Książki o seksie: najlepsze książki o seksualności kobiet i mężczyzn

książki o seksie i seksualności

W tym artykule znajdziesz najlepsze książki o seksie i seksualności dostępne obecnie na rynku. Przygotowany ranking zawiera propozycje 10 poradników, które podejmują tematykę intymności, seksualności, erotyki, cielesności i współżycia seksualnego.

Z lektury książek o seksie nauczysz się nie traktować seksualności i intymności jako tematów tabu. Autorzy przedstawionych niżej poradników starają się przedstawić seks jako coś, o czym powinniśmy szczerze i otwarcie rozmawiać, aby zagwarantować sobie spełnienie, rozkosz i chwile uniesień.

Dowiedz się, jak poznać i lepiej zrozumieć własne potrzeby seksualne. Rozbudź w sobie i partnerze pożądanie seksualne, tak aby odczuwać jeszcze większą przyjemność z życia intymnego.

Jeśli chcesz, aby twój seks był bardziej namiętny, gorący i satysfakcjonujący, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem.

Najlepsze książki o seksie:

1. Slow sex. Uwolnij miłość - Marta Niedźwiecka, Hanna Rydlewska

Slow sex. Uwolnij miłość” to wywiad Hanny Rydlewskiej z psycholożką i sexcoachem Martą Niedźwiecką. Ekspertka odkrywa przed czytelnikami nieznane dotąd sekrety dotyczące naszej seksualności.

Z tej książki o seksie dowiesz się, jak zbudować świadome podejście do własnego ciała, relacji oraz erotyki. Podczas lektury poradnika będziesz mieć także okazję przekonać się, jak obecna sytuacja związana z pandemią wpłynęła na naszą seksualność. Czy wymuszona izolacja zmieniła nasze pragnienia seksualne?

Dzięki poradnikowi z pewnością zainspirujesz się do wprowadzenia zmian w intymnej sferze swojego życia oraz do odnalezienia nowej drogi prowadzącej do intensywnego i satysfakcjonującego seksu.

2. Warsztaty intymności – Agnieszka Szeżyńska

Warsztaty intymności” to poradnik Agnieszki Szeżyńskiej, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące poprawy jakości swojego życia intymnego. Autorka pomoże ci na nowo odkryć swoją seksualność i poznać głęboko skrywane potrzeby seksualne.

Poradnik, napisany w warsztatowej formule, to zbiór wiadomości teoretycznych, połączonych z ćwiczeniami, pytaniami i ankietami, które zachęcają do przemyśleń na temat naszych oczekiwań względem życia seksualnego.

Dowiedz się, jak radzić sobie z kompleksami, które nie pozwalają ci cieszyć się seksem. Wzmocnij swoje poczucie bezpieczeństwa w trakcie intymnych zbliżeń z partnerem i naucz się urozmaicać swoje życie seksualne.

3. Seksuolożki. Sekrety gabinetów – Marta Szarejko

Seksuolożki. Sekrety gabinetów” to poradnik, który odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące seksu i seksualności, które zadają sobie Polki. Jeśli masz pewne wątpliwości dotyczące intymnej sfery swojego życia i krępujesz się o tym rozmawiać, książka Marty Szarejko będzie dla ciebie idealnym kompendium wiedzy!

W swojej publikacji, autorka-dziennikarka, wyjawia wszystkie tajemnice skrywane przez gabinety seksuologiczne. Opowiada również, jakie problemy dotyczące seksualności najbardziej nam doskwierają. Sięgnij po tę pozycję i dowiedz się, jak być spełnioną w łóżku oraz jak czerpać radość i przyjemność z życia seksualnego.

Pozycja polecana jest zarówno dojrzałym kobietom, jak i nastolatkom, które dopiero poznają swoje ciało oraz wkraczają w świat seksu i seksualności.

4. Sztuka kochania – Michalina Wisłocka

Sztuka kochania” to odkurzony dzięki filmowej biografii autorki przewodnik po najbardziej intymnych aspektach relacji damsko-męskich oczami słynnej seksuolożki z okresu PRL-u, Michaliny Wisłockiej. To książka o miłości, która równolegle omawia jej fizyczny i emocjonalny wymiar.

Znajdziemy tu nie tylko porady na temat dojrzewania, edukacji seksualnej i samego zbliżenia, ale także analizę rozwoju uczucia miłości między dwojgiem ludzi oraz wskazówki dotyczące pielęgnowania stałego związku w celu osiągnięcia wspólnego szczęścia i obustronnej satysfakcji.

Uniwersalny klasyk wciąż wart polecenia dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się i szukają odpowiedzi, czy kochanie to na pewno sztuka.

5. Lew-Starowicz o rozkoszy - Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska

Lew-Starowicz o rozkoszy” to wywiad Krystyny Romanowskiej z jednym z najlepszych ekspertów z dziedziny seksuologii – Zbigniewem Lew-Starowiczem. Znany seksuolog rozprawia się z istniejącymi stereotypami dotyczącymi seksu i obala wiele mitów, które są ciągle żywe w dzisiejszym społeczeństwie.

Przeczytanie tej książki o seksie rozwieje wszelkie wątpliwości na temat seksu i odpowie na większość pytań dotyczących seksualności, które wstydzimy się zadawać. Z lektury dowiesz się także, jak na nowo rozbudzić w sobie i partnerze pożądanie seksualne oraz jak odczuwać jeszcze większą rozkosz z intymnych zbliżeń.

Dzięki poradom autora nauczysz się więc, jak udoskonalić i wzmocnić jedną z najbardziej kluczowych sfer związku – sferę seksualną.

6. #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie – Anja Rubik

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” to książka, w której top modelka – Anja Rubik – porusza tematykę seksualności, erotyki, dojrzewania i miłości. Autorka występuje w roli edukatorki seksualnej i zwraca się przede wszystkim do młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w świat seksu.

Lektura tej książki o seksie da ci m.in. odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące „pierwszego razu”. Dowiesz się więc, kiedy jest na to najlepszy moment, jak się dobrze przygotować i jak się zabezpieczać, aby uniknąć ciąży i chorób.

Poradnik to absolutne kompendium wiedzy dotyczące wychowania seksualnego, z którym powinien zaznajomić się każdy nastolatek przed rozpoczęciem aktywnego życia seksualnego.

7. Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność – Roberta Rossi

Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność” to książka o seksie napisana przez włoską seksuolożkę, Robertę Rossi. Autorka, dzięki zamieszczonej w sieci ankiecie, poznała najbardziej intymne problemy, z którymi borykają się współczesne kobiety. Na tej podstawie stworzyła poradnik, w którym przełamuje tabu i opowiada o intymności, której pragną kobiety.

Jeśli chcesz lepiej poznać siebie, zrozumieć swoje ciało i potrzeby seksualne oraz odkryć, co sprawia ci przyjemność, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Ten przewodnik po kobiecej seksualności otworzy cię na nowe doznania i pokaże całkiem nowe drogi do osiągnięcia satysfakcji z seksu.

8. Siedem grzechów przeciwko seksualności – Zbigniew Izdebski, Małgorzata Szcześniak

Siedem grzechów przeciwko seksualności” porusza tematykę intymności i cielesności oraz czerpania satysfakcji ze zbliżeń. Wybitny polski seksuolog Zbigniew Izdebski odpowiada na pytania dotyczące seksu, które nurtują wiele osób, i daje wskazówki, jak odczuwać przyjemność nie tylko z intymnych relacji z partnerem, ale i z samą sobą.

Ten poradnik pozwoli ci poznać lepiej siebie i swoje potrzeby oraz zagłębić się w seksualność dzisiejszego społeczeństwa. Dzięki temu będziesz mieć okazję przekonać się, jak wygląda życie seksualne innych par.

W książce znajdziesz siedem głównych działów takich jak: religia, wstyd, zaniedbanie, zgorszenie, manipulacja, wykluczenie czy zagubienie.

9. Dużo orgazmów proszę – Opracowanie zbiorowe

Dużo orgazmów proszę” to inspirujący poradnik dla wszystkich kobiet, który dokonuje analizy każdego z aspektów kobiecej seksualności. Dzięki książce nauczysz się, jak bez uprzedzeń i wstydu podchodzić do seksu i erotyki.

Z tej książki o seksie dowiesz się wszystkiego na temat kobiecych orgazmów. Nauczysz się także, jak skutecznie osiągać przyjemność i rozkosz podczas aktywności seksualnych. Autorki zachęcą cię do odkrywania i próbowania nowych pozycji w łóżku i przełamywania barier wstydu.

Poznanie własnego ciała to coś, co pozwala lepiej zrozumieć, co sprawi nam satysfakcje i przyjemność podczas seksu. A tego, jak skutecznie nauczyć się „instrukcji” własnego ciała, dowiesz się z lektury tej książki.

10. Seksownik, czyli mądrze i pikantnie – Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz

Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” to poradnik, w którym znajdziesz informacje na temat tego, jak czerpać stuprocentową satysfakcję z życia seksualnego. Wybitna psychoterapeutka i psycholożka Katarzyna Miller porusza tematy związane z seksualnością, intymnością i erotyką. Ponadto uczy, jak pozbyć się wstydu związanego z rozmowami na tego typu tematy.

Lektura tej książki o seksie pozwoli ci zrozumieć swoje seksualne pragnienia oraz z radością i satysfakcją przeżywać intymne zbliżenia z partnerem. Dzięki poradnikowi otworzysz się na bezpruderyjny, udany, szczęśliwy i satysfakcjonujący seks, który sprawi, że twoje życie będzie bardziej spełnione.

W tym artykule przedstawiłam ci książki o seksie i seksualności. Jestem przekonana, że dzięki lekturze wymienionych wyżej poradników wzbogacisz i urozmaicisz swoje życie seksualne oraz spojrzysz na intymność z zupełnie nowej perspektywy. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na jakość swojego współżycia seksualnego. Dlatego weź sprawy w swoje ręce i dzięki wymienionym wyżej poradnikom popraw swoje życie intymne!

Zachęcam cię również do zapoznania się z pozostałymi rankingami książek oraz artykułami poruszającymi również temat seksu dostępnymi na blogu Rozwój do Potęgi.

5/5 - (2 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.