Szukaj
Close this search box.

Książki o podświadomości: 10 polecanych lektur

książki o podświadomości

W tym artykule przedstawię ci najlepsze książki o podświadomości, które z czystym sumieniem mogę polecić każdej osobie, która chce poznać tajniki funkcjonowania podświadomości, będącej nieświadomą częścią naszej psychiki.

Niekwestionowanym specjalistą i autorytetem w dziedzinie nauki o podświadomości, duchowości oraz dobrym życiu jest dr Joseph Murphy. W tym wpisie zaprezentuję ci kilka jego najważniejszych i najbardziej cenionych publikacji, dotyczących procesów zachodzących poza naszą świadomością.

Znajdziesz tu jednak również książki innych znakomitych autorów – ekspertów, podejmujących temat podświadomości, jej funkcjonowania i wpływu na nasze życie.

Jeśli chcesz zmienić niedoskonałe dziś na znacznie lepsze jutro, uwolnić w sobie niewyczerpaną moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, dobrobytu i harmonii, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem i odkryj moc nieświadomości!

Najlepsze książki o podświadomości

1. Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Potęga Podświadomości” to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele, jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i zdołasz sobie to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.

Przeczytanie tej książki o podświadomości pomoże ci opanować proste techniki optymistycznego nastawienia i odkryć, jak łatwo możesz usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

2. Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości – Joseph Murphy

Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości” to poradnik Josepha Murphy’ego, który przyczyni się do zmiany twojego sposobu myślenia o życiu, dzięki sile podświadomości. W swojej publikacji autor udowadnia czytelnikowi, że nasz umysł odpowiada za nasze sukcesy i porażki. To właśnie podświadomość i sposób myślenia odpowiadają za to jak kształt przybiera nasze życie oraz jak wygląda nasza codzienność i przyszłość. Z poradnika dowiesz się jak zaprogramować swoją podświadomość, aby była źródłem pozytywnych emocji oraz kreowała rzeczywistość, którą sobie wymarzysz. Ponadto poznasz zasady i techniki afirmacji, a także metody przekazywania pragnień do podświadomości.

3. Moc modlitwy. Niezwykła potęga podświadomości – Joseph Murphy

Moc modlitwy. Niezwykła potęga podświadomości” to książka, który skupia się na wykazaniu związku podświadomości z duchowością, wiarą i religią. Dzięki temu poradnikowi będziesz mieć okazję odkryć prawdziwą moc modlitwy.

Podczas lektury tej książki o podświadomości dowiesz się także, jak twój umysł może wzbogacić się i rozwinąć, dzięki zwróceniu się do Boga i wykorzystywaniu siły podświadomości. Autor dokładnie wyjaśnia wszystko na temat potęgi naszych myśli i afirmacji oraz ich wpływu na kształt naszej życiowej drogi.

Jeśli chcesz doznać skupienia i spokoju dzięki poradom opartym na treściach zaczerpniętych z Biblii na temat stosowania potęgi podświadomości, koniecznie przeczytaj tę pozycję!

4. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości. Zyskaj zdrowie i energię życiową – Joseph Murphy

Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości. Zyskaj zdrowie i energię życiową” jest poradnikiem, który udowadnia, że wzorce zapisane w podświadomości i sposób myślenia kształtują nasze życie i poprawiają jego jakość.

Joseph Murphy, poprzez konkretne przykłady, pokazuje, jak zmieniać negatywne nawyki myślowe i skutecznie wpłynąć na naszą podświadomość. Co więcej, uczy czytelnika, jak wykorzystać siłę pozytywnego myślenia i afirmacje do pozbywania się chorób ciała i umysłu.

Lekcje przekazywane przez autora udowadniają, że nasza podświadomość jest w stanie pomóc nam pokonywać życiowe przeszkody, zwiększyć witalność, a także żyć zdrowiej, pełniej i szczęśliwiej.

5. Pokonaj lęk i obawy - Joseph Murphy

Pokonaj lęk i obawy” to kolejny poradnik Josepha Murphy’ego na temat korzyści wynikających ze stosowania technik wpływania na naszą podświadomość.

Lektura ta udowodni ci, że pozytywne myślenie i wzorce zapisane w podświadomości mają ogromną moc sprawczą. Autor nauczy cię, jak stosować pozytywne i prowadzące do sukcesów wzorce oraz jak wyzbywać się myśli prowadzących do nasilania się lęków i obaw.

Dzięki lekturze tej książki o podświadomości i pozytywnym myśleniu, dowiesz się, jak radzić sobie z niepewnością, jak znajdować w sobie siłę do walki z przeciwnościami losu i odkryć w sobie wewnętrzny spokój.

6. Potęga twojej podświadomości – Harry Carpenter

Potęga twojej podświadomości” to książka na temat metod pracy z podświadomością, przestudiowanych i wypraktykowanych przez autora – Harry’ego Carpentera, który wyselekcjonował najskuteczniejsze techniki wykorzystywania potęgi podświadomości.

Autor poradnika zwraca szczególną uwagę na fakt, że podświadomość powinna wspierać nas we wszystkich działaniach, a nie demotywować nas do podejmowania nowych wyzwań. Dlatego z tej lektury dowiesz się, jak uruchomić swoją wewnętrzną moc i przeprogramować szkodliwe nawyki myślowe, aby nadawały twojemu życiu właściwy kierunek.

Świadome posługiwanie się mechanizmami podświadomości, których nauczysz się z tego poradnika, pomoże ci osiągać założone cele i zwiększyć zaufanie we własne siły.

7. Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd – Kaja Nordenger

Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd” to popularnonaukowa książka na temat funkcjonowania naszego umysłu i podświadomości. Dowiesz się z niej, gdzie znajduje się osobowość, jak trenować mózg czy jak uaktywnić jego wszystkie części.

Ponadto autorka przedstawia wiele interesujących faktów na temat podświadomości i jej roli w funkcjonowaniu naszego umysłu. Dzięki lekturze będziesz mieć więc możliwość zagłębienia się w tajniki działania naszego mózgu i podświadomości.

Mimo naukowego charakteru, książka napisana jest bardzo przystępnym językiem. Będzie więc ona zrozumiała dla każdego czytelnika, niezależnie od tego, czy związany on jest z psychologią i neurobiologią, czy te dziedziny są mu kompletnie obce.

8. Pozytywne programowanie podświadomości metodą BrainRewire – Gabriel Palacios

Pozytywne programowanie podświadomości metodą BrainRewire” to poradnik Gabriela Palaciosa na temat wykorzystywania naszej podświadomości oraz odkrywania jej wszystkich możliwości i zalet.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego programu oddziaływania na podświadomość, pozbędziesz się negatywnych wzorców myślowych, niepokojów, stanów lękowych oraz blokad i traum z dzieciństwa. Poprzez przeprogramowanie sposobu myślenia poznasz prawdziwy potencjał swojego umysłu.

Korzystając z technik i porad autora, w skuteczny i bezpieczny sposób przepracujesz przeszłość i zaczniesz kreatywnie kształtować swoją teraźniejszość. Z tej książki o podświadomości nauczysz się także skutecznych metod wpływania na funkcjonowanie naszego mózgu i kreowania wymarzonej rzeczywistości.

9. Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja – Maria Szulc

Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja” jest książką autorstwa Marii Szulc, specjalistki w dziedzinie hipnozy i psychoterapii. Autorka stworzyła poradnik, mający na celu przedstawienie sprawdzonych i efektywnych możliwości wspierania ludzkiej podświadomości. Dzięki metodzie zaproponowanej przez Marię Szulc, wywodzącej się od hipnozy, jesteśmy w stanie uleczyć wiele chorób i zaburzeń, powodujących cierpienie i utrudniających nam funkcjonowanie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie ogromnego potencjału jaki tkwi w podświadomości – nieświadomej części naszej psychiki. Lektura tej książki o podświadomości z pewnością pomoże ci lepiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania mózgu oraz poznać i zastosować tajniki pozytywnego oddziaływania na nasz umysł.

10. Sny. Klucz do podświadomości – Katarzyna Ostrowska

Sny. Klucz do podświadomości” to książka Katarzyny Ostrowskiej, dzięki której poznasz znaczenie swoich snów, a także dowiesz się wszystkiego na temat przesłań, jakie się za nimi skrywają.

Wieloletnie doświadczenie autorki pomoże ci poznać charakterystykę i interpretację twoich snów. W książce znajdziesz także wiele przykładów snów oraz powiązań pomiędzy symbolami sennymi. Podczas lektury nauczysz się je odczytywać, a w konsekwencji odkryjesz klucz do swojej podświadomości.

Sennik pozwoli ci również zrozumieć, jaki wpływ na sny mają twoje emocje, ukryte pragnienia i marzenia. Jeśli chcesz odnaleźć spokój ducha i mieć realny wpływ na to, o czym śnisz, koniecznie zapoznaj się z całą lekturą!

Dziękuję za poświęcenie twojego czasu na zapoznanie się z tym artykułem, w którym przedstawiłam ci książki o podświadomości. Dobrych poradników jest z pewnością znacznie więcej, ale te niewątpliwie należą do najbardziej wartościowych.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu najbardziej odpowiednią dla siebie lekturę, która pozwoli ci zrozumieć, jak działa podświadomość, oraz odkryć jej moce i korzyści. Zachęcam cię również do przejrzenia innych rankingów książek bloga Rozwój Do Potęgi!

4.3/5 - (3 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: