Dzięki poniższym książkom będziesz mógł zmotywować się do wdrożenia w swoje życie zmian, skutkujących odzyskaniem nadziei na odwrócenie się kolei losu.

Sięgając po jedną z poniższych 10 książek, masz szansę wpłynąć pozytywnie na swoje samopoczucie i wprowadzić zmiany w swoim podejściu do życia i zachowaniu. Mam nadzieję, że krótki opis pomoże ci wybrać tę książkę, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Najlepsze książki o sensie życia

1. Człowiek w poszukiwaniu sensu – Viktor Frankl

Człowiek w poszukiwaniu sensu” nie jest wyłącznie dziennikiem, w którym relacjonowane są okrucieństwa, jakich ludzie i sam autor doświadczali w obozach koncentracyjnych. Jest to książka, w której autor zwraca uwagę na konieczność stawiania czoła trudnościom, jakie przytrafiają nam się w życiu.

Viktor Frankl był żydowskim psychiatrą, który osobiście doświadczył nieludzkiego traktowania w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Choć Frankl przeżył, stracił wszystkich swoich bliskich i po powrocie do „normalności” napisał jedno ze swoich najważniejszych dzieł.

Jasność umysłu, z jaką Frankl podchodzi do takich kwestii jak natura ludzka, cierpienie i śmierć, jeszcze bardziej podnosi i tak już ogromną wartość tej książki.

2. Dobre wibracje, dobre życie – Vex King

Dobre wibracje, dobre życie. Miłość do siebie kluczem do osiągnięcia lepszego życia” to poradnik, z którego nauczysz się dbać o swoje myśli i odpowiednio je ukierunkowywać. Dzięki potędze pozytywnego myślenia odzyskasz radość i trwałe szczęście. Optymizm pomoże ci wykreować wymarzone życie oraz osiągnąć nawet najdalsze i pozornie nieosiągalne cele.

Prawo przyciągania i pozytywne myślenie, mogą naprawdę zmienić twoje życie! To ty masz wpływ na otaczającą cię rzeczywistość i to od ciebie i twoich decyzji zależy bieg wydarzeń. Już dziś możesz uzyskać wszystko to, o czym skrycie marzysz!

Autor przekaże ci także cenne wskazówki na temat potrzeby pracy nad samoświadomością, która pomaga przejąć kontrolę nad myślami, zachowaniem i odpowiednim nastawieniem.

3. Gdziekolwiek jesteś, bądź. Przewodnik uważnego życia - Jon Kabat-Zinn

Gdziekolwiek jesteś, bądź. Przewodnik uważnego życia” to książka, która ma za zadanie pomóc nam pogłębić naszą świadomość i uważność. Pokazuje nam ona również, jak „zatrzymać się”, obrać odpowiedni dla nas kierunek i wprowadzić do naszego życia pozytywne zmiany.

Z tej książki o sensie życia dowiesz się także, jak odzyskać kontakt z samym sobą i żyć chwilą, zamiast zamartwiać się przyszłością i problemami, na które nie mamy wpływu.

Autor poradnika proponuje serię ćwiczeń, które mają na celu nas uspokoić, pomóc w rozwoju duchowym i odnalezieniu drogi wyciszenia. To niezwykle motywująca i inspirująca pozycja, w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Czego najbardziej żałują umierający - Bronnie Ware

Czego najbardziej żałują umierający” to niezwykle wzruszający i dający do myślenia opis doświadczeń spisanych przez pracującą z nieuleczalnie chorymi autorkę. Bronnie Ware zebrała najcenniejsze fragmenty zwierzeń pacjentów, które całkowicie zmieniły sposób postrzegania przez nią świata.

Dzięki przemyśleniom dotyczącym własnego życia oraz doświadczeniom i mądrościom życiowym, które wyznawali autorce pacjenci na łożu śmierci, dowiadujemy się, co w życiu jest najważniejsze. Lektura zmusza nas do refleksji i przeanalizowania naszej codzienności.

Podczas lektury tej książki o sensie życia, przekonasz się, że szczęście i spełnienie zależy od nas samych oraz od podejmowanych przez nas decyzji. Jeśli szukasz nadziei, motywacji i prawdziwego sensu życia, z pewnością wszystko to odnajdziesz właśnie w tej lekturze.

5. O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia” jest niesamowicie przejmującą opowieścią, która udowadnia, że ból i rozpacz, może zamienić się w nadzieję i dać pocieszenie. Pełna emocjonalnych opisów, wzruszająca i gwarantująca wiarę w lepsze jutro.

Przeczytanie tej książki o sensie życia pomoże ci na nowo odnaleźć siebie oraz zaakceptować wszystkie sytuacje, nad którymi nie mamy kontroli. Autor jednocześnie uczy nas, że akceptacja nie wiąże się z rezygnacją z siebie i odpuszczaniem.

Bardzo ważnym przesłaniem, jakie zamieszcza w swoim dziele autor, jest konieczność poszukiwania sensu życia i nabywanie odporności wobec cierpienia i przeciwności losu. Na podstawie swoich bolesnych doświadczeń, inspiruje czytelników do podejmowania działań, które pomogą odzyskać nadzieję na nastanie lepszych dni.

6. Kawiarnia na końcu świata - John Strelecky

Kawiarnia na końcu świata. Opowieść o sensie życia” to skłaniająca do głębokich refleksji książka, napisana przez Johna Strelecky’ego. Pewnego dnia, w trakcie zasłużonego odpoczynku, autor trafia do niezwykłej kawiarni, która niespodziewanie całkiem odmienia jego dotychczasowe życie.

Po przeczytaniu tej książki o sensie życia, będziesz bogatszy w wiedzę na temat rozsądnego poszukiwania nowych dróg życiowych. Lektura uświadamia czytelnikowi, że obieranie nowych kierunków i wprowadzanie do życia zmian jest całkowicie normalne i zazwyczaj otwiera nas na interesujące możliwości.

Pytania i trudności, z jakimi musi zmierzyć się główny bohater, mogą być idealną okazją do zastanowienia się nad swoim życiem, popracowaniem nad samorozwojem i zrozumieniem prawdziwego sensu istnienia.

7. Życie warte przeżycia - Marsha M. Linehan

Życie warte przeżycia” jest połączeniem autobiografii i poradnika psychologicznego. To opowieść o trudnościach związanych z walką z depresją oraz o rozwoju wiary i pielęgnowaniu swojej duchowości. Autorka pisze także o opracowanej przez siebie w latach osiemdziesiątych terapii dialektyczno-behawioralnej.

Dzięki tej lekturze nauczysz się akceptacji siebie, celebrowania uważności oraz nowego myślenia i spojrzenia na otaczający nas świat. Przeczytanie tej książki o sensie życie pomoże ci odzyskać siłę, utraconą nadzieję na lepsze jutro oraz wolę walki w kryzysowych momentach twojego życia. Znajdziesz w niej również konkretne i mobilizujące wewnętrznie metody działania.

Książka ta doskonale sprawdzi się dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, które szukają pokrzepienia, pocieszenia i szans na odzyskanie sensu życia.

8. Sztuka szczęścia. Poradnik życia - Howard C. Cutler, Dalajlama XIV

Sztuka szczęścia. Poradnik życia” jest zapisem rozmów amerykańskiego psychiatry Howarda Cutlera z Dalajlamą. Dzięki mądrościom duchowego przywódcy Tybetu poznamy sposób na szczęśliwe życie, zarówno z filozoficznej, jak i czysto praktycznej perspektywy.

W książce poruszane są uniwersalne tematy – takie jak miłość, śmierć, relacje z innymi – i jak do nich podchodzić, by unikać cierpienia i znajdować szczęście. Dalajlama uczy nas technik medytacyjnych, wypracowanych na tysiącletnich naukach buddyjskich, które mają charakter uniwersalny, a ich pozytywne działanie na nasz nastrój jest potwierdzone naukowo przez Cutlera.

Przeczytanie tej książki o sensie życia pomoże ci zrelaksować umysł, zaszczepić w sobie pozytywne myślenie i nawyk nieustannego poszukiwania szczęścia.

9. Nowa Ziemia - Eckhart Tolle

Nowa Ziemia” to jeden z najskuteczniejszych i najłatwiejszych w odbiorze przewodników na temat wewnętrznej odnowy i przemiany oraz pogłębienia świadomości sensu życia. Eckhart Tolle, specjalista z dziedziny duchowości, pomoże ci poznać samego siebie, a także odkryć mechanizmy rządzące światem wewnętrznym.

Z pomocą tej książki o sensie życia na nowo odkryjesz swoje cele, poznasz najlepsze metody, aby zacząć je osiągać, a jednocześnie dostaniesz szansę na przebudzenie duchowe.

Jeżeli czujesz, że nie jesteś w stanie osiągnąć prawdziwego spełnienia i tkwisz w pułapce zakorzenionych w tobie uwarunkowań, sięgnij po tę książkę i uświadom sobie źródła wewnętrznego bólu i konfliktu oraz przekształć swoje życie od wewnątrz, dzięki sile samoświadomości.

10. Alchemik - Paulo Coelho

Alchemik” to książka autorstwa Paolo Coelho, która ma niewiarygodną moc. Potrafi poruszyć, szarpiąc struny duszy i przekazując czytelnikowi podstawowe przesłanie: o zrealizowaniu własnej, osobistej legendy.

Wszyscy jesteśmy przeznaczeni do wielkich czynów, a wszechświat jest gotów nam pomóc, o ile jesteśmy gotowi pokonać wszelkie przeszkody. Lektura udowodni, że podejmowanie ryzyka, stawianie sobie ambitnych celów, posiadanie marzeń czy podążanie za powołaniem, nadaje życiu niepowtarzalny sens. Autor inspiruje czytelnika do stawiania czoła wszelkim przeciwnościom losu, a także do świadomego kształtowania swojego życia.

Niełatwo jest opisać to arcydzieło Paulo Coelho kilkoma słowami, więc jedyne, co możesz zrobić, to przeczytać je… a potem przeczytać jeszcze raz!

W tym artykule przedstawiłam ci książki o sensie życia. Jestem przekonana, że dzięki lekturze wymienionych wyżej poradników odzyskasz nadzieję i wiarę w to, że przed tobą jeszcze wiele pięknych chwil oraz że zawsze warto stawiać czoła problemom i stającym na naszej drodze przeszkodom.

Zachęcam cię również do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi na blogu Rozwój do Potęgi. Polecam ci szczególnie ranking najlepszych książek o pozytywnym myśleniu oraz książek, które zmieniają życie i myślenie.

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: