Szukaj
Close this search box.

Książki o pozytywnym myśleniu: 10 najlepszych propozycji lektur

Książki o pozytywnym myśleniu

Chcesz dowiedzieć się, czym jest i jak działa pozytywne myślenie? Chcesz poznać techniki i metody, które korzystnie wpłyną na twoje postrzeganie rzeczywistości? Książki o pozytywnym myśleniu ułatwią ci odkrycie wszystkich strategii, dzięki którym będziesz w stanie w pełni wykorzystać moc prawa przyciągania i pozytywnego nastawienia.

W tym artykule znajdziesz książki o pozytywnym myśleniu, które pozwolą ci zmienić twoje życie i udowodnią, że wiara w lepsze jutro potrafi czynić cuda! Przejmij kontrolę nad swoim myśleniem i spraw, aby negatywne myśli nie blokowały cię przed rozwojem.

Pozytywne myślenie to technika zrodzona w ruchu Nowej Myśli (New Thought). Jest to nurt myśli powstały w USA, który rozprzestrzenił się między końcem XIX wieku a początkiem XX wieku. Traktuje on myśli jako coś realnego i mającego ogromny wpływ na nasze życie.

Ruch New Thought wywarł silny wpływ kulturowy w Ameryce i zainspirował wielu autorów, którzy zafascynowani nową ideą, zaczęli tworzyć książki o pozytywnym myśleniu.

Dopiero od niedawna w naszej kulturze na szeroką skalę rozpowszechniło się pojęcie prawa przyciągania. Jest ono niczym innym jak nową wersją pozytywnego myślenia, dostosowaną do obecnych czasów i współczesnego języka. Nie wszyscy wiedzą, że New Thought silnie uwarunkował koncepcję rozwoju osobistego, tak jak ją dzisiaj rozumiemy.

Pod wpływem ruchu Nowego Myślenia tworzono różne eksperymenty psychologiczne i naukowe, aby przeanalizować skuteczność i wpływ optymizmu na nasze życiowe doświadczenia.

Na poniższej liście znajdziesz książki o pozytywnym myśleniu, zarówno autorów zagranicznych, jak i polskich. Każde z nich podchodzi nieco inaczej do idei optymistycznego postrzegania świata i proponuje różne metody, pozwalające na wyzbycie się negatywnych myśli. Sprawdź, który poradnik przekona cię do dalszej lektury!

Najlepsze książki o pozytywnym myśleniu

1. Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu – Napoleon Hill

Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu” to książka autorstwa Napoleona Hilla, która zawiera 10 strategii poprawy jakości życia. Wiele przykładów podawanych przez autora w tym tekście, odnosi się do biznesu oraz środowiska pracy i ekonomii. Jednak wyrażone koncepcje mogą być wykorzystane do wprowadzenia zmian w dowolnej dziedzinie życia.

Podobnie jak wszystkie książki Napoleona Hilla, również ta będzie idealną propozycją dla osób, które chcą wprowadzić w swoje życie zmiany i zacząć myśleć pozytywniej. Czytając tę lekturę, zrozumiesz, jakie działania musisz podjąć, aby skutecznie zarządzać swoimi myślami i wyzbyć się negatywnych emocji i postaw. Książka z pewnością zmotywuje cię do działania i wesprze w podejmowaniu najlepszych decyzji.

2. Optymizmu można się nauczyć - Martin E.P. Seligman

Optymizmu można się nauczyć” to fantastyczna lektura, która opiera się na fundamentalnej koncepcji: optymizm nie jest wrodzoną cechą ludzi, dlatego absolutnie każdy może nauczyć się myśleć pozytywnie!

Z tej książki o pozytywnym myśleniu nauczysz się różnych technik optymistycznego podejścia do życia. Dzięki poradom autora będziesz w stanie wyciągnąć wnioski z każdej życiowej lekcji i przeżytych doświadczeń. Dowiesz się także, jak eliminować wszelkie przejawy smutku i uwierzyć, że czeka na nas jeszcze wiele dobrych chwil.

Lekturę niewątpliwie możemy uznać za podręcznik optymizmu, ponieważ szczegółowo wyjaśnia, co należy zrobić, aby żyć z radością i nigdy nie tracić nadziei na lepszą przyszłość. Jest to z pewnością jedna z lepszych książek o optymizmie.

3. Sekret – Rhonda Byrne

Sekret” autorstwa Rhondy Byrne jest prawdziwym manifestem pozytywnego myślenia. To miejsce spotkań wielu światłych myślicieli, historycznych i aktualnych, których autorka książki chciała połączyć, aby stworzyć dzieło ponadczasowe.

Byrne omawia w swojej książce zasady prawa przyciągania. Ponadto wyjaśnia, dlaczego twoje myśli i oczekiwania tworzą twoje codzienne życie zewnętrzne. Autorka zdradzi w jaki sposób wykorzystywać Sekret, aby zdobywać pieniądze i szczęście oraz cieszyć się zdrowiem i dobrymi relacjami z ludźmi.

Zachęcam do przeczytania tej lektury, ponieważ tak naprawdę jest to książka, która pozwoli ci ponownie zebrać razem wszystkie idee rozwoju osobistego, które poznałeś, i spojrzeć na nie zgodnie z uniwersalną filozofią.

4. Moc pozytywnego myślenia - Norman Vincent Peale

Norman Vincent Pale to jeden z czołowych przedstawicieli idei pozytywnego myślenia. Był absolutnie przekonany, że wyniki i szczęście człowieka zależą przede wszystkim od jakości jego myśli.

W swojej książce „Moc pozytywnego myślenia” autor wychodzi z założenia, że jeśli ktoś chce poprawić swoje życie, musi koniecznie zmienić swój sposób myślenia. Dlatego ważne jest, aby nie pozwolić, by jakakolwiek ograniczająca myśl pozostała w umyśle na tyle długo, żeby zasiała ziarno niepewności i doprowadziła do negatywnego nastawienia do życia.

W swoim poradniku, autor przedstawia porady, strategie i techniki pozytywnego myślenia, które, stosowane codziennie, pozwolą pokonywać trudności życiowe. Ułatwią ci także zarządzanie własnym dialogiem wewnętrznym.

5. Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Potęga Podświadomości” to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele, jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i zdołasz sobie to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.

Przeczytanie tej książki o pozytywnym myśleniu pomoże ci opanować proste techniki optymistycznego nastawienia i odkryć, jak łatwo możesz usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

6. Czując. Rozmowy o emocjach – Agnieszka Jucewicz

Czując. Rozmowy o emocjach” to książka Agnieszki Jucewicz. Autorka przeprowadza w niej rozmowy z wybitnymi i znanymi psychoterapeutami i psychologami, specjalizującymi się w odkrywaniu tajemnic ludzkiej psychiki.

Specjaliści wypowiadają się na temat odczuwanych przed ludzi emocji i radzą, jak przeżywać pozytywne stany i uczucia oraz odpychać od siebie negatywne myśli. Rozmowy dotyczą także szkodliwych emocji, takich jak zazdrość, oraz uczuć im towarzyszących: zawiści, złości, lęku czy smutku.

Ta książka będzie dla ciebie idealną pozycją, jeśli chcesz zrozumieć zachowania własne oraz bliskich ci osób, pojąć skomplikowane aspekty funkcjonowania naszej podświadomości i psychiki, a także nauczyć się myśleć nieco bardziej pozytywnie.

7. Życie, które pokochasz. Jak zawsze czuć się dobrze - Abby Wynne

Życie, które pokochasz. Jak zawsze czuć się dobrze” to książka, która udowodni ci, że jakość twojego życia zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Autorka, będąca psychoterapeutką i uzdrowicielką energetyczną, nauczy cię dbania o właśnie szczęście. Ponadto pokaże, jak odzyskać dobrostan, spokój i wewnętrzną moc.

Z poradnika dowiesz się, jak myśleć pozytywnie i odpychać od siebie negatywne wzorce zachowań. Dzięki wyjaśnieniom teoretycznym i praktycznym ćwiczeniom, poziom twojej samoświadomości gwałtownie się podniesie, a ty będziesz w stanie wprowadzić wszelkie zmiany, których w głębi duszy pragniesz. Wykorzystaj swój potencjał, pokochaj siebie i podchodź optymistycznie do wyzwań, które stawia przed tobą życie!

8. Dobre wibracje, dobre życie. Miłość do siebie kluczem do osiągnięcia lepszego życia – Vex King

Prawo przyciągania i pozytywne myślenie, może naprawdę zmienić twoje życie! To ty masz wpływ na otaczającą cię rzeczywistość i właśnie od ciebie i twoich decyzji zależy bieg wydarzeń. Już dziś możesz uzyskać wszystko to, o czym skrycie marzysz!

Dobre wibracje, dobre życie. Miłość do siebie kluczem do osiągnięcia lepszego życia” to poradnik, z którego nauczysz się dbać o swoje myśli i odpowiednio je ukierunkowywać. Dzięki potędze pozytywnego myślenia odzyskasz radość i trwałe szczęście. Optymizm pomoże ci wykreować wymarzone życie i osiągnąć nawet najdalsze i pozornie nieosiągalne cele.

Autor przekaże ci cenne wskazówki na temat potrzeby pracy nad samoświadomością, która pomaga przejąć kontrolę nad myślami, zachowaniami i odpowiednim nastawieniem.

9. Zmień myślenie a zmienisz swoje życie – Brian Tracy

Według autora książki „Zmień myślenie a zmienisz swoje życie” to wyłącznie od nas samych zależy, jaki kształt nadamy swojemu życiu. Brian Tracy przekonuje, że odrzucenie negatywnego nastawienia i zmiana myślenia na pozytywne pozwoli nam efektywnie funkcjonować, spełniać marzenia oraz realizować się na polu prywatnym i zawodowym.

Jeśli chcesz osiągać wielkie cele, rozwijać się lub po prostu być lepszym i szczęśliwszym człowiekiem, to ten poradnik będzie dla ciebie idealny! Autor nie tylko zainspiruje cię i zmotywuje do działania, ale również doda wiary we własne możliwości i obudzi w tobie wewnętrzną siłę.

Lektura książki pozwoli ci uwierzyć w siebie, a co za tym idzie, umożliwi ci osiąganie sukcesów w niemal każdej dziedzinie życia.

10. Księga dobrych myśli – Beata Pawlikowska

Księga dobrych myśli” to poradnik Beaty Pawlikowskiej, polskiej podróżniczki, dziennikarki i pisarki. Autorka w swojej książce stworzyła 365 pozytywnych tekstów, na każdy dzień roku, które mają za zadanie wyzwolić w tobie pozytywne myślenie oraz pomóc ci spojrzeć na otaczający cię świat z życzliwością i optymizmem.

Ten cenny poradnik doda ci wiary we własne możliwości, optymizmu i radości oraz pokaże, jak odzyskać poczucie własnej wartości. Beata Pawlikowska zainspiruje cię do wprowadzenia zmian w twoim życiu, które poskutkują zwiększoną akceptacją siebie, wyrozumiałością i siłą do przeciwstawiania się przeciwnościom losu. Jeśli brakuje ci motywacji i bodźców do podjęcia odpowiednich działań, koniecznie sięgnij po tę pozycję!

W tym artykule przedstawiłam ci książki o pozytywnym myśleniu. Jestem przekonana, że dzięki lekturze wymienionych wyżej poradników odzyskasz motywację do działania, wyzbędziesz się negatywnych myśli, a ich miejsce zajmie optymistyczne nastawienie do życia. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na bieg wydarzeń i dzięki pozytywnemu myśleniu możesz zapewnić sobie lepszą przyszłość!

Zachęcam cię również do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi na blogu Rozwój do Potęgi. Polecam ci szczególnie ranking najlepszych książek zmieniających życie i myślenie oraz ranking książek motywacyjnych.

4.7/5 - (8 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: