Szukaj
Close this search box.

Książki o rozstaniu: 10 poradników po zakończonym związku

Książki o rozstaniu

Rozstanie z ukochaną osobą to zawsze bardzo trudne doświadczenie, dlatego na ratunek przychodzą książki o rozstaniu, które pomogą ci odzyskać wewnętrzną równowagę i wskażą, jak radzić sobie w tym trudnym okresie życia.

Zakończenie związku to koniec pewnego etapu, ale też początek nowego. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie przejść tej drogi sam, książki o rozstaniu mogą okazać się dla ciebie lekarstwem i ukojeniem.

Lektura dobrej książki po rozstaniu z pewnością pomoże ci przetrwać bolesną rozłąkę z partnerem lub partnerką. Z przedstawionych poradników dowiesz się jak przejść przez etapy żałoby po ukończonym związku i ułożyć swoje życie na nowo.

Poniżej znajdziesz książki o rozstaniu, które przygotowałam specjalnie dla ciebie. Dzięki temu rankingowi, będziesz mógł wybrać tę pozycję, która najbardziej ci odpowiada i która przekonała cię do dalszej lektury.

Najlepsze książki o rozstaniu

1. Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym – Rozwój Do Potęgi

Wiele osób doświadczyło już rozstania i zawodu miłosnego. Nie zawsze łatwo jest poradzić sobie z rozczarowaniem, smutkiem czy żalem. Często wydaje nam się, że nasz świat się zawalił i nie spotka nas już nigdy nic dobrego. Odzyskanie życiowej równowagi jest jednak możliwe. Z pomocą przychodzi ci poradnik „Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym”.

E-book składa się z 137 stron i podzielony jest na 6 rozdziałów. Znajdziesz w nim wskazówki, dzięki którym nauczysz się pokonywać cierpienie i przekształcisz swój zawód miłosny w okazję do zmiany swojego życia.

Techniki radzenia sobie z rozstaniem opisane w książce, zaczerpnięte są bezpośrednio z psychologii. Ponadto wzbogacono je o indywidualnie opracowane metody, ułatwiające skuteczny powrót do normalności po zakończonym związku.

2. Rozstanie to nie koniec świata – Susan J. Elliott

Jeśli chcesz poznać efektywne metody na poradzenie sobie z bólem i uczuciem straty po rozstaniu z partnerem/partnerką, sięgnij po książkę Susan J. Elliott „Rozstanie to nie koniec świata”. Nauczy cię ona, jak odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz jak otworzyć się na nowe perspektywy życiowe.

Autorka zwraca uwagę na fakt, że rozstanie, choć początkowo bolesne, otwiera nam szansę na zupełnie nowe możliwości i jest okazją do zmiany naszego życia na lepsze. Oprócz tego porusza ważną kwestię konieczności przepracowania straty tak aby, trauma rozstania nie wracała do nas w kolejnych związkach i abyśmy świadomie nie wchodzili w toksyczne relacje z nieodpowiednimi partnerami.

3. Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia - Bruce Fisher, Robert E. Alberti

Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia” jest poradnikiem dedykowanym osobom porzuconym, rozwiedzionym lub mierzącym się z bólem po stracie bliskiej osoby, również z powodu jej śmierci.

Z pomocą tej książki o rozstaniu łagodniej przejdziesz przez proces przystosowywania się do nowej rzeczywistości. Nauczysz się radzić sobie z trudnymi emocjami, takimi jak: smutek, żal, rozgoryczenie czy złość. Ponadto dowiesz się, co zrobić, gdy obezwładnia cię silny lęk związany z niepewną przyszłością i samotnym życiem.

Choć często po rozstaniu z ukochaną osobą nie wyobrażamy sobie dalszego życia i widzimy wszystko w ciemnych barwach, ten poradnik udowodni ci, że taka sytuacja jest przejściowa i szczęście może się do ciebie ponownie uśmiechnąć.

4. Jak poradzić sobie po rozstaniu? - Renata Zarzycka-Bienias

Audiobook coacha Renaty Zarzyckiej-Bienias „Jak poradzić sobie po rozstaniu?” pozwoli ci uporać się z trudnymi emocjami związanymi z utratą kogoś bliskiego i dostarczy ci wielu cennych lekcji na temat radzenia sobie z traumą rozstania.

Autorka nauczy cię, jak patrzeć w przyszłość z nadzieją, wyciągać wnioski z niepowodzeń miłosnych i nie popełniać więcej starych błędów.

Po zapoznaniu się z treścią tego audiobooka, z pewnością docenisz też rady dawane ci na przestrzeni lat przez różne osoby i spojrzysz na swoje dotychczasowe życie z zupełnie innej perspektywy.

5. Co wybierasz po rozstaniu - żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia? - Renata Zarzycka-Bienias

Kolejnym audiobookiem proponowanym przez Renatę Zarzycką-Bienias jest poradnik zatytułowany „Co wybierasz po rozstaniu – żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia?”. Skupia się on głównie wokół tematyki związanej z akceptacją sytuacji, których doświadczamy. Autorka chce nauczyć swojego słuchacza wybaczania oraz przekuwania negatywnych emocji w pozytywne.

Z audiobooka dowiesz się także, jak odzyskać spokój, radość i poczucie szczęścia po utracie bliskiej osoby oraz podejmować dobre i przemyślane decyzje. Uwolnij się od cierpienia i bólu spowodowanego rozstaniem i zadbaj o swoją równowagę psychiczną!

6. Złamane serce. Przewodnik przetrwania - Amalia Andrade

Choć większość z nas doświadczyła bólu po rozstaniu czy kłótni z bliską osobą i nie raz miała z tego powodu złamane serce, nie każdy jest w stanie samemu sobie z tym poradzić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po książkę „Złamane serce. Przewodnik przetrwania”.

Poradnik jest zbiorem życiowych lekcji, porad i prawd, przedstawionym w niezwykle humorystyczny sposób. Nie jest to typowa książka, ponieważ zawiera w sobie wiele zabawnych rysunków, stron do wycinania i wzbogacona jest o wiele ciekawych zadań i ćwiczeń do rozwiązania. Dzięki takiej formie poradnik jest niezwykle oryginalny, co z pewnością ucieszy osoby, które nie przepadają za tradycyjną formą książek.

Dzięki autorce, będziesz miał okazję spojrzeć nieco pogodniej na otaczającą cię rzeczywistość i oderwać się od przytłaczających cię problemów, związanych z rozstaniem.

7. W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem - Hayes Steven C., Smith Spencer

Depresja, stres czy lęk to bardzo poważne objawy, których nie należy bagatelizować. Rozstanie może powodować pojawienie się lub nasilanie tych symptomów.

W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem” jest poradnikiem pomagającym w walce z trudnymi emocjami i kłębiącymi się w głowie negatywnymi myślami.

Choć nie jest to klasyczna książka na temat rozstania, to problematyka poruszana przez autorów z pewnością przyda się wielu osobom przechodzącym przez trudny etap zakończenia relacji miłosnych. Naucz się akceptacji siebie i nie bój się walczyć o swoje dobre samopoczucie.

8. Rozwód po polsku. Strach i nadzieje – Iza Komendołowicz

Głównym tematem książki Izy Komendołowicz „Rozwód po polsku. Strach i nadzieje” są problemy związane z zakończeniem małżeństwa. Rozwód to bardzo bolesne doświadczenie, które wymaga od nas siły, stanowczości i wytrwałości.

W tej książce znajdziesz zwierzenia osób, które są w trakcie procesu rozwodowego lub po rozwodzie. Ponadto będziesz mieć okazję zapoznać się z opiniami psychoterapeutów i psychologów oraz opowieściami adwokatów, którzy uczestniczyli w procesie rozstawania się małżonków i patrzą na rozwód z zupełnie innej perspektywy.

Autorka przedstawia realistyczny i oparty na faktach przebieg spraw rozwodowych i niejako przestrzega przed konsekwencjami, jakie niesie ze sobą rozwód.

9. Życie po rozwodzie. Zróżnicowany proces adaptacji – Anna Kołodziej-Zaleska

Życie po rozwodzie. Zróżnicowany proces adaptacji” to książka idealna dla osób, które są już po rozwodzie i pragną poznać metody pomagające w zaadaptowaniu się do nowej rzeczywistości porozwodowej. Czy przeczytanie tej książki po rozstaniu z mężem/żoną może okazać się pomocne? Z pewnością tak!

Autorka swoje rozważania opiera na polskich i zagranicznych pozycjach naukowych, dzięki czemu analiza problemu jest bardziej złożona. Dodatkowo przeprowadza swoje własne badania dotyczące kondycji psychicznej osób rozwiedzionych i wysnuwa z nich trafne wnioski.

Warto, aby po tę pozycję sięgnęły osoby będące w kryzysie porozwodowym, które nie są w stanie samodzielnie radzić sobie z bólem po zakończonym małżeństwie i chcą poprawić jakość swojego życia.

10. Odzyskaj siebie. Życie po toksycznym związku i przemocy emocjonalnej - Jackson McKenzie

Na koniec jeszcze słowo o negatywnym wpływie toksycznych związków damsko-męskich na nasze życie. Na początku wydają się idealne, ale z czasem raj przeradza się w piekło.

Uwolnienie się od toksycznego partnera lub toksycznej partnerki jest tylko początkiem drogi do odzyskania siebie. Wyleczenie się z traumy, pozbycie negatywnych nawyków i przygotowanie do stworzenia nowego, zdrowego związku to długi proces, w którym warto korzystać ze wsparcia.

Takiego wsparcia może nam udzielić książka Jacksona MacKenziego „Odzyskaj siebie. Życie po toksycznym związku i przemocy emocjonalnej”, która dzięki praktycznym ćwiczeniom i różnorodnym technikom pozwoli ci zrozumieć zachodzące w twoim umyśle mechanizmy i zawalczyć o lepsze życie po toksycznej relacji.

W tym wpisie przedstawiłam ci książki o rozstaniu. Mam nadzieję, że wybierzesz którąś z nich i po jej lekturze uwierzysz, że poradzisz sobie ze wszystkimi problemami i że życie po zawodzie miłosnym może nabrać jeszcze żywszych barw.

Książki o rozstaniu są bardzo dobrą formą terapii po zakończeniu relacji miłosnej. Dlatego jeszcze raz zachęcam cię do skorzystania z niej i zapoznania się z proponowanymi przeze mnie poradnikami, które z pewnością pomogą ci odzyskać wewnętrzną równowagę i dobrą kondycję psychiczną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozstań, zapoznaj się z artykułem „Jak poradzić sobie po rozstaniu i separacji”, dostępnym na naszym blogu!

4.3/5 - (7 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: